18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Pomnik Żołnierzy Wyklętych poległych na Kresach odsłania w Augustowie Fundacja "Pamiętamy".



POMNIK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH POLEGŁYCH NA KRESACH
25 sierpnia br. w Augustowie, staraniem Fundacji "Pamiętamy", przy wsparciu Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Burmistrza Augustowa, odsłonięty zostanie pomnik poświęcony żołnierzom Polski Podziemnej, którzy polegli na Kresach II Rzeczypospolitej w walce z Sowietami w latach 1944-1954.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 Mszą Św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. 3 Maja. Po Mszy Św. nastąpi uroczysty przemarsz pod pomnik (ul. Portowa, przy moście), gdzie będzie miała miejsce dalsza część ceremonii, m.in. odczytany zostanie Apel Pamięci.

Na pomniku uwiecznione zostaną personalia lub pseudonimy - w zależności od stanu aktualnej wiedzy – ponad 650 naszych rodaków, Żołnierzy Wyklętych, Żołnierzy Niezłomnych, którzy wytrwali do końca na kresowych, straconych posterunkach – płacąc za to cenę najwyższą. Kolejnych 858 naszych braci, którzy w walce tej stracili życie, a których nazwisk ani pseudonimów nie udało się dotąd ustalić, zostanie uhonorowanych wspólnym napisem memoratywnym.

Pomnik upamiętni zatem ofiarę ponad 1500 żołnierzy Polski Podziemnej, którzy zginęli na terenach na wschód od linii Curzona (za tzw. kordonem) w walce z Sowietami po lipcu 1944 r.


Jeden z pododdziałów ppor. Anatola Radziwonika "Olecha" przed ziemianką. Ppor. "Olech" siedzi przed grupą, nad nim NN "Lis". Drugi od lewej (w rogatywce) adiutant ppor. "Olecha", Zygmunt Olechnowicz "Zygma", "Grom". W okresie okupacji niemieckiej partyzant oddziału ppor. Czesława Zajączkowskiego "Ragnera"; ciężko ranny wiosną 1949 r. wpadł w ręce NKWD. Skazany na 25 lat łagrów, po wyjściu zamknięty w psychuszce, gdzie zmarł. Zdjęcie ze stycznia 1948 r.

Dla znakomitej większości z Nich będzie on symboliczną mogiłą, gdyż Ich doczesne szczątki zostały pogrzebane przez Sowietów w nieznanych do dziś miejscach. Pomnik, który stanie w Augustowie, będzie pierwszym w naszej Ojczyźnie zbiorowym upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych z Kresów poległych i pomordowanych, w tym zamęczonych w łagrach, za kordonem.

źródło:podziemiezbrojne.blox.pl

A tutaj coś dla hejterów polskiego hip hopu którzy uważają, że raperzy nawijają o niczym oraz "jebaniu policji"

"Jeśli kochasz kraj, z którego pochodzisz
Nie jest ci obojętne gdzie twe dziecko się urodzi
Jesteś dumny z języka, w którym będzie mówić
Złóż z nami hołd dla tych wszystkich ludzi"
Zgłoś
Avatar
Zaethrael 2013-08-24, 22:58 6
I to byli patrioci - a nie to bydło co robi z nudów rozpizdziaj gdzie tylko pojawi się ich wysterylizowana czaszka.
Zgłoś
Avatar
horyzont01 2013-08-24, 23:07 19
za takie artykuły powinieneś dostać 1000 piw.
Zgłoś
Avatar
s................n 2013-08-24, 23:21 3
zamiast pomniki stawiać to powinno się kasę w armię ladować... żeby takie gówno się nigdy w zyciu nie powtórzyło
Zgłoś
Avatar
sskull 2013-08-24, 23:26 30
@Zaethrael

Kibice czy jak tam zaraz hejty będą krzyczeć "KIBOLE, CHOŁOTA i WANDALE" to jest jedyna na dzień dzisiejszy tak duża grupa ludzi która bez obłudy i strachu wali w mordę wszystkim komuchom i złodziejom którzy udają, że walczą za ten kraj. W całej naszej polityce i tzw. establishmencie jest garstka patriotów którzy chcą dobra dla ojczyzny. Lecz gdy przyjdzie co do czego to JKM i garstka gości w garniturach nic nie zdziała gdy reszta lewaków spierdoli.

Oczywiście nie pochwalam wandalizmu, napierdalania się kosami, maczetami i innymi świetlnymi mieczami bo jest to dla mnie chore.
Polecam Ci obejrzeć sobie dokument "Bunt Stadionów" który może choć trochę zmieni twój pogląd na temat "CHOŁOTY ZE STADIONÓW". Zobaczysz jak Czerwone Pedały za pomocą "milicji" i mediów kreują wizerunek kibiców.

A hejterom z klapkami na oczach którzy czerpią informacje z tvnu, gazety wyborczej itp gratuluje bezmózgowia.
Zgłoś
Avatar
Zaethrael 2013-08-25, 4:02 10
Szanuje Twój punkt widzenia i retorykę, ale nie ma takiej siły na ziemi i w kosmosie która przekonałaby mnie do tego, że kibicom chodzi o coś więcej. Miałem do czynienia z bojówkami z Poznania i Wrocławia (ba w jednej z nich mam kuzyna -.- ) i powiem Tobie szczerze, że jako tako chłopaki spoko do picia o tyle mentalnie to dno. Nie ma mowy o jakichkolwiek dążeniach do wyższych idei. To są po prostu ludzie niezadowoleni i przejawiają to niezadowolenie i frustracje w destruktywny sposób - niekiedy chodzi po prostu o napierdalanie. Na 'szkoleniach' obowiązuje idea - "jebnij pierwszy z maczety jak masz pod ręką bo później możesz nie mieć szansy."

To, że cześć osób widzi w tej grupie ostatni oddział husarii jest dla mnie totalnie niezrozumiałe bo może kilka osób faktycznie wiąże jakieś złudne nadzieje, ale generalnie to nie są ludzie którzy będą nam "pilnować" demokracji. Macie jakiś dziwny (albo ja) obraz takich organizacji bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić ich jako zorganizowanej grupy walki o moje dobro i wielkość tego kraju. Przy piwku oczywiście przewijają się te same idee i pomysły na zmiany co u każdego z nas, ale gdy wpada oddział policji albo kibice drużyny których nienawidzą z zasady to wszystko to o czym mówią idzie w zapomnienie.

Panowie powyżej na obrazku walczyli z obcym najeźdźcą - kibice natomiast to rak który trawi nas od środka i nie dąży do niczego poza zniszczeniem. Skąd taki "bunt stadionów" - ano z tego, że poprzednie ekipy bały się ruszać taki elektorat i mieliśmy państwo w państwie. Tusk szturchnął w nieprzemyślany sposób kiboli, kaczyński doprawił i napierdolił w głowach odrobiną "szczytnych idei" i mamy to co mamy. Ludzi którzy mienią się patriotami, obwieszają symbolami walczą - demolując i rozpierdalajac w drobny mak wszystko i wszystkich którzy mają inne poglądy - a czasem nawet takie same.

W pewnym momencie uzyskaliśmy nieco większą świadomość i odwagę (głównie dzięki młodym i napływie technologii) żeby mówić co się w Polsce popierdoliło ale prawda jest taka - że nic. Zawsze było do dupy tylko świat był dla nas za duży, żebyśmy to ogarnęli. Kibice to radykalne ugrupowanie tak samo jak radykalni są wysadzający się w powietrze muzłumanie. Pominę już fakt, że potrafią sprzedać kosę Polakowi za inny szalik i to, że z ich "walki" nic dobrego do tej pory nie wynikło -.- Radzę spojrzeć z nieco większej perspektywy - po większej części nie są to ludzie którzy są nadzieją dla cywilizowanej i dumnej Polski - tylko kolejna forma głupiego dresa który kiedyś kroił telefony i lubią ten anarchistyczny i niebezpieczny klimat. Nawet jeśli kiedykolwiek my jako Polacy dorośniemy do lepszego kraju (tak, tak - uważam, że to nasza mentalność i codzienne zachowanie sprawia, że jesteśmy gdzie jesteśmy) to oni zostaną tam gdzie są - dopóty dopóki ktoś ich nie spacyfikuje jak należy. No i warto pamiętać, że nie jesteśmy sami na tym świecie i tym bardziej nie znajdujemy się w jego centrum.
Zgłoś
Avatar
sskull 2013-08-25, 8:04 2
Ja to widzę troszkę inaczej, ale oczywiście też szanuje to, że masz odmienne zdanie na ten temat. Też miałem co nie co do czynienia z tym "światem kibiców", tyle że ja Warszawa i Widzew.

sadistic.pl/co-z-ta-polska-vt224935.htm
Te parę wersów w linku powyżej świetnie przedstawiają to co się dzieje z naszym krajem (dla mnie to jest ewidentny cichy IV rozbiór). Dlatego ja wierzę w to, że przyjdą takie dni gdzie ludzie wyjdą na ulice tysiącami, tak jak to zrobili stoczniowcy w grudniu 1970 roku (choć ponieśli klęskę). Uważam, że przy takiej sytuacji jaka jest w kraju gdzie wszystko zostaje prywatyzowane, sprzedawane i grabione, kibice są jeszcze tą grupą która może być zapalnikiem do wywołania jakiegoś buntu czy małej"rewolucji". Duża część społeczeństwa jest po prostu uśpiona tym czym faszerują ich 'rządzący' za pomocą środków masowego przekazu. Nie ma już tak jednolitego przemysłu i społeczeństwa jak kiedyś, ponieważ wszystko jest dzielone między prywaciarzy itp.
Wracając do naszych kibiców jako "zapalnika", spójrz, że rząd ma dużą przewagę nad kibicami dzięki właśnie mediom. Niezależnie od tego jak sytuacja wyglądała, pismaki obsmarują wszystkich do okoła nie patrząc czy to mija się z prawdą czy nie.

To teraz wyobraź sobie stadion na który wchodzi 20tys kibiców, zadymę zrobi dajmy na to 20%(tak jak to powiedziałeś te durne dresy). Reszta odcina się od tego i spokojnie wraca po meczu do swoich zajęć, choć dalej są po tej samej stronie barykady co te głupie dresy które demolują miasto. (sam wiesz, że na stadionie jest mnóstwo normalnych ludzi, od murarza i blacharza, sekretarki z dzieckiem aż po adwokatów i prezesów jakichś firm).
Następnie media robią swoje, dopowiedzą coś, trochę ujmą co prowadzi do tego, że reszta społeczeństwa, wszystko to co związane z meczem, oprawą i kibicami utożsamiać z tymi 20% idiotów w dresach.

I jeżeli dojdzie do tego buntu, to wszyscy pójdą ramię w ramię nie zważając na nienawiść do drugiego klubu.

Podsumowując:
Mass media kłamią i przykrywają prawdziwe machlojki zastępczymi tematami.
Kibice (normalni i awanturnicy razem) są na tyle dużą i zintegrowaną w poglądach grupą której nie da się sprywatyzować podzielić itp itd. To oni moim zdaniem obudzą tych którzy żrą te medialne bzdury jakie funduje im establishment.

Jest spory kac więc może być ciężko ze zrozumieniem mojego całego przekazu.
Lecz to tylko moje poglądy i nadzieje, że w końcu ktoś przegoni ze stołków tych zakłamanych komunistów.
Zgłoś
Avatar
Tom_Kruss 2013-08-25, 11:02 1
Wieczna Chwała Bohaterom! Cześć Ich Pamięci!
Zgłoś
Avatar
Hauer88 2013-08-25, 11:23 2
W Warszawie natomiast trwa walka o pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego

facebook.com/rotmistrzPileckiWarszawa

A tutaj odnośnie powyższej dyskusji, kibolski punkt widzenia w formie muzycznej [wykonawcy reprezentują nieraz wrogie sobie kluby]:



Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2013-08-25, 12:01 2
Cytat:

A tutaj coś dla hejterów polskiego hip hopu którzy uważają, że raperzy nawijają o niczym oraz "jebaniu policji"



I ze wszystkich raperów i składów, którzy dobrze nawijają o obecnej sytuacji musiałeś wstawić Hemp Gru... Serio? Skład dla dzieciaków i ludzi z inteligencją małpy, który non stop nawija jaki on biedny i represjonowany, sprzedając w między czasie ciuchy za 300 zł? Koleś wyglądający jak żul nawija o bohaterach, bo to się ostatnio dobrze sprzedaje, a nie z jakichś pobudek patriotycznych. Pójdzie pod kilka pomników, powie "Bóg, Honor, Ojczyzna" i tłum debili już ma erekcje.

Co do dyskusji Zaethrael i sskull, to według mnie każdy ma trochę racji, patriotyzm znacznej części kibiców może i sprowadza się do "machania szabelką" i wywrzaskiwania sloganu "Bóg, Honor, Ojczyzna", ale tacy ludzie też są potrzebni, bo w obecnej sytuacji, gdzie większość jest po prostu ogłupiona do tego stopnia, że przodkowie się w grobach przewracają, muszą istnieć tacy "żołnierze", którzy będą tą falą która oczyści Polskę (owszem, przy tym ją po części niszcząc", ale albo to, albo będziemy widzieć te kłamliwe ryje w TV do końca swojego marnego życia.
Przecież mnóstwo osób wie co się dzieje w tym państwie i chce coś zmienić, ale jest to zbyt rozdrobniona siła wobec całego establishmentu (nie)mile nam panującego...
Zgłoś
Avatar
abdul 2013-08-25, 12:28
jesli o rapowe kawalki kipiace patriotyzmem chodzi, to eldo "nie pytaj o nia" rzadzi. poruszajacy tekst, ale chyba za trudny dla sadolowych patriotow.
Zgłoś
Avatar
sskull 2013-08-25, 12:32 2
Pater patriae napisał/a:


I ze wszystkich raperów i składów, którzy dobrze nawijają o obecnej sytuacji musiałeś wstawić Hemp Gru... Serio? Skład dla dzieciaków i ludzi z inteligencją małpy, który non stop nawija jaki on biedny i represjonowany, sprzedając w między czasie ciuchy za 300 zł? Koleś wyglądający jak żul nawija o bohaterach, bo to się ostatnio dobrze sprzedaje, a nie z jakichś pobudek patriotycznych. Pójdzie pod kilka pomników, powie "Bóg, Honor, Ojczyzna" i tłum debili już ma erekcje.



Właśnie to mnie wkurwia, że w polskim HH jeżeli tworzą swoją markę z ciuchami, robią teledyski na dobrym poziomie, grają koncerty i zarabiają dobre pieniądze to już są źli... Czemu nikt się nie sadzi w innych krajach do tego, czemu z każdego innego nurtu muzycznego wszyscy mają zarabiać i się rozwijać, a raperzy mają siedzieć w podartych bluzach na ławce pod blokiem i dawać płyty za pół darmo. Obecnie prawie wszyscy artyści hh w polsce tworzą jakieś ciuchy. Nie chcesz nie kupuj, nawet płyty nie musisz kupować bo można ją ściągnąć z neta... Ja słucham tego co mi się podoba i w dupie to mam czy sprzedaje bluzy po 300zł czy lata po bramach z ziołem i dorabia. Chodzi o muzykę, a to potrafią zarobić pieniądze w taki czy inny sposób to już Ciebie nie powinno zupełnie obchodzić.

I pierdoliłeś coś że za droga prosto bluza
nie kupuj jej, ona nie jest dla lamusa.
Wciąż masowa jest tu mentalność komunisty.
Kto tu się wybija ten porządek chujom niszczy.
Zgłoś
Avatar
Qu4k 2013-08-25, 12:35 3
Zasłużone piwo. Również na uwagę zasługuje ten utwór:

Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2013-08-25, 12:37
Chyba kpicie, jacy bohaterowie, to byli zwykli mordercy, złodzieje, antysemici i bandyci. Ludzie z marginesu społecznego.

ps
Nie lepiej uczyć o nich w szkołach i powiesić jakąś tablicę pamiątkową np na ratuszu, niż stawiać pomniki za fchuj kasy, na które gołębie srają i trzeba co jakiś czas wynajmować ekipę by to wyczyściła? Nie mówiąc o konserwacji/renowacji? Po co taki pomnik, skoro jakiś statystyczny np Jasio z pomorza nie będzie wiedzieć że: a) istnieje tam taki pomnik b) nie wie nic na ich temat, bo nie nauczyli/nie nauczą go o nich w szkole? Za moich czasów słowem nie wspomnieli o tych ludziach, chyba że teraz coś się zmieniło w systemie nauczania.
Jak to powiedział mój znajomy "Polska to kraj kościołów i pomników".

Chociaż orzeł ładnie wyszedł.
Zgłoś
Avatar
pawel8814 2013-08-25, 12:48 2
Przepraszam Was że pracuje za granicą!Wstydzę sie tego ale wróce do domu na stałe!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie