18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
s................9 2014-01-18, 16:31 1
A może któryś z asów wywiadu zdradzi jaki to niby koncerny mają w tym interes, żebyście żłopiecie to ich śmierdzące piwsko z puszek, a nie z butelek?
Zgłoś
Avatar
jbone 2014-01-18, 16:31
z puszki piwo wypijam w 5 sekund pije bo lubie.nie dla przyjemnosci
Zgłoś
Avatar
Machol 2014-01-18, 16:34
@kasterian50, jeżeli odnosiłeś się do mnie, to podanie przykładu piw koncernowych było podyktowane tym, że wszyscy będą je kojarzyć.
A to, że jest sędzią na konkursach piwnych to gówno dla mnie znaczy. Howard Webb jest sędzią wysokiej rangi spotkań piłkarskich a pierdoła z niego jakich mało. A jak już konkurencją jest smak, to w ogóle kwestia gustu a nie ogarnięcia w temacie.
Zgłoś
Avatar
silence333 2014-01-18, 16:40 3
Liżecie puszkę chlejąc bezpośrednio z niej i wielkie różnice w smaku piwa odczuwacie. Polejcie do szklanek piwo z puszki i butelki i różnicy nie zauważycie.

Co do wyższości lanego piwa nad butelką a na końcu puszką, którą ktoś przytoczył.

Lane piwo - jest wylane z pojemnika do szklanki - dlatego uważasz za najlepsze, jak wylejesz z puszki i butelki to będzie równie dobre.

Ja lubię piwo, które ma smak w trakcie picia i posmak po wypiciu, dlatego koncernowe raczej odrzucam. Wolę kupić jedno lepsze niż dwa harnasie/warki/perły czy inne gówienka I nie uważam się za znawcę, po prostu nie patrząc na mity i opinie w internecie wytworzyłem sobie własne zdanie na podstawie doświadczeń.
Zgłoś
Avatar
Revelict 2014-01-18, 16:47 3
@Machol a co dodaje się do piwa na goryczkę twoim zdaniem, jak nie chmiel? To że wyborowa nie pisze na butelce, że wódka zrobiona jest z żyta nie oznacza ze zrobiona jest z borygo, chuja wiesz i tyle.
A sędziowanie piwa nie polega na określany czy jest dobre czy nie, tylko porównywane są piwa z jednego stylu i oceniane są według stylu.
A sędziowanie piwa jest troszkę bardziej skomplikowane niż patrzenie czy była bramka czy nie, chociaż i to niektórym nie wychodzi:D
Zgłoś
Avatar
Acho 2014-01-18, 16:49
@Sniper9 kiedyś słyszałem, że podobno większe stężenie glinu w organizmie zmniejsza chęć do działania.

Ja piwa do szklanki nie przelewam, więc chuj mnie obchodzi, że jak przeleję to mogę nie poczuć różnicy. Może nie poczuję, ale po przelaniu i tak większa zawartość aluminium będzie w puszkowym, choćby kurwa ten jeden atom. I jeszcze typ co stwierdził, że glin nie jest metalem, no kurwa A dlaczego? Bo nie przyczepia się magnes... Po za tym to jest specyficzny smak aluminium, nie każdy metal tak smakuje, najbardziej go czuć jednak pijąc z aluminiowego termosu, widocznie puszka, jak ktoś wcześniej napisał, może być czymś wyścielona, ale coś tam się jednak przedostaje.

Dla mnie ten kolo może sobie być i kurwa carem browarów, co nie znaczy, że nie może mieć mniej czułego zmysłu smaku niż inni. Ja tam na przykład niedowidzę, ale nie obalam na jutubie mitów o tym, że z 20 metrów da się rozpoznać człowieka. Jak wam daltonista na jutubie obali mit że nie ma różnicy między zielonym a czerwonym, to zaczniecie się pod samochody wpierdalać?

Uważam jeszcze, że z brązowej butelki smakuje lepiej niż z zielonej, i to też się wydaje logiczne. Parę osób przyznało mi rację, może nie że lepiej, ale że się różnią. Słyszałem że podobno oddzielna partia idzie do zielonych i do brązowych i dlatego, ale bardziej przemawia do mnie fakt, że brązowe szkło zatrzymuje promieniowanie ultrafioletowe.
Zgłoś
Avatar
j................3 2014-01-18, 16:52 1
Jeżeli ktoś jest na tyle upośledzony, żeby pić piwo prosto z okurzonej i podeptanej przez myszy puszki, a nie ze szklanki, to nie dziwie się, że czuje jakiś niechciany posmak. Podobnie jak jeden z moich pierdolniętych znajomych twierdzi, że Żywiec, czy inny koncerniak sprzedawany w Biedronce jest gorszy od tego ze zwykłego sklepu. Nie mam siły już tego tłumaczyć...
Zgłoś
Avatar
Acho 2014-01-18, 16:56
Akurat podejrzewam, że może być gorszy, niektóre produkty są w marketach gorsze. A fakt, że w biedronce wielu popularnych piw się nie sprzedaje sugeruje, że biedronka może nie wpuszczać producentów, którzy nie chcą produkować dla nich oddzielnej partii.

Kluczem tutaj jest dopisek na opakowaniu "wyprodukowane dla ...", choć nie jestem pewien, czy jest obowiązek umieszczania tego dopisku.
Zgłoś
Avatar
j................3 2014-01-18, 17:03 1
Acho napisał/a:

Akurat podejrzewam, że może być gorszy, niektóre produkty są w marketach gorsze. A fakt, że w biedronce wielu popularnych piw się nie sprzedaje sugeruje, że biedronka może nie wpuszczać producentów, którzy nie chcą produkować dla nich oddzielnej partii.

Kluczem tutaj jest dopisek na opakowaniu "wyprodukowane dla ..."


A ja ci powiem tak: Biedronka napierdziela takie obroty, że każdy producent zrobi wiele żeby wejść ze swoim towarem na półki biedronki. I to ona dyktuje nawet w jakim opakowaniu ma być wystawiony towar i w jakiej cenie. A co by było jakby faktycznie było gorsze i klienci by się zorientowali. Pomyśl. Kto ryzykowałby reputację i zajebistą sprzedaż? Takie są realia. youtube.com/watch?v=v9PEhEeLXVM Poświęć 15 minut, a wszystkiego się dowiesz. Nie za ma co:)
Zgłoś
Avatar
m................i 2014-01-18, 17:06 5
Prawda taka że jakby przelał z puszki i butelki do szklanek, to byście "smakosze" różnicy nie odczuli.
Wiecie dlaczego?
Bo pijąc z puszki dotykasz jęzorem puszki i smakujesz metal, który ma ewidentnie "metaliczny" smak zaburzający smak napoju, a takie wywody że lepsze stąd niż stąd, i szczególnie z nalewaka, w którym siedzi metalowa pucha. To zwykły debilizm.
Zwykły debilizm.
Zwykły debilizm debilów!
Tyczy się 3 pierwszych postów bo reszty nie czytałem.
Pomijając fakt iż piwo jest warzone w kadziach (metalowych) i przechodzi przez setki metrów metalowych rurek zanim trafi do butelki.
Debilne debile.
Zgłoś
Avatar
j................3 2014-01-18, 17:17 4
modzgi napisał/a:

Prawda taka że jakby przelał z puszki i butelki do szklanek, to byście "smakosze" różnicy nie odczuli.
Wiecie dlaczego?
Bo pijąc z puszki dotykasz jęzorem puszki i smakujesz metal, który ma ewidentnie "metaliczny" smak zaburzający smak napoju, a takie wywody że lepsze stąd niż stąd, i szczególnie z nalewaka, w którym siedzi metalowa pucha. To zwykły debilizm.
Zwykły debilizm.
Zwykły debilizm debilów!
Tyczy się 3 pierwszych postów bo reszty nie czytałem.


Popieram w 100%-tach. Ciekawe co powiedzą te głąby na to, że piwo beczkowe sprzedawane jest z aluminiowych kegów?

Murarz13 napisał/a:

Najlepsze są z beczki.


Która też jest aluminiowa:)
Zgłoś
Avatar
Acho 2014-01-18, 17:18
No spoko, że znów cara podajesz jako przykład, ale jako iż trochę siedzę w handlu spożywczym, a kierunek moich studiów ma trochę wspólnego z żywnością, mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że nie masz racji.

A większość klientów nie wie, bo ma wyjebane na czytanie opakowań,a Ci co wiedzą i tak kupują bo taniej. Otóż właśnie dlatego taniej, bo inaczej produkowane partie. Oczywiście od razu powiem, że zdaję sobie sprawę, że jak zamawiasz więcej dostajesz taniej, możesz zmniejszyć marżę, zastosować ceny dumpingowe, ale to że na wartość X ma wpływ zmienna A, nie znaczy, że zmienna B wpływu nie ma, o czym dzisiejsi debile nadzwyczaj często zapominają i potrafią podawać argumenty w stylu "benzyna jest droższa bo akcyza rośnie, a nie dlatego, że ropa drożeje"
Zgłoś
Avatar
luxik1988 2014-01-18, 17:23 2
Gościu jest wyjebany. Nie znam w Polsce nikogo z taką wiedzą odnośnie piwowarstwa. Dzięki Tomkowi Kopyrze nauczyłem się warzyć piwo z ekstraktów.
Zgłoś
Avatar
Cegiell 2014-01-18, 17:25
Różnica w smaku między puszką, a butelką bierze się stąd, że piwo w puszkach jest pasteryzowane w temperaturze o 10 stopni wyższej niż w butelkach.
Zgłoś
Avatar
dzejziii1 2014-01-18, 18:48
PEREŁKA i chuj
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie