18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 31 minut temu
Polak na emigracji
Kain_93 • 2014-11-21, 22:39


Holandia - kierowca polskiego pochodzenia zabił 2 letnie dziecko oraz jego dziadków. Wypadek spowodował wypadając z zakrętu (przekroczył dozwoloną prędkość).

Na filmie reakcja ojca ofiary po usłyszeniu wyroku - 120 godzin prac społecznych.
Zgłoś
Avatar
Cyjanek 2014-11-22, 9:54
Wina mieszana umyślna-nieumyślna, przy czym nieumyślny uboczny skutek, więc zalicza się to na winę umyślną. Później taki kurwa frajer nam reputacje psuje za granicą...
Zgłoś
Avatar
karimata2121 2014-11-22, 9:55
Spinacie dupę jakby koleś specjalnie się wjebał w te auto
Wypadek to wypadek, nic nie jest planowane, a że w tym aucie było akurat dziecko i dziadkowie to kwestia przypadku.
Jakby w tym aucie siedział biedroń to wszyscy byście cieszyli ryje..
Dobry wyrok facet miał farta.
Zgłoś
Avatar
marcinc53 2014-11-22, 10:00
Na miejscu ojca ofiary to wyjebałbym tej kurwie stołem a nie krzesłem. I niech jeszcze chociaż trafi
Zgłoś
Avatar
JURIJ_77 2014-11-22, 10:18 5
BongMan napisał/a:

Był pijany? Nie.
Zrobił to specjalnie? Nie.
Przekroczył prędkość - jedyna jego wina. Reszta to czynnik losowy. Kara adekwatna do winy.
Więc o chuj wam, kurwa, chodzi?

Ojciec ofiary ma moralne prawo go zatłuc na śmierć nawet, ale sąd w tym przypadku zachował się dobrze.



świadomie przekraczając prędkość robisz to umyślnie, więc liczysz się z tym, że możesz kogoś zabić i będziesz sądzony za umyślne spowodowanie śmierci, czyli zabójstwo.

Dla mnie tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
Jachu94 2014-11-22, 10:19
Tu też chodzi o to, że ten kierowca nawet nie przeprosił, nie wyraził żadnej skruchy.
Dostał tylko 120h robót społecznych, moim zdaniem to jest śmieszne...
Zgłoś
Avatar
makabrax 2014-11-22, 10:32 1
ło kurwa sami eksperci i uciśnieni przez prawo które nakazuje im przestrzeganie przepisów drogowych, skąd się bierze tyle pojebów? jechał szybko bo musiał, no co za pierdolenie, musisz to srać i umierać nic więcej
Zgłoś
Avatar
Tafariel 2014-11-22, 10:37
Tu roboty społeczne, breivikowi wyszło niecałe 3 miesiące za człowieka no kurwa zajebistych czasów doczekaliśmy... (i wiem, że różne państwa ale poziom niedojebania ten sam). A tak właściwie to ojciec dziecka mógłby tego typa zajebać to by mu dali 40h robót społecznych i tyle.
Zgłoś
Avatar
b00mba 2014-11-22, 11:22
@Bongman

Raczej staram się nie wypowiadać, w dziedzinach na których się nie znam, czyli również na temat prawa jego genezy i filozofii. Nie chce tutaj nic rokować, ale jak na przykład wyjaśnić w ten sam sposób coś takiego : grupa chuliganów bije mężczyznę... tak go biją ze w końcu umiera- to jak ich sądzić za zabójstwo czy tylko pobicie? Przecież oni nie chcieli go zabić (oczywiście) . Jakiś człowiek rzuca w kogoś młotkiem, przypadkowo go trafia w głowę. Czynnik Losowy? niewinny ? Inna sytuacja. Jak ja chcę kogoś zabić to wchodzę do samochodu i z nadmierna prędkością przypierdalam w niego na chodniku. Te ograniczenia prędkości są nie po to żeby odbierać ludiom frajdę z zapierdalania ale żeby sprzeciwić się taki zachowaniom. Według mnie koleś powinien być oskarżony co najmniej o zabójstwo (nie morderstwo).

Ps. no chyba że został o to oskarżony. Jak tak to dziwnie niską karę wymierzyli.
Zgłoś
Avatar
BmaC 2014-11-22, 11:34 1
b00mba, Mieszasz pojęcia. Grupa mężczyzn bije jedną osobę - czyli umyślnie powoduje uszkodzenia ciała (chce tego). co innego wypadek samochodowy, w którym nigdy nie przewidzisz w co uderzysz, na kogo najedziesz czy ile zrobisz koziołków na chodniku podczas dachowania. co prawda nie mamy info czy gość zapierdalał 150km/h czy przekroczył prędkość delikatnie. no ale w ruchu drogowym tak to już bywa. nie pochwalam takiego zachowania ale koleś zrobił to nie specjalnie. powinien dostać grzywnę i płacić rodzinie do końca życia odszkodowania co miesięczne. zamykanie go w pierdlu tylko by go stoczyło. bo wszyscy dobrze wiemy jacy ludzie wychodzą z paki. niby mają być tam resocjalizowani ale tylko w teorii. a ślad ma do końca życia na psychice. tylko po mordercach spływa taka odpowiedzialność za "spowodowanie śmierci". więc fakt: kara nie adekwatna, powinien płacić grube odszkodowanie bo przecież nie ma możliwości przywrócenia życia. jeśli dostałby miesięcznie kilka tys juro do spłaty to na pewno żył by do końca życia z pokorą... przynajmniej zrobiłby coś pożytecznego a nie siedział i wpierdalał w więzieniu za kase podatników
Zgłoś
Avatar
b00mba 2014-11-22, 11:53 1
@BmaC

No tak, oni umyślnie powodowali obrażenia ciała, tak samo jak on umyślnie przekroczył prędkość. Nie widzę tutaj pomieszania pojęć. Oni nie chcieli go zabić tylko pobić, nie maja dyplomów uczelni medycznych, żeby przewidzieć po ilu uderzeniach koleś już się nie obudzi. Ten koles nie musiał przewidywać ze się w kogoś dopierdoli, wystarczy ze nie przekroczyłby prędkości (pobicie jest to przestępstwo tak samo jak przestępstwem jest przekroczenie prędkości). Inna sprawa jest taka ze uniewinniasz go, bronisz jak ja mowie ze powinien być oskarżony o zabójstwo, ale jednocześnie chcesz wymierzenia mu kary za ten czyn pod postacią grzywny ? Nie jest to spójne. Albo popełnił przestępstwo, albo nie. A mówienie ze w wierzeniu by się stoczył ... ja nie twierdzę ze powinien iść do paki, ja twierdze ze jeżeli taka jest kara za popełnienie tego czynu to wtedy powinien. Inna sprawa jest taka ze ten przypadek można rozciągnąć na inne i powiedzieć ze każdy się w pace zdeprawuje, w taki razie go nie zamykajmy , to jak również mówienie ze system resocjalizacji źle działa ,nie jest celem tej dyskusji.
Zgłoś
Avatar
Biokus 2014-11-22, 11:55 3
Usprawiedliwiać tego człowieka, że kara dobra bo nie chciał to tak jakby za to, że rzucam sobie nożem i przypadkiem kogoś trafiam tylko pogrozić mi palcem. Wszystko może być narzędziem zbrodni. To człowiek zabija umyślnie czy nie umyślnie za winę się płaci. Pierdolenie i głupota tłumaczyć, że on będzie czuł się winny bla bla bla bla. A co to kogo obchodzi. 120h to nie dość, że za mało, ale za byle bójkę można i więcej dostać. No ludzie mówimy tu o śmierci. 120h było by odpowiednie gdyby oni przeżyli. Jak nie rozumiecie, że chcący czy nie chcący jesteście potencjalnymi mordercami, bo tak przekroczenie prędkości, złamanie przepisów to jest celowe zachowanie za które trzeba wziąć pełną odpowiedzialność to nie wiem czy ktokolwiek zasługuje by wychodzić z domu.
Zgłoś
Avatar
KurtSmolorz 2014-11-22, 12:07
Ogromnie współczuję temu ojcu ale prawdę mówiąc to wyrok logiczny, bo co by przyniosło podyktowanie 25 lat więzienia? Ludzi i tak będą szybko jeździć. Sąd uniknął obciążania podatników po przez sankcje wiezienia. Myślę, że ojciec i tak może domagać się odszkodowania ale już z procesu cywilnego a nie karnego.
Zgłoś
Avatar
crystaldragon 2014-11-22, 12:09
AdasMickiewicz napisał/a:

Przekroczył prędkość, czyli złamał prawo. Jego złamanie prawa kosztowało życie 3 ludzi, więc powinien odpowiadać za zabójstwo. Samochodem można zabijać tak samo jak bronią, więc 120 godzin społecznych za zabicie 3 ludzi jest karą co najmniej niesmaczną.



Przekroczył prędkość jak co drugi kierowca, tyle że on miał akurat pecha i kogoś zabił. Gdybyśmy byli konsekwentni w działaniach i w możliwych zdarzeniach to połowa kierowców powinna wylądować za kratami.
Zgłoś
Avatar
xlmss 2014-11-22, 12:24
Polska trzyma poiom
Zgłoś
Avatar
Judiman 2014-11-22, 12:57
@karimata2121

On nie uderzył w inny samochód, on w**bał się w dziadków jadących na rowerkach z dwuletnią wnuczką, przeczytaj, dowiedz się, a potem koment.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie