18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:52
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:57
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:29


Niniejszym wypowiadam nie napisaną umowę , którą państwo narzuciło mi, na mocy ustaw o ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym, zmuszając mnie do ubezpieczania się w ZUS. Przymus ubezpieczenia się jest niezgodny z Konstytucją RP.

Niniejszym wypowiadam nie napisaną umowę , którą państwo narzuciło mi, na mocy ustaw o ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym, zmuszając mnie do ubezpieczania się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w zakresie ubezpieczeń: emerytalnych, rentowych , chorobowych, wypadkowych , zdrowotnych oraz składek na FP i FGŚP. Przymus ubezpieczenia się jest niezgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec powyższego odmawiam odprowadzania składek na w/w ubezpieczenia.

Na podstawie poniższych artykułów. zawartych w Konstytucji RP , składam zawiadomienie iż w Polsce są łamane prawa obywatelskie. Żyjąc w demokratycznym i praworządnym państwie jakim jest Rzeczpospolita Polska mam prawo do wolności zapisanych w konstytucji . Ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu łamią zapisy zawarte w Konstytucji RP . Sam ustawodawca łamie przepisy zapisane w konstytucji RP.
Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
Art. 31.
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Kolejną sprawą której dotyczy powyższa skarga to iż jako obywatel praworządnego państwa jestem dyskryminowany i traktowany gorzej niż inne grupy społecznej. Prowadzę działalność gospodarczą i płacę składki dlaczego osoba prowadząca działalność na terenach wiejskich płacą niższe składki? Prowadzę działalność budowlaną i jestem dekarzem czym różni się mój zawód od innych, czym różni się moja osoba od innych obywateli należących do grup o specjalnych przywilejach, które mogą przejść na wcześniejsze emerytury po 15 latach pracy. Niestety według obecnego systemu nie mam możliwości o decydowaniu kiedy chcę przejść na emeryturę. Czy jestem gorszy bo nie mam kilku hektarów na wsi i nie prowadzę tam działalność, czy też może nie jestem policjantem , strażakiem , górnikiem lub żołnierzem tylko pracuję na dachu nie zawsze w sprzyjających warunkach (mróz, deszcz, wysokie temperatury i praca na wysokości) Sprzeciwiam się obowiązującemu prawu i wypowiadam obowiązkowe ubezpieczenie emerytalno- rentowe na podstawie art. z Konstytucji.
Art. 2.
Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
Art. 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny
Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym

Dlaczego ZUS nie stosuje się do prawa dziedziczenia zgromadzonych prze zemnie środków na moim koncie? Dlaczego członek rodziny ubezpieczonego nie ma prawa do dziedziczenia środków pieniężnych na koncie ubezpieczonego. Pieniądze zostają na kontach ZUS przecież to przywłaszczenie.
Art. 64.
1. Każdy ma prawo do własności, innych praw majątkowych oraz prawo dziedziczenia.
2. Własność, inne prawa majątkowe oraz prawo dziedziczenia podlegają równej dla wszystkich ochronie prawnej.
3. Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności.

Rzeczpospolita Polska również nie wywiązuje się z przepisu art.65.1. konstytucji i tym samym stosuje przymus wobec mojej osoby odgórnie ubezpieczając mnie w ZUS . Obywatel nie ma możliwości wyboru w tak ważnej kwestii jak emerytura, nie mam również możliwości zapoznania się z warunkami o ubezpieczeniu emerytalno- rentowym , . Ustawa z dnia 28 lipca 1990 art. 6.5. przy zawieraniu umowy ubezpieczenia zakład ubezpieczeń ma obowiązek doręczyć, bez wezwania, stronie ubezpieczającej tekst ogólnych warunków ubezpieczenia, podpisany przez co najmniej dwóch członków zarządu.
Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
Art. 31.
1.Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2.Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3.Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
Art. 65.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy. Wyjątki określa ustawa

Zwracam się do Państwa o rozpatrzenie mojej skargi i przyjęcia mojej rezygnacji o odstąpieniu od obowiązkowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego .Proszę o wzięcie pod uwagę zapisów konstytucji i o danie mi wyboru co do decydowaniu o własnym życiu, ubezpieczeniu oraz leczeniu, co gwarantuje mi Konstytucja RP

Wnoszę o wypłacenie środków przekazanych do ZUS z tytułu ubezpieczenia emerytalnego.

Z poważaniem
Tomasz Ch.

Otrzymują:
Zakład Ubezpieczeń społecznych
Rzecznik Praw Obywatelskich
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Prezes Rady ministrów
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Organ właściwy do załatwienia skargi powinien załatwić skargę bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca (art. 237 § 1 K.p.a.).

źródło: Wolni Przedsiębiorcy
Zgłoś
Avatar
redds 2012-04-25, 18:25
zakład utylizacji szmalu ma to do siebie, że jest sejfikiem państwa. Nie jest tajemnicą, że kupa kasy ze składek leci w budżet bieżący zamiast być odkładne na konta emerytalne. Jakby je odkładali na indywidualne paczuszki to byśmy mieli złotą jesień. Zresztą ostatnio była afera, że 10 miliardów wyparowało. Gdzie? Do budżetu. Stan konta zusu to raczej stan wirtualny - i to się potwierdza jak trzeba realą kasę wyciągnąć. Niestety likwidacja ZUSu mogłaby się skończyć upadkiem RP a tego raczej nie chcemy.
Zgłoś
Avatar
staffior 2012-04-25, 18:26
@up
a teraz idź poczytaj ile wynosi zasiłek i jak długo go otrzymujesz jak cie wyjebią z pracy

no żebyś na kanary nie pojechał z delfinami popływać
Zgłoś
Avatar
vass 2012-04-25, 18:36 1
Jak nic nie odłożysz, masz też prawo zdechnąć pod płotem z głodu.
Zgłoś
Avatar
fifus92 2012-04-25, 18:43
Idz byc glodnym gdzie indziej
Zgłoś
Avatar
okanslig 2012-04-25, 18:44 5
Pomijając fakt, że ZUS to rak z przerzutami i można na niego kurwić godzinami, oto podstawowy powód dla którego nie ma z niego wyjścia (a którego mnóstwo ludzi zdaje się nie dostrzegać):
w ZUS pieniądze, które tam wpływają z bieżących składek nie sa w żadnym wypadku tam gromadzone na naszym koncie. Są wydawane naszym babciom, dziadkom, sąsiadkom itd. Gdyby nagle zrezygnowano z przymusowego pobierania składek, a każdy oszczędzałby sobie we własnym zakresie, nie byłoby pieniędzy na emerytury, renty i socjale. W zasadzie to chuj z socjalami i rentami dla często pseudo chorych, ale ludzie, którzy uczciwie pracowali całe życie (i których składki szły na naszych pradziadków) zostaliby z niczym. Ponadto, ludzie którzy przepracowali już kilkadziesiąt lat też musieliby zacząć oszczędzać sobie pieniądze od zera. No chyba, że kasujemy zus, państwo wypłacałoby im pieniądze z budżetu (musiałoby to robić przez jakies 20-50lat). Tylko wtedy pieniądze i tak podatnikom trzeba zabrać, bo przecież nie dodrukują. Skądś wziąć trzeba (a sobie od ryja nie odbiorą). Czyli vat 50% itp.

ZUS to ślepa uliczka z której nie ma odwrotu. Błędem było powoływanie w ogóle takiego moloha. Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, że do tej pory w historii Polski niemal ciągle był wzrost demograficzny. Oznaczało to, że na 1 emeryta pracowało powiedzmy 5 młodszych. Zakłady pracy przynosiły zyski państwu (często też i straty, żeby nie było tak kolorowo) a nie prywatnym osobom. Gwarantowało to inne źródło utrzymania dla państwa (poza podatnikami) .Wtedy to nie było zbytnio uciążłiwe. Teraz i w przyszłości sytuacja się zmienia. Przecietny mezczyzna pracuje niemal 50 lat i oddaje po kilkaset zlotych swojej pensji po to, zeby brac przez 2-3 lata 1000zl i umiera. kthxbye. Kobiety miały znacznie lepiej, bo żyją do około 75 lat i pracowały do 60.
Moje wnioski: zeby to wszystko zmienic potrzeba III wojny swiatowej, papierkami nic nie wskóramy.
Zgłoś
Avatar
wNv 2012-04-25, 18:49
Patrząc na to, jak napisane jest to pismo, można stwierdzić, że od razu ktoś je umieści w miejscu, zwanym koszem. Facet sam sobie zaprzecza, twierdząc, że nie jest ustanowiony prawnie obowiązek płacenia ZUSu, ale na koniec pisze, że państwo "nie ma prawa" mu tego narzucać, ale niestety, to co jest w ustawie jest nie do przeskoczenia przez takie pismo. Życzę mu powodzenia, aczkolwiek, chuja mu to da, grzecznie mówiąc.
Zgłoś
Avatar
kaelem 2012-04-25, 18:52 3
Giorgio69 napisał/a:



Z poważaniem
Tomasz Ch.



Chada buntownik:]
Zgłoś
Avatar
longlong7 2012-04-25, 19:09
Państwo się nie zgodzi na to, to jak okup dla porywaczy, jeśli zapłacą będą inni... i wszystko pie ro lnie
Zgłoś
Avatar
Giorgio69 2012-04-25, 19:20 19
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2012-04-25, 19:25 2
Owoc żywota twego je zus
Zgłoś
Avatar
gindek 2012-04-25, 19:30
art.32. punkt2 ble ble " Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. "

Prawo nakazuje Ci płacić ... więc płać.

Pisać sie chciało ale czytać ze zrozumieniem to już nie.
Zgłoś
Avatar
konek3 2012-04-25, 19:31
Mówicie że Polska upadnie, ale przecież po teoretycznym zniszczeniu ZUS-u moznaby powołać inny system na innych zasadach przecież.
Zgłoś
Avatar
bingo100 2012-04-25, 19:42
Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

Prawo nakazuje płacić składki - to bardzo zmyślny zapis, ponieważ prawnie można zmusić obywateli do wszystkiego.

3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Ubezpieczenie społeczne jest konieczne dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, co było już opisane w poprzednich komentarzach.

Fakt, że pieniądze są sprzeniewierzane - tym należy się zająć, a nie samą ideą zusu.

Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
kamilnorbert 2012-04-25, 21:01
Powinien być wybór jak ktoś chce może sobie w zusie odkładać ale powinien mieć każdy jakąś alternatywę.
Zgłoś
Avatar
mernest1 2012-04-25, 21:08 1
b3mol napisał/a:

Jakby nagle zlikwidowano ZUS to by sie ludzie zaczeli tu zabijac.



No i chuj z tego, selekcja naturalna najsłabsi odpadają.

b3mol napisał/a:

Bez mozliwosci zasilku dla bezrobotnego (bo przeciez nie placiles skladek) co zrobisz ?



Ty chyba kurwa kuroniówki nigdy na oczy człowieku nie widziałeś, za to to nawet na srajtaśme cię nie stać.

b3mol napisał/a:

Polaczek z Irlandii huja sie zna ;] Ole !



Tu się z tobą zgodzę.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie