18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
g................k 2013-11-29, 23:04
willoo napisał/a:

I jaka wartość numiznatyczną mają takie "pięcio markuweczki" ?

s

żadnej, ale mogą se patrząc na nie
Zgłoś
Avatar
qbamatus 2013-11-29, 23:11 1
te dwie obrączki, rozkleiłem się
Zgłoś
Avatar
Arathnmor 2013-11-29, 23:20 9
Aż bolało patrzeć w jaki sposób rozpierdzielają ten zakopek. Jebać makulaturę bo kawałek sreberka i obrączki.
Zgłoś
Avatar
willoo 2013-11-29, 23:26
Nie wydaje mi sie ze tak nic. Na allegro można sprawdzić że 5 marek z wizerunkiem Hindenburga kosztuje okolo 30zl za 1 monete. A kolega uzbieral tam ich mysle ze lekko ponad 50. Wiec mysle ze spokojnie koszt podróży do Czech i sprzętu się zwróci Widać że koledzy troche nieostrożni przy "oględzinach". Pieniądze w banknotach są czasami dużo więcej warte niż te w monecie.
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2013-11-29, 23:31 3
Zapewne te gazetki sa wiecej warte od monet. Nawet jakis nazi-broszurke znalezli... Nic tylko hailowac do tego.
Zgłoś
Avatar
skalim1 2013-11-29, 23:37 1
Sprawdziłem dwa razy czy aby na pewno wszedłem na sadistic.pl
Zgłoś
Avatar
Arristrasz 2013-11-29, 23:41 3
"Proszę Państwa" - dobrze, że jeszcze ktoś pamięta o tym zwrocie, bo w dzisiejszej telewizji i radiu panuje jakiś chory zwyczaj spoufalania się z odbiorcą i jakiś byle dziennikarzyna czy prezenterka po liceum będzie do mnie (czy do moich rodziców/dziadków) zwracać się per "ty". -_-
Zgłoś
Avatar
seta21 2013-11-30, 0:07 2
fajnie wiedziec co znalezliscie oddacie panstwu w najblizszym czasie........... takze czekajcie na wizyte pewnych osob
Zgłoś
Avatar
Karboksylator 2013-11-30, 6:12
Seta, chciałbym zauważyć, że znaleźli to na terenie Czech, gdzie prawo nie zabrania takich poszukiwań. Sam czasem wyskoczę na takie wykopki, ale od dłuższego czasu niestety nie miałem jak. A mam całkiem fajny sprzęcik od minelab. 5 lat temu dałem za niego 4k pln
Zgłoś
Avatar
kryniusan 2013-11-30, 8:31
pojechali jarać do Czech i teraz nagrywają takie filmy na fazie
Zgłoś
Avatar
Dr.Kafar 2013-11-30, 9:14
Wyczekuj czarnuchów z rana ;D Tak to jest jak się chwiali fantami na necie - jeszcze na allegro monetki wystawcie ;D
Zgłoś
Avatar
Archeolog 2013-11-30, 10:21
Dinaeel napisał/a:

Aż bolało patrzeć w jaki sposób rozpierdzielają ten zakopek. Jebać makulaturę bo kawałek sreberka i obrączki.



W Polsce, na całe szczęście, poszukiwania na własną rękę są nielegalne. Takich bezmyślnych szkodników jak na filmie kompletnie nie interesuje kontekst znaleziska a wyłącznie chęć jego posiadania. Dlatego nie wahajcie się informować stosownych służb gdy widzicie kretyna kręcącego się z wykrywaczem na pobliskiej łące- polska archeologia będzie Wam wdzięczna.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-11-30, 11:17 1
Archeolog napisał/a:



W Polsce, na całe szczęście, poszukiwania na własną rękę są nielegalne. Takich bezmyślnych szkodników jak na filmie kompletnie nie interesuje kontekst znaleziska a wyłącznie chęć jego posiadania. Dlatego nie wahajcie się informować stosownych służb gdy widzicie kretyna kręcącego się z wykrywaczem na pobliskiej łące- polska archeologia będzie Wam wdzięczna.


Tia zajebiście. Pięknie i cudownie. Problem w tym iż nawet jeżeli coś się znajdzie to ni ma chuja i nie można oddać oficjalnie do muzeum. To co jest w Polsce to totalny dół i 10 metrów mułu. Gdzie panowie archeologowie zachowują się jak psy ogrodnika sami nie mogą innemu nie dadzą. Jak np Artur Troncik który chciał przekazać zgromadzone przez siebie eksponaty Muzeum. Zamiast podziękowań dostał wezwanie do sądu. A powiedz mi drogi archeologu jakie możliwości macie aby przebadać tak duży obszar jak Polska zgodnie z obecnym prawem ?? Przebadacie 1% ?? Nie macie funduszy na badania, i zamiast cieszyć się że ludzie za własne pieniądze poszukują skarbów i często i gęsto je oddają ( po cichu bo nie chcą trafić do więzienia ) muzeom. Bo tak naprawdę latanie z detektorem to hobby a nie sposób zarobku. Często i gęsto zbieracze wydają więcej na detektory aniżeli znajdują rzeczy. Ba a może powiesz jak to jest jeżeli na własnym podwórku znajdzie się jakieś archeologiczne cudeńko ?? A no już tego nie powiesz iż nie dość iż przyjedziecie wy archogłuptaki to rozkopiecie wszystko dookoła nie podziękujecie i jeszcze karzecie zapłacić za wykopaliska. A właściciel działki gówno dostanie. Oprócz rachunku i rozpierdolu na własnej posesji. W Polsce pod tym względem nadal jest komuna. Niby jesteś właścicielem ziemi ale tylko 10 mm wgłąb. Wszystko co wykopiesz należy do skarbu państwa. Idź szukać ciemniaków gdzie indziej bo tu ich nie ma. Mówisz o kontekście ale zapominasz powiedzieć iż nie macie finansów na prowadzenie wykopalisk. A drogi się buduje , domy się buduje i ludzie w dupie mają zawiadamianie służb o tym iż coś znaleźli bo to oznacza wstrzymanie prac na kilka lat bo szanowni archeologowie muszą najpierw mieć pieniążki na podjęcie prac...
Zgłoś
Avatar
kropelkasiku 2013-11-30, 11:36
szkoda, ze nie znalezli puszki z zyclonem B
Zgłoś
Avatar
o................e 2013-11-30, 11:43
McMenel napisał/a:


Tia zajebiście. Pięknie i cudownie. Problem w tym iż nawet jeżeli coś się znajdzie to ni ma chuja i nie można oddać oficjalnie do muzeum. To co jest w Polsce to totalny dół i 10 metrów mułu. Gdzie panowie archeologowie zachowują się jak psy ogrodnika sami nie mogą innemu nie dadzą. Jak np Artur Troncik który chciał przekazać zgromadzone przez siebie eksponaty Muzeum. Zamiast podziękowań dostał wezwanie do sądu. A powiedz mi drogi archeologu jakie możliwości macie aby przebadać tak duży obszar jak Polska zgodnie z obecnym prawem ?? Przebadacie 1% ?? Nie macie funduszy na badania, i zamiast cieszyć się że ludzie za własne pieniądze poszukują skarbów i często i gęsto je oddają ( po cichu bo nie chcą trafić do więzienia ) muzeom. Bo tak naprawdę latanie z detektorem to hobby a nie sposób zarobku. Często i gęsto zbieracze wydają więcej na detektory aniżeli znajdują rzeczy. Ba a może powiesz jak to jest jeżeli na własnym podwórku znajdzie się jakieś archeologiczne cudeńko ?? A no już tego nie powiesz iż nie dość iż przyjedziecie wy archogłuptaki to rozkopiecie wszystko dookoła nie podziękujecie i jeszcze karzecie zapłacić za wykopaliska. A właściciel działki gówno dostanie. Oprócz rachunku i rozpierdolu na własnej posesji. W Polsce pod tym względem nadal jest komuna. Niby jesteś właścicielem ziemi ale tylko 10 mm wgłąb. Wszystko co wykopiesz należy do skarbu państwa. Idź szukać ciemniaków gdzie indziej bo tu ich nie ma. Mówisz o kontekście ale zapominasz powiedzieć iż nie macie finansów na prowadzenie wykopalisk. A drogi się buduje , domy się buduje i ludzie w dupie mają zawiadamianie służb o tym iż coś znaleźli bo to oznacza wstrzymanie prac na kilka lat bo szanowni archeologowie muszą najpierw mieć pieniążki na podjęcie prac...



polskie prawo jest pojebane i to totalnie...nieraz się trafiają fanty różne które nie podchodzą pod zainteresowania, człowiek by oddał do muzeum z chęcią ale jak skoro oni policje wezwą...
najlepszy gość był, oddał kolekcje ze średniowiecza do muzeum derektor zadzwonił na psy a kolekcje przytulił i tak i tak

Archeolog napisał/a:



W Polsce, na całe szczęście, poszukiwania na własną rękę są nielegalne. Takich bezmyślnych szkodników jak na filmie kompletnie nie interesuje kontekst znaleziska a wyłącznie chęć jego posiadania. Dlatego nie wahajcie się informować stosownych służb gdy widzicie kretyna kręcącego się z wykrywaczem na pobliskiej łące- polska archeologia będzie Wam wdzięczna.


ić się powieś
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie