18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Wklejam co ciekawe, całość macie tu.

Cytat:

Dane, które udostępniamy kupując bilet na samolot, będą gromadzone i w razie potrzeby przekazywane organom bezpieczeństwa. Będą one przechowywane przez 5 lat. Wymiana takich informacji pomiędzy krajami Unii ma umożliwić wyłapywanie potencjalnych terrorystów. Zawarte właśnie porozumienie dotyczy wszystkich lotów poza granice UE, lotów wewnętrznych i czarterów. Negocjacje w tej sprawie trwały 5 lat i dopiero zamachy w Paryżu wymusiły zgodę w UE.
(...)
Po politycznym porozumieniu zatwierdzić je musi jeszcze cały Parlament Europejski. Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że ma to zrobić na początku przyszłego roku. Później państwa unijne będą miały maksymalnie dwa lata na implementację tych regulacji do prawa krajowego.



Wnioski wyciągnijcie sami
Zgłoś
Avatar
TheByQ 2015-12-04, 22:42 61
Wow, będą używać mojego imienia i nazwiska, no i kilku danych z paszportu, które są tam w celu zidentyfikowania mnie, do identyfikacji mnie. Chuj mnie boli że przez 5 lat będą mogli sobie podziwiać fakt że kupiłem bilet na samolot.
Zgłoś
Avatar
stacu5 2015-12-04, 23:16 5
"Wymiana takich informacji pomiędzy krajami Unii ma umożliwić wyłapywanie potencjalnych terrorystów."
No i po co jak terrorysta wchodzi do samolotu a potem albo nogami do przodu albo zbierają jego szczątki?
Zgłoś
Avatar
P................M 2015-12-04, 23:25 6
Pierdolona jebana unia!!! Niedługo kagańce nam na mordę założą
Zgłoś
Avatar
trabus 2015-12-05, 0:03 13
@up Długo byłeś w śpiączce? Już to zrobili. Ale to za mało
Zgłoś
Avatar
BrunerOvned 2015-12-05, 1:23 5
A mnie to jebie.
Jak złapią dzięki temu chociaż jednego pojebańca, to mi to nie przeszkadza. Jak dla mnie, mogą sobie odnotować, że raz/dwa razy w roku zapierdalam w cieplejsze okolice spędzić czas i odpocząć z rodziną. Nie mam niczego na sumieniu, tylko winny ogląda się za siebie.
Spinaczom dupy proponuję zakup golonki i nadzianie jej na klamkę swoich drzwi w domu/mieszkaniu
Zgłoś
Avatar
jerry280 2015-12-05, 6:02 16
Up Glupi jestes czy tylko udajesz. Zyj sobie w takim przeswiadczeniu ale pozwol innym na prawo do decydowania o swoim zyciu. Jak chcesz byc niewolnikiem i nie masz nic do ukrycia od razu zglos sie na ochotnika do dobrowolnego oczipowania i monitorowania Twojej nedznej egzystencji. A potem bedzie placz i bol dupy ze Ci kare nalozyli za zrobienie kupy niezgodnej z wytycznymi unii europejskiej.
Zgłoś
Avatar
WujekMajkel 2015-12-05, 7:37 24
@up Ty chory pojebie, za dużo Zeitgeistów się naoglądałeś. Myślisz, że kogokolwiek obchodzi Twoja nędzna i nic nie reprezentująca dupa ? Jeśli nie masz nic wspólnego ze skurwiałymi bojownikami ISIS to tylko przepłyniesz przez filtr. A każdy z nas już przez taki przepłynął. Obudź się baranie. Na dzikim zachodzie bydło miało swoich Cowboy'ów, te 7 miliardów bydła też potrzebuje kontroli.
Zgłoś
Avatar
Lololoney 2015-12-05, 11:58 5
jerry280 napisał/a:

prawo do decydowania o swoim zyciu


A powiedz mi, czy kiedykolwiek od momentu zejścia z drzewa, człowiek mógł całkowicie decydować o własnym życiu? Czy człowiek jest jednostką w pełni autonomiczną i samowystarczalną? Nie kurwa, człowiek to zwierze stadne i to stado w dużej mierze kształtuje człowieka. Niewolnika? Ty już jesteś niewolnikiem od momentu urodzenia, bo to najpierw rodzice o tobie decydują, potem niby jesteś samodzielny w wieku 18 lat, ale to świat będzie decydował kim będziesz, w zależności jakie cechy charakteru posiadasz i inteligencję.
Zgłoś
Avatar
eunstachy 2015-12-05, 20:29 2
To jest chuj. Poczytajcie sobie o retencji danych telekomunikacyjnych. Dzięki UE twój tel co 6 min wysyła do operatora informacje, gdzie jesteś do kogo dzwoniłeś itp. Operator ma obowiązek trzymać te dane przez kilka mieś i udostępniać je na życzenie organów ścigania.
Zgłoś
Avatar
szogunek 2015-12-05, 20:32 1
@up dokladnie to 12 miesiecy, ciesz sie bo wczesniej bylo 24 miesiace , to samo prawo nakazuje operatorom telekomunikacyjnym logowanie kazdego pakietu z informacja "kto,do kogo,kiedy, na jakim porcie", dodatkowo pis chce zmienic przepisy, odnosnie tego 500zl, ze dane beda przetwarzane jeszcze przez 10 lat po zaprzestaniu swiadczenia
Zgłoś
Avatar
szym44 2015-12-06, 15:06
tak samo jak viatole, karty kredytowe, karty miejskie, serwisy społecznościowe, kamery są już dla wszystkich chyba oczywiste, ale np. o czytnikach linii papilarnych w komputerach przenośnych zapominamy, a to taki postęp w inwigilacji, nie trzeba nikogo ciągać po komisariatach czy sądach, niektórzy sami udostępniają swoje linie papilarne, a w dodatku są zadowoleni. Wnioski wyciągnijcie sami
Zgłoś
Avatar
maksym_gorki 2015-12-06, 15:24 1
Kolejny "zamach" i kolejne ograniczenia wolności. Po 9/11 było to samo (Patriot Act, rygorystyczne kontrole na lotniskach). W chorej cywilizacji wolność i bezpieczeństwo nigdy nie mogą istnieć jednocześnie.
Zgłoś
Avatar
Gegi 2015-12-06, 15:36 3
jerry280 napisał/a:

Up Glupi jestes czy tylko udajesz. Zyj sobie w takim przeswiadczeniu ale pozwol innym na prawo do decydowania o swoim zyciu. Jak chcesz byc niewolnikiem i nie masz nic do ukrycia od razu zglos sie na ochotnika do dobrowolnego oczipowania i monitorowania Twojej nedznej egzystencji. A potem bedzie placz i bol dupy ze Ci kare nalozyli za zrobienie kupy niezgodnej z wytycznymi unii europejskiej.


gowno burza w komentarzach. wszyscy uzywacie google i facebooka nie myslac jak wiele prywatnych danych o was wyplywa. to co jest przedstawione tutaj nawet sie do tego nie rowna.
Zgłoś
Avatar
jackalski 2015-12-06, 15:39 1

- Cóż, zamachowcy przjechali samochodami, więc jasne, że zbierają dane o połączeniach lotniczych.
- Tak samo jak to, że walczą z szyfrowaniem danych, pomimo, że zamachowcy porozumiewali się niezaszyfrowanymi SMSami.
- No i nie zapominajmy o sieciach społecznościowych. Przecież z danych agencji antyterrorystycznych wiadomo, że grupy terrorystyczne składają się w 95% z rodziny i przyjaciół...

Cytat:

Ci którzy rezygnują z Wolności w imię odrobiny tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich.

- Benjamin Franklin
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie