18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:56
Polacy w UK
mKlamot • 2013-06-22, 21:00
Jak mnie to wkurwia, wciskanie obcojęzycznych słów do języka polskiego. No kurwa po co. Ostatnio w pracy sytuacja:
-Michał chodź na maszyne na chwilę!
- Nie mogę, jestem BUSY!
No kurwa jakie BUSY! nie można powiedzieć "zajęty"? polskie słowa, gadasz z POLAKIEM, co za wieśniarstwo totalne, albo "Ide na BREAK'a no kurwa, "Ide na PRZERWE" aż tak ciężko? Chuj, że 3/4 polaków w Anglii nie zna angielskiego, ale czemu na siłe chcą, udowodnić, że jednak są tak zajebiści, że znają język a wychodzą na totalnych idiotów, w oczach innych ;/ Gadasz z polakiem, gadaj po polsku. Proste jak jebanie.
Zgłoś
Avatar
Szafina 2013-06-23, 13:13 2
gdybys siedzial kilka lat za granica i napierdzielal wiecznie innym jezykiem niz polski a potem by ci przyszlo rozmawiac po polsku to wiadomo ze zapomnisz jak bylo jedno slowo po polsku i wpierdzielisz po angielsku.
Zgłoś
Avatar
Charles_Manson 2013-06-23, 14:51 13
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2013-06-23, 15:17 2
Łojezusmaryjaolabogareeetyyyy! Co to się porobiło na świecie. Jak ludzie spinają dupy z tak błahych powodów to ja im tylko współczuję. Nerwica? Głupota? Brak problemów? Zaburzenia psychiczne? Problem z akceptacją? Nie wiem ale szczerze współczuję i zalecam terapię
Zgłoś
Avatar
artis1990 2013-06-23, 15:21 3
i co? Umrzesz od tego? Też mieszkam w UK, pokończyłem tu stuida i szkolenia. Zapierdalam po angielsku lepiej od niektórych Angoli, ale nie widzę problemu w sporadycznym wtrąceniu angielskiego słówka w zdanie. Czasami łatwiej jest coś wytłumaczyć opisując po angielsku niż po polsku. Czy to tak wielką tragedią jest, że ktoś idzie na brejka a nie przerwe? Jak Ci nie pasuje to znajdź sobie prace gdzie indziej, bo z przedstawionej scenki wnioskuje, że zapierdalasz jak robak w magazynie, a strugasz inteligenta. Gdybyś nim był to na pewno nie zapierdalałbyś w magazynie.
Zgłoś
Avatar
Atreyu 2013-06-23, 15:26 1
Stop polacyzacji Europy!

Tak.
Zgłoś
Avatar
Coval2 2013-06-23, 15:42
Excuse me, kaj jo je becouse I'm not stela
Zgłoś
Avatar
rusofil 2013-06-23, 15:46 4
W pełni popieram wstawiającego. Kaleczenie języka w jakikolwiek sposób to wieśniactwo i syf, nie mówiąc już o tych, którzy to robią i na to pozwalają. A potem takie zjeby jeden z drugim nie umieją poprawnie wyrazić się po polsku, a nazywają się patriotami. Porażka. Ale na to się nic nie poradzi: większość ludzi to kretyni totalni i im się nie wytłumaczy, że niepoprawne wyrażanie się źle świadczy o ich inteligencji. I nie ma takiego pierdolenia, że ktoś spędził za granicą ileś tam czasu. Jesteś Polakiem, który od urodzenia mieszkał w Polsce? Mów kurwa po polsku, kiedy komunikujesz się z innymi Polakami. Mieszanie języków jest niedopuszczalne i od razu mam takich ludzi za debili. Debili, z którymi już więcej nie pogadam, chyba że bym musiała.
Zgłoś
Avatar
Inżynier321 2013-06-23, 16:13 14

Znajome?
Zgłoś
Avatar
donplicco 2013-06-23, 16:16
True.
Zgłoś
Avatar
Bridgwater88 2013-06-23, 16:28 4
@ mKlamot

tak ? to sprobuj cwaniaku kurwa uzyc jeszcze kiedys slowa ,,weekend''
Zgłoś
Avatar
ginx2666 2013-06-23, 17:42
Co w tym złego? Jesteś w Wielkiej Brytanii - mówisz po angielsku, jesteś w Polsce - mówisz po polsku. Jak się nie podoba, to won skądś przyszedł/przyszła. Powtórzcie to wszystkim ciapatym, których spotkacie w Polsce.
Zgłoś
Avatar
kih0n 2013-06-23, 19:20
kurwa będąc korpośmieciem trzeba się nasłuchać takich bzdur m.in. "sfokusować się na target" też mnie to wkurwia, ale chyba lepiej z angielskiego jak z niemieckiego lub (o zgrozo) z ciapackich języków
Zgłoś
Avatar
umcumcpolowka 2013-06-23, 20:22
Jak już mieszkasz w tym kraju i nie zadajesz się z Polakami to zaczynasz zapominać polskich słów. To zazdrość przez ciebie (specjalnie z małej litery) przemawia, bo nie znasz angielskiego mieszkając tu x lat. Wstyd za takich kurwa tępych leszczy.
Zgłoś
Avatar
vodoslav 2013-06-23, 20:26
Czasem łatwiej znależć słowo po Ang lub innym języku. Zwłaszza gdy znasz kilka, zaczynają sie miksować.
Zgłoś
Avatar
Zgredo 2013-06-23, 20:48
Owszem, ciężko.

Ludzie zawsze dążą do minimalizacji wysiłku. "busy" ma zdecydowanie mniej liter, jest łatwiejsze w wymowie niż "zajęty".

Naleciałości językowe od lat pojawiają się przy każdej okazji "mieszania kultur". I zawsze ktoś się przy tym straszliwie unosi a ktoś inny podąża bezmyślnie. A język ewoluuje.

Przypuszczam, że młodzież próbuje zwyczajnie zaszpanować, jacy to światowi nie są, jak to słówka angielskie znają - mnie to śmieszy. Uważam, że jest to podobny poziom mentalny, jak u osób, które w każdym zdaniu muszą dodać (piękną i naszą, narodową, oczywiście) "kurwę" lub inny wzmacniacz wyrazu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie