18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Cytat:

Sam zatrzymał wandala, który mu groził i zbił szybę w sklepie. Wezwano policję, ale na patrol trzeba było czekać 1,5 godziny, choć komisariat jest kilometr dalej. Napastnik sytuację wykorzystał i w tym czasie uciekł. - Straciłem zaufanie do policji - mówi poznański przedsiębiorca.

W czwartek pijany klient chciał sprzedać w jednym z komisów przy ul. Święty Marcin telefon komórkowy. Za wszelką cenę. Groził sprzedawcy pobiciem i śmiercią. W końcu wpadł w szał i wybił szybę w drzwiach sklepu.

Właściciel natychmiast rzucił się w pogoń za wandalem.

- To był impuls. Zobaczyłem, że się oddala, ktoś krzyknął "Goń go!". On stanął w miejscu i krzyknął "Chcesz się bić?". Wtedy złapałem go i rzuciłem na chodnik – wspomina Krzysztof Ochmański.

Kiedy właściciel komisu przytrzymywał napastnika, inna osoba wezwała policję.

- Pierwszy telefon był o 13:35, kolejny o 13:58. Po pół godzinie mężczyzna wyrwał się i uciekł. Straciłem zaufanie do policji – mówi Ochmański.

Policjanci przybyli na miejsce po półtorej godziny, choć z najbliższego komisariatu mieli zaledwie 900 metrów. Tę drogę można pokonać piechotą w około 7 minut.

Jak to możliwe, że trzeba było czekać tak długo?

– W czasie zgłoszenia patrole były zajęte innymi interwencjami, których nie można było przerwać – tłumaczy Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

W tej chwili policja ustala, czy w tej sprawie nie dało się jednak szybciej interweniować i kto ewentualnie zawinił: dyspozytor czy funkcjonariusz.

– Tak długi czas oczekiwania nie powinien mieć miejsca. Naszym celem jest interweniowanie w takich sprawach w ciągu 10 minut od zgłoszenia. Ustalamy, czy któryś z funkcjonariuszy nie popełnił błędu lub zaniedbania. Jeśli tak się stało, zostaną wobec niego wyciągnięte konsekwencje – przekonuje Liszczyńska.

Sprawcę napaści udało się zatrzymać dopiero w poniedziałek. Mężczyźnie postawiono już zarzuty uszkodzenia mienia i gróźb karalnych.

Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

Długie oczekiwanie na przyjazd patrolu policji w Poznaniu to nie jednostkowy przypadek. Przekonał się o tym Krzysztof Krawiec. Wandale zniszczyli drewniany płot z ogródka piwnego przy jego pubie. Jak mówi, połamane płotki leżały na całym skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Słowackiego oraz za metalowym ogrodzenie po drugiej stronie ulicy.

- Zadzwoniłem na policję o godzinie 8.30. Policjanci pojawili się dopiero po 15.00. Przeproszono mnie, że trwało to tak długo. Usłyszałem, że to błąd dyżurnego. To zniechęca do zgłaszania takich spraw – mówi Krawiec.

Średni czas interwencji policji w Poznaniu to 11 minut i 49 sekund.


tvn24.pl/wiadomosci-poznan,43/zlapal-wandala-na-policje-czekal-poltore...
Mógł nie mówić nic o wandalu, tylko powiedzieć ze grupa młodzieży pije piwo i pali skręty, to w 5min by się zjawili
Zgłoś
Avatar
pakicito 2013-03-05, 13:30 16
Cytat:

Mógł nie mówić nic o wandalu, tylko powiedzieć ze grupa młodzieży pije piwo i pali skręty, to w 5min by się zjawili


albo że ktoś źle zaparkował
Zgłoś
Avatar
Robajson 2013-03-05, 13:31 2
W Rosji to Policja/Milicja jest już na miejscu przed zdarzeniem
Zgłoś
Avatar
lapps 2013-03-05, 13:36 1
Cytat:

– W czasie zgłoszenia patrole były zajęte innymi interwencjami, których nie można było przerwać



interweniowali w sprawie zazalen, ze pobliska pizzeria ma kiepskie jedzenie. po dokladnym sledztwie okazalo sie, ze zgloszenia byly falszywe. zarzuty oddalono
Zgłoś
Avatar
~Imperator 2013-03-05, 14:11 9
W Polsce jest 100.000 Policjantów

W całej Polsce brakuje około 8-10 tysięcy wakatów ( państwa nie stać na to żeby ludziom zapłacić bo chętnych nie brakuje )

Jak podają media około 10.000 odchodzi ze służby i choruje

- około 20.000 to kadra kierownicza która nie rusza się na ulicę
- około 10.000 to policjanci z wydziałów nie biorących udziału w pracy na ulicy

Pozostaje nam około 50.000 Policjantów, wliczając w to SPAP, Prewencję, Kryminalnych, Dochodzeniówkę i innych nie wymienionych...

Żyjemy w 40.000.000 narodzie, podzielcie sobie tych nędznie opłacanych 50.000 ludzi na 40 milionów ludzi ... fajne liczby wychodzą na ilu mieszkańców przypada jeden Policjant....

Poczytajcie ilu Policjantów pracuje w Nowym Jorku np....

Więc nie pierdolta.... jak będzie ich pół miliona to możecie grymasić i mierzyć im czas na przyjazd... a na razie szacun dla tych ludzi i czapki z głów !
Zgłoś
Avatar
w................4 2013-03-05, 14:17 11
Zajmują się pierdołami typu karanie za złe parkowanie, picie piwka w parku czy zapalenie skręta. Ale jak 500m od komisariatu dresy zdemolowały NOWY placyk zabaw dla dzieciaków to nie zjawił się nikt. Chuj w dupę takim policjantom, jak widać nie każdy powinien nim być.
Zgłoś
Avatar
Zygzaq 2013-03-05, 18:12 25
Jak zadzwoniłem, że z kumplami znalazłem niewypał (bomba od moździerza) to czekałem ponad 1,5 godziny, w końcu zadzwoniłem jeszcze raz i usłyszałem "Zbieramy ekipę, niedługo przyjadą" to se myślę o kurwa, przyjadą saperzy i będzie na co popatrzeć. A tu huj. Dzwoniłem o 19, przyjechali gabaryną ok 22, 2 gliniarzy i jeden "saper" w klapkach japonkach (to był środek pola, bomba leżała w rowie, a ten wlazł tam w tych klapkach). Nawet musiałem im latarkę pożyczyć bo nie mieli swojej. I ten koleś wziął to w rękę, wsiadł do gabaryny i pojechali to do Wisły wyrzucić i nawet się z tym nie kitrali (wiem bo jechałem za nimi motorem, zresztą ten "saper" o tym mówił przy nas). Do Wisły kurwa. Żeby to woda na brzeg za miesiąc wyrzuciła.
Zgłoś
Avatar
S................l 2013-03-05, 19:12 2
Jeszcze raz ktoś powie, że nie cywile nie powinni mieć broni i być samodzielny, to kurwa wezmę i zajebię deską klozetową
Zgłoś
Avatar
H................a 2013-03-06, 16:04 2
Zainteresowanie policji poważnymi sprawami najlepiej jest pokazane w filmie "Lincz".
Typ przyszedł na komisariat zgłosić, że jakiś menel terroryzuje rodzinę i całą wieś. Od dyżurnego usłyszał:
-No co? Z dziadkiem nie możecie sobie poradzić?
To sobie później z nim poradzili. Z poradzeniem sobie w kryminale było gorzej.
Zgłoś
Avatar
Songo Master 2013-03-06, 16:35 11
Aha lizodupy Policyjne się gromadzą

Imperator napisał/a:

W Polsce jest 100.000 Policjantów

W całej Polsce brakuje około 8-10 tysięcy wakatów ( państwa nie stać na to żeby ludziom zapłacić bo chętnych nie brakuje )

Jak podają media około 10.000 odchodzi ze służby i choruje

- około 20.000 to kadra kierownicza która nie rusza się na ulicę
- około 10.000 to policjanci z wydziałów nie biorących udziału w pracy na ulicy

Pozostaje nam około 50.000 Policjantów, wliczając w to SPAP, Prewencję, Kryminalnych, Dochodzeniówkę i innych nie wymienionych...

Żyjemy w 40.000.000 narodzie, podzielcie sobie tych nędznie opłacanych 50.000 ludzi na 40 milionów ludzi ... fajne liczby wychodzą na ilu mieszkańców przypada jeden Policjant....

Poczytajcie ilu Policjantów pracuje w Nowym Jorku np....

Więc nie pierdolta.... jak będzie ich pół miliona to możecie grymasić i mierzyć im czas na przyjazd... a na razie szacun dla tych ludzi i czapki z głów !



Jesteś typowym lizodupem, czapki z głów tylko żołnierzom, strażakom i nie którym Policjantom bo większość to debile, alkoholicy, sadyści i tak można wymieniać, znam kilku normalnych Policjantów i znam ich techniki. Nasza Policja to dno jak nasz rząd. Proszę spojrzeć na Policję w Niemczech, Holandii, Norwegi tam jest kulturalna Policja. U nas liczy się nabicie jak najwięcej ludzi na kary i mandaty plus dojebywanie się o wszystko!
Zgłoś
Avatar
evilmatt 2013-03-06, 16:59
Od razu mówię, że nie bronie policji, tylko staram się rozumieć. Policja się przypierdala nawet do pierdół bo taki ma prikaz z góry. W statystyce bez różnicy czy złapano jakiegoś pijaczka na rowerze, czy seryjnego morderce. Sztuka jest sztuka, normy nie wyrobisz to masz ciepło, długo by pisać. Inną sprawą jest to, że w każdej grupie znajdą się czarne owce, popierdoleńcy, czy niedorajdy życiowe, a w 100 tysięcznej policji gdzie specyfika służby jest jaka jest będzie ich tylko przybywać wraz z przesłużonymi latami i nie jest to niczym dziwnym.
Trzeba jednak stanowczo zaznaczyć to, że Policja nie jest w stanie nikogo obronić, bo z reguły pojawia się na miejscu już po wszystkim. Skurwysyny rządzące Polską od Okrągłego Stołu powinni chociaż dać obywatelowi prawo (działające, a nie kulejące) do obrony wszelkimi możliwymi metodami i nie ma przeproś i ciągania miesiącami po sądach jak przestępce za, np.: dźgnięcie nożem bandyty, który wtargnął do czyjegoś mieszkania. Chcącemu nie dzieje się krzywda
Zgłoś
Avatar
Nerd 2013-03-06, 17:16 1
W moim komentarzu nie odniosę się w ogóle do treści samej wiadomości. Ale dziwi mnie,że część ludzi w jednym momencie odrzuca TVN i jakość ich wiadomości, a w kolejnym nie zwraca na to uwagi. Po prostu wkurwia mnie jak chuj,że ludzie wybierają to co jest dla nich wygodniejsze ... do narzekania.
Zgłoś
Avatar
L................k 2013-03-06, 17:26
Robsajson napisał/a:

W Rosji to Policja/Milicja jest już na miejscu przed zdarzeniem



Czasami nawet w trakcie.
Zgłoś
Avatar
Świst 2013-03-06, 18:27 2
Innymi interweńcjami, ale pierdolenie. Codziennie wracając z uczelni na stancję, widzę dwójkę funkcjonariuszy wlepiających mandaty przy stacji SKM Gdynia Orłowo, za skrócenie sobie drogi poprzez przejście przez tory. Od razu czuję się bezpieczniej.
Zgłoś
Avatar
Zembowy Wruzek 2013-03-06, 19:43
@Zygzaq

Trzeba było zrobić jak mój kolega, znalazł coś ( bo już nie pamietam czy bomba czy pocisk ) na ogrodku jak coś kopał, zawinął to w reklamowke, pojechal na komisariat, położył i zapytał się co z tym zrobić.

Efekt? ewakuacja
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie