18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
Adyrian 2012-09-23, 3:41
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to się dzieje ,że ten film tak wygląda ? Ciężko mi opisać o co mi chodzi ale na wielu filmach wydaje się być nałożony jakiś .. filtr ? Kręcąc obraz zwykłą kamerą nie będzie wyglądał tak jak na powyższym filmie . Tak samo gdy oglądacie jakiś film ,a później jadąc w to miejsce kolory i cienie są zupełnie inne . wiem , głupie pytanie i prawdopodobnie bez sensu ale od dawna zauważam coś takiego i nie potrafię tego wytłumaczyć
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-23, 3:43 1
Kuźwa, hejtujecie ich za nieznajomość taktyki i brak przeszkolenia, a oni po prostu zmontowali filmik, co im bardzo dobrze wyszło.
Co z tego, że jeden z nich mierzy w plecy kolegi? Co z tego, że sprawdza, co jest za ścianą na aferę?

W Hollywoodzkich produkcjach potrafią wciskać o wiele większe farmazony, jak np. 15 typa strzela do jednego gościa, a on ich po kolei zdejmuje glockiem. Albo gość strzela z muszkietu do jeźdźców i nie myli się ani razu.
Zgłoś
Avatar
ziutek11113 2012-09-23, 4:39
Adyrian napisał/a:

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to się dzieje ,że ten film tak wygląda ? Ciężko mi opisać o co mi chodzi ale na wielu filmach wydaje się być nałożony jakiś .. filtr ? Kręcąc obraz zwykłą kamerą nie będzie wyglądał tak jak na powyższym filmie . Tak samo gdy oglądacie jakiś film ,a później jadąc w to miejsce kolory i cienie są zupełnie inne . wiem , głupie pytanie i prawdopodobnie bez sensu ale od dawna zauważam coś takiego i nie potrafię tego wytłumaczyć



Nie wiem czy chodzi ci o to samo ale ja np widze roznice w obrazie (sam kurwa nie wiem w czym) ze np filmy wyprodukowane w USA wyglądają kurwa tak ineczej niz te w Polsce, europie...
nie wiem tez jak to wytlumaczyc ale kurwa zobacze kilka kadrow i widze czy film jest USA czy nie, jakies pasmo inne czy ki chuj?
Zgłoś
Avatar
Galu87 2012-09-23, 8:54
Najlepsze jest to że w filmie nie ma żadnego murzyna
Zgłoś
Avatar
olo9223 2012-09-23, 9:53
Mi się wydaje że to Mikołów.
Zgłoś
Avatar
Ambactus Caelestis 2012-09-23, 10:40
Ten filmik był zrobiony na konkurs 'Operation Warfighter', a jeden student z tego filmiku w nagrodę pojedzie (lub już pojechał) na akcję GROMu, gdzie będzie mógł wziąć udział w rekonstrukcji, którejś z operacji, porozmawiać z żołnierzami GROMu itd. Ten konkurs został zlecony między innymi ROJOwi z YT.
Zgłoś
Avatar
fabiothethird 2012-09-23, 10:54
Widać napis na ścianie "Mikołów" czyli pewnie chłopaki z PolŚl
Zgłoś
Avatar
Zero_Cool_ 2012-09-23, 10:58
co markus to markus;P, szkoda, że usunął większąść filmów ze swojego kanłu z yt
Zgłoś
Avatar
ojojoj 2012-09-23, 11:24
świetne kolorki.
Zgłoś
Avatar
MadDave 2012-09-23, 11:37
@Marshal - ale to przecież jest multicam
Zgłoś
Avatar
Schabik 2012-09-23, 11:43
ja pierdole co za mistrzowie kamuflażu. według was żołnierz powinien nosić pelerynę niewidkę, nie?

jest parę nieścisłości - snajper ma wytłumiony karabin, ale nie ma tłumika na MP5, tak samo para "operatorów" - jeden ma tłumik a drugi nie, ale poza tym jest generalnie rzecz biorąc całkiem zajebiście. wielkie brawa dla chłopaków, że im się przede wszystkim chciało, a nie to co wy, masturbatorzy na 2 etaty.
Zgłoś
Avatar
Jaanek 2012-09-23, 12:11
Swka - powiedział co wiedział.

Polecam zapoznać się z książka nt. Sealsów. W jednym z rozdziałów opisywane bylo "mazanie się" po twarzy i powidziane było, że ciemne miejsca (np. oczy) maluje się na jasno i analogicznie jasne (np. policzki) na ciemno. Po to, zeby to jak najmniej ludzka twarz przypominało.
Zgłoś
Avatar
Jimm 2012-09-23, 12:13
Ten film wygrał konkurs u Roja.

Nagroda - "zabawy" z GROM'em w Gdańsku
Zgłoś
Avatar
Marshal 2012-09-23, 12:14
@MadDave

chodzilo mi o Digital MultiCam - bo to wyglada na normlane BDU
Zgłoś
Avatar
mYOUsic 2012-09-23, 12:38 1
Marshal napisał/a:

Filmik wg mnie zrobiony fajnie, ale:

2. Za glosni w lesie sa - zakladam ze to miala byc Delta albo cos w ten desen a oni poruszaja sie bezszelestnie
3. No takie sluchawki to tak ale to helikoptera....
4. Snajperzy zazwyczaj dzialaja w skladzie - strzelec i obserwator - chyba ze mowimy tu o SEALach - bo nawet w GROMie jest para
5. Kamuflaz troche malo zielony... i czy przypadkiem nie powinien byc MultiCam?



Ad 2. No tak, bo "Delta" chodzi bezszelestnie po lesie pełnym połamanych gałęzi. Wstań sprzed kompa idź do lasu spróbuj przejść po cichu nie idąc po drogach. Co innego strzelec wyborowy ewentualnie para snajperska, która może dniami podkradać się na pozycje, a co innego grupa szturmowa, która po prostu nie ma tyle czasu. Panowie na filmie powinni się poruszać się wolniej i ostrożniej ale przez to dynamika filmu by spadła strzasznie. W końcu to tylko film A dźwięki łamanych gałęzi itp są pewnie specjalnie podkręcone.

Ad 3. Poczytaj troszkę o aktywnej ochronie słuchu. Takie "słuchawki z helikoptera" sprawdzają się lepiej niż zwykłe zestawy słuchawkowe. Dają operatorowi możliwość komunikacji, zapobiegają ogłuchnięciu podczas strzelanin, a na dodatek w tych najlepszych modelach jest możliwość podkręcenia wybranych częstotliwości, tak żeby lepiej słyszeć kroki, głosy etc.

Ad 4. Zależy od jednostki, sytuacji. Zazwyczaj działają we 2 ale zdarzało się nie raz, że musieli działać w pojedynke. Polecam lekture książek o snajperach Marka Czerwińskiego.

Ad 5. Przecież oni mają na sobie multicam O_o ewentualnie jedną z jego odmian (np. polski camogrom czy brytyjski MTP). Pan wyborowy ma na 99% helikonowego combat shirta w camogromie.

Marshal napisał/a:

@MadDave

chodzilo mi o Digital MultiCam - bo to wyglada na normlane BDU



BDU to rodzaj kroju, inaczej Battle Dress Uniform. Mylisz pojęcia strasznie.

Co do filtrów - też jestem ciekawy jakie to są filtry, dają taki "efekt zajebistości"....

Ogólnie filmik zajebisty, fajnie że chłopaki robią coś pozytywnego! O to chodzi!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie