18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 30 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Pravicow 2014-02-12, 17:46 2
Pytania:
1. Jakie są zasady walki? Tj. można ciąć przeciwnika w brzuch, bo oczywiście jest to mega wątpliwe, ale co ja tam wiem...
2. Gdzie ów zawody są organizowane?
3. Jest jakaś nagroda?
Zgłoś
Avatar
uosinski 2014-02-12, 17:54 3
1. O cięciach nie ma mowy, broń nie jest ostra. Walki (te najważniejsze) prowadzone są 5v5 i chodzi o obalenie wszystkich przeciwników. Są zakazane uderzenia np. w krocze czy w kark. To tak z grubsza.

2. Co miesiąc w innym mieście - Piotrków Kujawski, Gdynia, Warszawa, Jaworzno, Zduńska Wola...

3. Co do nagród nie jestem dokładnie pewien, wiem natomiast, że są to eliminacje to Walki Narodów (swoiste Mistrzostwa Świata dla rycerzy), więc prawdopodobnie najlepsi wezmą w nich udział. W tym roku odbywają się w Hiszpanii.

Po więcej informacji zapraszam na:

facebook.com/pages/Knight-clubtv/559378797464093?fref=ts
facebook.com/sportowe.walki.rycerskie?fref=ts
Zgłoś
Avatar
Nameless 2014-02-12, 18:50 3
Fajna zajafka, ale jak dla mnie to słabo to wygląda (na tym filmiku). Tak jakby jakieś niedorozwoje przebrane za rycerzyków ładowały na oślep.
Może filmów się naoglądałem...
Zgłoś
Avatar
cherry_1990 2014-02-12, 19:04 2
Mam szacunek do chłopaków, hobby nie jest tanie, a z pewnością moja zbroja była by osrana z każdym turniejem
Zgłoś
Avatar
lajtek12 2014-02-12, 20:58 6
chujowy sport ... Szermierka jest bardziej skillowa

to jest zwykła bezbolesna napierdalanka...
Zgłoś
Avatar
Pravicow 2014-02-12, 22:53
uosinski napisał/a:

1. O cięciach nie ma mowy, broń nie jest ostra. Walki (te najważniejsze) prowadzone są 5v5 i chodzi o obalenie wszystkich przeciwników. Są zakazane uderzenia np. w krocze czy w kark. To tak z grubsza.

2. Co miesiąc w innym mieście - Piotrków Kujawski, Gdynia, Warszawa, Jaworzno, Zduńska Wola...

3. Co do nagród nie jestem dokładnie pewien, wiem natomiast, że są to eliminacje to Walki Narodów (swoiste Mistrzostwa Świata dla rycerzy), więc prawdopodobnie najlepsi wezmą w nich udział. W tym roku odbywają się w Hiszpanii.

Po więcej informacji zapraszam na:

facebook.com/pages/Knight-clubtv/559378797464093?fref=ts
facebook.com/sportowe.walki.rycerskie?fref=ts



Jak mogłem zapomnieć o tak istotnej rzeczy jak ostrość broni...
Zgłoś
Avatar
trancformation 2014-02-13, 12:36 2
rycerski wrestling
Zgłoś
Avatar
Lord Infernus 2014-02-13, 12:41 17
W Krakowie bawią się tak samo. Tylko bez zbrój.
Zgłoś
Avatar
boberm 2014-02-13, 13:00 9
Bez urazy ale to badziewie. Wygląda jakby ubrali jakichś ruskich dresów w zbroje i dali tępe miecze zamiast kijów do baseballa. Już kurwa widzę, jak w średniowieczu zamiast komuś zajebać mieczem to rzucają się na siebie. A jak już używacie mieczy to chociaż walczcie nim normalnie a nie jak kurwa młotem, pewnie większość ma zamknięte oczy i machają na oślep.
Zamiast fajnych, realistycznych walk rycerskich wyszły chujowe zapasy w zbrojach.
Zgłoś
Avatar
Szymp 2014-02-13, 13:04
w ósmej sekundzie tank zbiera siły.
Zgłoś
Avatar
Max Ibuprom 2014-02-13, 13:22 1
Pooglądałem trochę i średnio mnie to rusza... wole jednakowoż walki bez sprzętu ale na 120%...
Zgłoś
Avatar
delicatessen 2014-02-13, 13:25 3
Błyszczące zbroje, dużo agresji i pewnie niemała wiedza historyczna zawodników. Tak trzymać!

A jak się nie podoba, to zamiast krytykować zerknijcie w TV na MMA. Tam przecież macie same przaśne, wiejskie chłopaki stękające w niedwuznacznych pozycjach. Miliony polaków którym się to podoba, nie może się mylić.
Zgłoś
Avatar
I................r 2014-02-13, 13:33 1
Nie żebym się przypierdalał, ale takie walki sa chujowe do ogladania. Po prostu bicie się tępym tłuczkiem po pancerzu...
Dla zawodników to pewnie frajda, jednak dla mnie to nie różni się niczym od bicia kijkiem kolegów na podwórku. Nie ma tu żadnej finezji, ani umiejetności. Liczy się tak naprawde siła, i pokonać można kogoś jedynie rzucając przeciwnika na łopatki (na takiej zasadazie walczy sie tylko i wylacznie w pelnej zbroi plytowej, bo po obaleniu sam nie wstanie, i taki delikwent jest wykluczony z walki)

Kto mocniej i szybciej macha ten wygrywa. Chuj z obroną. Totalna żenada...
Zgłoś
Avatar
KKdemona 2014-02-13, 13:35 4
@boberm
Walki 1vs1 na 100% tak wyglądały, minimum finezji tak aby zabić przeciwnika. Miecz zazwyczaj zadawał śmierć przez pchnięcie, cięciem ciężko było zabić kogokolwiek, dobrze zbrojony rycerz był jak czołg. Co innego walka na topory lub młoty które rozłupywały zbroje więc jak ktoś się wywalił to zazwyczaj był już martwy (podobno więcej ludzi ginęło od urazów wewnętrznych niż zewnętrznych rozcięć, więc można się domyślić jakiego typu broni używali). Jak byś czytał krzyżaków to byś wiedział XD A o drugie chcesz mi wmówić, że zwykły podwórkowy dres pokonał by rycerza który przeżył niejedną wojnę tylko dlatego że wjechał w niego pełną parą i zasypał go gradem ciosów, przez co jego finezyjna sztuka walki nie zdała się na nic ??? Za dużo filmów gdzie walki muszą wyglądać efektownie, na necie jest więcej tego typu filmików z lepszymi ujęciami
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie