18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Polacy mądrzeją
A................o • 2017-09-27, 18:36
W polskim społeczeństwie pojawił się nowy pozytywny trend - coraz więcej osób przestaje chrzcić swoje dzieci. Koronnym argumentem jest to, że dziecko powinno samo dojrzeć do tego czy chce i w co wierzyć. Bezpośrednio wiążącym się z nim argumentem jest wypaczanie spojrzenia na świat - od dziecka wtłaczana religia narzuca pewien schemat myślenia. Niestety, wykorzystanie wolności wyznania zagwarantowanego w konstytucji wiąże się z ostracyzmem ze strony najbliższych.



Źródło
Zgłoś
Avatar
A................o 2017-10-04, 22:15 1
Ork.Fajny,

A czy ja mówiłem o konflikcie prawnym? To wszystko jest JESZCZE dozwolone. Wspomniałeś jedynie o genetyce w in vitro to wyjaśniłem gdzie się ją wykorzystuje w praktyce.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2017-10-04, 23:38
Zakładając na chwile przez PiS to prawica a nie lewica: Jakie propozycje ustaw lub ustawy juz w trakcie prac sejmowych ograniczaja przez Ciebie wspomniane badania diagnostyczne?
Zgłoś
Avatar
SQRW3L_ponury 2017-10-05, 0:35 1
Ork.Fajny napisał/a:


Chcesz powiedzieć że jak nie będzie w szkole religii czy gdziekolwiek indziej to nie będzie jednostek z wielkim ego, dążących do kultu? W jakiej utopii Ty żyjesz?



Skąd tak absurdalnie kategoryczny wniosek Ci zaświtał pod kopułką ? Każda nieuzasadniona wiara jest generalnie szkodliwa ze wzgledu na swą naturę - to Ty masz jakieś wątpliwsci co do tej oczywistej tezy - a tego typu kategoryczne stwierdzenia jaki mi zarzucasz (czyt. imputujesz - po raz nasty zresztą) zdradzają że mam do czynienia z kompletnym dyletantem naukowym - bo NIKT (kategoryczność zamierzona) kto choć OTARŁ sie o naukę (nawet taką podwórkową) nie pozwala sobie tak bezmyślnie jak Ty na szastanie kategorycznymi stwierdzeniami - wtłaczanymi w dodatku na bezczela jako rzekome słowa/wnioski interlokutora...

Ork.Fajny napisał/a:

Misiu... Ja o Genetyce chyba wiem troszkę więcej od Ciebie, więc daruj sobie takie gówniarskie wyskoki
Twój gówniarski wyskok zamiast wyjaśnienia jak ma się genetyka do jakichkolwiek prawackich rzeczy, jest tylko dowodem na to że chuja wiesz.



Zluzuj majty bo jeszcze naprawde uwierze że nauką w naszym kraju zajmują sie intelektualnie sprawni inaczej a jesli faktycznie wiesz o genetyce cokolwiek - to zdajesz sobie sprawę że zabieg in vitro ze względu na swą technlogiczną 'złożoność' jest czymś w rodzaju praprapradziadka procesów technologicznych dostępnych współczesnej genetyce... nawet gówniarz po lobotomii dopatrzy sie w blokowaniu tego typu zabiegów działań blokujących naukę zwaną genetyką (chociażby poprzez implikacje jakie rodzi przyznanie - w mysl ideologicznego widzimisie opartego na nieuzasadnionej wierze - świetości/czlowieczenstwa zlepkom kilku komórek - odczuwających mniej niż marchewka - i wyłaczeniu ich z eksperymentów) - a zdaje sie że z przyswojeniem tej tezy masz/miałeś jakieś problemy... mam nadzieje ze Cie ich pozbawiłem raz na zawsze...

PS. Doczekam sie na ten argument wykazujący wyższośc zagrożenia zmianą koncówek kilku wyrazów nad podcinaniem skrzydeł nauce w myśl decyzji opartych na nieuzasadnionej wierze ? Czy znowu zastosujes jakiś tani wybieg byle by tylko nie przyznać sie do błedu ?
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2017-10-05, 7:17
SQRW3L_ponury napisał/a:

Skąd tak absurdalnie kategoryczny wniosek Ci zaświtał pod kopułką ? Każda nieuzasadniona wiara jest generalnie szkodliwa ze wzgledu na swą naturę - to Ty masz jakieś wątpliwsci co do tej oczywistej tezy - a tego typu kategoryczne stwierdzenia jaki mi zarzucasz (czyt. imputujesz - po raz nasty zresztą) zdradzają że mam do czynienia z kompletnym dyletantem naukowym - bo NIKT (kategoryczność zamierzona) kto choć OTARŁ sie o naukę (nawet taką podwórkową) nie pozwala sobie tak bezmyślnie jak Ty na szastanie kategorycznymi stwierdzeniami - wtłaczanymi w dodatku na bezczela jako rzekome słowa/wnioski interlokutora...


W takim razie podsumowując Hitler i Stalin zrobili okropne rzeczy w tym wiele nienaukowych. Jako ateiści i jako lewicowcy. Kościół nie miał nic tego. Koniec kropka. Dziękuję.

SQRW3L_ponury napisał/a:

Zluzuj majty bo jeszcze naprawde uwierze że nauką w naszym kraju zajmują sie intelektualnie sprawni inaczej


Nieeeee. Po prostu jesteś typowym przykładem odważnego cwaniaczka z sieci, który bawi się w lewicowca i chce rozmawiać o wszystkim. Gdyby nie sieć to byś leszczu zamknął się po pierwszym zdaniu bo byś nie mógł pobiec na wikipedię aby dowiedzieć się czegokolwiek o genetyce.

SQRW3L_ponury napisał/a:

a jesli faktycznie wiesz o genetyce cokolwiek - to zdajesz sobie sprawę że zabieg in vitro ze względu na swą technlogiczną 'złożoność' jest czymś w rodzaju praprapradziadka procesów technologicznych dostępnych współczesnej genetyce...


Chcesz powiedzieć że ktoś planuje zabronić używania precyzyjnych igieł czy pipet zdolnych do manipulacji na poziomie organellum komórkowym

SQRW3L_ponury napisał/a:

[...] nawet gówniarz po lobotomii dopatrzy sie w blokowaniu tego typu zabiegów działań blokujących naukę zwaną genetyką (chociażby poprzez implikacje jakie rodzi przyznanie - w mysl ideologicznego widzimisie opartego na nieuzasadnionej wierze - świetości/czlowieczenstwa zlepkom kilku komórek - odczuwających mniej niż marchewka - i wyłaczeniu ich z eksperymentów) - a zdaje sie że z przyswojeniem tej tezy masz/miałeś jakieś problemy... mam nadzieje ze Cie ich pozbawiłem raz na zawsze...


Nie. Gówniarz po lomobotmii gówno wie o genetyce i widzi powiązania tam gdzie ich nie ma. To że cały czas piszesz te swoje za długi posty i nie ma w nich żadnych konkretów poza masą wyzwisk jest tylko dowodem na to.
Mógłbyś zamknąć mi usta w pięć minut cytując przykład kawałka legislacji, który jakakolwiek prawicowa organizacja proponuje i który zakaże jakichkolwiek technicznych rozwiązań stosowanych z analityce naukowej, no ale Ty nic nie wiesz bo jesteś typowym pseudo-lewicowym randomem z sieci i przyszedłeś tutaj wyzbyć się swoich frustracji życia codziennego w którym PiSiory wygrały wybory i nie jesteś w stanie ze swoim ego zrozumieć jakim cudem Twoja zdanie nie góruje...

SQRW3L_ponury napisał/a:

PS. Doczekam sie na ten argument wykazujący wyższośc zagrożenia zmianą koncówek kilku wyrazów nad podcinaniem skrzydeł nauce w myśl decyzji opartych na nieuzasadnionej wierze ? Czy znowu zastosujes jakiś tani wybieg byle by tylko nie przyznać sie do błedu ?


Niczego się nie doczekasz póki nie daszmi tych przykład NAUK. Na razie skleciłeś
Zgłoś
Avatar
Nukefox 2017-10-05, 8:19
Wyczuwam mowę nienawiści w stosunku do wyznania i religii - już zgłoszone (na szczęście jest dużo zdjątek) :*
Zgłoś
Avatar
SQRW3L_ponury 2017-10-05, 18:40 1
Ork.Fajny napisał/a:


W takim razie podsumowując Hitler i Stalin zrobili okropne rzeczy w tym wiele nienaukowych. Jako ateiści i jako lewicowcy. Kościół nie miał nic tego. Koniec kropka. Dziękuję.



Masz rację - Pacelli nie istniał i nie miał sztamy z faszystami a Roosvelt łze jak pies - kult jednostki oczywiscie nie był wzorowany na rozwiązaniach religinych a Stalin nie kształcił sie w seminarium - bo jak powszechnie wiadomo religie (wszelkiej maści - również te lewicujące/faszyzujace/maoizujące/kimizujące itd. - które nie tytułują sie wprost religiami choć defacto nimi są) powstajace na kanwie nieuzasadnionej wiary nie są winne żadnych zbrodni...
hipokryzja level master

Ork.Fajny napisał/a:

Nieeeee. Po prostu jesteś typowym przykładem odważnego cwaniaczka z sieci, który bawi się w lewicowca i chce rozmawiać o wszystkim. Gdyby nie sieć to byś leszczu zamknął się po pierwszym zdaniu bo byś nie mógł pobiec na wikipedię aby dowiedzieć się czegokolwiek o genetyce.



Do skraju lewicy jest mi prawie równie daleko co do skraju prawicy - fakt że ciut bliżej - ale to tylko z tego powodu że skrajni prawacy są ciut bardziej zjebani od srkajnych lewaków - do obu srajności czuję podobną odrazę... Ty zaś jesteś przykładem przetrąconego mocno w prawo cebulaka maskującego sie centryzmem i bazującej na swoich wyobrażeniach dotyczącymi faktów a nie na nich samych - i to notorycznie - co już Ci wielokrotnie wielu tutaj wypominało/udowadniało...

Ork.Fajny napisał/a:

Chcesz powiedzieć że ktoś planuje zabronić używania precyzyjnych igieł czy pipet zdolnych do manipulacji na poziomie organellum komórkowym



Zaskoczony ? Powiem wiecej - zakusy niektórych zjebów są takie że nawet nie bedzies mógł macnąć świetego zlepku komórkowego - o ew. eksperymentach na nich - koniecznych do rozwoju niektórych gałęzi genetyki (czyli również - co chyba oczywiste - jej samej ) nawet nie trzeba wspominać...

Ork.Fajny napisał/a:

Nie. Gówniarz po lomobotmii gówno wie o genetyce i widzi powiązania tam gdzie ich nie ma. To że cały czas piszesz te swoje za długi posty i nie ma w nich żadnych konkretów poza masą wyzwisk jest tylko dowodem na to.
Mógłbyś zamknąć mi usta w pięć minut cytując przykład kawałka legislacji, który jakakolwiek prawicowa organizacja proponuje i który zakaże jakichkolwiek technicznych rozwiązań stosowanych z analityce naukowej, no ale Ty nic nie wiesz bo jesteś typowym pseudo-lewicowym randomem z sieci i przyszedłeś tutaj wyzbyć się swoich frustracji życia codziennego w którym PiSiory wygrały wybory i nie jesteś w stanie ze swoim ego zrozumieć jakim cudem Twoja zdanie nie góruje...



Moje 'wyzwiska' są bezpośrednią odpowiedzią na zaczepki (czyt. wyzwiska) które zainicjowałeś/inicjujesz... co wiecej - hipokryzja w Twoim przypadku ma rozmiary tak kolosalne że nawet tego nie zauważasz...

Zamknąłem Ci usta pytaniem którego nie jesteś w stanie przetrawić od kilku postów (analogicznie jak w temacie dotyczącym kultur indian mezoameryki) a dokleiłem ich zamknięcie stwierdzeniem wykazująycym wprost że czyjaś nieuzasadniona wiara blokuje genetykę na poziomie badań nad zarodkami... Ciebie stać jedynie na nieudolnie prymitywne próby przesuniecia cięzaru rozmowy na pipety i biadolenie nad 'wyzwiskami' które notabene sam zacząłeś...

PS. 'przypadkowy random z sieci zarzuca innemu randomowi z sieci sieciową randomowośc...' - masz talent - powinieneś kabaret założyć bo to jest naprawde niezły temat na skecz dla górskiego - taki ukazujący hipokryzję/cebulactwo w pełnej krasie
Zgłoś
Avatar
poligon6 2017-10-05, 19:03
SQRW3L_ponury napisał/a:


a.

To spora sztuka zaprzeczyć sobie w jednym i tym samym zdaniu - gratki

Nie rzucaj mi tu bredniami bo na poparcie swoich tez masz jedynie zdupywziętą opinię - ja mam konkrety które zacytuję - list (fragment - polecam całość) prezydenta Harrego Trumana do kardynała Pcelliego pęłniącego wówczas funkcje główną na papieskim stolcu

[quote]

Musisz się troche douczyć, wojska pruskie sa starsze od Hitlera tak jak ich tradycja. Jednostkami Hitlera były odziały SS a te miały w swojej symbolice pogańskie runy. Piszesz nazistowskie odziały wermaht nie był nazistowskim oddziałem.

Wiedzialem że pojawi się List Trumana to dość oklepany argument bez żadnej wartosci merytorycznej. Do tego jest tam pomieszanie włoskiego faszyszmu z niemieckim nazizmem. Równie dobrze mozna mieć teraz pretensje że papież odwiedził Kube czy dawniej PRL albo że nawiązał z tymi panstwami stosunki dyplomatyczne, a już pretensje ze utrzymywał stosunki z Von Papenem sa kuriozalne bo w tym czasie samo USA handlowało z niemcami udzielali im pożyczek itd, czyli prowadzili normalne stosunki dyplomatyczne. Nie wspomne też że niemcy w 1933 roku to nie sa jeszcze Niemcy które dokonały przeraźliwych zbrodni. Widać u ciebie brak historycznego myslenia, piszesz z perspektywy czasu, a to jest podstawowy błąd.

"Ale jaka jest teza bo nie wiem do czego zmierzasz ? ze w rezimach najgorsza jest 'nowomowa' a nie terror i 'boska' nieomylność/bezkrytyczność wodza ? I co takiego strasznego sie wydarzy jesli nawet jakiś ultralewicowy cep wdroży te swoje dziwne konstrukty językowe ? Jaka KONKRETNIE szkoda wyniknie ? CO takiego KONKRETNIE sie w związku z tym wydarzy - że powinieniem sie tego bać bardziej niż debili ograniczających naukę ?"

Mam ci zreferować cała dziedzine wiedzy? Napisałem ze jezyk wpływa na rozwój człowieka i postrzeganie świata, Choćby przez nacechowanie emocjonalne.

A to mój ulubiony cebulowy kwiatek, az zal masakrować taka wypowiedź.

"Masz rację - Pacelli nie istniał i nie miał sztamy z faszystami a Roosvelt łze jak pies "

Wyciągać wniosek na podstawie jednego zródła i to na podstawie subiektywnego listu nacechowanego emocjonalnie. ŻĘNADA. Nie przetwał bys pierwszego roku na studiach historycznych bo sa tam przedmioty zajmujace się analizą źródeł czy metodologia badań.

"kult jednostki oczywiscie nie był wzorowany na rozwiązaniach religinych"

A może na kulcie Chińskich cesarzy, albo rzymskich, wszak hitlerowcy pozdrawiali się rzymskim salute. Masakra.

"a Stalin nie kształcił sie w seminarium - bo jak powszechnie wiadomo religie (wszelkiej maści - również te lewicujące/faszyzujace/maoizujące/kimizujące itd. - które nie tytułują sie wprost religiami choć defacto nimi są) powstajace na kanwie nieuzasadnionej wiary nie są winne żadnych zbrodni...
hipokryzja level master "

W/g tej logiki nie powinno byc ateistów po seminarium, (wogóle nie powinno być ateistów bo kazdy wychował się w jakiejs religii), a jeżeli już są to powinni być krwiożerczymi bestiami bo wiadomo winna jest temu religia. Chciałbym poznać logikę tego wywodu, ale widziałem go juz wielokrotnie przytaczany z automatu jak oklepany list trumana. przypomina to oklepane argumenty katoli, które opieraja się w końcu zawsze na wierze czyli czyms czego nie mozna zmierzyć. W twoim przypadku jest podobnie, powielasz stare internetowe memy i nie mam tu na mysli smiesznych obrazków ale pojęcie pewnego ewolucjonisty.

Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2017-10-05, 19:44
Pomijam całe Twoje smętne lanie wody i tylko odpowiem na jego:

SQRW3L_ponury napisał/a:

Zaskoczony ? Powiem wiecej - zakusy niektórych zjebów są takie że nawet nie bedzies mógł macnąć świetego zlepku komórkowego - o ew. eksperymentach na nich - koniecznych do rozwoju niektórych gałęzi genetyki (czyli również - co chyba oczywiste - jej samej ) nawet nie trzeba wspominać...


Niezbyt jestem zaskoczony bo to tej pory nie przedstawiłeś mi nazwisko żadnego znaczącego polityka, który chce zakazać używania powszechnych technik laboratoryjnych.

SQRW3L_ponury napisał/a:

Zamknąłem Ci usta pytaniem którego nie jesteś w stanie przetrawić od kilku postów (analogicznie jak w temacie dotyczącym kultur indian mezoameryki) a dokleiłem ich zamknięcie stwierdzeniem wykazująycym wprost że czyjaś nieuzasadniona wiara blokuje genetykę na poziomie badań nad zarodkami... Ciebie stać jedynie na nieudolnie prymitywne próby przesuniecia cięzaru rozmowy na pipety i biadolenie nad 'wyzwiskami' które notabene sam zacząłeś...


Ziomek... Zadałeś mi kretyńskie pytanie na temat tego co jest złego w tym że w Kanadzie jak nie nazwiesz faceta "babą" to grozi Ci kara więzienia.
Co mam Ci powiedzieć? Potworzyć się?
Zgłoś
Avatar
SQRW3L_ponury 2017-10-05, 19:48 1
poligon6 napisał/a:

Najpierw zaprzeczasz sam sobie a teraz jako zdezawuowanie konkretnego faktu przeciwstawnego do twoich opinii przytaczasz mi inne swoje opinie i zarzucasz luki w metodologii... coraz lepiej - gratki x2

Ork.Fajny napisał/a:

jak zwykle brednie

wiec pomijam całe Twoje smętne lanie wody i nie odpowiem wcale bo nie ma z kim i o czym dyskutować. Ave
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2017-10-05, 22:24
No i tak wygląda dyskusja z przeciętym lewicowcem z sieci. Pominiesz pierdołowate fragmenty żeby przejść do konkretów to się panna fochnie i całkowicie zignoruje
Zgłoś