18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 14 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Protest w Gliwicach 16.01.2015
Varyz • 2015-01-17, 1:13
Pomyślałem, że wrzucę Wam tu materiał z dzisiejszego protestu w Gliwicach. Trudno powiedzieć ile było dokładnie osób, bo lokalne media podały, że ok. 10 tys ludzi, a TVP, że min. 2 tys. (zdecydowanie za mało). Przemarsz głośny przez pół miasta z transparentami "IDZIEMY PO WAS". Były Mazurek Dąbrowskiego, kukła Kopacz (nie w tym video ale oberwało się jej w twarz petardą, kijami, pięściami, a na końcu ją spalono ), race, eskorta policji, obywatele w każdym wieku i ponad wszystko atmosfera tysięcy ludzi zjednoczonych w jednym celu. Te nasze zrywy narodowe - musi być cholernie źle, aby do takiego doszło. Ale doszło.

Dołączyły pielęgniarki, Huta Bumar Łabędy, nie wiem co obecnie z Pocztą i Koleją. Stoczniowcy też wspierają, więc chyba nie tylko o przywileje górników chodzi. Protest wspierają też prezydenci miast i Kościół. Ludzie wiedzą, że likwidacja kopalń utworzy z tych miast getta.

Odcinam się w Internetach od dyskusji "rząd vs. górnicy". Napiszę tylko, że wpływy z tego przemysłu sięgają miliardów. Mimo wszystko ludzie woleli by pracować u prywaciarza, niż zostać na lodzie. PRACOWAĆ (budować tę naszą ukochaną Rzeczpospolitą).

Jutro Zabrze, w środę Katowice - a dalej chyba na Warszawę, bo jak to zaczęto skandować: "Mamy wprawę - idziemy na Warszawę".

EDIT: Ciekawy news. Prezydentowi na Śląsk się jednak nie śpieszy, bo mógłby spotkać przez przypadek tysiące rodaków czekających na jego głos w tej sprawie.
nz24.pl/aktualnosci/prezydent-przyjedzie-diamentowy-laur/

Zgłoś
Avatar
BongMan 2015-01-17, 1:21 3
Kurwa, protesty i ich sens

Wyobraź sobie, że jesteś premierem i jest taka sytuacja.

1. Przychodzi grupa z tabliczkami i transparentami, postoją, poskaczą, pokrzyczą swoje hasła, pomachają swoimi tabliczkami, kilku nerwowych może coś rozjebie, a potem grzecznie rozejdą się do domów.

2. Przychodzi grupa z kałasznikowami, granatami i butelkami z benzyną. Rozpierdalają wszystko dookoła i strzelają do wszystkich przedstawicieli władzy.

Pytanie: Z którymi - 1 czy 2 - będziesz się bardziej liczył i czyje postulaty spełnisz prędzej, lub przynajmniej weźmiesz pod uwagę?
Zgłoś
Avatar
~Vuko 2015-01-17, 1:40 1
A niech sobie protestują. Kto by się tam kretami przejmował skoro mamy tańszy węgiel zza granicy najwidoczniej na śląsku (specjalnie z małej litery) zaginął instynkt samozachowawczy. Wiedzieli, że jest chujowo, to czemu nie zmienili branży, czemu młodzi dalej się wpierdalali na kopalnie? Liczyli na cud? Dajcie im tą "autonomię". Jak ma już coś tonąć to mniejsza łódź, a a nie cały statek.

W ogóle to mnie zastanawia teraz jedna sprawa... Ślązacy swego czasu domagali się "autonomii" ale jak kopanie upadają to "rząd polski pomóż". To Wasze "bogactwo" to o dupę rozbić, krety. "Jak trwoga to do Boga", co?

Śląsk i ślązacy nigdy nie będą brani na poważnie choćby ze względu na to, że nawet na wyborach nie potrafią pokazać własnego zdania. PO ich zniszczyło i PO wybrali, LOL.

Pylica Wam się na mózgi rzuciła, kreciki.
Zgłoś
Avatar
B................4 2015-01-17, 1:41 1
BongMan, Dokładnie to ! To samo jest z marszem niepodległości wielkie słowa obalania władzy. Pokojowym marszem nic kurwa nigdy w żadnym kraju się nie zmieni !
Zgłoś
Avatar
j................A 2015-01-17, 1:46 15
Vuko napisał/a:

A niech sobie protestują. Kto by się tam kretami przejmował skoro mamy tańszy węgiel zza granicy najwidoczniej na śląsku (specjalnie z małej litery) zaginął instynkt samozachowawczy. Wiedzieli, że jest chujowo, to czemu nie zmienili branży, czemu młodzi dalej się wpierdalali na kopalnie? Liczyli na cud? Dajcie im tą "autonomię". Jak ma już coś tonąć to mniejsza łódź, a a nie cały statek.

W ogóle to mnie zastanawia teraz jedna sprawa... Ślązacy swego czasu domagali się "autonomii" ale jak kopanie upadają to "rząd polski pomóż". To Wasze "bogactwo" to o dupę rozbić, krety. "Jak trwoga to do Boga", co?

Śląsk i ślązacy nigdy nie będą brani na poważnie choćby ze względu na to, że nawet na wyborach nie potrafią pokazać własnego zdania. PO ich zniszczyło i PO wybrali, LOL.

Pylica Wam się na mózgi rzuciła, kreciki.



Po pierwsze twoja wypowiedz jest żenująca.
Po drugie nie masz pojęcia zielonego o górnictwie matole zajebany.
Po trzecie, jak się pozbędziemy kopalń to rosja itd zwiekszy cene ( normalne prawa podaży )..
Po czwarte kopalnie płacą podatek w wysokości 65 % przychodów, są opodatkowane przy pomocy 34 paragrafów podatkowych ( w skrócie 34 podatki )
Po czwarte gimbaza z ciebie i huja wiesz o zyciu, a od komputera mozg ci wysiadł.
Zgłoś
Avatar
B................4 2015-01-17, 1:49
Vuko, dla twojej świadomości to nie wszyscy Ślązacy chcą autonomi. Większość Ślązaków czuje sie Polakami i nie chce żadnej autonomi.
Zgłoś
Avatar
OblesnyKnur 2015-01-17, 2:09 2
Prawda jest taka, ze ktos sie pasie na spolkach weglowych. Czesi kupili upadajace polskie kopalnie i im sie oplaca wydobycie.

"Warto zauważyć, że tzw. „koszty ogólnego zarządu” (tj. koszty związane z utrzymaniem zarządu przedsiębiorstwa oraz koszty utrzymania obiektów pozwalających na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, straży czy transportu ogólnozakładowego) Kompanii Węglowej (KW) w 2007 roku wyniosły 1,152 mld zł. W ciągu kilku lat sprawowania nadzoru właścicielskiego przez ludzi Platformy Obywatelskiej i PSL koszty ogólnego zarządu wzrosły do poziomu 2,049 mld zł, czyli niemal o 100 procent! W dużej mierze wynikało to z gigantycznych pieniędzy jakie otrzymywali członkowie zarządu KW. Szacuje się, że zwolniony niedawno prezes KW – Mirosław Taras – mógł liczyć na 80 tys. zł miesięcznie + dodatki, a w odprawie miał zgarnąć blisko milion złotych. W tym kontekście jakimś nieporozumieniem wydaje się być ubolewanie sprawującego nadzór nad kopalniami ministra Skarbu Państwa, który skarży się na słabą kondycję finansową KW. Przecież to pod jego nosem „przeżerano” pieniądze, tak więc teraz pretensje powinien mieć tylko do siebie."

Podobnie bylo ze stoczniami i hutami. Czy to nie gra na uwalenie polskiego przemyslu?
Zgłoś
Avatar
Pretek 2015-01-17, 2:14
Vuko napisał/a:

A niech sobie protestują. Kto by się tam kretami przejmował skoro mamy tańszy węgiel zza granicy najwidoczniej na śląsku (specjalnie z małej litery) zaginął instynkt samozachowawczy. Wiedzieli, że jest chujowo, to czemu nie zmienili branży, czemu młodzi dalej się wpierdalali na kopalnie? Liczyli na cud? Dajcie im tą "autonomię". Jak ma już coś tonąć to mniejsza łódź, a a nie cały statek.

W ogóle to mnie zastanawia teraz jedna sprawa... Ślązacy swego czasu domagali się "autonomii" ale jak kopanie upadają to "rząd polski pomóż". To Wasze "bogactwo" to o dupę rozbić, krety. "Jak trwoga to do Boga", co?

Śląsk i ślązacy nigdy nie będą brani na poważnie choćby ze względu na to, że nawet na wyborach nie potrafią pokazać własnego zdania. PO ich zniszczyło i PO wybrali, LOL.

Pylica Wam się na mózgi rzuciła, kreciki.


ty kurwa myslisz co piszesz?
Zgłoś
Avatar
Areczos 2015-01-17, 2:19 3
Widząc komentarze,że górnik to kret,brudas,tępak itp. Mogę jedynie powiedzieć,że to jest Twoje zdanie i masz do tego prawo,może Twój Ojciec ogarnia inną pracę,może nie jesteś ze Śląska,może jesteś ambitny i sięgasz wyżej,albo jesteś GIMBOZJEBEM,który sra na wszystko i wszystkich bo hajs masz od starych i w ogóle jest zajebiście.
Ps.~Vuko powinieneś być bardziej ogarnięty ,a jak nie wiesz pewnych spraw to zamknij japę.
Zgłoś
Avatar
R................y 2015-01-17, 3:37
Wyjebcie prezesów co biorą milionowe wypłaty miesięcznie i dziesiątki związków zawodowych to kopalnie nagle staną się opłacalne
Zgłoś
Avatar
vwpassatfan 2015-01-17, 5:09
@Areczos Po przecinku robi się spację, przed "bo" też wypadałoby ją postawić, a w ostatnim zdaniu to już poleciałeś po krawędzi robiąc spację przed literą. Niby gówno, ale mnie mnie wkurwia ignorowanie takich podstawowych zasad pisowni.
Zgłoś
Avatar
staineer 2015-01-17, 5:48
Prawa rynku są nieubłagane i polskiego NIEOPŁACALNEGO węgla na większa skalę uratować się raczej nie da.. bo ja rozumiem że węgiel z Rosji może być tańszy, w końcu to tylko transport koleją.. ale kurwa żeby ten sprowadzany z Australii .. wątpię żeby nawet głęboka restrukturyzacja tu pomogła
Zgłoś
Avatar
pan_lektor 2015-01-17, 6:15
To nie jest tak, że polskie górnictwo jest nieopłacalne. Kopalnia = górnicy + zarząd. Kopalnia bankrutuje, bo zarząd zarabia ogromne pieniądze za drapanie się po dupie. To nie górnicy mają za duże pensje, tylko prezesi, pracownicy biurowi, rady nadzorcze i inne wielce "potrzebne" stanowiska. Dla przykładu - średnia górnicza pensja w JSW (osobiście nie chciałbym nawet za takie pieniądze zapierdalać w tak ciężkich warunkach) to jakieś 6tys zł. Ile zarabia prezes JSW? 85 000 zł miesięcznie!. Prawda jest taka, że górnicy nie dostali wypłat. Ale dla pana prezesa oczywiście wystarczyło. W kopalniach sprywatyzowanych przez Czechów nie ma 14, 13 pensji, ale też prezes nie zarabia miliona rocznie - dlatego im się to opłaca. Bawią mnie zarzuty podnoszone w stronę górników, że ci zarabiają więcej niż pracownicy banków w Warszawie. Otóż pracownicy banków w Warszawie nie ryzykują za biurkiem pogrzebania żywcem, ani wypadku z udziałem jakiejś maszyny.

Sprawa dotyczy Kompani Węglowej S.A., więc sprawdziłem -
Cytat:

Odwołany pod koniec listopada, prezes Mirosław Taras zarabiał ok. 80 tys. zł miesięcznie.



Co słyszymy w mediach? Kopalnie są nierentowne, wydobycie węgla jest nieopłacalne. To po jaki chuj Domarecki (koleżka Schetyny) chce kupić aż 4? Ano po tym całym demagogicznym pierdoleniu o tym, jakie to kopalnie są nieopłacalne ich nominalna wartość spada. Dlatego spółka Domerackiego Universal Energy mająca raptem 500 tys zł kapitału zarządzana przez Mroza, podejrzanego przez IPN o kłamstwo lustracyjne, kupi kopalnie za grosze. Oczywiście kopalnie zostaną sprywatyzowane po zwolnieniu górników, za których odprawy zapłaci skarb państwa, czyli my. Wtedy też spadną zarobki pracowników administracji kopalni, żeby więcej szło do kieszeni Domareckiego, w którego rękach kopalnie nagle zaczną zarabiać.

Jakby ktoś chciał więcej się dowiedzieć o przyszłym "zbawcy" polskiego górnictwa, to wklejam fragment tekstu dziennikarza śledczego Tomasza Szymborskiego:
Cytat:

O Mrozie, gdy był wiceprezesem KHW SA napisałem, że z dokumentów zachowanych w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej wynika, iż Waldemar Mróz został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB ps. Krzysztof (IPN Kr 309/525, IPN Kr 009/9514). Dzięki temu, że zachowała się teczka pracy TW „Krzysztof” bez trudu można poznać szczegóły kontaktów ze Służbą Bezpieczeństwa. Skala współpracy robi wrażenie, bo teczka pracy TW „Krzysztof” miała 315 stron (!), jednak trzysta stron zostało zniszczonych i zachowało się jedynie 15.
Zachowały się oryginalne donosy pisane przez agenta. „Krzysztof” donosił o działaczach NZS na AGH, przekazywał ulotki oraz charakteryzował kolegów z uczelni. Jak wynika z numerów stron w teczce pracy TW Krzysztof pomiędzy jesienią 1980 roku a marcem 1983 roku przybyło 240 stron – to obraz skali współpracy. Ostatnie zachowane doniesienie jest z 1 marca 1983 roku.
Mróz nie przyznał się w swoim oświadczeniu lustracyjnym do współpracy z SB w Krakowie w latach 1980-1984. Moje źródła w ABW poinformowały mnie ponad rok temu, że już po wyborze Mroza na stanowisko wiceprezesa KHW w 2001 roku, służby specjalne (wówczas Urząd Ochrony Państwa) sprawdzały przeszłość nowego członka zarządu strategicznej spółki węglowej. I natrafiono od razu na ślad przeszłości Mroza. Problem w tym, że tę wiedzę UOP, a potem ABW zachowały dla siebie, i nie poinformowały Rzecznika Interesu Publicznego, a potem IPN o tym, co pozostało w esbeckich materiałach o Waldemarze Mrozie. Dlaczego?Czy Mróz mógł być np. szantażowany swoją przeszłością przez byłych funkcjonariuszy, którzy prowadzą interesy z KHW SA? A może wręcz przeciwnie – był na usługach służb III RP? Tak więc „chocholi taniec” wokół polskich kopalni jest coraz bardziej ciekawy.

Zgłoś
Avatar
e................y 2015-01-17, 7:27 1
Ci ludzie mentalnie zostali w głębokiej komunie. Tam się pojawiały hasła typu: stop prywatyzacji...
Zgłoś
Avatar
osa79 2015-01-17, 8:57
socjalizm rozwalili a teraz na zawołanie zadymiarza, nieroba Dudy będą budować od nowa... niech państwo każdemu dokłada !!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie