18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 20:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
imek 2013-01-16, 20:18
poza tym wiadomo, że kryteriów oceny jest wiele .. żywność, ciuchy, opłaty itd. Ale posługując się wg mnie najprostszym Polska -- Niemcy.

Dajmy średnie wynagrodzenie w:
Niemczech: 1500 €
Polsce: 1500 PLN

Gdzie cena paliwa w:
Niemczech: +- 1.55 €
Polsce: 5.50-6.00 PLN (czyli powinno być 1.55 PLN)

Cena nowego Opla Insigni (tak tylko przykładowo znalazłem na niemieckiej stronie opla) w:
Niemczech: +- 25.000 €
Polsce: +- 80.000 PLN (powinno być 25.000 PLN)

Albo w jedną, albo w drugą .. W takim razie skoro Niemiec 1500 € to my 6000 PLN i będzie ok :p
Zgłoś
Avatar
Rubaszny 2013-01-16, 20:19
Ludzie ja jestem ambitny studiuje budownictwo chce zostać w Polsce ciężko zapierdalam na tych studiach na warunach ale jade kolejno te semestry płace za te waruny !!! Pewnie bede po tym bezrobotny... czemu ja nie pojechałem za granice bym żył jak pączek w maśle Powiedzcie mi teraz jak ja mam żyć?
Zgłoś
Avatar
virdem 2013-01-16, 20:24 7
nerwowy napisał/a:

Kurwa, jak ja nie lubię jak mi taki smród z mlekiem pod nosem gada jak mu cudownie za granicą.
Spójrz prawdzie w oczy typie:
- Zapierdalasz za NAJNIŻSZĄ możliwą pensję jaka jest w tym kraju
- Wykonujesz prawdopodobnie pracę która nie wymaga jakichkolwiek kwalifikacji
- Nie mówisz w swoim ojczystym języku
- Nie uczysz się / nie uczysz się poprzez pracę, bo o kant dupy możesz rozbić pracę na taśmie / kasie / etc.
- Tracisz kontakt z ludźmi których zostawiłeś w PL
- Zapierdalasz na równi z emigrantami z Afryki bądź Azji
- Jesteś traktowany jako 'ten gorszy' przez Anglików

A wszystko po to, bo nie miałeś jaj żeby zostać w ojczyźnie która Cię wychowała.
Bo ważniejsze jest kurwa mieć telewizor, nowe buty albo telefon.

Ja wolę zapierdalać za 1.k - 2k teraz, poznawać ludzi w kraju, rozwijać się, kombinować żeby otworzyć coś własnego, uczyć się, cokolwiek. Pchać do przodu i piąć się w górę.

Bo wiem, że za te 10 - 15 lat też mnie będzie stać na nowy telewizor. Albo pralkę. Albo cokolwiek co teraz Cie tak jara.

Ale będę kurwa u SIEBIE.



To jest wlasnie polskie myslenie, dalej telewzior czy pralka to zakup na ktory zbierasz pol zycia i musisz go przedyskutowac z cala rodzina
ad1. Co z tego ze pracuje za najnizsza krajowa? sam za tyle robisz w polsce
ad2. Nie widze w tym nic zlego dopoki zarabia pieniadze, wiesz nie kazdy ma takie podejscie ze traktuje praca jako rzecz najwazniejsza w swoim zyciu, zycie toczy sie PO pracy a nie w niej.
ad3.Co w tym zlego? Oo
ad4.Nie uczy sie ale nabywa doswiadczenie ktore jest wiecej warte niz wszelkie papierki w polsce
ad5.To chyba jedynyny sensowny argument z Twojej wypowiedzi
ad6. Co z tego?Oo zadna praca nie hanbi a kazdy z tych imigrantow zyje na wyzszym poziomie niz polowa polakow w ojczystym kraju ktory ich dyma na kazdym kroku, hell yea!
ad7.Jako "Ci gorsi" sa traktowani debile ktorzy nie znaja jezyka,boja sie anglikow,kupuja w polskim sklepie, chodza do polskich barow i zadaja sie tylko z polakami, chodza w dresach albo koszulkach z napisem polska(ta wielcy patrioci)
Zgłoś
Avatar
S................Z 2013-01-16, 20:24 1
imek napisał/a:



Ty tak serio ? W dzisiejszych czasach i tak nie liczy się WIEDZA, a PAPIEREK. Czyli możesz po tych studiach chuja wiedzieć tak naprawdę, ważne żebyś miał dyplom. Niby smutne czy coś, ale prawdziwe.

Sam myślę nad wyjazdem gdzieś na zachód, może nawet USA. Tyle, że to nie plan na za tydzień czy nawet rok .. po prostu patrząc na to, co dzieje się w tym popierdolonym kraju dochodzę do wniosku, że lepiej już nigdy tu nie będzie i jedyne rozsądne rozwiązanie to szybko stąd spierdalać. W rodzinie mam wsparcie, powiedzieli, że jak będę wracał na święta, to mogę wyjeżdżać
Aktualnie studiuję (rok pierwszy) zaocznie i pracuję jako magazynier. Powiem, że gdyby nie to, że żyję sobie nadal na garnuszku rodziców i zarabiam tylko na swoje wydatki, to nie wiem jak przeżyłbym za 1100zł miesięcznie - bo tyle mam na rękę -_- I może dziwne, ale po opłaceniu szkoły, abonamentu za telefon i jakiejś raty za rower to wcale dużo nie zostaje. Nawet nie tyle, żeby kupić jakiś samochód (bo jak go później opłacę, za co..). Także ogólnie bieda z nędzą w naszym kraju i wg mnie medale powinny otrzymywać osoby, które żyją za 2200zł (ojciec i matka po 1100zł miesięcznie + 2 dzieci) miesięcznie.



W du*ie mam papierek Chce się rozwinąć i móc robić coś, w czym nie zastąpi mnie maszyna ani żaden pierwszy lepszy i co mnie będzie satysfakcjonowało.
Zgłoś
Avatar
Kuncek 2013-01-16, 20:25 2
Dziękuję, do widzenia



Zgłoś
Avatar
bogujawleński 2013-01-16, 20:26
kurw2a jak nie ma tekstu ze akcja zaczyna się od 2.00 - to DICK ju w RYJ
a rachunki wyślij MAMUSI !!!
Zgłoś
Avatar
atyll 2013-01-16, 20:28 4
SZ napisał/a:

Ja tam studiuję, żeby się czegoś nauczyć i je*ią mnie zarobki... Do Anglii może później, po studiach pojadę.



też znałem kilku ludzi co studiowało Zarządzanie, teraz zarządzają wiadrem z mopem w UK
Zgłoś
Avatar
S................Z 2013-01-16, 20:34
virdem napisał/a:



To jest wlasnie polskie myslenie, dalej telewzior czy pralka to zakup na ktory zbierasz pol zycia i musisz go przedyskutowac z cala rodzina
ad1. Co z tego ze pracuje za najnizsza krajowa? sam za tyle robisz w polsce
ad2. Nie widze w tym nic zlego dopoki zarabia pieniadze, wiesz nie kazdy ma takie podejscie ze traktuje praca jako rzecz najwazniejsza w swoim zyciu, zycie toczy sie PO pracy a nie w niej.
ad3.Co w tym zlego? Oo
ad4.Nie uczy sie ale nabywa doswiadczenie ktore jest wiecej warte niz wszelkie papierki w polsce
ad5.To chyba jedynyny sensowny argument z Twojej wypowiedzi
ad6. Co z tego?Oo zadna praca nie hanbi a kazdy z tych imigrantow zyje na wyzszym poziomie niz polowa polakow w ojczystym kraju ktory ich dyma na kazdym kroku, hell yea!
ad7.Jako "Ci gorsi" sa traktowani debile ktorzy nie znaja jezyka,boja sie anglikow,kupuja w polskim sklepie, chodza do polskich barow i zadaja sie tylko z polakami, chodza w dresach albo koszulkach z napisem polska(ta wielcy patrioci)



ad.1 Nie każdy w Polsce za tyle pracuje.
ad.2 Można jeszcze żyć przez cały czas, a nie do znudzenia robić coś z przymusu, w czym niedługo zastąpi Cię maszyna.
ad 3 Chyba nic
ad 4 ...będzie doświadczonym zmywaczem naczym/ magazynierem- rzeczywiscie cenne doświadczenie.
ad 5 lubię marchewki
ad 6 Zapominasz o drugiej połowie
ad 7 Nie wiem.
Zgłoś
Avatar
abdul 2013-01-16, 20:34
precz z komuna!
Zgłoś
Avatar
S................Z 2013-01-16, 20:35
atyll napisał/a:



też znałem kilku ludzi co studiowało Zarządzanie, teraz zarządzają wiadrem z mopem w UK



Oni udawali, że studiują.
Zgłoś
Avatar
imek 2013-01-16, 20:36 2
Kuncek napisał/a:

Dziękuję, do widzenia

Obrazek



To patrz na mnie
Zgłoś
Avatar
Kuncek 2013-01-16, 20:37 1
imek, co tak słabo? było 9tke skopiować
Zgłoś
Avatar
imek 2013-01-16, 20:38
ii już są dwie grupy forumowiczów .. jedni choćby się osrali to zostaną w PL, żeby móc sobie za 3lata kupić nowe tv BO TO KURWA ICH KRAJ ! a drudzy, żeby żyć jakoś godnie - chętnie by wyjechali
Zgłoś
Avatar
ypsilanti 2013-01-16, 20:51
Hahaha "W Polsce 5000 zarabia prawnik, menadżer i to w dobrych firmach". Rozjebał mnie na łopatki. Dobry risercz zrobił, nie ma co.
Zgłoś
Avatar
ktptomas 2013-01-16, 21:03
widac ze koles krotko jest w anglii,
tak jak juz ktos wczesniej pisal trzeba doliczyc council i inne nieprzewidziane wydatki.
kto dobrze kombinuje albo duzo pracuje w anglii moze zarobic duzo wiecej niz 1000f ale za podstawowa stawke, nawet placac 35 za malutki pokoik i ciapasow i tak nie odlozy 500 f miesiecznie, no chyba ze spagetti every day.
wielu Polakow nie placi zadnych podatkow, rachunkow, poprostu nie otwieraja drzwi zalezy tez wszystko od landlorda.
ja osobiscie duzo pracuje, czasem nawet po 80h/tygodniowo no i przy takiej pracy rzeczywiscie mozna odlozyc sporo - ale ile tak mozna?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie