18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Polskie = gorsze
cielakhsb • 2013-05-06, 15:44
Historia autentyczna,zasłyszana u wujka ,który jeździ ciężarówką.

Wujek dostał zlecenie od firmy X produkującej różne stalowe elementy. Musiał udać się po to do Włoch.Żeby nie robić pustych przebiegów dostał również zlecenie z huty stali Y ,która mieściła się ok.400metrów od firmy X. Dojechał już do magazynu we Włoszech,jako ,że było późno powiedziano mu żeby mógł iść spać ,a oni nad ranem go rozładują i załadują. Następnego dnia,po przebudzeniu wyszedł z auta,zdjął plandekę z naczepy i zobaczył,że towar nie został rozładowany,wszystkie pojemniki były ustawione tak samo jak poprzedniego dnia. Poszedł zapytać magazyniera,dlaczego go nie rozładowali,a magazynier odrzekł,że wszystko jest okej. Okazało się ,że na pojemnikach ze stalą pojawiły się tylko naklejki w języku włoskim. Wujek z Włoch wyruszł do Polski,do firmy X i zapytał jednego z kierowników dlaczego nie zamawiają towaru z huty stali Y ,do której mają 400metrów,tylko z Włoch,na co kierownik odrzekł :
-"Panie,bo Włoskie jest o wiele lepsze"

Z tego co orientuje się ,to jest więcej takich absurdów,Polacy płacą więcej za towary wyprodukowane w Polsce,bo jeszcze trzeba doliczyć oczywiście koszty transportu.

Ktoś może ma pomysł dlaczego tak jest?;>
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-05-06, 15:49 7
Ja mam pomysł tak jest dlatego, że Włoskie jest o wiele lepsze

a naklejki made in germany są najdroższe
Zgłoś
Avatar
Radoslaf 2013-05-06, 16:44 28
Żeby to się zmieniło to musi się w społeczeństwie rozwinąć solidarność lokalna inaczej lokalny patriotyzm. Nie może być tak, że cała Europa kupuje nasze produkty za bezcen i sprzedaje je nam dwa razy drożej jako swoje. Zachodnie korporacje wygrywają polskie przetargi, zatrudniają polskich podwykonawców nie płacąc im, a polski rząd ma to w dupie. Polski urzędnik ma polskiego petenta za ścierwo niegodne uwagi. A jak się tylko usłyszy słowo "europejskie" to mamy na kolana padać i czcić. Jak tak dalej będzie to na polskiej ziemi, polski rolnik, będzie uprawiał niemieckie zboże, z tego zboża polski młynarz będzie robił włoską mąkę, a z tej mąki polski piekarz będzie piekł angielskie bułeczki...

facebook.com/SwojDoSwegoPoSwoje

Zgłoś
Avatar
adekniejadek89 2013-05-06, 17:38 1
@up

racja

a w dobie dzisiejszego outsourcingu wszystko jest chuja warte tak naprawdę. Samochody również, składane wszystko w innych miejscach świata ale "niieeee, ja jeżdżę japońcem/niemcem/itd bo to najlepsze auto"
Zgłoś
Avatar
n................2 2013-05-06, 17:47
Cytat:

Ktoś może ma pomysł dlaczego tak jest?;>


Jak dla mnie troche zbyt chaotycznie opisałes, ale raczej chodzi o to, żeby omijać podatki drogą import/eksport. Nie wiem, nie dokładnie to rozumiem.
Zgłoś
Avatar
erythnul 2013-05-06, 18:31 1
@Radoslaf

Co ta za niedorzeczny pomysł? Jak produkt słabo się sprzedaje to producent może: zwiększyć jego konkurencyjność(zmiana jakoś i/lub ceny) albo przebranżowić się i spróbować na innym rynku lub upaść.. takie są zasady ekonomii. Jeśli niemiec, rusek czy inny beduin będzie robił lepsze lub tańsze to nie dziwota że konsument wybierze jego produkt. Rozumiem jeśli chodziłoby np. o promocję lepszych/tańszych polskich produktów od małych producentów w przypadku miżdzącej marketingowej przewagi gigantycznych firm.

Wyobraźcie sobie że każdy pan Schmidt za Odrą wpadł na taki sam pomysł...
30% polsich przedsiębiorstw upada od razu bo Niemcy są naszym największym partnerem handlowym. A bezrobotni z tych 30% przedsiębiorstw już zwyczajnie nic nie kupią, a jeśli to i tak tanią masówke produkowaną w więszkości przez zagraniczne firmy.

Na poziomie lokalnym ma to sens to trzeba przyznać. Dobrym tego przykładem są polskie browary. Na poziomie krajowym to głupota.

Trzeba odkręcić śrubę przedsiębiorcom i zatrunionym to wszystko samo pójdzie już swoim dobrym torem.
Zgłoś
Avatar
p................6 2013-05-06, 23:07
Nie tylko u nas tak jest. W Hameryce (Canada) pewna firma importuje butelki do piwa z Niemiec, gdzie muszą płynąć przez morze, choć kilkadziesiąt km od tej firmy jest fabryka butelek i nie chodzi tutaj o absurd, ale tak wychodziło im po prostu taniej.
Zgłoś
Avatar
bedziedobrze 2013-05-06, 23:09 1
Na podatku krecili, ale trzeba przyznać że wyjątkowo uczciwie.

podatki.wp.pl/kat,104114,title,Nieuczciwy-proceder-wyludzania-VAT-u-po...

co nie zmiania faktu ze chu%owa historia i sper...
Zgłoś
Avatar
xXHoMeRXx 2013-05-06, 23:11
Dlaczego tak jest? Bo Polska schodzi na psy i nie da się w niej normalnie żyć bez kombinowania.
Zgłoś
Avatar
zypon 2013-05-06, 23:14
Myślę, że ta stal mogła "przejść" przez wiele więcej firm podczas tej wycieczki i być może miało to związek z podatkiem VAT...
Zgłoś
Avatar
Stuleja_W_Panierce 2013-05-06, 23:38
Ja też słyszałem tą historię. Opowiedział mi to kierowca który na pewno nie jest Twoim wujkiem.
Zgłoś
Avatar
makabrax 2013-05-06, 23:40
czemu tak jest? cóż... zacznijmy od najprostszych produktów, w momencie transformacji gdy sklepy polskie otwarły się na zachodnie produkty nagle ludzie zaczęli kupować głównie rzeczy zachodnie (głownie niemieckie) zazwyczaj z uwagi na to że "takie dostawali w paczka od wujka z RFN", albo "takie widzieli w reklamach" i należy pamiętać że wtedy ludzie jeszcze mieli pieniądze i nawet ta najniższa emerytura dawała dość duże pole do manewru...
na chwilę obecną jest sytuacja taka że jogurt "zagraniczny" (chuj że robiony w polskiej przetwórni z polskiego mleka) jest tańszy i często w smaku lepszy niż produkt polski, potem się dziwią że nikt nie chce kupować polskich produktów które często są droższe niż konkurencyjne zachodnie, a kasy niestety ludziom nie przybywa...
Zgłoś
Avatar
kurower 2013-05-06, 23:41
Akurat tak się składa, że włoskie produkty (oczywiście z wyjątkami np. niektóre samochody i motory) to jest tandeta porównywalna z chińskim gównem a cenę sobie krzyczą kilka razy wyższą.
Zgłoś
Avatar
zonk 2013-05-06, 23:53
To samo dzieje się z naszym węglem. Wagony przejeżdżają za czeską granicę, czekają jeden dzień i wracają do nas jako czeski węgiel.
Zgłoś
Avatar
kolabor 2013-05-06, 23:56
Z innej beczki - chiński granit z importu jest TAŃSZY niż nasz granit ze strzegomia nibt materiał ten sam a po doliczeniu kosztów transportu nadal jest tańszy ...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie