18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-27, 23:13
🔥 Olimpiada - teraz popularne
Dziś rano jechałem do Warszawy na uczelnię. Wsiadłem na stacji Skierniewice do pociagu PKP Intercity. Pociąg planowo miał odjechać o 6:24, ale wjechał na stację o 6:30. Już na początku zdziwiła mnie ilość składów, coś za dużo. nie liczyłem ale koło 6-8

W każdym bądź razie ruszając, pociąg szarpał jakby maszynista nie umiał obsługiwać sprzęgła (nie wiem czy coś takiego istnieje w obciągach). Tak jakby ktoś pierwszy raz ruszał autem. Szarpało ok. 5x, raz o mało nie spadłem z siedzenia, siedziałem tyłem do kierunku jazdy Tak skład ruszał chyba z 200m.

Zatrzymał się planowo na następnej stacji, w Żyrardowie. I znowu to samo lecz tym razem tylko dwa razy bo za drugim ktoś dał znać, że wagon się odczepił





Komunikat maszynistki - z powodu problemów technicznych pociąg przyjedzie z nieograniczonym opóźnieniem. za utrudnienia przepraszamy - bezcenny

Zdjęcia niestety nie moje bo nie chciałem stracić miejsca chociaż teraz żałuję ze nie mam swoich ale gość zrobił dobrą robotę

Ciekawie by było jakby ktoś akurat przechodził, to byłyby mielone na Harda

I tak opóźnienie na kolejnym przystanku (Warszawa Zachodnia) wyniosło ok. 40 min. I to był już ostatni przystanek, bo głuchym telefonem pasażerowie się dowiedzieli, że pociąg dalej nie jedzie. Więc znowu zrobił się ruch i ludzie wsiedli do innego pociągu jadącego w stronę Siedlec. Jednak nadjechał kolejny linii PKP IC (dogonił wcześniejszy ) i do niego wróciłem. Dzięki PKP spóźniłem się spokojnie koło 50 min i nie poszedłem na warsztaty chuj wam w dupę.

Cała ta trasa nadaje się o kant dupy rozbić bo remont trwa od x lat i na kawałku trasy jest tylko jedno torowisko, więc pociąg często stoi aby przepuścić drugi.

ps. oświadczam że pierdole poprawność polityczną oraz robie antyreklamę PKP
Zgłoś
Avatar
jogus48 2013-10-05, 13:46
wroncyc napisał/a:

Pociąg odjechał z zachodniego, bo w nim byłem na uwaga: 5 minut po ogłoszeniu że z zachodniej nie odjedzie wcale.



akurat zapomniałem o tym napisać jak wyszedłem z tego pociągu, poszedłem za większością, która wsiadła do KM jadących do dworca Śródmieście. Pociąg stał, a ja patrzę że do tego, z którego wysiadłem, wsiadają znowu ludzie i odjechał

po czym przyjechał następny IC i się przesiadłem

Co do hamulców no to w sumie dopiero później pomyślałem jak napisałem temat, ale w takim razie jakim cudem się odblokowały po 200m? dla mnie wyglądało to tak jakby ktoś w aucie strzelał sobie sprzęgłem. pociągami się nie interesuję i jest mi to obce. ale chuj z tym

Nameless napisał/a:


Wnioskuj do PKP o zwrot za bilet. Muszą Ci go przyznać w sytuacji, jeśli z ich winy Twoja podróż była już bezcelowa - bo nie poszedłeś na warsztaty.



mam miesięczny więc nie wiem jakby wyglądał ten zwrot. dowodu, że mnie nie było, nie posiadam. no ale pieniądze nie śmierdzą, najwyżej na browar będzie
Zgłoś
Avatar
limon 2013-10-05, 17:21
za obciąg piwo
Zgłoś
Avatar
Ojciec_Stiffmeistera 2013-10-05, 18:24
Nie ma kogoś takiego jak maszynistka. Chyba ,że chodzilo o kobietę pisząca na maszynie.
Zgłoś
Avatar
Zawulon 2013-10-06, 18:43
W zwrocie "w każdym razie" nie ma 'bądź'.
Zgłoś