18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 33 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:03
🔥 TVN dostaje bęcki - teraz popularne
🔥 Kładzenie asfalta na asfalcie - teraz popularne
🔥 Kontrolowane wyburzanie - teraz popularne
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
Bronek jaki jest, każdy widzi. Na szczęście w pewnych sprawach możemy liczyć na innego prezydenta.
Cytat:

Czeski prezydent kilka dni temu porównał Ukraińców maszerujących 1 stycznia w paradach ku czci Stepana Bandery (urodzonego właśnie pierwszego dnia roku) do nazistów. Mówił o zbrodniczości ideologii i ruchu animowanego przez Banderę. Potem mówił w kontekście nawoływań do gloryfiakcji wodza OUN oraz dowódcy UPA Romana Szuchewycza, że "w żadnym wypadku nie mogę pogratulować Ukrainie tego, że u niej tacy bohaterzy".

Jego słowa wywołały krytykę miejscowych ukrainistów, którzy nazwali je "niedokładnymi i wprowadzającymi w błąd". Zeman nie tylko się z nich nie wycofał, ale ostro wystąpił przeciw relatywizowaniu historii. Na swoim profilu na Facebooku czeski prezydent napisał: "Macie pojęcie o słowach Bandery >>Zabiję każdego Polaka od 16 do 60 lat<<. Jeśli macie to zgadzacie się z tymi słowami? Jeśli się zgadzacie to moja z wami dyskusja jest zakończona. Jeśli o tych słowach Bandery nie słyszeliście, to żadni z was ukrainiści".

Odpowiadając na pokrętne tłumaczenia, że w czasie zbrodni OUN-UPA Bandera był więziony przez Niemców czeski prezydent stwierdził - "Stepan Bandera planował stworzyć na Ukrainie marionetkowe, nazistowskie państwo. Popierał go w tym Alfred Rosenberg [...] I tylko dlatego, że Hitler miał inne plany - zasiedlić Ukrainę Niemcami - ten projekt został wstrzymany".


Źródło: kresy.pl
Zgłoś
Avatar
DeadManWalking 2015-01-08, 22:19 2
No jeszcze nie znam a już lubię tego Miłoszka
Zgłoś
Avatar
Lord_Louie 2015-01-08, 23:10 6
I kurwa prawidłowo. Historia to dzisiaj jedna z najbardziej narażonych na przekłamanie nauk. Ludzie sami z siebie gówno o niej wiedzą i później biegają w gimbazach niedouczone pojeby w czerwonych koszulach i ustawiają sobie na profilowym na fb symbol sierpa i młota (jak np. Lord Louie), a później wyrastają z tego i zaczynają heilować, bo "hitler prawica i jebać żydów kurwa" (jak np. Lord Louie). Na koniec sięgają po książki (dużo książek) i nagle się okazuje, że nazizm to nie skrajna prawica, socjalizm to nie najlepszy ustrój na świecie, a kupa smakuje jak gówno i można to stwierdzić bez wylizywania sedesu.
Zgłoś
Avatar
premium122 2015-01-08, 23:10 6

Jeden czeski polityk z jajami a w Polskim rzadzie ani jednego.
Zgłoś
Avatar
lapps 2015-01-08, 23:25
tak sobie wybralismy...
Zgłoś
Avatar
Logiczny 2015-01-08, 23:31
Czeska relacja z obchodów urodzin Bandery: "Narodzie! Wiedz! Moskwa, Polska, Węgrzy. żydowstwo - są twoimi wrogami. Zlikwiduj je! Likwiduj Żydów, Polaków, komunistów, niszcz ich bez litości..."

czechfreepress.cz/dalsi-blogy/likviduj-zidy-polaky-komunisty-nic-je-be...
Zgłoś
Avatar
Sokol25 2015-01-08, 23:37
U nas Bronek lasy sprzedaje -_-
Zgłoś
Avatar
j.b.n 2015-01-09, 12:37
Ubiegłeś mnie kolego adamantan. Natknąłem się na ten artykuł i chciałem czym prędzej go tu zamieścić (dla tych, którzy bezkrytycznie krzyczą: "kochajmy Ukrainę"). W tym przypadku prawda bardzo ciężko wychodzi na światło dzienne.
Bez owijania w bawełnę: Stepan Bandera jest zbrodniarzem. Daleko mu, co prawda, do Stalina i Hitlera, ale ci, którzy obwołują go gierojem, powinni być karani tak samo jak obecni faszyści spod znaku Hitlera. Pozdrawiam... no i piwko!
Zgłoś