18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
staruchazpalcemwd 2015-06-09, 1:50
Dexter37 napisał/a:

Foty cykane starym aparatem na klisze ogladasz w formacie 9x13 czy 10x15cm a nie na 21 calowym monitorze więc nic dziwnego, że wydają sie lepsze.



Dexter, ale mi chodzi o już o wywołane zdjęcia, nieważne czy na starym czy na nowym aparacie.
Zgłoś
Avatar
qwerty1234567890 2015-06-09, 2:22 2
Mam kilku znajomych którzy brali kredyty aby kupić sobie porządny aparat by mieć dobre zdjęcia, a teraz lament bo jednak cyfrówka to do kieszeni się zmieści i nikt nie chce odkupić bo za drogie.

Szeryfian napisał/a:

Zdjęcia robione lustrzanką jesteś w stanie wywoływać na format a0 lub b0 i będą ostre i wyraźne do tego stopnia



Jakie to ma znaczenie dla przeciętnego Kowalskiego umieszczającego fotki na tablicy fejsubka albo na fotoblogaskach lub czeluściach dysku, które zazwyczaj nie przekraczają 1000x700 lub zdjęcie 4000x3000 i napierdalają po scrollu za każdym razem. Jakie to ma znaczenie, że możesz zrobić fotkę lisowi z kilkuset metrów jak cena takiego obiektywu, który zajmie pół bagażnika jarisa, no dobra cały, przekracza pojmowanie przeciętnego pstrykacza.

To prawda jakość optyki i mechaniki to podstawa, ale ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że jest to tylko ani połowa sukcesu, reszta to wiedza i szczęście jak @Szeryfian pisze. Mało kto zdaje sobie sprawę, ze najlepsi fotografowie świata jeden temat drążą miesiącami, przywożąc kilka lub kilkadziesiąt tysięcy zdjęć z których wybieranych jest może 5 mocnych, ale ja mam wyjebaną lustrzankę i dziesiątki srajków od ludzi którzy tak na prawdę mają to w dupie, a jedyne co potrafią powiedzieć o zdjęciu to "fajne" czy "piękne"
Kowalski przed kupnem aparatu powinien się dwa razy zastanowić, żeby po pół czy po roku zaoszczędzić znajomym pierdolenia za uszami jaki to ciężki klocek musi dźwigać.

A z resztą chuj mnie to obchodzi nie moja kasa i niech płaczą jak są głupi.
Zgłoś
Avatar
Asuritt 2015-06-09, 3:00
święta racja ... kupują super aparaciki , tablety itp ... a po 3-4 miesiącach leży to na półce i się kurzy .. raz na miesiąc potem raz na pół roku użyjesz ... A kolesie sprzedający i produkujący śmieją się i wytwarzają nowe , licząc na resztę idiotów ... jakby zwykły aparacik nie wystarczył tylko musi być super hiper z bajerami i cipkami ...
Zgłoś
Avatar
D................7 2015-06-09, 6:20
Cytat:

aby kupić sobie porządny aparat by mieć dobre zdjęcia, a teraz lament bo jednak cyfrówka to do kieszeni się zmieści



Cytat:

Porównywanie lustrzanki do cyfrówki czy aparatu w telefonie



Zaraz zaraz, zarówno aparat w telefonie jak i lustrzanki o których mówimy to aparaty cyfrowe . Troszkę się zamotaliście chyba .
Zgłoś
Avatar
Volfodzio 2015-06-09, 8:51
Body znanej firmy - 3500 ,-
Teleobiektyw (znaczy ten najwięksiejszy) - 2500 ,-
Torba z wielgachnym logo - 500 ,-

Zrobienie, takim zestawem, fotki gównianego żarcia w podrzędnym hipsterskim wege-bistro - bezcene

... zwłaszcza, że jest w rawie i nie da się go załadować na fejsbunia ;(
Zgłoś
Avatar
avic 2015-06-09, 15:30 2
Pierdolenie. Jak ktoś chce dobre lustro na początek to niech kupi jakiegoś Canona 20D, byle tylko nie miał miliona przebiegu za ok 300 zł, do tego najtańszą 50tkę 1,8 i za 300 zł i za 600 zł ma się zestaw, którego potencjału dłuugo amator dłuugo nie wyczerpie. Za 200 zł można kupić pentaxa 200mm na m42, przejsciówkę z potwierdzeniem ostrości i ma się fajne długie szkiełko.
Jak ktoś chce nauczyć się robić zdjęcia to nauczy się robić je nawet i pudełkiem po butach Chyba, że faktycznie kogoś jara kupowanie pełnej klatki i pełnej torby eLek, żeby robić zdjęcia żarcia w Subwayu..

A za 30 zł można kupic zenitha z podstawowym obiektywem, rolkę Fomy 400 za 8 zł i bawić się fotografią tak dobrze jak jeszcze nigdy
Zgłoś
Avatar
D................7 2015-06-09, 16:09
Cytat:

Body znanej firmy - 3500 ,-
Teleobiektyw (znaczy ten najwięksiejszy) - 2500 ,-
Torba z wielgachnym logo - 500 ,-

Zrobienie, takim zestawem, fotki gównianego żarcia w podrzędnym hipsterskim wege-bistro - bezcene



Mało na szkło policzyłeś kapkę . No i teleobiektywem ciężko zrobić zdjęcie żarcia na talerzu pod nosem...
Zgłoś