18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Polacy mądrzeją
A................o • 2017-09-27, 18:36
W polskim społeczeństwie pojawił się nowy pozytywny trend - coraz więcej osób przestaje chrzcić swoje dzieci. Koronnym argumentem jest to, że dziecko powinno samo dojrzeć do tego czy chce i w co wierzyć. Bezpośrednio wiążącym się z nim argumentem jest wypaczanie spojrzenia na świat - od dziecka wtłaczana religia narzuca pewien schemat myślenia. Niestety, wykorzystanie wolności wyznania zagwarantowanego w konstytucji wiąże się z ostracyzmem ze strony najbliższych.



Źródło
Zgłoś
Avatar
GlassEdi 2017-09-27, 18:40 1
No nareszcie podoba mi się ta tendencja.
Zgłoś
Avatar
BundyR 2017-09-27, 18:53 10
@up
ok, z jednej strony tak, ale jakie dzisiejsza młodzież ma wartości? Bóg? Nie. Honor? A gdzież tam. Ojczyzna? haha! O ile w religiach istnieje sporo kontrowersji, to jednak religia uczy pewnych wartości: nie zabijaj, nie cudzołóż itd. A dziś co mamy: jebanie sie w wieku 13 lat, obnażanie na fb, cichodajki, ZERO WARTOŚCI, bo i zero ideałów, rodzice wolą dziecku kupić kompa, niż zarażać życiem, choćby jakims sportem. Rośnie nam pokolenie kalek fizycznych, ale i intelektualnych, bo dziś po szkole jesteś sierotą, która nie potrafi mieć kolegów poza fb, nie potrafi naprawić najdrobniejszej rzeczy i nie potrafi rozliczyć PITu
Zgłoś
Avatar
manson__ 2017-09-27, 18:54 2
Cytat:

ok, z jednej strony tak, ale jakie dzisiejsza młodzież ma wartości? Bóg? Nie.


..no i pozamiatane.
Zgłoś
Avatar
nelbox 2017-09-27, 18:55 3
i prawidłowo! skoro dziecko jest w stanie uwierzyć we wszystko (nawet w takie bzdury, jak ruchanie dziewic w niebie), to niech najpierw dojrzeje i samo stwierdzi, czy wybrana bajka (św. Mikołaj, wróżka-zębuszka, czarownice, duchy, horoskopy itd) jest prawdziwa, czy nie.
Zgłoś
Avatar
J................3 2017-09-27, 18:57 7
Po co chrzcić dziecko?
Dorośnie, to samo wybierze w co będzie wierzyć.

Po co leczyć chore dziecko?
Dorośnie, to samo zdecyduje czy i jak chce być leczone.
Zgłoś
Avatar
Kosmodysk 2017-09-27, 19:00 3
Oho, lecę do sklepu po chipsy
Zgłoś
Avatar
KillerLaugh 2017-09-27, 19:05 3
AleDlaczego napisał/a:

Koronnym argumentem jest to, że dziecko powinno samo dojrzeć do tego czy chce i w co wierzyć.

Te same ułomne argumenty stosują przy dyskusji o płci dziecka.
Zgłoś
Avatar
TB303 2017-09-27, 19:08 9
Na szczęście ja mam normalnych rodziców i nie byłem chrzczony, nie miałem komunii i innych tego typu bzdur. Przyszedłem się pochwalić
Zgłoś
Avatar
A................o 2017-09-27, 19:11 11
DiKarpio napisał/a:

Te same ułomne argumenty stosują przy dyskusji o płci dziecka.



Tylko z płcią rodzisz się zakodowaną genetycznie, a religię ci narzucają i nawet sobie z tego nie zdajesz sprawy.
Zgłoś
Avatar
b0r000 2017-09-27, 19:41
Ech... Cały czas rodzina krzywo na mnie patrzy bo nie mam bierzmowania, czy jak to się tam zwało i jakoś z tym żyję.
Zgłoś
Avatar
BundyR 2017-09-27, 19:45 2
@AleDlaczego

gdyby nie było pewnych zasad, srałbyś pod sklepem, ruchał wiewiórkę, szczał na matkę. Pewne fundamenty powinny być, czy to religia, czy ogólnospołeczne zasady. Ale jak widać ogólnospołeczne zasady szybko się zmieniaja, tak szybko, że dziś pedał jest lepszy od Ciebie, a czarnuch zyje z zasiłku wyższego niż Twoja pensja. Społeczeństwo narzuca Ci WSZYSTKO, chcesz żyć po swojemu? Wierzysz w to?

@manson__
Wycinasz coś z kontekstu i się do tego odnosisz? Brawo, poziom debilizmu podniosłeś do poziomu wyższego, idź szukać w sraczu rozumu, z dupy Ci wyleciał podczas trawienia kebaba
Zgłoś
Avatar
Noside 2017-09-27, 19:54
Zaczynam się zastanawiać, czy na baitingu można zarobić, czy to po prostu niedojebanie umysłowe?
W każdym razie, jeżeli ktoś zaczyna myśleć, to jest to jakiś pozytywny aspekt tego wszystkiego.
Zgłoś
Avatar
J................3 2017-09-27, 19:57 2
Nie chrzcij dziecka jak nie chcesz.
Miej świadomość, że w przyszłości zmuszą go do wypinania się 5 razy dziennie oraz do umierania za pedofila i 72 kozy.
Zgłoś
Avatar
A................o 2017-09-27, 20:01 3
Jod123,

Ochrzcij dziecko, miej świadomość, że ksiądz będzie macał je na lekcji religii i ruchał na plebanii.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie