18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:56
Avatar
cisse09 2013-06-07, 11:40
makabrax napisał/a:

pierdolisz tam z tymi poniemieckimi domami, sorry ale niemcy się nie budowali na terenach zalewowych to raz, dwa niemcy, a nawet potem za "komuny" jakimś dziwnym trafem były i pieniądze i chęci na:
1. pogłębianie i oczyszczanie koryt rzek, rowów melioracyjnych itp
2. sprawdzanie stanu technicznego wałów powodziowych i ich ewentualną naprawę
3. zapas sprzętu w przypadku zalania i jego konserwacja
nagle kurwa nie ma nic pieniędzy, bo po co... przez tyle lat nie było powodzi to można to wszystko rozkraść i chuj tam niech się dzieje...

swoją drogą tam samo jak to dupne deweloperskie osiedle na polderze we Wrocławiu, jakiś mega mózg to wymyślił, a drugi mega mózg z urzędu miasta pewnie za konkretną kasę dał pozwolenie na budowę...
swoją drogą różne gminy cały czas wysprzedają grunty na takich terenach, no ale jak nowobogacki chce mieszkać nad rzeczką to jego sprawa...

tutaj link jak w Austrii radzą sobie z powodzią strudengau.tv/hochwasser-2013/ przygotowane wszystko, a gdy tylko idzie informacja o zbliżającej się fali to się bunkrują i nie ma strat, kosztuje to kupę kasy, ale to jest Austria, tam jest porządek i ludzie z pomyślunkiem, nie tak jak u nas komunokapitalizm gdzie każdy patrzy jak by tu coś podpierdolić i nachapać się jak najwięcej...



piwko, bo mądre rzeczy prawisz
Zgłoś
Avatar
e................n 2013-06-07, 11:56 2
To ja się pytam kto im kurwa kazał się budować na terenach zalewowych? Pomijam tych ludzi których zalało na "normalnym" terenie bo wody było w pizdziet.
Zgłoś
Avatar
Bad_Motherfucker 2013-06-07, 12:07 2
Co ma piernik do wiatraka? to, czy ktoś się ubezpiecza, czy nie nie jest kwestią związaną z jakimkolwiek rządem- nie lubię takiego pierdolenia nie na temat...
Zgłoś
Avatar
majer 2013-06-07, 12:16 13
skoro oni mogą to dlaczego my nie?
Zgłoś
Avatar
alfLeso 2013-06-07, 12:34
Fakt, nie jest związane z tym czy się ktoś ubezpiecza czy nie, jest związane z debilizmem ludzi. W Polsce od dawna nie powinno się budować budynków na terenach zalewowych. Ale ludzie to tak czy siak robią. Więc z jakiej racji mają dostawać odszkodowanie a nawet zapomogę ?
Zgłoś
Avatar
Wilkoo 2013-06-07, 12:45
Jakim prawem za moje podatki za te setki tysięcy złotych nie poszerzą koryt rzek, nie zrobią zbiorników retencyjnych czy innych rzeczy, aby tych właśnie "głupców" co roku nie zalewało? Co z tego że ubezpieczą jak ich cały dobytek kolejny raz zostanie zniszczony a w przypadku rolników również uprawy z których się utrzymują, a ubezpieczyciel i tak wyśle odpowiednią komisję, która stwierdzi, że wody jest o 20 cm za mało czy coś w tym stylu i z odszkodowania może być nici...
Zgłoś
Avatar
cob_ya 2013-06-07, 12:54 2
Jest prosta metoda na uniknięcie powodzi. NIE budować kurwa na terenie zalewowym. A jak już sobie koniecznie chcesz mieszkać tam to przecież zakupiłeś tą powódź z premedytacją. Specjalnie chciałeś zostać zalanym. A pomoc z budżetu?? No kurwa coś tu się nie zgadza. Za co? Za bycie debilem? To tak jak dawać zasiłki dla bezrobotnych. A masz tu sobie hajs za to, że nic nie robisz i jesteś upośledzony na umyśle.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-06-07, 13:01
Zastanawia mnie czemu ludzie prywatnie nie zrobią zrzutki [mówię o ludziach zamożnych co koło rzeki postanowili zamieszkać] albo sami nie podwiną rękawów i nie uregulują rzek?
Nie wierzę, że nie znajdą się wtedy ludzie którzy groszem sypną - tylko muszą być widoczne efekty pracy, że ktoś coś robi a nie siedzi z wyciągniętą ręką i mówi dajcie.
Zgłoś
Avatar
iHadToGo 2013-06-07, 13:10
Kurwa mać, przecież jakbym złapał autora tego obrazka to bym go udusił.

Tak jestem ofiarą powodzi. Dom ubezpieczony na 300 000.
Wiecie ile dostałem? 30 000. Za to ledwo materiał kupisz(ba nawet mniej niż materiał), więc skończcie pierdolić, bo chuja wiecie. Mieszkacie pewnie w jakiejś klitce 4 na 4 w bloku i się zastanawiacie na co powodzianie wydali te pieniądze.
Zgłoś
Avatar
patryk245 2013-06-07, 13:20
Faktem jest na pewno że głupotą tych ludzi jest to że wiedzą że nieustannie rok w rok ich zalewa i nie przygotowują się na to w żaden sposób , myślę że jeśli w tak owym terenie zalewowym mieszka kilkanaścioro rodzin a czasami nawet parę set nie chce się im na to w żaden sposób przygotować wydaje mi się że im się po prostu to opłaca u mnie kilka lat temu była powódź ludzi którzy mieszkali w starych domach otrzymali pieniądze na budowy nowych domów o dużo wyższym standardzie ,czysty biznes co tam budowa muru który mógłby ich zabezpieczyć na kilkadziesiąt mieszkańców taki mur nie był by aż tak drogi no i można działać o dofinasowanie do gminy a jeśli nie mur to chociaż worki z piaskiem ziemią które jeżeli nie pomogą to chociaż zmniejszą straty : )
Zgłoś
Avatar
jeloo 2013-06-07, 13:38 2
Słyszeliście kiedyś o wielkiej powodzi we Francji albo Wlk. Brytanii? O milionowych stratach w tych państwach, utopionych setkach budynków itp? Raczej nie. A dzieje się dlatego, że:
1) Rzeki utrzymane są w należytym porządku. Wały przeciwpowodziowe są non stop konserwowane i sprawdzane. Ogólnie infrastruktura stoi na wysokim poziomie. Jak jest u Nas? Do tej pory w mojej gminie działało przedsiębiorstwo państwowe które dbało o stan rzek, odmulanie, konserwację i ustawianie tam. Teraz przedsiębiorstwo zostało zamknięte, i tak się stało prawie w całej Polsce. A operację dbania o rzeki przejęły gminy, których na to nie stać. Ba. O tamy muszą dbać sami zainteresowani. Na przykład mój ojciec. Sami musimy zakładać i rozbierać tamę. A o koszenie i odmulanie trzeba się dopraszać.

2) Budowanie domów na terenach zalewowych. We Francji, Anglii czy Zachodnich Niemczech to jest nie do pomyślenia. Działki na terenach zalewowych do ksiąg wieczystych są zapisane jako rolne, i choćbyś zapłacił miliony euro łapówki za przemianowanie ich na działkę budowlaną, to nikt nie jest w stanie tego zrobić, bo mają specjalne klauzule uniemożliwiające takie działanie. A jak ktoś mimo wszystko wybuduje tam letnią daczę (bo może) to nie dostanie odszkodowania, choćby utopiła się tam cała rodzina. Dzięki temu straty w zasadzie liczy się tylko w straconych plonach.
Zgłoś
Avatar
MlodyPoliglota 2013-06-07, 13:50
a mnie krew zalewa, jak cwaniaczki kupują działki z premedytacją na terenach zalewowych, za połowe, albo jeszcze mniej, ceny i potem płaczą ze chcą pomocy od Państwa bo ich zalało. wypierdalać!
Zgłoś
Avatar
luthien91 2013-06-07, 13:53 2
Velture napisał/a:

Wy albo jesteście debilami albo macie zespól bycia zjebem intelektualnym. Żadna firma ubezpieczeniowa nie sprzedaje (od paru lat już) ubezpieczeń od powodzi na terenach zalewowych.

Zanim coś wrzucisz to się dowiedz. Ubezpieczyć na terenie zalewowym możesz dom od pożaru albo kradzieży ale nie od powodzi....



Debil to ten kto na terenie zalewowym buduje dom.
Zgłoś
Avatar
pawu95 2013-06-07, 13:53 2
Jesli lewactwo chce placic za glupote to niech robia to ze swoich prywatynych kieszeni. XXI kurwa ludzie byli na ksiezycu, w planach jest lot na marsa, a umyslowi impotenci nie potrafia zabezpieczyc sie przed powodzia. Jesli nie stac ich na ochrone przed powodzia to niech spierdalaja stamtad i mieszkaja gdzies na ulicy (jesli nie stac ich na mieszkanie). Sram na to. Nie musieli sie tam budowac. Oni maja w pizdzie moje problemy wiec ja mam chuju ich. To naprawde nie jest trudne do skumania.
Zgłoś
Avatar
Shaint 2013-06-07, 13:57
Tych to pojebało (bez obrazy) ale co roku to samo, płacz bo ulewy na terenach zalewowych, rozumiem że historie lubią się powtarzać ale robią sobie krzywdę na własne życzenie...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie