18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Przed chwilą
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
J................r 2013-11-24, 17:30
Wiedzmin 3
Ja czekam na ten zacny polski tytul, reszte pierdolic.
Zgłoś
Avatar
Gieniu 2013-11-24, 17:33 4
BF4 zbugowane gówno to samo CoD Ghost. Teraz trzeba przeczekać lawinę odcinanych kuponów gówna i kupić to:

Zgłoś
Avatar
Templariusz Mariusz 2013-11-24, 17:35
CoD nie skończył się na CoD 3, tylko na MW, względnie na WaW. Reszta to, niestety, niewarte splunięcia gówno.
Zgłoś
Avatar
ciunex 2013-11-24, 17:40
CoD skończył się na united offensive
Zgłoś
Avatar
k................z 2013-11-24, 17:43
Gieniu co to nowy crizis
Zgłoś
Avatar
Murekkk 2013-11-24, 17:50
O Assasin Creedzie jest jest strasznie cicho a gra mi się w niego na prawdę zajebiście, jak 1 i 3 część wydawały mi się do dupy, tak 4 miażdży.
Zgłoś
Avatar
N0control 2013-11-24, 17:52
Jak porównujesz grafikę w COD w którym nie zmienia się od 6 lat do grafiki w batllefieldzie 4 która jest nieco lepsza od tej z Crysisa? Różnica w jakosci jest ogromna. Przemyj oczy jeśli uważasz że te gry są na podobnym poziomie graficznym.
Zgłoś
Avatar
Fason 2013-11-24, 17:52
co za utwór w tle ?
Zgłoś
Avatar
p................n 2013-11-24, 18:07 2
@"bloodwar"

Jeśli chodzi o sztuczną inteligencję, to na prawdę trudno jest stworzyć skrypty AI takie, żeby NPC zachowywali się jak żywi, a nawet jeśli się da, to same obliczenia związane z ich zachowaniem zarżnęłyby najlepszy komputer. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że teraz większość gier jest nastawiona na rozrywkę sieciową, gdzie pojedynkujesz się z ludźmi, a rozgrywka offline służy jedynie za swego rodzaju "tutorial" i to też jest gwoździem do trumny sztucznej inteligencji.
To samo dotyczy burzenia budynków. Fizyka cząsteczkowa jest bardzo wymagająca od komputera. W 2006 roku firma Ageia chciała wejść na rynek z akceleratorem fizyki, który byłby dodatkowym podzespołem do PC, podłączanym do gniazda PCI. I Ageia przeszłaby jedynie z szumnymi zapowiedziami, bo karty były bardzo drogie i mało gier je wspierało, ale firma została kupiona przez nVidię. Na stronie nV są jakieś dema prezentujące realistyczne zachowanie się wody, włosów, tkanin czy innych tego typu rzeczy, ale to są pojedyncze modele i wygenerowane na topowej karcie grafiki, a zastosowanie tego w normalnym domowym PC czy na konsoli zajechałoby sprzęt od razu. To samo tekstury: powtarzają się, bo zrobienie pierdyliarda tekstur dla samochodów spowodowałoby, że na grę potrzebne by były 2 płyty blueray, a instalka zajmowałaby na HDD ze 100GB.

I stąd te "drogi na skróty": żywy świat składający się w 3/4 z pustyni, rozwalasz samochód chowasz się za róg, a jak wracasz, to samochód "wyparowuje", postacie kierowane przez komputer strzelają do siebie przez godzinę i nie mogą się zabić, oskryptowane wybuchy i serie karabinów koszące zawsze tego samego żołnierza w tym samym miejscu. Bo zrobienie gry na 100% interaktywnej wymagałoby komputera, na którego nie byłoby stać normalnego śmiertelnika.
Zgłoś
Avatar
Yogii26 2013-11-24, 18:16
Zauważyłem że gry stały się bardziej kiczowate od kiedy wielkie koncerny typu EA, Activison, Ubisoft, TakeTwo itd. przejęły większość wartościowych spółek. Kiedyś gry świetne i kultowe były wydawane przez niewielkich wydawców (chociażby pierwsze części Gothic, wydawane przez JoWood; kultowa seria) albo przez samych twórców. Niestety teraz jak to zapewne ktoś w komentarzach powyżej stwierdził promuje się kicz i utarte od lat schematy (utarte przez pionierów, których przykład podałem).
Zgłoś
Avatar
suchy945 2013-11-24, 18:25
Zanim wyszło TES V : Skyrim też bałem się że będzie to w taki sposób wyglądało. Bo trailer był naprawdę zajebisty. Jednak Bethesta nie zjebała roboty jak to zrobiło Activision z każdą grą jaką wydała.
Zgłoś
Avatar
Templariusz Mariusz 2013-11-24, 19:02 1
Te bugi itd. nie są wcale najgorsze. Zauważcie, że to jest gra która pobiła sprzedażą jebane GTA 5. Faktem stało się, że przestała liczyć się faktyczna jakość/grywalność gry, teraz chodzi tylko o to żeby rozreklamować odpowiednio, a lemingi i tak kupią po 3 egzemplarze + wszystkie dodatki w pre-order. Zresztą seria CoD już od CoD:MW2 to niestety niedopracowane gówno robione CO ROK byle jak dla kasy. Śmieszy mnie to, że kolo co robił ten filmik sam kupił kota w worku za jakieś 60$, a teraz jest mądry po szkodzie. Actiżydki udowodnili nareszcie, że ludzie kupią nawet najbardziej bezczelnie zjebany chłam. Tyle, zapraszam do CoD4: MW, na alledrogo cd-key kosztuje mniej niż 20 zł, polecam.
Zgłoś
Avatar
Cyxa 2013-11-24, 19:05 1
Specjalnie założyłem konto by, odpowiedzieć na komentarz "pin"
Sądzisz że nie da rady zrobić takiej inteligencji i takich tekstur i tym podobne?
w takim razie polecam zagrać w Arma 3 i zobaczyć jaki jest tam duży świat(2 mapy)
i że tekstury wszędzie wyglądają zajebiście, a AI gra lepiej od Ciebie
BF,MW to gówno w porównaniu do Army, takie jest moje zdanie. Ponieważ bf i mw bardziej przekładają grę na mutli a Arma na co-opa i to jest zajebiste, gra ma parę bugów, ale to jak każda gra,lecz ciągle ja aktualizują. Jak na taka cenę to gra zajebista, zalecam chociaż obejrzeć parę gameplayów.
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-11-24, 19:32
Tylko Call of Duty United Offensive
Zgłoś
Avatar
braknicku 2013-11-24, 19:44
Prawda jest taka, że większość najnowszych gier robiona jest dla kasy; istna błazenada i bezczelna próba wyciągnięcia od ludzi kasy (mam tu na myśli DLC). Osobiście jeśli chodzi o strzelanki nie mogę wyjść z podziwu w jaki sposób np. Soldier of Fortune 1 pomimo prawie 14 lat na karku nadal potrafi klimatem i grywalnością wgniatać w fotel.

Otom zakończył ten nudnawy i przydługi wpis. Pozdro dla osób kładących nacisk na klimat a nie grafikę.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie