18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Cytat:

Wbrew wcześniejszym deklaracjom rządu 9 mln Polaków otrzymujących świadczenia emerytalne lub renty czeka niższa waloryzacja, niż było to im obiecane. Według założeń budżetowych najniższa emerytura miała urosnąć o 3,68 zł miesięcznie na rękę. Wzrośnie o zaledwie 1,38 zł.

Przyczyną tej rozbieżności jest błędna prognoza rządu co do spadku cen i płac. Był on dużo poważniejszy, niż pierwotnie zakładano. W rezultacie najniższa wypłacana emerytura (wynosząca obecnie 757,39 zł) od 1 marca wzrośnie o jedyne 1,38 zł na rękę.
To nie jedyny przypadek w którym przeciwnicy obecnej władzy mogą jej zarzucić mijanie się z wcześniejszymi deklaracjami. Wciąż nie możemy być pewni jaką ostatecznie formę przybierze ustawa o 500 zł na dziecko. Jak już pisała Barbara Kaczmarczyk, Sejm zajmie się nią na najbliższym posiedzeniu (zaczynającym się we wtorek, a kończącym się w czwartek). Senat ma natomiast nad nią obradować już w piątek.


natemat.pl/170753,rzad-sie-pomylil-wyplaci-swiadczenia-nizsze-niz-zakladano

Ciekawe czy się pomyliło czy "pomyliło".
Zgłoś
Avatar
BialyNigger 2016-02-08, 12:13
Prawdziwy Polak przecież nie weźmie tych 500PLN. Tylko margines społeczny bierze.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2016-02-09, 10:42
Po czym poznać jednego trolla i manipulację? Po tym że po raz kolejny autor rzuca diss na PiS a w jego profilu same posty o tej samej treści... A manipulację? Po tym że tytuł artykułu całkowicie mija się z treścią w której jest wyraźnie mowa o błędnej prognozie... Jeśli robi się obliczenia i bierze liczby, których wartości jest prognozowana to nie można się pomylić... Po prostu miało się złą/błędną prognozę. Obliczenie same w sobie jest matematycznie poprawne... Ale najlepiej pisiorów posądzić o to że są głupi bo nie znają przyszłości i zmian na rynku pracy...
Po czym poznać kolejnego trolla? Po tym że po raz kolejny ta sama osoba, odpowiada w temacie tego samego autora i tak samo bezmyślnie popiera treść w nim zawartą mimo że jest błędna...

#trollepoprzegranejwwyborachdalejspamująwdziale #goodolddays
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-02-09, 10:50 1
Ork.Fajny cieszę się, że boli i że tak kwiczysz z braku argumentów.

Mogli przyjąć ostrożniejsze prognozy i się nie pomylić, ale wtedy pewnie głosów by mniej dostali.
A najgorsze jest to, że podobnie budżet na 2016 oszacowali... na tych swoich prognozach...
Wyliczenia do programu 500+ przecież też im się pomyliły... co nawet wytknął im ich minister finansów (przy ustawienie dla frankowiczów tez były błędy), ale jak widać ciemny Ork... ups ciemny lud to kupi.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2016-02-09, 11:09
Trollu? Kogo Ty chcesz oszukać? Ty wiesz że tutaj nie wchodzą starsze Panie, tylko ludzie którzy jako tako znają definicję błędu obliczeniowego, prognozy etc. i wiedzą że to dwie rożne rzeczy...? Jeszcze ten śmieszny tekst o braku argumentów, kiedy mój post był dosłownie definicjami słownikowymi pojęć użytych w tym artykule i pokazaniem że ktoś kto to pisał nie zna znaczenia słów xD Albo próba winienia pisiorów za to że rynek rozwinął się słabej niż ich prognozy zakładały xD
Na poważnie... Jeśli Ty robisz za kasę ten trolling to weź zmień stronę kretynie bo tutaj nikogo nie nabierzesz, a jak jesteś frajer i robisz to sam dla Siebie to w sumie to samo, to nie jest miejsce, gdzie te Twoje manipulacje mają sens bytu...
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-02-09, 11:38
Jakiś Ty rzeczowy...

Ork.Fajny napisał/a:

Albo próba winienia pisiorów za to że rynek rozwinął się słabej niż ich prognozy zakładały


Jak ktoś jest bystry to ostrożnie przyjmuje prognozy na podstawie danych w tym wypadku z rynku, a nie własnego widzi mi się, byle komuś wmówić, że będzie miał lepiej.

Jakbyś matołku nie zauważył, błąd tej prognozy to nie +-10%, wynik końcowy to 37,5% prognozy, więc ktoś się się pomylił o ponad 60%!!! Co daje do myślenia (już wiemy, że Orki nie myślą), że ktoś jednak prognozę spierdolił. Prognoza też polega na obliczeniach (chociaż sądzić można, że w tym wypadku z sufitu równie dobrze mogli wziąć liczbę)... i żeby prognoza była dobra (prawdopodobna i bliska temu co ma być), to opiera się na obliczeniach... jednak kiedy to jest taka różnica (liczby różnią się od siebie prawie 3 razy) to ktoś zjebał obliczenia do prognozy, albo przyjął jakieś nierealne założenia.

Ciekawe czy pogodynkę (osobę która przygotowała prognozę) która by zapowiedziała, że będzie 38 stopni Celsjusza, a następnego dnia by było jednak 13 stopni, też byś tak bronił i dalej byś ślepo wierzył w jej prognozy (tym bardziej, że nie pierwsza pomyłka) i umiejętności, rzetelność?

I jakby nie było
podstawa + prognoza = wynik

Jak prognoza jest zjebana to cały wynik jest do dupy i nie ratuje nic, że akurat dodali poprawnie. Chcesz bronić, ale idiotycznie to robisz... chuj kogo obchodzi, że dwie liczby umieli dodać (to po podstawówce się umie), jak nie wiedzieli jakie dwie cyfry dodawać, czym są i skąd wziąć.

PS. A tytuł akurat którego się czepiasz skopiowany z artykułu...
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2016-02-09, 12:37
D-A-J
S-E
S-I-A-N-A
S-T-O-P,
W-Y-B-R-A-Ł-E-Ś
Z-Ł-E
F-O-R-U-M
S-T-O-P,
C-E-N-T-R-A-L-A
N-I-E
P-Ł-A-C-I
S-T-O-P.
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-02-09, 12:44
Ależ Ty masz argumenty...

Ale jednak się zgodzę z Tobą... pora odgwizdać pierwszy sukces rządu:

Poprawnie dodali dwie proste liczby!!!!
Z czego jedną przepisali z zeszłego roku, drugą wymyślili i nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Lemingi się cieszą, a Orki wstały i biją brawo... od lat oczekiwany sukces.

PS. A forum dobre... Ty jesteś idealnym przykładem. Skoro tak się wijesz mimo braku argumentów i proste dodawanie przekuwasz w sukces rządu... i boli Cię, że prognozy i plany rządu rzeczywistość kompromituje raz za razem, a mimo to czarujesz, że jest inaczej i w ogóle fajnie, to znaczy, że warto uświadamiać jak jest naprawdę i że od kilkunastu lat nie zmieniło się nic i kolejny rząd ciągnie ten kraj w jeszcze większe bagno.
Zgłoś
Avatar
BialyNigger 2016-02-09, 15:10
Ork.Fajny napisał/a:

D-A-J
S-E
S-I-A-N-A



Ból dupska, aż w oczy kole... Spójrz może na dział? Aaaaa wiem.. za trudne. Pewnie trzeba wysłać link? Jak nie masz ochoty na dyskusję albo komentarz chociaż trochę dotyczący tematu to won.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2016-02-10, 10:16
A może jesteście multikontami? Jest tyle możliwości wyjaśnienia tego nagłego pojawienia sie waszego duo <3
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-02-10, 10:38
Ty serio tak? (Nagłe pojawienie się jedno konto z 2009 drugie z 2011 - fuck logic)
Ja pierdole, Ty naprawdę wierzysz w zajebistość PiSu do tego stopnia, że myślisz, że PiS nie ma przeciwników, a jest tylko kilku kupionych i zakładają po kilka kont.
Ale trzeba mieć zryty orczy łeb, żeby snuć takie domysły i teorie spiskowe... to chyba po wykładach Macierewicza i Pawłowicz tak masz.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2016-02-10, 11:23
Trollu bliski mojemu sercu... Wierzę że co najmniej 40% społeczeństwa, wraz ze mną, jest ich ideologicznymi wrogami lub po prostu ich nie lubią. Problem jest taki że mimo ostatniego spadku mojej prawie-spamerskiej aktywności tutaj, to nadal przeglądam to forum, czytam tematy i czytam dyskusje pod nimi. Nie kojarzę waszych nicków a powinien skoro rzekomo jesteście tutaj dłużej aktywni... Natomiast widzę standardowy szablon. Pojawienie się co najmniej jednego aktywnego ale monotematycznego konta, które spamuje ciągle tym samym. To nie pierwszy raz się tutaj zdarza od 2011/2012r.
Dzisiaj widzę dwa kolejne stare konta z małą ilością postów, które nagle się uaktywniły a nabijają sobie ilość postów w takim tępię że przy rejestracji w 2009/2011 i zachowaniu aktywności od początku aż do teraz powinny te liczby wynosić z 3000+...
Więc mam dość realistyczne powody aby nazywać Cie trollem co odkopał swoje stare konto aby czepiać się idiotów z PiSu albo nawet uznać Cię za jakiegoś hakiejra co sobie skombinował jakieś stare nieaktywne konto i teraz legitymizuje się 5 letnim stażem an forum...
Jedyne co Cię ratuje przed totalnym ośmieszeniem jest to że sadistic ostatnio "kretynizuje" własną stronę i od pewnego czasu nie mogę przeglądać historii postów danego użytkownika poza częścią najnowszych...
Więc podsumowując Ty i Twój kolega Nigger jesteście dla mnie kolejną falą sadisticowych trolli, których trzeba obnażać...
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-02-10, 12:27
Ja pierdole... mam psychofana... pisowego psychofana LOL

Jedyne co obnażasz do tej pory to swoją frustrację i bezradność.
Bo ja przecież nigdy i nigdzie nie ukrywam, ze nie dzierżę PiSu i ich idiotycznych pomysłów (szczególnie gospodarczych i ekonomicznych - które są po prostu głupie i będą ciągnąc ten kraj na dno). I jak będą taki głupoty robić, to będę cytował dalej artykuły obnażające idiotyczne działania rządu czy będziesz się wściekał czy nie i niezależnie co sobie w móżdżku ubzdurasz i co poukładasz o mnie czy innych użytkownikach. Masz wątpliwości... napisz do moda jakiegoś, żeby sprawdził czy na te konta loguje się to samo IP, zamiast jak idiota tutaj snuć domysły w watkach w nadzieji, że ktoś jest tak głupi jak Ty, podchwyci to hasełko jak to o dziadku z wermachtu.

Nie raz pisałem, że najbliżej politycznie mi do Korwina (choć nie ze wszystkim się zgadzam co mówi) czy do Jacka Wilka.

PiS jest na świeczniku i nie mało dureństw wyprawia ze szkodą dla obywateli, więc o tym piszę (o PO jak tak pisali to było spoko, to teraz pora o PiSie), a że jakoś nikt nie jest w stanie, żadnych argumentów na obronę PiSu przedstawić (albo jak Siekul, czy AgentGrzesiek wymyślają, manipulują, bajki jakieś opowiadają bez pokrycia... no to ich raz za razem masakruję).

W większości wątki zaczynam od zacytowania wypowiedzi polityków, które zbiegają się z moimi poglądami, więc jak pretensje chcesz mieć... to do autorów tych słów i PiSu, że wyprawia co wyprawia. Jak PiS porządnie zmieni prawo podatkowe i naprawdę zadba o polskich przedsiębiorców, to bądź pewien że ich pochwalę.

A co świadczy o Twoim bziku na moim punkcie i Twoja frustracji politycznej? Pojawiło się ostatnio dwóch takich co wstawiają co rusz filmiki polityczne przez poczekalnie i główną... ale tamte jakoś rzadziej biją w PiS, ale tamtych dwóch nie podejrzewasz o jakieś multikonta, nie czepiasz się ich. A za mną latasz jak retlerek (już trzeci czy czwarty) i podszczekujesz, nie mając żadnych argumentów, pisząc nie na temat, wylewając jakieś frustracje i żale. Wiesz... takie natręctwa się leczy.

Sprawa jest prostsza niż Ci się wydaje... szczególnie tu na sadisticu... nie podoba Ci się prawda, to przewijaj dalej, logując się na forum, nie podpisywałeś cyrografu, że wszytko będziesz czytał i komentował. Nie moja wina, że trzeźwe spojrzenie na działania obecnego rządu tak Cię bolą... co gorsza rzeczywistość potwierdza, że to ja mam rację (banki jednak podniosły koszty, polscy przedsiębiorcy z podatku do marketów nie są zadowoleni, program 500+ nawet sojusznicy PiSu krytykują, ustawa o policji też przez wszystkich bez wyjątku jest krytykowana, zapożyczają Polskę, zwiększają zadłużenie, generują maksymalny deficyt, budżet oparty jest na życzeniowych przychodach, a i tak brakuje).
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2016-02-10, 17:45
Cóż... Byłbym głupi gdybym sądził że troll przyzna się do trollowania a nie zaleje mnie potokiem mało ciekawych dywagacji i swoim internetowym życiu...
Zgłoś
Avatar
lesiot 2016-02-10, 18:04
Jak widać moje życie internetowe jest dla Ciebie (jak na psychofana przystało) i tak wciąż dużo bardziej interesujące niż całe Twoje...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie