18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:14
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:10
Avatar
Duczki1234 2024-07-01, 10:28 8
Ślepy czy co ...
Zgłoś
Avatar
PabloSkills 2024-07-01, 10:31 41
Dokładnie i jeszcze pretensje. Nie się cieszy, że mózg mu się z dynią nie odkleił.
Zgłoś
Avatar
Rob600 2024-07-01, 10:32 12
No niestety wina kierowcy samochodu
Zgłoś
Avatar
Kubikson 2024-07-01, 10:35 5
Kierowca sygnalizował/a skręt w lewo, ale z drugiej strony trzeba też patrzeć w lusterka. Moim zdaniem po równo wina obu uczestników kolizji.
Zgłoś
Avatar
Gunter88 2024-07-01, 10:37 43
Rob600 napisał/a:

No niestety wina kierowcy samochodu



Podwójna ciągła - wina motoru
Zgłoś
Avatar
xoxoConMan 2024-07-01, 10:42 118
Rob600 napisał/a:

No niestety wina kierowcy samochodu



No niestety, nagranie motopipki jest właśnie dowodem na jego stuprocentową winę. Z daleka sygnalizowany manewr skrętu samochodu w lewo, jeszcze przed rozpoczęciem wyprzedzania auta, które było między nimi. Czy można wyprzedzać pojazd sygnalizujący zjazd i hamujący?
Mam nadzieję, że nie masz prawka...
Zgłoś
Avatar
Critic4ll 2024-07-01, 10:45 12
Rob600 napisał/a:

No niestety wina kierowcy samochodu



Co Ty gadasz, ten który Cię uczył jeździć... Idź mu wyjeb... Podwójna ciągła do tego wyprzedzanie na trzeciego.... Ode mnie dostałby w papę za pretensje.
Zgłoś
Avatar
Baronessa 2024-07-01, 10:47 26
Wina kiblarza. Podwójna ciągła, do tego warunki pogodowe uniemożliwiające bezpieczne wyprzedzanie motorem. Natomiast kierowca samochodu prawidłowo sygnalizował zamiar skrętu w lewo i wjazdu na posesję. Koszty naprawy samochodu lub pokrycie szkody całkowitej (bo rupieć stary i zapewne nieopłacalna naprawa) z OC motozjeba.

Dziękuję, dobranoc, rozejść się.
Zgłoś
Avatar
kasiakamyczek 2024-07-01, 10:49 6
Wpółwina kierującego kiblem oraz kierownika samochodu, ponieważ nie upewnił się, że może dokonać skrętu w lewo patrząc w lusterko. Polecam przeszłe wyroki sądów w podobnych sprawach.
Zgłoś
Avatar
Critic4ll 2024-07-01, 11:00 6
kasiakamyczek napisał/a:

Wpółwina kierującego kiblem oraz kierownika samochodu, ponieważ nie upewnił się, że może dokonać skrętu w lewo patrząc w lusterko. Polecam przeszłe wyroki sądów w podobnych sprawach.



Chwila, jeżeli jadę samochodem i ktoś mi wjedzie w dupę to czyja jest wina? Ten z tyłu ma bardziej uważać.
Zgłoś
Avatar
Nome 2024-07-01, 11:03 5
mnie się wydaje, że nie wolno wyprzedzać skręcającego z lewej strony, czyli wina motocyklisty... chociaż były różne wyroki

ale jak tu ktoś pisał, jest nagranie i widać wyraźnie, że pojazd sygnalizuje skręt w lewo... co do wyprzedzania na trzeciego, to nie ma to miejsca, tak samo o ile pamiętam sądy nie brały pod uwagę, tego, że ktoś nie ma prawa wyprzedzać, tylko główną winą zawsze było zajechanie drogi i nieupewnienie się, ze można bezpiecznie skręcić... więc wszystko zależy od "niezawisłych sądów"

obejrzałam jeszcze raz dokładnie, więc motocyklista zaczął wyprzedzać chwilę po tym, jak samochód sygnalizował skręt i zjechał na lewą stronę jezdni i motocyklista to widział... z drugiej strony kierowca pewnie patrzył w prawo na przeciwny pas ruchu i nie upewnił się czy z lewej ktoś nie jedzie... nie wiem jak to rozstrzygnie sąd

ale moim zdaniem wina motocyklisty bo zachował się głupio i wrednie, i kop w dupę mu się za to należy... a ponieważ nie widać żeby ktoś miał obrażenia to mandat dostaną obaj, a ubezpieczyciel zapłaci więc nie ma co przeżywać jak stonka wykopki
Zgłoś
Avatar
Zulu-Gula 2024-07-01, 11:06 9
Kubikson napisał/a:

Moim zdaniem po równo wina obu uczestników kolizji.


Nie wnikam, czy tam była linia ciągła, najwyżej gość na skuterku popełniłby wykroczenie formalne i dostałby tylko za to mandat.
Sprawcą jest kierowca samochodu, bo wjeżdżał na posesję, a nie w boczną drogę publiczną i miał obowiązek upewnić się czy nie jest wyprzedzany, bez względu na to czy był tam zakaz wyprzedzania, czy nie.
Podobną sytuację pokazywali w Stop drogówka na TV4, Jeden dostał mandat za wyprzedzanie na linii ciągłej, a drugi, skręcający na posesję, za nie ustąpienie pierwszeństwa i kolizję.
Zgłoś
Avatar
psyhepl 2024-07-01, 11:08 3
motocyklista debil jego wina
Zgłoś
Avatar
mr-dupa 2024-07-01, 11:13
Rob600 napisał/a:

No niestety wina kierowcy samochodu



Przecież miał kierunkowskaz!!!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie