18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 36 minut temu
Polak na emigracji
Kain_93 • 2014-11-21, 22:39


Holandia - kierowca polskiego pochodzenia zabił 2 letnie dziecko oraz jego dziadków. Wypadek spowodował wypadając z zakrętu (przekroczył dozwoloną prędkość).

Na filmie reakcja ojca ofiary po usłyszeniu wyroku - 120 godzin prac społecznych.
Zgłoś
Avatar
Gaddar 2014-11-22, 13:06
No po prostu kurwa nie wierzę, ja dostałem więcej godzin za mandaty za picie piwa hahaha
Zgłoś
Avatar
saumetar 2014-11-22, 13:10
JURIJ_77 napisał/a:



świadomie przekraczając prędkość robisz to umyślnie, więc liczysz się z tym, że możesz kogoś zabić i będziesz sądzony za umyślne spowodowanie śmierci, czyli zabójstwo.

Dla mnie tyle w temacie.



Ale mnie wkurwia takie pierdolenie. Taki jesteś strażnik prawa i kryształ sprawiedliwości.
Może w takim razie zmieńmy prawo? Wszystkich kierowców przekraczających prędkość choćby o 1km/h wsadzajmy na 10 lat za próbę zabójstwa? Będzie OK wtedy?
Ogarnij się.
Zgłoś
Avatar
PeterZ 2014-11-22, 13:36
Ojciec powinien go zabić samochodem i potem z uśmiechem odpracować 40 godzin.
Zgłoś
Avatar
nanab 2014-11-22, 13:57
o chuj wam chodzi, przekroczl predkosc o 1km/h a ze debile mu 2m przed maska wyskoczyly to co mial zrobic nie zabijal specjalnie
z tgego ojca nawet zwale na sali maja jak wyszedl sie smiali z niego
Zgłoś
Avatar
Nikczemny_Płód 2014-11-22, 14:11
AdasMickiewicz napisał/a:

Przekroczył prędkość, czyli złamał prawo. Jego złamanie prawa kosztowało życie 3 ludzi, więc powinien odpowiadać za zabójstwo. Samochodem można zabijać tak samo jak bronią, więc 120 godzin społecznych za zabicie 3 ludzi jest karą co najmniej niesmaczną.



I niestety ludzie twojego pokroju pracują w polskim sądownictwie.

Wyrok nie może być oceniony bez znajomości faktów takich jak:

O ile przekroczono prędkośc.
Czy auto było prywatne czy służbowe.
Czy był w pracy.
Jesli był w pracy to czy wykonywał kurs słuzbowy.
W jakim stanie technicznym było auto.
Zgłoś
Avatar
1408 2014-11-22, 14:13
Kto o zdrowych zmysłach wymierzyłby taką karę za zabójstwo trzech osób?
Zgłoś
Avatar
Pyro25 2014-11-22, 14:40 1
Wiem że teraz wszyscy będziecie bronić rodaka, ale wina była po jego stronie i powinien był być za to ukarany. A zamiast tego jako karę dostał praktycznie nic. Zresztą, to bez znaczenia kto spowodował wypadek. Był to polak, ale równie dobrze mógłby to być inny holender, ciapaty, itp. wina i tak by była po winie kierowcy
Zgłoś
Avatar
Begess 2014-11-22, 15:29
Przciez to jest jakis sakrazm. Na tym filmie nie wiadomo czy to polak. Zreszta autor napisał "kierowca polskiego pochodzenia", to wkoncu polak czy "ktos" polskiego pochodzenia.
Zna ktos holenderski jezyk? Mi sie wydaje ze tam nie zapada wyrok 120 godzin prac spolecznych tylko kilka dobrych lat wiezienia. Jego reakcja to dosadnie pokazuje
Zgłoś
Avatar
vandamme1 2014-11-22, 19:07
To chyba on tym krzesłem rzucił bo kara zbyt surowa
Zgłoś
Avatar
pussyfarts 2014-11-22, 20:11 1
KURWA... tyle samo godzin dostałem za przekręt, a ten za morderstwo! ja pierdole.
Zgłoś
Avatar
luk126 2014-11-22, 21:25
Jak się coś wrzuca to warto byłoby do końca zainteresować się sprawą. Gość dostał taki wyrok bo sędzie "nie dopatrzył się dowodów na to, że kierowca przekroczył prędkość lub złamał inne z obowiązujących przepisów drogowych". NIE przekroczył.
Zgłoś
Avatar
Norbasxx 2014-11-22, 22:24
@saumetar

Ale mnie wk***ia takie pie**olenie. Taki jesteś strażnik prawa i kryształ sprawiedliwości.
Może w takim razie zmieńmy prawo? Wszystkich kierowców przekraczających prędkość choćby o 1km/h wsadzajmy na 10 lat za próbę zabójstwa? Będzie OK wtedy?
Ogarnij się.

Nie jestem expertem w dziedzinie prawa, lecz wiem że jest ono popierdolone niekiedy. I teraz uprzedzając nadciągający hejt w moją stronę, pragnę zauważyć, iż nie kwestionuje prawa norweskiego (w sumie polskiego to też, ale ... wiadomo, teoretycznie u sąsiada zawsze trawa zieleńsza, mniejsza z tym) tylko podważam tego typu wypowiedzi jakie umieściłem w swoim komentarzu. To tak słowem wstępu.

,,Wszystkich kierowców przekraczających prędkość choćby o 1km/h wsadzajmy na 10 lat"
Według linku zamieszczonego pod tym filmem do ,,opisu" sprawy kierowca nie jechał o 1 km/h za dużo (no chyba że w norwegi obowiązuje takie prawo że t terenie zabudowanym można popierdalać 99km/h to wtedy tak) oto cytat:
,,W rok po dramacie z Meijel, 21 maja 2014 r. dziennik AD poinformował o tym, że Polak „jechał zdecydowanie za szybko”. Według prokuratury prędkość samochodu w chwili wypadku wyniosła co najmniej 100 km/godz."

Już ta wypowiedź podwala twoje pierdolenia, a dalej czytając widzimy że:
,,Przypomnijmy, w niedzielę 19 maja 2013 r., samochód kierowany przez Polaka wypadł na zakręcie z drogi i wjechał na ścieżkę rowerową. Auto uderzyło w dwa rowery, na których jechało starsze małżeństwo: 67-letni mężczyzna i 64-letnia kobieta. Na tylnym siedzeniu jednego z rowerów siedziała ich dwuletnia wnuczka."
Czyli nie wybiegli mu na przejściu i nie zabił ich dlatego że jechał o 1km/h za szybko jak to ktoś kurwa raczył zauważyć.

Dalej przeglądając komentarze zobaczyłem że ktoś próbował twierdzić iż ten ,,niewyny" koleś miał chujowaty samochód:
,,Adwokat oskarżonego próbował w sądzie przekonywać, że być może to stan techniczny pojazdu przyczynił się do wypadku, pisze AD. Jednak według prokuratury badania techniczne pojazdu nie wykazały poważniejszych braków."

I na koniec w artykule możemy przeczytać:
,,Holenderskie media informują, że 32-latek wyraził skruchę, ale nie próbował kontaktować się z rodziną ofiar."
W sumie ostatni cytat pokazuje że wyraża skruchę, ale kto normalny po takim czymś miałby wyjebane i powiedział, że pierdoli go ta cała sytuacja ...

Podsumowując moją epopeję widzę że ludzie którzy pierdolą że koleś jest niewinny (znaczy niewinny to nikt otwarcie tego nie powiedział, ale że zasługuje na tak niski wyrok to a i owszem) najprawdopodobniej sami nie doświadczyli tego czego doświadczyć musiała rodzina poszkodowanych.

Zapomniałem dodać źródła z którego czerpałem swoją ,,wiedzę" na temat tej sprawy:
niedziela.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=7021...

Proszę.

PS: Specjalnie założyłem konto tylko po to aby wyrazić swoją opinię, bo takie pierdolenie to mi się w bani nie mieści.
Zgłoś
Avatar
Hvsarz 2014-11-22, 23:40
To czy przekroczył prędkość, nawet nie ma znaczenia. Niestety problemem dzisiejszości jest to, że utrzymuje się idee nie brania odpowiedzialności za swoje czyny. Oczywiście wypadek ale nie oznacza, że winowajca wypadku, nie powinien ponosić odpowiedzialności. W takiej sytuacji powinno być nieumyślne spowodowanie śmierci 3 osób. Samo to jak bardzo się do tego przyczynił powinno oczywiście jakoś wpłynąć na wysokość wyroku ale nie wyobrażam sobie innego wyroku niż odsiadka.
Nie mam tu na myśli wcale dożywocia. Najwyżej kilka lat. Ale tylko surowe kary są w stanie spowodować to, by ludzie zachowywali się rozsądnie, skoro nie przemawia do nich nic innego.
Zgłoś
Avatar
nanab 2014-11-22, 23:57
Hvsarz napisał/a:

To czy przekroczył prędkość, nawet nie ma znaczenia. Niestety problemem dzisiejszości jest to, że utrzymuje się idee nie brania odpowiedzialności za swoje czyny. Oczywiście wypadek ale nie oznacza, że winowajca wypadku, nie powinien ponosić odpowiedzialności.


kto powiedzial ze on jest winowajca? nie przekroczyl predkosci, nie rozjechal ich celowo to z jakiej racji ma pojsc siedziec?
Zgłoś
Avatar
kothletino 2014-11-23, 2:04
Luqas95 napisał/a:

to niech go zajebią kurwa jaki problem , i tak t o życia nie wruci
wiwęc albo zabić albo uwolnić czyli system alfa + i alfa-
Niewinny wypierdalaj( alfa+ ) , winny nie zyjesz ( alfa-)
sadole to się wan nie podoba?

trohe south parkiem zalatuje zapożyczyłem system



Słownik kurwa lepiej sobie zapożycz.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie