18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:31
Pobory do Ukraińskiej Armii
Muczooo • 2014-08-05, 23:21
Dowiedziałem się dzisiaj w pracy od 43 letniego pracującego ze mną ukrainca w Polsce oczywiście ,że dostał wezwanie do czynnej slużby wojskowej a mianowicie "służbę wojskową w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny".
>
>
>
>
>
>
Dobrze niech zabierają tą tanią siłę roboczą to przynajmniej się miejsca pracy pozwalniają.
Zgłoś
Avatar
R................y 2014-08-05, 23:49 2
Skąd te skurwisyny mają jego adres ? Do mojej rodzinki co mieszka za granicą od 25 lat wszelkie listy przychodzą na stary adres zameldowania, tzn do sąsiada obok
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2014-08-05, 23:51 189
Modlę się tylko żeby Polska się w tę wojnę nie mieszała. Nie znowu. Nie umierać za kogoś nie mając w perspektywie sukcesu NICZEGO.
Wzorem powinni być Szwajcarzy - mędrcy czasów współczesnych. Żadnego socjalizmu + zawsze kombinowali na oba fronty i opłaciło się. Bogato i bez smutnych rocznic.

Byle nie być znów tym "sprawiedliwym", który ma dostać po dupie najbardziej. Z Francji się śmiejemy, że taka armia wielka, a Hitler ich zmiażdżył, a nasze wojsko, mimo gorszego sprzętu i mniej licznego zasobu ludzkiego dzielnie walczył i co z tego? Oni dziś mają elektrownie jądrowe, a my Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-08-06, 0:10 10
Ta, miejsca pracy. Już widzę jak zapierdalasz za stawkę jaka im się tu płaci.
Zgłoś
Avatar
panchamityle 2014-08-06, 0:45 1
@ mmaakkss
Ja pierdole, na ten przykład baba mu mogła smsa napisać, że dostał bilet do wojska..
Zgłoś
Avatar
wojniz2 2014-08-06, 1:47 14
@Magik2501, wyobraź sobie, że ogłoszono by dzisiaj mobilizację... Przecież by ludzie ciepłym moczem na to lali - wszystkich by nie zamknęli. Nikt nie pójdzie się bić za ukraińców.
Zgłoś
Avatar
zonik 2014-08-06, 10:21 2
Wojniz2. Ustawa o powszechnym obowiązku obrony nie przewiduje mobilizacji dla obrony jakiegoś obcego państwa. Prezydent z łaski może wysłać nasze zawodowe wojsko i tyle. Co de facto jest dobre przynajmniej się podszkolą
Zgłoś
Avatar
skacikpl 2014-08-06, 14:16 2
U mnie na wydziale jest pełno ukraińców. Głównie bananowe dzieci lokalnych kacyków.

Teraz trzęsą porami bo jak przyjdzie im wezwanie w czasie wakacji to nie zdążą spierdolić do polski na "studia'.
Zgłoś
Avatar
O................p 2014-08-06, 15:11 5
Oho, Polaka zgnębili w UK i teraz sam chce się pobawić w nazywanie kogoś "tanią siłą roboczą". Radzę spojrzeć wpierw na "bogatą" sytuacje własnego narodu zamiast czepiać się innych.

@wojniz2 lać ze strachu to jedno, morale i chęć walki za państwo to drugie. Dla mnie III RP jest zgniłym państwem i nawet przez myśl mi nie przeszło by za to walczyć.
Zgłoś
Avatar
FCDK 2014-08-06, 15:28 4
Magik2501 napisał/a:

Z Francji się śmiejemy, że taka armia wielka, a Hitler ich zmiażdżył, a nasze wojsko, mimo gorszego sprzętu i mniej licznego zasobu ludzkiego dzielnie walczył i co z tego? Oni dziś mają elektrownie jądrowe, a my Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.



Czyli sugerujesz, że dostaliśmy się pod sowiecką okupację, bo walczyliśmy z niemcami...? Widzisz w tym jakoś logikę? Wiesz czemu u nas są mauzolea radzieckich żołnierzy, a we Francji nie ma? Jak nie wiesz, to spójrz tumanie na mapę Europy, może to ci coś podpowie.
Zgłoś
Avatar
Bertoos 2014-08-06, 15:34 5
Muczooo napisał/a:

Dobrze niech zabierają tą tanią siłę roboczą to przynajmniej się miejsca pracy pozwalniają.



Jak słyszę takie oto zdanie to ręce mi opadają. Przykład ignorancji, ekonomicznej ciemnoty oraz braku logicznego myślenia.

Jak to prosto stwierdzi że to wszystko "ich" wina - ludzi podejmujących się pracy za niższą kasę niż osoby z wysokimi aspiracjami a nie koniecznie wysokimi umiejętnościami chciały by otrzymywać. Nie ważne jest to, że niższe koszty pracy = niższa cena końcowa produktu/usługi, zwiększa się siła nabywcza pieniądza, rośnie popyt wewnętrzny itd. Ważne jest tylko, aby jakaś miernota nie posiadająca predyspozycji zyskała jakieś trzy stówki więcej.
Zgłoś
Avatar
cholonek 2014-08-06, 15:45 10
Szczerze mówiąc muszę przyznać, że wolę ukraińską tanią siłę roboczą w moim ojczystym kraju, niż na przykład pakistanoli, banglarzy, turasów czy innych buniuli. Ale może się mylę... Niż demograficzny nas dopada, więc czymś trzeba będzie dziurę w ZUSie zapchać. Myślę, że już lepiej bliższymi nam kulturowo Słowianami, niż szmatogłowym badziewiem.
Swoją drogą szkoda, że prawie czterdziestomilionowy naród, jakim jesteśmy nie jest w stanie prowadzić spójnej polityki zagranicznej. Powinniśmy się uczyć od niemców, którzy prowadzą imperialną politykę w białych rękawiczkach. Jak zaczynałem studia w 1998 roku, to się człowiek od niemieckich stypendiów opędzić nie mógł. Tak sobie niemiaszki wychowały polskich, zakompleksionych lemingo-germanofili. Fundacja Adenauera wysyłała kasę w torbach od aldiego do UWoli, do dzisiaj na rynku krakowskim (sic!) znajduje się Goethe Institut, Deutsche Bahn z Drezna wysyła swoje składy do Wrocławia, w planie są Gliwice, czyli dawne miasto graniczne III Rzeszy.
Możemy się wkurwiać, a powinniśmy się od nich uczyć. Prowadzę interesy na wschodzie, głównie z Białorusinami. To niesamowite ilu młodych ludzi uczy się tam polskiego i to nie tylko na zachodzie kraju, ale na przykład w Mohylewie! Zamiast marnować kasę na stadiony, trzeba pakować na wschodnią "soft international politics"
Ale bym się cieszył, gdyby na głównym placu Mińska znajdował się polski instytut np. Mickiewicza. Szkoda, że to tylko mrzonki urojonego łba...
Sorry za przydługi tekst.
Zgłoś
Avatar
bravoteampolska 2014-08-06, 15:57 2
I tak nas pochłonie cały ten pierdolony syf. Kurwa zamiast walczyć o dobro dla siebie będziemy mięsem armatnim dla pierdolonych banderowców.
Kurwa mordowali, bebeszyli nabijali na pal Polaków,a my mamy im jeszcze pomagać i co kurwa będziemy mieli z tego kolejne rodziny pozbawione ojców.
Niech idą ci co mają rodziny w ukrainie i mieszkają w Polsce, ja jestem czystym Polakiem i im nie pomogę.
I dla tych którym nie pasuje moja wypowiedź, zapierdalajcie już pędem im pomagać a na koniec i tak was na pal nabiją.
Zgłoś
Avatar
Bezem 2014-08-06, 16:28
Magik2501 napisał/a:

Byle nie być znów tym "sprawiedliwym", który ma dostać po dupie najbardziej. Z Francji się śmiejemy, że taka armia wielka, a Hitler ich zmiażdżył, a nasze wojsko, mimo gorszego sprzętu i mniej licznego zasobu ludzkiego dzielnie walczył i co z tego? Oni dziś mają elektrownie jądrowe, a my Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.



No tak, bo na to kurwa nie ma wcale wpływu to, że ich wyzwalali alianci zachodni, a nas ruscy.
Zgłoś
Avatar
Kriski 2014-08-06, 16:30 1
Spoko w końcu w Polsce brakuje rąk do pracy a znając życie to zaraz po Ukraińcach przyjadą inni (Gruzini, Czeczeńcy lub inni zaproszeni do Polski przez obecną lub kolejną władzę) .
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie