18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Prawdziwe kolory Marsa
B................L • 2013-08-23, 20:06
Drugi materiał z mojego cyklu kosmicznego. Tym razem Mars oraz Księżyc na dokładkę.

Otóż wychodzi na to, że Mars nie jest wcale taki czerwony jaki nam ciągle pokazują, dowodem jest zmieniony kolor łazika, który inaczej wygląda na Ziemi, na zdjęciach z Marsa nagle robi się dużo bardziej czerwony. Tylko po co to robić?

I woda na Marsie


Lasy i jeziora:

Księżyc w komentarzach.
Zgłoś
Avatar
ScS18 2013-08-23, 22:34 1
Ciekawe co takiego ciekawego tam pozamazywali .

A temat przech*j ! Piwko poleciało ;p
Zgłoś
Avatar
Promateusz 2013-08-23, 22:46 1
przecież na marsie jest inna atmosfera i dlatego wszystko w bardziej czerwone -.-
Zgłoś
Avatar
mayday1707 2013-08-23, 22:54 6
Cytat:

Otóż wychodzi na to, że Mars nie jest wcale taki czerwony jaki nam ciągle pokazują, dowodem jest zmieniony kolor łazika, który inaczej wygląda na Ziemi, na zdjęciach z Marsa nagle robi się dużo bardziej czerwony. Tylko po co to robić?



Nie wiem, może się nie znam ale wydaje mi się że Mars jest dalej od słońca a z tego co pamiętam z fizyki to światło to fala, która ma swoją długość i w końcu niknie a co za tym idzie niknie czyli na zdrowy rozsądek można powiedzieć że światło docierające do Marsa ma mniej lumenów niż to docierające do Ziemi. A dodać do tego podstawy fotografii i ustawienia ogniskowych wychodzi na to że zdjęcia mogą mieć inny odcień. Wracając do fizyki jeżeli dodamy promieniowanie UV, może okazać się że matryce CMOS które montuje się w aparatach cyfrowych, dostają naturalny filtr który delikatnie zmienia ubarwienie fotografii.

No to chyba tyle. Kolejny raz chyba w sieci pojawiły się jakieś bezsensowne propagandowe informacje
Zgłoś
Avatar
Shaggy93 2013-08-24, 0:22 1
Wkurwiony_Zygfryd napisał/a:

że księżyc kolorowy? Ja pierdolę człowieku co ty ćpiesz. Zadrzyj łeb do góryi odstaw internet, pełnię mamy i co ? jaki kolor widzisz ?


no kurwa patrz a ja tylko jedną połowe widzę z ziemi zawsze ;p co ciekawe jest to jedyny tak zachowujący się obiekt w znanej nam części wszechświata. więc jest to nie realne że jest to naturalne (joł kurwa czek my flo )
Promateusz napisał/a:

przecież na marsie jest inna atmosfera i dlatego wszystko w bardziej czerwone -.-


no nie wiem czy tlenek żelaza jest częscią atmosfery... swoją drogą żeby żelazo sie utleniło nie potrzeba przypadkiem tlenu i wilgoci ??
Zgłoś
Avatar
jubbaday 2013-08-24, 0:26 1
up
W kosmosie zanikanie światła praktycznie nie istnieje, przypominam, że mamy zdjęcia obiektów w wieku ok 10 mld lat. Co znaczy że ich światło leciało do nas ok 10 mld lat. Kolor nie zależy od amplitudy barwy ale od jej długości. Natomiast długość przy powierzchni zależy w dużej mierze od składu atmosfery. Więc o ile faktem jest lód na marsie nie dajmy się zwariować, rzek tam nie ma a czerwony kolor wynika głownie ze skład atmosfery marsa. A zdjęcie księżyca można przesycić bardziej i będziemy mieli gwiazdę śmierci
Zgłoś
Avatar
iboy 2013-08-24, 0:31
co kurwa? ze niby lasy na marsie?
od tolkiena takiej fantastyki jeszcze nie czytalem
Zgłoś
Avatar
R................y 2013-08-24, 1:19
Jakie lasy na Marsie ? Co to za bzdury
Zgłoś
Avatar
Vato 2013-08-24, 1:32
Tak kurwa, oczywiście tam gdzie słońce nie dociera rosną sobie lasy Polecam wrócić do podstawówki
Zgłoś
Avatar
strupek69 2013-08-24, 1:36
Shaggy93 napisał/a:


nie potrzeba przypadkiem tlenu i wilgoci ??


" Temu panu już dziękujemy..."
Wracaj do szkoły baranie!
Zgłoś
Avatar
HEKTOR1226 2013-08-24, 2:01
Zastanawia mnie to niebieskie na ksiezycu wyglada jak sztuczne oswietlenie jak miasto.
Zgłoś
Avatar
B................L 2013-08-24, 8:50
nie widać plam na księżycu z ziemi bo zbyt dużo światła na niego pada
Zgłoś
Avatar
dumad 2013-08-24, 10:39 5
ja natomiast jestem ciekaw czy nasz świat byłby w stanie ukryć tak bardzo prawdę o tym że na marsie jest woda, jest życie, roślinność itd tylko że to wszystko różni się w znaczącym stopniu od tego co mamy na ziemi. I że ktoś tym steruje ale w niewidoczny sposób np wymyślając biblię, 12 przykazań i całą religię, wymyślając konstytucję i prawa człowieka. I my nie możemy sami sobie polecieć w kosmos, na księżyc czy na marsa i nie dlatego że technika na to nie pozwala, mówią nam że tak właśnie jest, ale tak na prawdę tych kilka osób, które to wszystko utajniają nie chce żebyśmy poznali "obcych" na marsie czy na innej planecie. I tak samo mają w swoim życiu mieszkańcy innych planet, zakaz lotów dla cywilów bo poznają prawdę.
I w niedalekiej przyszłości będziemy mogli już polecieć za kilka zielonych na takie planety, ale będą to loty zawsze w to samo miejsce na danej planecie lecz potrzeba "im" czasu na to żeby przesiedlili obcych w inną część planety aby uniemożliwić kontaktu z prawdą. Jak tylko im się uda "posprzątać" teren, wymyślić kilka sposobów aby obca ludność na swojej planecie miała zakaz wchodzenia na dany teren, wciskając im kit o skażeniu radioaktywnym lub tego podobne historyjki

Zawsze jak się ujaram to budzi się we mnie filozof
Zgłoś
Avatar
Whiltierna 2013-08-24, 10:48
Ta Wasza dyskusja przypomina mi, że Kopernika też uważali za wariata, kiedy wygłaszał swoje słynne teorie.
Zgłoś
Avatar
thoruus 2013-08-24, 11:07 3
Vato: "ciemna strona Księżyca" to tylko nazwa, tam jest widno Za wiki "Niewidoczna strona Księżyca [...] otrzymuje minimalnie więcej światła słonecznego niż półkula widoczna z Ziemi"
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-08-24, 13:23
Zgadzam się w filozofem. Przesiedlanie obcych przez ludzi jest tak realne, jak zniszczenie czołgu kamieniem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie