18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:49
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:52
Avatar
bloodwar 2013-10-06, 11:39
@Galian - napisałem ironicznie "no... PRAWIE nic", jak nie zrozumiałeś to przykro mi. Wiadomo, że opinia publiczna jest sterowana, nawet ta w necie, jeżeli rano nie zobaczysz jakiegoś newsa na stronie startowej WP, Onetu czy o2 a w Pudelku nie napiszą nic o żadnej gwieździe - jest baaardzo mała szansa, że w południe miliony Polaków będą o tym dyskutować przy obiedzie. I analogicznie - nawet zwykłe zdarzenie z prozy życia można rozdmuchać do rangi narodowej tragedii i sprawić, by ludzie mówili o tym jeszcze długo nim sprawa ucichnie. Przykład: Mama Madzi, zaginięcie Iwony Wieczorek - jakoś codziennie znika bez śladu kilkadziesiąt osób, tysiące dzici zostaje ofiarami przemocy domowej ale o nich jakoś nikt nie mów i nie poruszają publiki tak bardzo jak dobre nagłośnione sprawy. A to, że akurat w momencie pojawienia się "newsa" działy się też inne, bardzo ważne dla państwa rzeczy - to już inna para kaloszy...
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2013-10-06, 12:04 1
Ooo właśnie, cały antyklerykalizm na tym się opiera. Na tym, że nie rozumieją religii chrześcijan.

Bóg dał człowiekowi WOLNĄ WOLĘ. To jest sam początek. Bóg nie kieruje naszym życiem ani wyborami. Wg chrześcijan on stworzył ludzi i po dokonaniu przez nich żywota sprawiedliwie ich ocenia. To, że ktoś jest pedofilem to nie wina Boga, tylko tego kogoś.
Zgłoś
Avatar
Unhumand 2013-10-06, 12:15
Wszyscy piszecie jakby kościół był jednym wielkim zbiorem pedofilii. Czyli przyszli księża idą na tyle lat studiów i innych pierdół żeby poruchać dzieci. Nie bronie kościoła, mi on nie przeszkadza, a ksiądz to normalny człowiek więc jak zgwałcił to uciąć mu jaja i wysłać do kopalni (ahhh te marzenia). Ale pomijając temat gwałtów z komentarzy wynika, że chcecie "usunąć" kościół katolicki z Polski. To byłby chyba największy błąd jaki byśmy popełnili. W tej chwili w Polsce prawdziwi wierzący po prostu idą w zapomnienie , ile znacie ludzi młodych którzy modlą się do "boga"? Ja żadnego. Tam gdzie jakaś religia upada, powstaje nowa. Taka jest kolej rzeczy. Nie było cywilizacji która nie miała boga, w jakiejkolwiek postac. Na zachodzie ludzie przestali wierzyć w Chrześcijaństwo i co? Islam przyszedł w odwiedziny, a np. w takiej Korei Północnej jest kult jednostki, którą poniekąd uważa się za osobę boską. Reasumując cieżko było by nie mieć religii w państwie. A jak już zmieniać w Polsce sposób wiary to po prostu prywatyzować szkoły, ludzie dawali by dziecko do takiej szkoły jaka im odpowiada z religią lub bez. Kościół nie powinien mieć żadnej opieki państwa (w tej chwili TROCHE na niego wydajemy), a księża nie powinni mieć przywilejów, a jeśli jakiś ksiądz coś zrobi należało by to od razu piętnować i nie oddawać go pod "opiekę" Kościoła tylko od razu pod sąd i karać. A po cholere ja to pisze jak i tak będziecie mieć to w dupie
Zgłoś
Avatar
P................i 2013-10-06, 12:20
Nie nie nie tu nie o to kurwa wasza mać chodzi. Nie hejtuje kościoła drodzy katole dlatego, że księża to pedofile, ba księża pedofile to mniejszość, ale? Powinniście TĘPIĆ to kurestwo zwane kościołem za to, że PEDOFILE BĘDĄCY KLEREM SĄ BEZKARNI I DRODZY KATOLE NIE ZAPRZECZYCIE TEMU. Tępić, dopóty dopóki karą będzie kastracja zardzewiałym gwoździem, a nie przewrowadzka na wieś. Polecam poczytać fakty i mity w każdym numerze były ksiądz piszę jaki tam burdel panuje. I nikt mi nie powie że kurwa nie mam racji, bo KOŚCIÓŁ JEST RAJEM DLA PEDOFILI a karą dla nich najwyżej zawieszenie w prawach klechy i przeniesienie.
Zgłoś
Avatar
Luis 2013-10-06, 12:23
O matko, co komentarz to dłuższy. Dawno nie było takiego wylewu wypocin. Dajcie na luz, nikogo to nie obchodzi.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-06, 12:28
@Unhumand - aktualnie jest wiele krajów (min. Czechy czy moja rodowita Holandia) gdzie poziom ateistów do wierzących utrzymuje się na poziomie ponad 50% (w Czechach jest chyba nawet ponad 80% no ale im ciapaki nie psują statystyk religijności i jakoś te kraje nie upadają (a wręcz przeciwnie - Holandia jest w czołówce najszybciej rozwijających się gospodarek świata). Religia potrzebna była 200-300 lat temu jako spoiwo łączące ogniwa poszczególnych nacji (tak samo jak język, nauka, kultura), łatwo zauwazyć, że każdy polski najeźdzca pierwsze co starał się zrobić to zderugować język, naukę, kulturę narodową i własnie religię) ale teraz jest już niepotrzebna bo ludzie mają coraz mniejszą potrzebę nacjonalizacji a coraz większa kosmopolityzmu. A księży całkiem odrzucono bo w 21 wieku nie potrzebujemy ludzi, którzy będą nam tłumaczyli że zacmienie słońca to efekt gniewu "pana" za nasze grzechy a za susze ponoszą odpowiedzialność wierni bo dawali za małą dziesięcinę
Zgłoś
Avatar
Unhumand 2013-10-06, 12:45
@bloodwar w sumie to masz rację. Ja tam w Kościół to nigdy nie wierzyłem (czy w coś wyższego to jeszcze nie wiem, za dużo jak na razie czytam : P), cały czas pierdolą jaki to ja zły jestem i co muszę zrobić, aby mieć tą "łaskę" Pana najwyższego. Szkoda tylko, że to samo jest w mediach... A w Polsce jest jeden problem odnośnie ateistów, są nimi 15-16 letni debile, którzy nasłuchają się tvn i innych telewizji i cały czas najeżdżają na ludzi którzy otwarcie deklarują, że wierzą. Nie przepuszczą człowiekowi który broni swoich przekonań do boga. Jak tacy "ateiści" mają być w Polsce to ona szybciej upadnie niż za rządów Tuska.
Zgłoś
Avatar
Cytrian 2013-10-06, 13:11
Pącki napisał/a:

Popierdoliło was ludzie, że bronicie te brudne zasrane klechy. Chłopowi odciągniętemu od podstawowej potrzeby ruchania w końcu odpierdoli i przerzuci się na dzieci... Ktoś tam pierdolił coś, że 15 lat temu księża nie byli pedofilami noż kurwa jebana mać dla Ciebie kakryl123 pseudokatolu wiadomość, że twój kochany papierz polak (celowo błąd) bronił pedofili którzy BYLI I SĄ I MOGĄ WYRUCHAĆ TWOJEGO SYNA BEZKARNIE (chociaż z twoimi poglądami życzę abyś został bezpłodny) chyba że karą nazwiesz przeniesienie do innej parafii; tylko wasze półmózgie i puste łby będa wciąż tłumaczyć bronić, ręczyć za kler i całą mafię kościół, przez który de facto mamy teraz tak przesrane w Polsce. Zastanówcie się kurwa po chuj nam ta zaraza w Polsce? Tylko wpierdala się w politykę rucha dzieci i przeżera wasze pieniądze. Pozdrawiam wszystkich katolów środkowym palcem



Ktoś tu został wykorzystany ^^
Jestem katolikiem, znam paru księży każdy to wykształcony facet z wielką wiedzą. Nie obijają się musza wstawać codziennie po 5:00 żeby się przygotować do porannej mszy. W nocy dzwonią ludzie wiec muszą wstawać i do nich jechać z ostatnim namaszczeniem czy spowiedzią. Do tego jakieś świetlice i inne pierdoły roboty co niemiara. A to wszystko po 5 lat ostrego studiowania bo tam nikt nikogo na siłę nie trzyma, nie dają przedłużenia sesji i trzech warunków. I nigdy nie słyszałem żeby narzekali !!!!
Wracając do tematu to Rzeczpospolita IV nie daje żadnych pieniędzy na kościół tylko spłaca długi PRL za zagarnięte mienie.
Kasa z tacy idzie najczęściej na Caritas.
W Polsce deklarowanych katolików jest 90%? W niedziele w kościołach pustki a wierni to same starsze babcie. Wśród moich znajomych tylko nieliczni wiedzą o Bogu więcej niż w gimbazie ( gdzie nie wiedzieli NIC).
Wszystko na tym portalu na temat kościoła( kościół to wszyscy wierni, a księża tylko służą, są dla kościoła (ludzi)) to jakieś brednie. Porównywanie chrześcijaństwa do islamu ? Jakiś katolik zmusza was do przejścia na swoją wiarę? Wybaczcie, ale chyba już dawno powinniście odstawić leki, wyłączyć MTV i sięgnąć do książki
Nie każdy Polak to patriota, ale każdy katolik to patriota!
Bóg, Honor, Ojczyzna!!!
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-06, 13:14
@Unhumand - nasze pokolenie jest "przełomowym", przerabiamy aktualnie to co każde rozwiniete europejskie państwo miało w okolicach lat 60tych, tylko że wtedy nie było internetu a ludzie nie byli tacy śmiali w poglądach - łatwiej jest walnąć post "Bóg to nieistniejący chuj - wielki ale mimo wszystko nieistniejący więc nie wierzę w niego!" na jakimś forum niż wyjść na ulicę i to samo wykrzyczeć na progu kościoła, będąc otoczonym przez kilkaset, wyznających zasadę "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" ale niemających litości dla innowierców, osób i ryzykować coś co zdarzyło się Hypatii Aleksandryjskiej*. Póki co te pryszczate 15-16 latki używają prostego języka a ich umysły nie są skrępowane jakimiś wielkimi myślami, ale za 5-10 lat ci ludzie dorosną, zmądrzeją i wyrosną z nich porządni obywatele, nieskuci już kajdanami ciemnogrodu i zabobonów będą kształtowac nowe, światłę pokolenie.

*Myślicielka i filozofka chrześcijańska, rozszarpana żywcem przez tychże chrześcijan na progu kościoła
Zgłoś
Avatar
Cytrian 2013-10-06, 13:30
bloodwar napisał/a:

@UnhumandPóki co te pryszczate 15-16 latki używają prostego języka a ich umysły nie są skrępowane jakimiś wielkimi myślami, ale za 5-10 lat ci ludzie dorosną, zmądrzeją i wyrosną z nich porządni obywatele, nieskuci już kajdanami ciemnogrodu i zabobonów będą kształtowac nowe, światłę pokolenie.

*Myślicielka i filozofka chrześcijańska, rozszarpana żywcem przez tychże chrześcijan na progu kościoła



Tak gimbusy będa kształtować nowe, światłe, pokolenie
Jesteś Polakiem? mam wątpliwości
Zgłoś
Avatar
P................i 2013-10-06, 13:31 2
Cytrian napisał/a:


Ktoś tu został wykorzystany ^^


Przynajmniej 1% ministrantów w Polce ale Ciebie katola to śmieszy
Cytrian napisał/a:


Wracając do tematu to Rzeczpospolita IV nie daje żadnych pieniędzy na kościół tylko spłaca długi PRL za zagarnięte mienie.
Kasa z tacy idzie najczęściej na Caritas.


To teraz dojebałeś gościu do pieca, aż w całej kotłowni zgasło. Z taką zakłamaną propagandą dostałbyś fuchę w TVNie, nawet nie będę tego komentował, wrzucę jedynie cytat artukułu "Państwo daje na tacę"
Cytat:


Dotacja Funduszu kościelnego. W 2004 otrzymał on z budżetu państwa dotację w wysokości 78,3 mln zł, co stanowi 0,04% wydatków budżetu państwa w tym roku.
Finasowanie uczelni wyznaniowych. W tym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Papieskiej Akademii Teologicznej oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. W 2002 wyniosły one łącznie 67,5 mln zł.
Finansowanie wydziałów uczelni. Państwo finansuje również wydziały teologiczne innych uczelni.
Zwolnienie z podatku dochodowego. Księża nie pracujący etatowo (np. jako katecheci) są zwolnieni z podatku dochodowego, płącąc jedynie ryczałt (znacznie niższy niż podatek dochodowy).
Finansowanie nauczania wyznaniowego. Finansowanie nauczania religii w szkołach. Według MENiS w 2002 wynosiły one ok. 560 milionów złotych samych pensji w szkołach (bez przedszkoli). Do tego dochodzi bezpłatne udostępnienie sal i innej infrastruktury.
Wspomaganie przez władze samorządowe. Kościół otrzymuje często od samorządów organiczenia wysokości podatków lokalnych i możliwość tańszego zakupu nieruchomości.
Utrzymywanie kapelanów w armii. Państwo utrzymuje kapelanów wojskowych na etatach oficerskich. Kapelani pracują też w innych służbach mundurowych, m.in. w policji, straży granicznej i państwowej straży pożarnej.
Kościół katolicki otrzymuje różne nieruchomości na ziemiach zachodnich, które przed wojną należały bądź do niemieckiego kościoła katolickiego, bądź ewangelickiego.
Kościoły otrzymują różne wpłaty od spółek skarbu państwa. Według szacunków ministerstwa skarbu, w 2001 r. wynosiły one 3,78 mln zł w gotówce i 1,06 mln zł w majątku rzeczowym.
Kościołom przysługują ulgi celne.
Kościoły otrzymują dotacje na konserwacje obiektów zabytkowych znajdujących się w ich posiadaniu.


Cytat:

Całkowity wymiar dotacji na rzecz Kościoła katolickiego i innych Kościołów jest szacowany przez tygodnik Polityka na 1–1,5 mld złotych.


I co kurwa mina zrzedła? Nie dość że nie płacą podatków to żerują na tobie i na twoich starych. Ewentualnie jeden na dziesięciu wykorzysta twoją młodszą siostrę. Może ty się na to godzisz, ja nie. Mam dla ciebie jeszcze jedną wiadomość:
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-10-06, 14:02 2
Cytrian napisał/a:


Jesteś Polakiem? mam wątpliwości



Nie, jestem Holendrem
Zgłoś
Avatar
Cytrian 2013-10-06, 14:10
No wiec państwo finansuje szkoły( do których chodzą nie tylko katolicy) i daje ulgi podatkowe (w praktyce swoim pracownikom) super no i ... . Nie wiem w czym problem?

W czasach PRLu, państwo polskie zabrało Kościołowi majątek warty, w przeliczeniu na obecne pieniądze dziesiątki miliardów złotych. Majątek ten obejmował ok. 150 tys. hektarów ziemi, setki budynków — katolickie szpitale, apteki, szkoły, internaty, sierocińce, przedszkola, żłobki, ośrodki pomocy, wszystkie placówki Caritas.

"Przynajmniej 1% ministrantów w Polce ale Ciebie katola to śmieszy " xDDDDDDD wtedy śmieszyło, teraz płacze ze śmiechu 1% xDDD i akurat padło na Ciebie, masz pecha.
To nie ksiądz wykorzystał Twoją siostrę, to ja
Byłeś kiedyś ministrantem? Na pewno nie, wiec w dupie byłeś gówno widziałeś, ale wszystko wiesz dzięki za rozrywkę
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-10-06, 14:23
Sami znawcy kleru. Skąd tak dobrze wiecie, że każdy ksiądz to pedofil i złodziej? Sami mu dupy dawaliście?
Zgłoś
Avatar
konował 2013-10-06, 14:24
To sie już zaczyna robić wkurwiające.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie