18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (12) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Polska to chory kraj
nowynick • 2019-09-12, 08:54


tak mi się przypomniało jak córka ostatnio musiała pójść do lekarza specjalisty, państwowo: "u nas terminy są na trzy lata pozajmowane", "mamy wolne za 1,5 roku". Prywatnie "możę być dziś o 19stej?". :lodowka: No i 260 zeta poszło na spacer...

2019-09-12, 09:05
To nie tak że 260 zeta poszło na "spacer". Zapłaciłeś za wizytę u lekarza specjalisty. Na "spacer" to idą Twoje składki chorobowe itp...

2019-09-12, 09:26
tez tak mialem, jak powiedzialem ze zaplace to sie okazalo ze lekarz siedzi sobie w pokoju obok i moze przyjac od razu. j***na sluzba zdrowia

2019-09-12, 09:26
Każdy ma w dupie służbę zdrowia do momentu jak sam nie zachoruje. Widząc jak postepowano z moim wujkiem, który zachorował na raka mogę szczerze powiedzieć, że ta państwowa służba zdrowia to jest jeden wielki chu... okradają co miesiąc na składk, a nie masz za to kompletnie nic. Ta prowizorkę służby można sobie w dupe wsadzić.

2019-09-12, 09:59
Shotterr napisał/a:

To nie tak że 260 zeta poszło na "spacer". Zapłaciłeś za wizytę u lekarza specjalisty. Na "spacer" to idą Twoje składki chorobowe itp...



Widzisz tylko pani doktor po otrzymaniu myta zapisała córkę na kolejną wizytę do przychodni państwowej, w której też przyjmuje w terminie niecały miesiąc w przód (dla przypomnienia mnie odbijano od okienek recepcji tekstem o latach czekania). Mnie na zabieg w szpitalu państwowym laryngolog zapisał za dwa tygodnie po wizycie....w jego prywatnym gabinecie, normalnie czekałbym ze dwa lata. Chcesz być zdrowy? Musisz smarować.

2019-09-12, 11:28
nowynick napisał/a:

Widzisz tylko pani doktor po otrzymaniu myta zapisała córkę na kolejną wizytę do przychodni państwowej, w której też przyjmuje w terminie niecały miesiąc w przód (dla przypomnienia mnie odbijano od okienek recepcji tekstem o latach czekania). Mnie na zabieg w szpitalu państwowym laryngolog zapisał za dwa tygodnie po wizycie....w jego prywatnym gabinecie, normalnie czekałbym ze dwa lata. Chcesz być zdrowy? Musisz smarować.



Dlatego prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest najlepsze. Po pierwsze osoby mające takie ubezpieczenie są pracujące (z czegoś trzeba opłacić) więc też nie mają czasu a co za tym idzie nie latają też po lekarzach co chwila z pierdołami albo dla zabicia czasu jak niektóre stare babcie w kolejkach do SORu bo je coś zabolało jak wstawały z fotela.

Zobacz ile hajsu który ściągają na składki przejadane jest najpierw przez zus a potem jeszcze przez NFZ co sobie wypie**ala marmurowe wielkie budynki i zatrudnia armię urzędników, którzy i tak w niczym nikomu nie pomogą.

Lekarze są przepracowani, brakuje sprzętu, personelu i środków a na SORach tłumy debili co nie wiedzą do czego służy lekarz rodzinny ani lokalne przychodnie lekarskie tylko zapie**alają na SOR jak bombelek kichnie albo się zesra na rzadko bo k***a pewnie umiera już i trzeba zaj***ć go do kolejki na SORze a nie do lekarza rodzinnego który przypisze ibuprom w czopkach.
Albo te stare baby co chodzą dla sportu po lekarzach bo nie mają co robić i się badają na wszystko co się da bo w wieku 80-90 lat wielce zdziwiona jak ją zabolała ręka kiedy coś podnosiła ciężkiego no to ch*j na SOR leci i do kolejki a potem lata jeszcze po lekarzach aby dostać skierowania do każdego lekarza specjalisty jaki istnieje.

2019-09-12, 12:09
Velture napisał/a:

Dlatego prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest najlepsze. Po pierwsze osoby mające takie ubezpieczenie są pracujące (z czegoś trzeba opłacić) więc też nie mają czasu a co za tym idzie nie latają też po lekarzach co chwila z pierdołami albo dla zabicia czasu jak niektóre stare babcie w kolejkach do SORu bo je coś zabolało jak wstawały z fotela.
Zobacz ile hajsu który ściągają na składki przejadane jest najpierw przez zus a potem jeszcze przez NFZ co sobie wypie**ala marmurowe wielkie budynki i zatrudnia armię urzędników, którzy i tak w niczym nikomu nie pomogą.
Lekarze są przepracowani, brakuje sprzętu, personelu i środków a na SORach tłumy debili co nie wiedzą do czego służy lekarz rodzinny ani lokalne przychodnie lekarskie tylko zapie**alają na SOR jak bombelek kichnie albo się zesra na rzadko bo k***a pewnie umiera już i trzeba zaj***ć go do kolejki na SORze a nie do lekarza rodzinnego który przypisze ibuprom w czopkach.
Albo te stare baby co chodzą dla sportu po lekarzach bo nie mają co robić i się badają na wszystko co się da bo w wieku 80-90 lat wielce zdziwiona jak ją zabolała ręka kiedy coś podnosiła ciężkiego no to ch*j na SOR leci i do kolejki a potem lata jeszcze po lekarzach aby dostać skierowania do każdego lekarza specjalisty jaki istnieje.



Dlatego trzeba zlikwidować NFZ, skoro lekarze w godzinach pracy w dla NFZ przyjmują prywatnie pacjentów to dlaczego obywatel który ma czekać dwa lata miałby jeszcze mu dopłacać?

2019-09-12, 12:13
Ładne szachy.

2019-09-12, 12:25
~Velture napisał/a:

Zobacz ile hajsu który ściągają na składki przejadane jest najpierw przez zus a potem jeszcze przez NFZ co sobie wypie**ala marmurowe wielkie budynki i zatrudnia armię urzędników, którzy i tak w niczym nikomu nie pomogą..



Tu doj***łeś na poziomie FAKT-u.
ZUS/NFZ nic nie przejada ze składek - bo jego funkcjonowanie jest finansowane z budżetu Państwa.

A jak wygląda prywatna służba zdrowia - warto poczytać o niej w USA.

Chciałbym by jakiś sadolowy ekonomista w końcu mi wytłumaczył jakim cudem prywatne ubezpieczenie np. emerytalne miało dać wyższą emeryturę przy tych samych składkach, gdy:
- w ZUS całość składek jest przekazywana jest "do wypłaty"
- w prywatnym - co już przeżyliśmy w OFE - z tych składek trzeba pokryć funkcjonowanie całej korporacji, z reprezentatywnymi siedzibami (czyli jak to piszecie o ZUS - marmurami), dobrze opłacaną kadrą zarządzającą i jeszcze z wypracowanym zyskiem - bo przecież żaden biznesmen nie otwiera firmy by do niej dorabiać.

Pamiętajcie, że ZUS też pomnaża środki - nazywa się to waloryzacją i jest zbliżona do średniej OFE.

Tylko nie piszcie o jakiś magicznym pomnażaniu kapitału zebranego - bo jaka jest marna stopa zwrotu widać po wynikach OFE. Ciekawe, że OFE nie chce się utrzymywać z tych swoich zysków - tylko na zasadzie "czy się stoi czy się leży - prowizja od frajerów się należy".

Prywatny jest tylko po to - by na Tobie zarobić - pod pozorem, że robi Ci dobrze.

2019-09-12, 12:31

wprowadziłbym jeden prosty przepis - ten kto się zapisał na wizytę u specjalisty i nie przyszedł ze swojej winy płaci 500 zł kary.
Wiem z pierwszej ręki że to skróciłoby kolejki znacząco.

Kolejna kwestia, która dla niektórych jest niejasna i zaciemnia obraz sprawy.
Lekarz przyjmujący prywatnie przyjmuje zawsze gdy nie obsługuje pacjenta, tak jak mechanik w prywatnym zakładzie naprawczym.
Lekarz przyjmujący na NFZ ma grafik na każdy dzień z pacjentami co ok. 15 min. Jeśli nikt się nie pojawi to nie można wrzucić w to miejsce człowieka który właśnie przyszedł z ulicy bo tak działa system ustalania wizyt, a zazwyczaj paniom w recepcji po prostu się nie chce badać czy ktoś przyszedł czy nie. Nie mówiąc, że pacjent przecież może się spóźnić 5 minut i co wtedy - wizyta na którą czekał miesiące przepadła?

Łatwo się wskazuje rozwiązania problemów o których ma się małe pojęcie.
Np. chce żeby Polska nie opierała energetyki na węglu? zablokuje dźwig w porcie! wtedy węgiel nie zostanie przywieziony do Polski i nikt go nie spali!
Służba zdrowia działa źle - zlikwidujmy ją! tylko prywatna służba zdrowia! - piszą korwiniści na studiach nie zarabiający jeszcze ani złotówki i nie mogący płacić składek na takie ubezpieczenie. a jak zachorują na raka? Braking Bad mordo!

ko...........or
2019-09-12, 13:04
Przyjedz na zielona wyspe to zobaczysz ze Polska sluzba to miod tutaj za wstep do szpitala 100e kazdorazowo czeka sie do 10 godz na przyjecie a do specjalisty ze 2lata

2019-09-12, 13:11
ojcieckogut napisał/a:

wprowadziłbym jeden prosty przepis - ten kto się zapisał na wizytę u specjalisty i nie przyszedł ze swojej winy płaci 500 zł kary.
Wiem z pierwszej ręki że to skróciłoby kolejki znacząco.
Kolejna kwestia, która dla niektórych jest niejasna i zaciemnia obraz sprawy.
Lekarz przyjmujący prywatnie przyjmuje zawsze gdy nie obsługuje pacjenta, tak jak mechanik w prywatnym zakładzie naprawczym.
Lekarz przyjmujący na NFZ ma grafik na każdy dzień z pacjentami co ok. 15 min. Jeśli nikt się nie pojawi to nie można wrzucić w to miejsce człowieka który właśnie przyszedł z ulicy bo tak działa system ustalania wizyt, a zazwyczaj paniom w recepcji po prostu się nie chce badać czy ktoś przyszedł czy nie. Nie mówiąc, że pacjent przecież może się spóźnić 5 minut i co wtedy - wizyta na którą czekał miesiące przepadła?
Łatwo się wskazuje rozwiązania problemów o których ma się małe pojęcie.
Np. chce żeby Polska nie opierała energetyki na węglu? zablokuje dźwig w porcie! wtedy węgiel nie zostanie przywieziony do Polski i nikt go nie spali!
Służba zdrowia działa źle - zlikwidujmy ją! tylko prywatna służba zdrowia! - piszą korwiniści na studiach nie zarabiający jeszcze ani złotówki i nie mogący płacić składek na takie ubezpieczenie. a jak zachorują na raka? Braking Bad mordo!



A jak zapisał się na operację dwa lata wcześniej ale zdążył do terminu wizyty umrzeć? Każdy medal ma dwie strony panie doktorze.

konkrator napisał/a:

Przyjedz na zielona wyspe to zobaczysz ze Polska sluzba to miod tutaj za wstep do szpitala 100e kazdorazowo czeka sie do 10 godz na przyjecie a do specjalisty ze 2lata



Źródło proszę.

2019-09-12, 14:30
krasnal_hałabała jak umrze to kary nie płaci, bo to nie jego wina ;D

nie jestem lekarzem, ale osoba z najbliższej mi rodziny jest i wiele się nasłuchałem na ten temat.

Z ciekawostek, jest tak że NFZ umawia z przychodniami kontrakt roczny na np. 10000 pacjentów z dziedziny X. No i jak tysięczny pacjent przejdzie przez drzwi poradni ok 10-15 października to dalej już nie ma zapisów na NFZ - limit się wyczerpał.

Jak limit się wyczerpie w jednej przychodni a lekarz chodzi do kilu to pół biedy, ale jak się limity w listopadzie kończą we wszystkich poradniach to idzie na niedopłatne wolne. Nie jest bowiem zatrudniony na umowę o pracę, ale na kontrakt zależny od przyjętych pacjentów.

Nie żal mi lekarza oczywiście, bo zawsze może jeszcze sobie pojechać do prywatnej poradni, nikt mu nie zakaże, albo w żabce dorabiać - jak mu się nudzi. Chodzi o to że system nie ma pieniędzy więc on nie robi, a pacjenci zapisujący się mają terminy dopiero od przyszłego roku, co dodatkowo wydłuża kolejkę.

2019-09-12, 17:23
ojcieckogut napisał/a:

krasnal_hałabała jak umrze to kary nie płaci, bo to nie jego wina ;D
nie jestem lekarzem, ale osoba z najbliższej mi rodziny jest i wiele się nasłuchałem na ten temat.
Z ciekawostek, jest tak że NFZ umawia z przychodniami kontrakt roczny na np. 10000 pacjentów z dziedziny X. No i jak tysięczny pacjent przejdzie przez drzwi poradni ok 10-15 października to dalej już nie ma zapisów na NFZ - limit się wyczerpał.
Jak limit się wyczerpie w jednej przychodni a lekarz chodzi do kilu to pół biedy, ale jak się limity w listopadzie kończą we wszystkich poradniach to idzie na niedopłatne wolne. Nie jest bowiem zatrudniony na umowę o pracę, ale na kontrakt zależny od przyjętych pacjentów.
Nie żal mi lekarza oczywiście, bo zawsze może jeszcze sobie pojechać do prywatnej poradni, nikt mu nie zakaże, albo w żabce dorabiać - jak mu się nudzi. Chodzi o to że system nie ma pieniędzy więc on nie robi, a pacjenci zapisujący się mają terminy dopiero od przyszłego roku, co dodatkowo wydłuża kolejkę.



Dobrze wiedzieć, może pora to nagłośnić na zachodzie? Moim zdaniem trzeba na każdym kroku na arenie międzynarodowej dyskredytować te mordy polityczne które od trzydziestu lat nie mogą zniknąć z areny politycznej w tym nieszczęsnym kraju.

2019-09-20, 09:06
Velture napisał/a:

Dlatego prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest najlepsze. Po pierwsze osoby mające takie ubezpieczenie są pracujące (z czegoś trzeba opłacić) więc też nie mają czasu a co za tym idzie nie latają też po lekarzach co chwila z pierdołami albo dla zabicia czasu jak niektóre stare babcie w kolejkach do SORu bo je coś zabolało jak wstawały z fotela.



Zaraz przyjdzie jakis socjalista i zapieje:"Jak to przecierz wszyscy sa równi" i tym podobne pie**ololo. A prawfda jest taka, że jak chcesz się leczyć to i tak podwójnie płacisz.