18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:52
Polscy "Specjalsi"
n00ber1 • 2013-03-26, 21:32
Konkretnie zmontowany film o Jednostkach Specjalnych (GROM, AGAT, FORMOZA, Nil, JW Komandosów)
Film na YT nazywa się "Specjalsi [GROM,AGAT,FORMOZA,NIL,Komandosi]"
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-03-27, 14:11
Dyadya_Sasza napisał/a:

@Plecionkarz W dupie byłeś, gówno widziałeś Nie ma wielu materiałów ze specjalsami bo specyfika ich treningów i szczegóły akcji nie są jawne. Więcej natomiast jest o BOA, szczególnie z dokumentu z Discovery z Chrisem Ryanem.



Za to ty pewnie jesteś zajebistym znawcą filmików o oczojebnych urywkach i zerowej treści. To, że sypnąłeś teraz kilkoma informacjami z neta jakoś mnie nie przekonuje do tego arcydzieła. To pewnie kolejny gniot który kosztował w chuj publicznej kasy zlecony jakiemuś bałwanowi. Lepsze filmy już montują sobie domorośli hobbyści z youtube. A jeżeli chodzi o polskie wojsko to pewnie w nim nie byłeś bo jesteś z pokolenia lamusów. Nie widziałeś jak to wygląda od środka tylko nakarmiłeś się propagandą jaka to z nas potęga militarna na podstawie kilku jednostek specjalnych. Większość jednostek to taki jakby ośrodek wspomagania obiboków. Nie mają żadnej kondycji, umiejętności bojowych, wszystko robione na odpierdol byle odjebać. Byle przyjść na służbę, poświdrować pawiana, że niby się realizuje plan dnia i wrócić do domu. Pamiętam zawodowych żołnierzy którzy byli takimi pipkami, że nie przebiegli 3 kilometrów lub ciężko im było wziąć 50kg na klatę.
Zgłoś
Avatar
Mleczarzmail 2013-03-27, 14:29
Jak przeczytałem polscy "specjalsi" to myślałem, że to będzie o naszych kochanych piłkarzach...
Zgłoś
Avatar
crazy 2013-03-27, 17:15
za naszych komandosów zawsze piwko leci:)
Zgłoś
Avatar
Dziadek 2013-03-27, 18:42
70% urywek z tego filmu to są akcje "WarFighter" na yt znajdziecie wywiad co do warfighter z grom
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2013-03-27, 19:02
Po tytule miałem nadzieję, na coś pokroju "Ustarki" :/
Zgłoś
Avatar
D................a 2013-03-27, 19:30
Plecionkarz, Prawda jest taka, że duża liczba żołnierzy służy dla kasy, bo mają plecy. Mało już jest dziś tych, którzy idą tam pełni pasji, z poczuciem obowiązku - prawdziwi patrioci. Cały ten cyrk, nepotyzm w Wojsku Polskim mnie wkurwia, bo właśnie to najbardziej psuje jakość naszej armii. Tak jak zniesienie zasadniczej służby wojskowej skutkuje tym, że zdolność do obrony kraju leci na pysk. Panoszy się przez to pedalstwo, cwaniactwo i inne patologie. Wojsko uczyło przynajmniej życia. Sam nie miałem zaszczytu służyć, mimo to uważam, że "facet bez wojska to dupa". Muszę zatem sam uskuteczniać sobie zapierdol na poligonie Jeśli zmieni się coś w tej kwestii to będę pierwszy w kolejce po mundur stał, zapewniam.

Szkoda mi tych, którzy nie dostali się do oficerek czy podoficerek, bo miejsce zajął synek sztabowca, który o wojsku nie ma pojęcia. Ludzie, którzy teraz służą na kontrakcie? Ilu z nich ma szansę na załapanie się na stałe, do emerytury? Zgodnie z ustawą żołnierze kontraktowi służyć mogą maksymalnie 12 lat, później wyjazd. O NSR nawet nie wspomnę. Uśmiałem się dziś jak przeczytałem:

Cytat:

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu 240 elewów udowodniło, że podczas szkolenia podstawowego dobrze opanowali wojskowe rzemiosło. Zdali trudny egzamin i mogą rozpocząć wojskowe szkolenie specjalistyczne. Wkrótce wstąpią w szeregi Narodowych Sił Rezerwowych.



Co do naszych specjalsów, to mam do nich wielki szacunek, bo na prawdę trzymają poziom a zawsze znajdą się tacy, którzy narzekają, będą pierdolić, że najlepsze są jednostki z hameryki.
Zgłoś
Avatar
Avekozka 2013-03-27, 21:44
AGAT i NIL są specjalne tylko z nazwy. Po za wyjazdem na poligon to nigdzie nie byli bo stworzyli je w tamtym roku z byłych żandarmów na potrzeby Polskiego dowództwa siłami specjalnymi w NATO.
Zgłoś
Avatar
Ranger 2013-03-27, 22:03
Cytat:

Plecionkarz, Prawda jest taka, że duża liczba żołnierzy służy dla kasy, bo mają plecy. Mało już jest dziś tych, którzy idą tam pełni pasji, z poczuciem obowiązku - prawdziwi patrioci.



Warto również dodać, że ci pasjonaci są później zawiedzeni służbą w naszym wojsku. Sam znam przynajmniej kilku, którzy spierdolili do Legii Cudzoziemskiej i mimo, że są z dala od rodzin, ich życie codzienne jest trudniejsze(bo w Legii nie ma tak jak u nas - 8 godzin odpierdalania maniany i do domu), ale tam przynajmniej się spełniają, a Legia dba o swoich ludzi.

Cytat:

Muszę zatem sam uskuteczniać sobie zapierdol na poligonie



Tia, ASG to nawet nie jest namiastka poligonu

Cytat:

Co do naszych specjalsów, to mam do nich wielki szacunek, bo na prawdę trzymają poziom a zawsze znajdą się tacy, którzy narzekają, będą pierdolić, że najlepsze są jednostki z hameryki.



Bo tak jest. No może nie z Ameryki, ale polscy specjalsi wybitni nie są. Nasze wojska specjalne są jak chiński produkt - zachwalany jako tańszy, ale pełnowartościowy produkt, a jak już masz coś z nim do czynienia to okazuje się, że to szajs.

Cytat:

AGAT i NIL są specjalne tylko z nazwy. Po za wyjazdem na poligon to nigdzie nie byli bo stworzyli je w tamtym roku z byłych żandarmów na potrzeby Polskiego dowództwa siłami specjalnymi w NATO.



NIL akurat powstał już jakiś czas temu. To że o NILu niewiele się słyszy spowodowane jest tym, że oni nie są jednostką stricte bojową, a wsparciem logistycznym i informatycznym dla pozostałych jednostek. W skrócie - kiedy JWK/GROM/FORMOZA zajmują się operacją w terenie to NIL zajmuje się obsługą dronów wspierających akcję. Robota równie odpowiedzialna, ale już nie tak efektowna żeby ją umieszczać w spotach.

Co do AGATu to trudno, żeby świeżo sformowana jednostka posiadała pełną gotowość do walki... Najpierw trzeba ich wyszkolić i doposażyć, a później można ich wykorzystywać do walki. Jeden z pododdziałów AGATu posiada już wstępną zdolność bojową, ale cała jednostka będzie w pełni operatywna za jakieś 2-3 lata, więc w Afganistanie ich już raczej nie zobaczymy.
Zgłoś
Avatar
DupaDemona 2013-03-27, 22:23
Za polskich specjalsów, zawsze browar.
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-03-27, 23:18
@Dyadya_Sasza
Mi na wstępie powiedziałeś że w dupie byłem i gówno widziałem a się okazało, że to ty serwujesz tylko jakieś niuanse gdzieś wyczytane lub zasłyszane. służbę zasadniczą odbyłem i widziałem wszystko na codzień od środka a szukanie jakiegoś substytutu poligonu to tak jak zaciągniecie się do zuchów gdzie sam o sobie decydujesz i nikt ci nie wydaje rozkazów. Do podoficerki się bez problemu dostałem bo trzeba było tylko przejść dobrze test sprawnościowy a teoretyczny to jakieś gówno i mało się liczy nawet. Nie jest tak ciężko się dostać jak piszesz, było jakieś 150 miejsc na 700 ubiegających się. Poszedłem jednak na studia i nie żałuję bo wojsko polskie jest teraz tylko paziami w amerykańsko-izraelskich fanaberiach. Jak już odsłuży się swoje to mon powie papa i ludzie zostają z czterdziestką na karku i żadnym fachem w rękach.
Zgłoś
Avatar
Macary 2013-03-28, 23:42
jazzma napisał/a:

A Lubliniec gdzie?



To jest właśnie JW Komandosów (, czy jakoś tak). Zmienili im niedawno nazwę.
Zgłoś