18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 57 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
szadol 2012-09-23, 12:50
Slonx napisał/a:

Kuźwa, hejtujecie ich za nieznajomość taktyki i brak przeszkolenia, a oni po prostu zmontowali filmik, co im bardzo dobrze wyszło.
Co z tego, że jeden z nich mierzy w plecy kolegi? Co z tego, że sprawdza, co jest za ścianą na aferę?



Zgłoś
Avatar
Marshal 2012-09-23, 13:09
mYOUsic

No to punkt 2. zle ujalem - moja wina - ale chodzilo mi wlasnie o to ze wolniej i ciszej
Co do sluchawek dalej bede sie spieral ze duze ale to tylko moje zdanie

MultiCam to typ munduru, tak samo jak BDU (tyle ze wyszlo z uzycia w regularnej armii kolo 2008 roku)

Co nie zmienia faktu ze filmik fajny
Zgłoś
Avatar
Onomatopeja_93 2012-09-23, 13:09
Stuffone napisał/a:

Ah i ten polski akcent kutasa na ścianie w 03:20



No i dobrze, że są takie akcenty. Wtedy widać, że to prawdziwe, polskie życie. Wkurwia mnie, gdy w filmach czy serialach produkcji polskiej nie używają codziennie znanej nam "kurwy". Choćby nie wiem co działo się bohaterom, nie wiem jakby byli przerażeni czy wkurwieni to oni użyją słowa "kurde" ewentualnie co już jest jazdą po bandzie "cholera". Wtedy to wszystko jest takie sztuczne, a przecież z reguły od filmu oczekujemy, że będzie jak najlepszym odwzorowaniem codziennego życia...
Zgłoś
Avatar
mYOUsic 2012-09-23, 13:32
Marshal napisał/a:

mYOUsic

No to punkt 2. zle ujalem - moja wina - ale chodzilo mi wlasnie o to ze wolniej i ciszej
Co do sluchawek dalej bede sie spieral ze duze ale to tylko moje zdanie

MultiCam to typ munduru, tak samo jak BDU (tyle ze wyszlo z uzycia w regularnej armii kolo 2008 roku)

Co nie zmienia faktu ze filmik fajny



Wszystko ma swoje wady i zalety, słuchawki są dosyć duże to fakt ale sam przekonałem się na strzelnicy, że wolałbym nosić nawet 10 kg na głowie niż potem nie słyszeć na jedno ucho przez 3 dni

Ale sie uparłeś z tym multicamem Multicam to kamuflarz stworzony przez Crye Precision, a nie typ munduru. Nie ma munduru o kroju multicam Tak samo jak UCP czy jego poprzednicy Woodland i Desert 3 Color. BDU został zastąpiony w armi amerykańskiej przez ACU(jedno i drugie jest krojem), dodatkowo zmienili też podstawowy kamuflarz na UCP(universal camouflage pattern, pidżama która w sumie daje rade tylko jak jest bardzo mokra albo w górach xD). I to UCP, które wygrało z multicamem i jest od kilku ladnych lat podstawowym kamuflarzem armii US.

A co najlepsze - dla żołnierzy w afganie armia USA wprowadziła mundury w kamuflarzu multicam z tym, że w kroju ACU, a nie oryginalnym crye'owskim. Chyba się po prostu zorientowali, że multi jest ciut lepszy niż ucp
Zgłoś
Avatar
martwamysz 2012-09-23, 15:17
Stuffone napisał/a:

Ah i ten polski akcent kutasa na ścianie w 03:20


Ciekawostka: Polacy to jedyny naród, który posiada penisa.
Zgłoś
Avatar
Tajniak15 2012-09-23, 15:33 1
Przeszli taki kawał drogi tylko po to żeby zatłuc Maćka z Klanu?
Zgłoś
Avatar
Ewenement66 2012-09-23, 15:36 3
No to po kolei

1) Tak, filmik był kręcony na Kozubniku i został wysłany na konkurs u Roja pt "Operacja Warfighter" i go wygrał

2) Nie wiem skąd wziął się temat o malowaniu twarzy skoro nikt tego nie robił Mogą być trochę brudne od błota bo musieliśmy się lekko "wystylizować" (turlanie się w błocie)

3) Te wielkie słuchawki to Peltor Comtac model I i II. Używane przez wojsko bądź jednostki specjalne, służą za aktywną ochronę słuchu, wzmacniają ciche dźwięki otoczenia (np szepty) jak i wyciszają te głośne (np wybuch granatu) oraz służą do komunikacji z innymi członkami drużyny poprzez wbudowany mikrofon jak i głośniki

4) Snajper nie ma żadnego helikona, jest to oryginalny multicam od proppera. Tak samo używane przez nas mundury to też oryginalne i kontraktowe multicamy

5) Broń snajpera to SR25

6) Głośne dźwięki otoczenia w lesie to efekt zamierzony żeby można było lepiej odczuć, że tak powiem, "klimat" znajdowania się w lesie

7) Filmy nagrywane w USA wyglądają inaczej niż te w PL czy EU, ponieważ dysponują tam trochę innym sprzętem niż my tutaj

8) Film ma takie barwy, ponieważ został nałożony na niego odpowiedni filtr jak i został on podkolorowany w odpowiednich programach

9) Generalnie taka informacja dla wszystkich hejtujących osób. Jesteśmy studentami, nikt z nas nigdy w wojsku nie był. Mamy zainteresowania tematyką militarną, postanowiliśmy nakręcić film i to tyle proszę nie wymagać od nas nie wiadomo jakich umiejętności. Staramy się jak możemy ale jeśli komuś coś się nie podoba bo on zrobiłby to lepiej to śmiało, nakręć swój film i pokaż co potrafisz. Być może wszyscy się od Ciebie czegoś nauczymy

To chyba tyle, jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości bądź pytania pisać śmiało Pozdrawiam!
Zgłoś
Avatar
mYOUsic 2012-09-23, 16:08
Czyli prawie ze wszystkim miałem racje

Ewenement66 napisał/a:


4) Snajper nie ma żadnego helikona, jest to oryginalny multicam od proppera. Tak samo używane przez nas mundury to też oryginalne i kontraktowe multicamy



Sorry, przez filtry kolory wyglądały na helikonowskiego camogroma

Swoją drogą, macie multicamy prawdziwe kontrakty(propper szyje kontrakty dla wojska w ogole?), czy te proppery z allegro/polskich sklepów na rynek cywilny z teoretycznie oryginalnego materiału? Pytam z ciekawości, bo te dostępne w polsce to i ja mam(jaja w lecie można ugotować przez ten cudowny teflon) aczkolwiek udało mi się też dorwać combat shirta crye'a 1gen który bije na łeb proppera

Szacun za film, od jakiegoś czasu ja i moja ekipa zbieramy się do nakręcenia swojego, jednak mało kto ma pojęcie o obróbce materiału wideo :/

Chcieliśmy też wybrać się do kozubnika, można tam normalnie wejść bez problemu postrzelać? mamy tam jakieś 300 km więc szkoda jechać po to żeby "pocałować klamkę" i wrócić.
Zgłoś
Avatar
Ewenement66 2012-09-23, 16:31
Akurat co do tego proppera nie dam sobie nic uciąć skąd on pochodzi ale na pewno nie jest to jakiś wyrób polskich rzemieślników ale pozostałe 2 multicamy biorące udział w filmie to 100% kontrakty od american apparel pochodzące z amerykańskiej bazy sił specjalnych "Rammstein" w Niemczech

Generalnie Kozubnik ktoś już niby wykupił i ma go remontować ale póki co nic się tam nie dzieje i przypuszczam, że jak już to dopiero w przyszłym roku coś ruszą z tym ale obecnie można bezproblemowo tam pojechać i się postrzelać. Jednakże bez ŻADNEJ pirotechniki, nawet najmniejszej czy dymu, ponieważ w okół są budynki mieszkalne i mieszka tam pewien nie przyjemny pan, który już kilka razy wyskoczył na nas z siekierą albo rzucał w nas cegłówkami bo nie podobało mu się to, że ktoś tam chodzi. Ale generalnie przysłowiowo się obesrał jak podeszło do niego kilku chłopa w mundurach i sprzecie
Zgłoś
Avatar
mYOUsic 2012-09-23, 16:38
Nie mówie, że wyrób polskich rzemieślników, chodziło mi o to czy to nie jest ten na rynek cywilny dostępny w polsce Za dwa pozostałe szacun, mam ucpki od american apparel i są bardzo fajnej jakości

Dzięki za info Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
Tester 2012-09-23, 16:51 1
Hahaha, kurwa, tyle zachodu żeby zastrzelić grubasa Prędzej czy później i tak na zawał by jebnął
Zgłoś
Avatar
Fred822 2012-09-23, 18:37 1
No dobra robota chłopaki, takiego słynnego aktora jakim jest Maciek z klanu zaprosić do swojego mini filmiku 2;53 . Zacną rolę mu przypisaliście
Zgłoś
Avatar
CMajster 2012-09-23, 19:49
Dzięki za pozytywy Za krytyke tez, ale chyba widac ze to nie jest filmik instruktażowy dla początkujących marines... stad błędy "taktyczne".
Mile zaskoczenie ze ktoś to tu wrzucił XD i ze się podoba.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć więcej produkcji to zapraszam (komenty mile widziane)

Zgłoś
Avatar
Marshal 2012-09-23, 20:24
mYOUsic

zwracam honor za ten mundur
Zgłoś
Avatar
mYOUsic 2012-09-23, 21:26
Nie ma problemu przynajmniej sie czegoś nauczyłeś
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie