18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Projekt INDECT jest inteligentnym systemem informatycznym wspierającym obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla bezpieczeństwa obywateli. Jest to międzynarodowy projekt badawczy mający na celu wykorzystanie innowacyjnych algorytmów i metod z zakresu informatyki do wykrywania oraz walki z przestępczością.



Działanie projektu zakłada powstanie narzędzi do inteligentnej obserwacji i zautomatyzowanego wykrywania niepożądanych, podejrzanych zachowań w środowisku miejskim. Czyli jednym słowem inwigilacja na potęgę i w dodatku finansowana ze środków Unii Europejskiej i sygnowana przez partnerów projektu takich jak Polska i Irlandzka Policja, czy też kilka szkół wyższych takich jak: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Poznańska i Gdańska oraz wiele innych zagranicznych szkół, a także organizacji.



Anonimowi protestują również przeciwko działaniom mediów, które ich zdaniem w dużej mierze przyczyniły się do obecnej sytuacji, w odpowiedzi na to proszą o rozpowszechnianie powyższego materiału wideo, który jest notorycznie kasowany z Internetu mimo, iż nie łamie przepisów.



Ciekawostka:

1 mln 850 tys. Tyle razy w ubiegłym roku sięgano po informacje wynikające z wykonywanych przez nas połączeń telefonicznych. Uprawnione do tego służby zwracały się do operatorów o bilingi często bez naszej wiedzy.
Państwo coraz bardziej interesuje się wykonywanymi przez Polaków połączaniami telefonicznymi. W ubiegłym roku różne instytucje, zwracały się do operatorów o takie dane 1 mln 856 tys. razy. To o pół miliona razy więcej niż w 2010 roku. Policja, sądy, prokuratura i służby już w 2009 roku pobiły w tym rekord na skalę Unii Europejskiej.
Po jakie informacje najczęściej sięgają służby? "Te instytucje zwracały się do operatorów sieci komórkowych i stacjonarnych przede wszystkim o wykaz połączeń, czyli bilingi. Ale także o miejsce, w którym znajdował się abonent, gdy jego komórka logowała się do BTS-u, czyli stacji bazowej. O moment rozpoczęcia połączenia i czas jego trwania. Pytania dotyczyły też wysyłanych smsów" - wyjaśnia dla Tvn24.pl dr Zbigniew Rau, były wiceszef MSWiA i oficer policji.


Polacy najczęściej inwigilowani w Europie. 1,8 mln
przejrzanych bilingów


źródło: benchmark.pl / google niezależne stacje
Zgłoś
Avatar
pakicito 2012-05-29, 7:22
Cytat:

@Tristan88
Trochę pierdolisz względem niektórych rzeczy.
- Co do fotoradarów, to właśnie za rządów PO wprowadzono obowiązek stawiania przed nimi znaków, a wcześniej było po hamulcach i chuj, że ktoś się we mnie wpierdoli.
- Możesz przejść przez drogę w niedozwolonym miejscu, jeśli w zasięgu 100m nie ma pasów
- Za chujowe parkowanie należy się mandat i karny kutas
- Jeśli na trawniku nie ma znaku ,,Nie deptać trawy" możesz sobie po nim przejść. Jeśli ktoś stawia taki znak i dba o ten trawnik, a ty po nim łazisz, to jesteś jebanym chamem.
- Nie palę i wkurwiałoby mnie gdyby ktoś buchał mi dymem w twarz na przystanku.
- Jeśli pada deszcz, albo jest zimno to nikt nie ma prawa się do ciebie przypierdolić. W innym wypadku na chuj ukrywać twarz?
- Kiedy kulturalna osoba nie trafia do kosza, podnosi papierek i wrzuca go do środka.
To tyle na temat twoich wypocin.


widzę pan nowoczesny i inteligentny
Zgłoś
Avatar
-ogi- 2012-05-29, 20:30
Hangman108 napisał/a:


- Jeśli pada deszcz, albo jest zimno to nikt nie ma prawa się do ciebie przypierdolić. W innym wypadku na chuj ukrywać twarz?



Bo kurwa chce, bo kurwa mam na to jebaną ochotę, bo kurwa tak mi się podoba, bo kurwa jestem wolnym człowiekiem.
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2012-05-30, 18:42
Cytat:

Żyją wojną z przed 70 lat, i w swoim gimnazjum uważają się za patriotów jak nic z niemca nie umieją



Ty, za to z polskiego byś się pouczył, nie "z przed" tylko "sprzed"
Zgłoś