18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 6:52
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:57
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:29


Niniejszym wypowiadam nie napisaną umowę , którą państwo narzuciło mi, na mocy ustaw o ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym, zmuszając mnie do ubezpieczania się w ZUS. Przymus ubezpieczenia się jest niezgodny z Konstytucją RP.

Niniejszym wypowiadam nie napisaną umowę , którą państwo narzuciło mi, na mocy ustaw o ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym, zmuszając mnie do ubezpieczania się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w zakresie ubezpieczeń: emerytalnych, rentowych , chorobowych, wypadkowych , zdrowotnych oraz składek na FP i FGŚP. Przymus ubezpieczenia się jest niezgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec powyższego odmawiam odprowadzania składek na w/w ubezpieczenia.

Na podstawie poniższych artykułów. zawartych w Konstytucji RP , składam zawiadomienie iż w Polsce są łamane prawa obywatelskie. Żyjąc w demokratycznym i praworządnym państwie jakim jest Rzeczpospolita Polska mam prawo do wolności zapisanych w konstytucji . Ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu łamią zapisy zawarte w Konstytucji RP . Sam ustawodawca łamie przepisy zapisane w konstytucji RP.
Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
Art. 31.
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Kolejną sprawą której dotyczy powyższa skarga to iż jako obywatel praworządnego państwa jestem dyskryminowany i traktowany gorzej niż inne grupy społecznej. Prowadzę działalność gospodarczą i płacę składki dlaczego osoba prowadząca działalność na terenach wiejskich płacą niższe składki? Prowadzę działalność budowlaną i jestem dekarzem czym różni się mój zawód od innych, czym różni się moja osoba od innych obywateli należących do grup o specjalnych przywilejach, które mogą przejść na wcześniejsze emerytury po 15 latach pracy. Niestety według obecnego systemu nie mam możliwości o decydowaniu kiedy chcę przejść na emeryturę. Czy jestem gorszy bo nie mam kilku hektarów na wsi i nie prowadzę tam działalność, czy też może nie jestem policjantem , strażakiem , górnikiem lub żołnierzem tylko pracuję na dachu nie zawsze w sprzyjających warunkach (mróz, deszcz, wysokie temperatury i praca na wysokości) Sprzeciwiam się obowiązującemu prawu i wypowiadam obowiązkowe ubezpieczenie emerytalno- rentowe na podstawie art. z Konstytucji.
Art. 2.
Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
Art. 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny
Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym

Dlaczego ZUS nie stosuje się do prawa dziedziczenia zgromadzonych prze zemnie środków na moim koncie? Dlaczego członek rodziny ubezpieczonego nie ma prawa do dziedziczenia środków pieniężnych na koncie ubezpieczonego. Pieniądze zostają na kontach ZUS przecież to przywłaszczenie.
Art. 64.
1. Każdy ma prawo do własności, innych praw majątkowych oraz prawo dziedziczenia.
2. Własność, inne prawa majątkowe oraz prawo dziedziczenia podlegają równej dla wszystkich ochronie prawnej.
3. Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności.

Rzeczpospolita Polska również nie wywiązuje się z przepisu art.65.1. konstytucji i tym samym stosuje przymus wobec mojej osoby odgórnie ubezpieczając mnie w ZUS . Obywatel nie ma możliwości wyboru w tak ważnej kwestii jak emerytura, nie mam również możliwości zapoznania się z warunkami o ubezpieczeniu emerytalno- rentowym , . Ustawa z dnia 28 lipca 1990 art. 6.5. przy zawieraniu umowy ubezpieczenia zakład ubezpieczeń ma obowiązek doręczyć, bez wezwania, stronie ubezpieczającej tekst ogólnych warunków ubezpieczenia, podpisany przez co najmniej dwóch członków zarządu.
Art. 47.
Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
Art. 31.
1.Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2.Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3.Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
Art. 65.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy. Wyjątki określa ustawa

Zwracam się do Państwa o rozpatrzenie mojej skargi i przyjęcia mojej rezygnacji o odstąpieniu od obowiązkowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego .Proszę o wzięcie pod uwagę zapisów konstytucji i o danie mi wyboru co do decydowaniu o własnym życiu, ubezpieczeniu oraz leczeniu, co gwarantuje mi Konstytucja RP

Wnoszę o wypłacenie środków przekazanych do ZUS z tytułu ubezpieczenia emerytalnego.

Z poważaniem
Tomasz Ch.

Otrzymują:
Zakład Ubezpieczeń społecznych
Rzecznik Praw Obywatelskich
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Prezes Rady ministrów
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Organ właściwy do załatwienia skargi powinien załatwić skargę bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca (art. 237 § 1 K.p.a.).

źródło: Wolni Przedsiębiorcy
Zgłoś
Avatar
kacpern 2012-04-25, 21:26
cwaniak zajebisty, ale nie wie że pisze się nienapisaną razem
Zgłoś
Avatar
vanditte 2012-04-25, 22:00 2
Było, kurwa było i to tysiąc razy na każdym już chyba portalu społecznościowym. Syf, pieprzona propaganda wolnościowców i robienie z siebie chuj wie kogo. W konstytucji są doskonale wyszczególnione paragrafy odnoszące w różnych sprawach do innych ustaw ("w sprawach nieuregulowanych konstytucją stanowi ustawa"). Nie napisane jaka, wiec państwo ma pole do popisu, efektem czego wolność to obłuda. Nawet zasada "lex superiori derogat lex inferiori" nie ma tutaj nic do gadania. Gościu niby słusznie wypowiada tą umowę z ZUSem, ale teraz ma przez to same problemy. Czekają go wszystkie instancje polskiej władzy sądowniczej Mówił o tym na spotkaniu w łodzi, ale kurwa internet to chyba na kartki rozdają, że tak ciężko poszukać i @Giorgio69 wstawia takie gówno. Umiecie tylko kurwa narzekać, zamiast wziąć się do roboty. Na studiach przez 5 lat się opierdalacie i imprezujecie, a potem płaczecie, że roboty nie ma, bo nie ma umiejętności i doświadczenia. Wstyd. Nie ma piwa.
Zgłoś
Avatar
mjr 2012-04-25, 22:22
bingo100 napisał/a:

Fakt, że pieniądze są sprzeniewierzane - tym należy się zająć, a nie samą ideą zusu.



A to nie jest ten sam problem?

ZUS nadaje się wyłącznie do wyjebania. Wolę spłacić (nawet w formie pierdolonych, złodziejskich podatków) swój "dług" wobec ludzi skazanych na ten system, niż być jebanym w dupę przez resztę życia.
Zgłoś
Avatar
azerbejdzanification 2012-04-25, 22:25
ZUS marontrawi nasze pieniądze to racja, ale to jest zabezpiecznie państwa, bo gdyby nie ściągał naszych pieniędzy pod przymusem naszych pieniędzy, to 90% ludzi po 67 roku życia , nie miała by za co żyć. Chociaż emerytury u nas to tragiczne są. Wszystko byłoby ok ,gdyby to było lepiej zarządzane. A te warchlaki sobie wybudują pałace, marmury w siedzibach, banda jebanych pederastów, na wóz gnoju i powywozić na syberie chołote.
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2012-04-25, 22:46
Chuj już z tym ZUSem, ale jak widzę facjatę naszego obecnego premiera, to dostaję białej gorączki. Boję się że kiedyś poprostu nie wytrzymam i przy jego kolejnym, napotkanym zdjęciu, rozpierdolę o ścianę monitor.
Jego fotki powinny być bezwzględnie umieszczane w dziale HARD.
Zgłoś
Avatar
Adamko52 2012-04-26, 0:26
No to Panowie sprawa wygląda tak:
wcześniej na zus pracowało więcej osób niż z tego ludków czerpało korzyści.
kiedys pkb szybko rozło przez to można było więcej przeznaczać na emerytury i renty
A żeby wszystko działało jak ta lala trzeba zaprzestać wypłacania wszystkich emerytur i rent a z kasy przeznaczonaj na zus każdy miałby sam swoje odsetki emeryturki kapitałki itp
Ale emeryci rencisci i inni to jest zbyd duży elektorat żeby tak zrobić
Sam pewnie składam się z pięcioma innymi gośćmi na emeryture Górnika mlodszego od nas
Zgłoś
Avatar
marcinsud 2012-04-26, 10:34
Art. 31.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

I tyle z jego dupnych wywodów, prawo mu nakazuje płacić składki niech spierdala.

Powinien być wymóg ubezpieczenia się, ale to od człowieka powinno zależeć gdzie chce się ubezpieczyć. Coś jak w stanach tyle, że tam to działa mega chujowo
Zgłoś
Avatar
Dakkar 2012-05-15, 3:03
Chociaż można mieć różne podejście do akcji ludzi takich jak Tomasz Ch. czy Grzegorz Sowa, to fakty są takie, że ZUSu nie da się zlikwidować od tak. Na pewno nie rozwiąże tego żaden sąd ani trybunał. Zgoda na nieodprowadzanie składek do ZUSu przez jedną osobę, stworzyłaby precedens, który lawinowo doprowadziłby do kolejnych wypowiedzeń. To nie może się udać. Żaden rząd nie zgodzi się na to w takiej formie, bo doprowadziłoby to do chaosu. W ZUSie niestety nie gromadzi się naszych pieniędzy, tylko pieniądze naszych dziadków. Likwidacja składek, musiałaby zatem doprowadzić do zniesienia emerytur, a to jak wiecie jest niemożliwe. Jedynym sensownym rozwiązaniem jakie przychodzi mi teraz do głowy, jest stopniowe obniżanie składek od pokoleń, które dopiero wejdą na rynek pracy. Stosując tą metodę w połączeniu z jednoczesnym zachęcaniem do odkładania na emeryturę we własnym zakresie, po jakimś czasie powinno doprowadzić do zamknięcia tej największej piramidy naszych dziejów.
Zgłoś