18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 11 minut temu
Policja vs 13-latka
HaSz23 • 2013-06-14, 19:00
Uderzył córkę w twarz, drugi powiedział: "To teraz cię tak wyru..., że będziesz płakać" - opowiada matka 13-latki pobitej przez poznańskich policjantów. Jeden z nich był już zamieszany w pobicie nastolatka na Łazarzu
W poprzedni piątek policyjni wywiadowcy, patrolujący ulice w cywilu, zatrzymali w parku Chopina pijaną 13-latkę. Miała 1,6 promila alkoholu. Odwieźli ją do domu, ale tam nikogo nie było.

- Pojechałam do miasta szukać córki - opowiada Magdalena, matka 13-latki. - Gdy odbili się od drzwi, wpadli w szał. Wykręcili córce ręce, wyprowadzili ją do radiowozu. Tam jeden z policjantów uderzył ją w twarz. Zawieźli ją do izby wytrzeźwień. W drodze drugi policjant, prowadzący radiowóz, powiedział do córki: "To teraz cię tak wyru..., że będziesz płakać".

Kilka godzin później, w środku nocy, matka poszła na komisariat, by zgłosić zaginięcie córki. Dowiedziała się, że jest na izbie wytrzeźwień. Z protokołu wynika, że policjanci odwieźli ją tam "za zgodą rodziców". - To nieprawda - zaprzecza Magdalena.

Gdy nazajutrz córka opowiedziała jej o zachowaniu policjantów, kobieta złożyła doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Dowiedziała się wtedy, że wywiadowcy oskarżyli jej córkę o znieważenie. Usłyszała też rozmowy policjantów z komisariatu. - Jeden mówił drugiemu, że znów przyjmuje skargę na "Niemca" - opowiada.

"Niemiec" to pseudonim sierżanta sztabowego Rafała N., policjanta z 10-letnim stażem, zatrudnionego w referacie wywiadowczym komendy miejskiej. "Niemiec" był w policyjnym patrolu, który we wrześniu ub.r. pobił na Łazarzu 17-letniego Borysa Simińskiego. Policjanci wciągnęli go do bramy, kopali i okładali pięściami. Chłopak miał złamaną kość piszczelową, zadrapania i ślady na twarzy po uderzeniu otwartą dłonią i przypalaniu papierosami, o czym pisaliśmy w "Gazecie".

Sprawę badała prokuratura w Pile. Umorzyła ją, uznając, że przypalony papierosami chłopak spacerował po ulicach z połamaną nogą. Tak zeznali bowiem policjanci. Nie ustalono też, czy to oni pluli na koszulkę Borysa, jak zeznawał 17-latek, bo okazało się, że śliny jest za mało.

Rafałowi N. upiekła się też sprawa awantury na komisariacie na Starym Mieście. Przed rokiem pobił się tam z pomocnikiem oficera dyżurnego. - Próbowałem zamknąć drzwi do recepcji, ale je blokował. Gdy powiedziałem, by tego nie robił, poczułem uderzenie w klatkę piersiową. Odruchowo uderzyłem go w twarz. Wpadł w histerię, że został uderzony. Mówił, że już tu nie pracuję, że wywali mnie z pracy - zeznawał potem pomocnik dyżurnego.

Policja przeprowadziła wewnętrzne postępowanie. Uznała, że "Niemiec" zachowywał się właściwie, a pomocnik dyżurnego - nagannie. Ukarano go za to naganą.

Rafał N., o czym pisaliśmy już kilka miesięcy temu, ma w środowisku policjantów opinię dość porywczego. Po artykule o pobiciu 17-latka policjanci pytali się nawzajem, czy przypadkiem nie było tam "Niemca". A jeden z funkcjonariuszy opowiadał nam, że "Niemiec" nawet w czasie wolnym "polował" na złodziei okradających parkomaty: przyprowadzał ich na komisariat, mówiąc, że zostali ujęci na gorącym uczynku.

Policja twierdzi, że Rafał N. jest uznawany za jednego z najlepszych funkcjonariuszy w swoim wydziale. Był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za wzorową służbę. Na gorącym uczynku łapał złodziei, włamywacza i sprawców rozbojów. Nie był karany dyscyplinarnie.

- Przełożeni przymykają oko na jego metody, bo ma wyniki. Nie interesuje ich przekraczanie uprawnień, nadużywanie siły - mówi nam jeden z poznańskich policjantów. I dodaje: - Od kilku dni wszyscy policjanci rozmawiają o pobiciu 13-latki. Zastanawiamy się, czy znów ujdzie mu to na sucho.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura na Starym Mieście. Dziewczynę przesłuchano w obecności psychologa. Ale szef prokuratury Mateusz Pakulski nie chce mówić o ustaleniach. - Sprawa jest na początkowym etapie - ucina.

Pakulski potwierdza jednak, że "Niemiec" i jego kolega nie zostali zawieszeni i mogą nadal patrolować ulice. - Taką decyzję mógłby podjąć komendant miejski policji - twierdzi prokurator.

- Nie zastanawia pana, że ten sam policjant, w ciągu kilku miesięcy, przewija się w dwóch sprawach dotyczących pobicia nieletnich? - pytamy.

Pakulski: - To rzeczywiście zastanawiające i wymaga zbadania. Ale nie wykluczam, że może to być przypadek.

Chcieliśmy poznać wersję Rafała N. Wysłaliśmy mu mail z prośbą o kontakt, ale nie odpowiedział. Na nasze pytania nie odpowiedziała wczoraj także wielkopolska policja.

Zródło: poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,14098614,_Wykrecili_rece__bili_____Nag...
Zgłoś
Avatar
t................x 2013-06-14, 19:15 14
Najebana młoda wszystko powie byle by nie dostać wpierdol w domu. kto wie jaki bajki opowiada.
Nie oceniam laski bo każdy miał swój pierwszy raz z alkoholem, moze po prostu tak wyszło. matki tez nie oceniam bo za 13 latką nie bedzie dzien i noc biegać.

HaSz23 napisał/a:

Przełożeni przymykają oko na jego metody, bo ma wyniki.


Z jednej strony pewno skurwiel, z drugiej gówniarze dwa razy zastanowią sie nad akcją bo mogą trafić własnie na "Niemca" A jak już trafią do drugi raz już tego błędu nie popełnia.
Zgłoś
Avatar
Bociek 2013-06-14, 19:19 1
Podać publicznie nazwisko tego chuja niemca. Może i jemu Putin 'puści oczko' w ciemnej alejce
Zgłoś
Avatar
dzarul 2013-06-14, 19:19 55
Mieszkam na Łazarzu w tym kochanym mieście i codziennie widuję te "niewinne" nastolatki. Prać równo i patrzeć czy równo puchnie!
Zgłoś
Avatar
HaSz23 2013-06-14, 19:21 2
No to witam sasiada ja mieszkam na Ratajach dzieci dziećmi ale policjant nie jest kurwa od pizgania tylko od pytania ( u nas działa podobnie Holas taki sam skurwiel)
Zgłoś
Avatar
Tomikchomik1 2013-06-14, 19:22 5
No i nie wyruchali jej....;/
Zgłoś
Avatar
E................t 2013-06-14, 19:26
HaSz23 moge cie poscieszyc ze kazdy ma u siebie w miescie takiego Holasa
Zgłoś
Avatar
Lucius 2013-06-14, 19:36 3
i dlatego wlasnie ludzie nienawidza policjii
Zgłoś
Avatar
HaSz23 2013-06-14, 19:40 1
Najbrdziej rozjebał mnie tekst ze kolo spacerowal sobie po ulicy ze złamanym piszczelem a ta druga akcja tego chuja poznan.gazeta.pl/poznan/1,36030,13048021,Policjanci_pobili_17_latka__S...
Zgłoś
Avatar
avic 2013-06-14, 20:34 1
Policjanci nie są nietykalni. Ów pan Niemiec pewnie oduczył fachu wielu domorosłych gangsta, a że metody ma "niekonwencjonalne"? Co do tego pobitego chłopaka - za darmo dostał? Pewnie przekroczyli mocno uprawnienia, ale za free by go nie przekopali -nie, nie usprawiedliwiam ich. Wracając do początku - policjant kończy służbę, zdejmuje mundurek i grzecznie wraca do domu (pomijając policjantów z powołania, jak ś.p. A. Struj).. Naprawdę myślicie, że jak policjant skatuje kogoś, kto zna odpowiednich ludzi to mu się upiecze? Pogadajcie z policjantami, dowiedzcie się jak jest naprawdę.. Za takie akcje w najlepszym wypadku można wracać na golasa z lasu, w najgorszym - gorzej, dużo gorzej. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Btw: znam wielu policjantów, kilku sędziów, kilku ludzi dających policji pracę, więc chyba wiem co mówię...
Zgłoś
Avatar
uzdrowiony1974 2013-06-14, 20:41 3
zamiast pozbyć sie psychopatów ze swoich szergów, to bedą wizerunek ocieplać. Kurwa mać.
polityka.pl/kraj/1545729,1,miliard-na-ocieplenie-wizerunku-policji.read
Zgłoś
Avatar
c................r 2013-06-14, 22:05 1
Ja też witam sąsiadów - Winogrady i uporządkowana komenda na Sobieskiego pozdrawiają
Zgłoś
Avatar
jem_dzem 2013-06-15, 0:28 1
Łazarz, najgłośniejsze patole w mieście
Cytat:

- Nie zastanawia pana, że ten sam policjant, w ciągu kilku miesięcy, przewija się w dwóch sprawach dotyczących pobicia nieletnich? - pytamy.



Ja odpowiem tak - osiedlowi wiedzą, że facet jest niewygodną mendą, więc dlaczego się go jakoś nie pozbyć? Znana praktyka, a dzieciakowi w razie fałszywych zeznań najwyżej kurator przypadnie i tyle.
Może i facet przekroczył uprawnienia - a może nie? Jestem ciekawa wyroku.
Zgłoś
Avatar
HaSz23 2013-06-15, 8:44 1
jem_dzem napisał/a:

Łazarz, najgłośniejsze patole w mieście

Ja odpowiem tak - osiedlowi wiedzą, że facet jest niewygodną mendą, więc dlaczego się go jakoś nie pozbyć? Znana praktyka, a dzieciakowi w razie fałszywych zeznań najwyżej kurator przypadnie i tyle.
Może i facet przekroczył uprawnienia - a może nie? Jestem ciekawa wyroku.

powiem tak wyrok juz zapadl przed rozprawa a jest nim umorzenie sledztwa
Zgłoś
Avatar
Wiro 2013-06-15, 23:58
Dobrze Za darmo nie dostała a z racji tego że znam młodziaków którzy jeżdżą do chopina. Słyszałem różne ciekawe historyjki
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie