18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 5 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
🔥 "Nietolerancyjna" Hiszpania - popularne w ostatnich 24h
Dziś rano jechałem do Warszawy na uczelnię. Wsiadłem na stacji Skierniewice do pociagu PKP Intercity. Pociąg planowo miał odjechać o 6:24, ale wjechał na stację o 6:30. Już na początku zdziwiła mnie ilość składów, coś za dużo. nie liczyłem ale koło 6-8

W każdym bądź razie ruszając, pociąg szarpał jakby maszynista nie umiał obsługiwać sprzęgła (nie wiem czy coś takiego istnieje w obciągach). Tak jakby ktoś pierwszy raz ruszał autem. Szarpało ok. 5x, raz o mało nie spadłem z siedzenia, siedziałem tyłem do kierunku jazdy Tak skład ruszał chyba z 200m.

Zatrzymał się planowo na następnej stacji, w Żyrardowie. I znowu to samo lecz tym razem tylko dwa razy bo za drugim ktoś dał znać, że wagon się odczepił





Komunikat maszynistki - z powodu problemów technicznych pociąg przyjedzie z nieograniczonym opóźnieniem. za utrudnienia przepraszamy - bezcenny

Zdjęcia niestety nie moje bo nie chciałem stracić miejsca chociaż teraz żałuję ze nie mam swoich ale gość zrobił dobrą robotę

Ciekawie by było jakby ktoś akurat przechodził, to byłyby mielone na Harda

I tak opóźnienie na kolejnym przystanku (Warszawa Zachodnia) wyniosło ok. 40 min. I to był już ostatni przystanek, bo głuchym telefonem pasażerowie się dowiedzieli, że pociąg dalej nie jedzie. Więc znowu zrobił się ruch i ludzie wsiedli do innego pociągu jadącego w stronę Siedlec. Jednak nadjechał kolejny linii PKP IC (dogonił wcześniejszy ) i do niego wróciłem. Dzięki PKP spóźniłem się spokojnie koło 50 min i nie poszedłem na warsztaty chuj wam w dupę.

Cała ta trasa nadaje się o kant dupy rozbić bo remont trwa od x lat i na kawałku trasy jest tylko jedno torowisko, więc pociąg często stoi aby przepuścić drugi.

ps. oświadczam że pierdole poprawność polityczną oraz robie antyreklamę PKP
Zgłoś
Avatar
TheTrue 2013-10-04, 20:18 9
Facepalm na pierwszym zdjeciu niszczy system.
Zgłoś
Avatar
dawid2845 2013-10-04, 20:21
zapewniam cię że w obciągach sprzęgła nie ma.tzn.mi zawsze obciągają na jednym biegu.na najwyższym.tak jak lubie
Zgłoś
Avatar
jacekmatys 2013-10-04, 20:30
PKP niczego nowego nie odkryłeś.
Zgłoś
Avatar
Zarammoth 2013-10-04, 20:31 24
Ludzie sami się odczepili jak się dowiedzieli, że przez Łódź mają jechać
Zgłoś
Avatar
Krzysu 2013-10-04, 20:39
@up Od Skierniewic do Warszawy przez Łódź. Tak. Ma sens.
Zgłoś
Avatar
gargo 2013-10-04, 20:58 20
Proszę się odsunąć jestem expertem.
1. Pociągi nie mają sprzęgła, o obciągach mi nie wiadomo
2. Przyśpieszanie odbywa się za pomocą przekładni mechanicznej ( w starszych lokomotywach- kierownica- fachowo się to nazywa nastawnikiem) ruch mechaniczny odpowiada zwiększeniu dopływu prądu do silnika elektrycznego, który napędza koła)
3. Na pierwszy zdjęciu widać rozerwanie sprzęgu- elementu łączącego wagony ze sobą ( zaczep z wagonu niebieskiego pozostał na haku wagonu zielonego
4. Prawdopodobna przyczyna- zablokowanie kół w wózku wagonu ( stąd szarpanie)- zwiększone tarcie- zerwanie sprzęgu. Awaria układu hamulcowego nie wchodzi w grę-
Zgłoś
Avatar
Krupnykowsky 2013-10-04, 21:07 47
Zgłoś
Avatar
c................r 2013-10-04, 21:49 1
@UP
Kurwa, ubiegłeś mnie - właśnie miałem wstawić identyczny...
Co tu dużo komentować - Ja pierdolę!
Zgłoś
Avatar
JakubMapiKowi 2013-10-04, 22:55
dlatego właśnie cały czas wierze w idee pociągów i tramwajów stacjonarnych
Zgłoś
Avatar
gerardine 2013-10-05, 0:29
No ja coś o tym wiem, bo wam sie wagon zgubił a ja na peronie marzłem od 07:05 do 07:50 ^.-
Zgłoś
Avatar
ValvePlsFix 2013-10-05, 0:31
marzłeś? a ja sobie wtedy spałam!
Zgłoś
Avatar
kubullus 2013-10-05, 0:37
gerardine napisał/a:

No ja coś o tym wiem, bo wam sie wagon zgubił a ja na peronie marzłem od 07:05 do 07:50 ^.-



MarzłEŚ? Stary, zmeń płeć w profilu bo zostaniesz tutaj zlinczowany
Zgłoś
Avatar
damianek222 2013-10-05, 0:41 4
I tacy ludzie jeżdżą na uczelnię haha. Nie w każdym bądź razie tylko w każdym razie. Nie dziwię się, że ludzie po studiach nie mogą znaleźć roboty, jak są niedouczonymi debilami. Sprzęgła atakują! Uważaj na nie.
Zgłoś
Avatar
asomdai 2013-10-05, 0:44
Skierniewice, bez kitu opcja!
Zgłoś