18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
BongMan 2013-10-08, 21:19 174
Tym tekstem o marnowaniu zdrowia i pracy 16-19 godzin przebił wszystkie moje kawały. Za swoje biuro nie płaci, za benzynę nie płaci, jego praca polega na siedzeniu na dupie i pierdoleniu frazesów, zarabia na tym ponad 10 000zł + od chuja dodatków za to, tamto i sramto, a do tego ma immunitet czyli de facto jest ponad prawem, a jeszcze kutafon narzeka. A ja nakurwiam fizycznie po 10 godzin za najniższą krajową z dala od ojczyzny, którą to zniszczyli tacy ludzie jak on. Mimo to się cieszę, że mam pracę. Panie (p)ośle, zamienimy się?
Zgłoś
Avatar
C................r 2013-10-08, 21:22 8
@Bongman cieżko Twoje kawały nazwać kawałami
Zgłoś
Avatar
zwirz13 2013-10-08, 21:22 1
jebać lamusa!!!! za tą kase zapierdalalbym jak trzeba i bez narzekania ! jak sie ie podoba to na budowę 8 godz dziennie za 1,500 zł i problem znika panie adasiuuuu... nara.

ps , panie adam - wracaj do koryta i nie truj pan dupy
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2013-10-08, 21:30 1
Wiwat platforma! Takich ludzi nam potrzeba!

.
.
.

Zgłoś
Avatar
s................r 2013-10-08, 21:31
Ja zagłosuję na Tuska bo SLD ma za małe szanse żeby być prezydentem w tych wyborach
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-10-08, 21:37
jaki biedny sie poswieca dla narodu a ten nie rozumie ze to dla jego dobra, ja pierdole...
Zgłoś
Avatar
G................z 2013-10-08, 21:44 16

3kg żyta,
2kg cukru,
10l wody,
3 cytryny.

Żyto umieszczamy w sitku i płuczemy pod bieżącą wodą, następnie umieszczamy w beczce. Odmierzam 3l wody gotuję i wlewam wrzątek do beczki. Tym samym pozbywam się dużej części drobnoustrojów znajdujących się na powierzchni ziaren żyta. Gdy temperatura w beczce spadnie, tzn. po upływie 2-3 godzin dodaję sok z wyciśniętych cytryn, 5l wody z rozpuszczony cukrem w ilości 1,5kg oraz przygotowaną wcześniej matką drożdżowa (drożdże - Tokay). Zamykam beczkę ( przykrycie beczki zostało przewiercone, w powstałym otworze wkleiłem gumowy wężyk, którego koniec zanurzony jest w litrowym słoiku z wodą ) i pozostawiam w ciepłym miejscu do fermentacji na okres 7 dni. Po upływie tego czasu dodaję pozostałą ilość cukru i wody – 0,5 kg cukru rozpuszcza w 3l wody. Zacier pracuje jeszcze przez około 3-4 tygodni choć nie tak burzliwie jak na początku.

Zacier zlewam tak aby nie naruszyć powstałego na dnie osadu do kotła i powoli gotuję. Otrzymany z pierwszego gotowania bimber jest stosunkowo słaby max 35-40%. Ponownie przepuszczam przez aparaturę by otrzymać moc około 70-80% i na tym koniec. Jeżeli mamy deflegmator, albo kolumnę rektyfikacyjną wypełnioną szklanymi rurkami zalecam odsypać część złoża, może ono nadmiernie oczyścić alkohol również ze smaku zboża. Uzyskany bimber rozcieńczam do 50% i pozostawiam na okres około 2 miesięcy.

Zaletą tej metody jest możliwość wykorzystania zwykłej aparatury do bimbru. Zlewając zacier z beczki pozostawiamy na dnie żyto oraz martwe drożdże, uzyskujemy tym samym czysty płyn bez zawiesin, który nie będzie przypalał się na grzałkach.
Zgłoś
Avatar
dr_dex 2013-10-08, 22:16 4
BongMan napisał/a:

Tym tekstem o marnowaniu zdrowia i pracy 16-19 godzin przebił wszystkie moje kawały. Za swoje biuro nie płaci, za benzynę nie płaci, jego praca polega na siedzeniu na dupie i pierdoleniu frazesów, zarabia na tym ponad 10 000zł + od chuja dodatków za to, tamto i sramto, a do tego ma immunitet czyli de facto jest ponad prawem, a jeszcze kutafon narzeka. A ja nakurwiam fizycznie po 10 godzin za najniższą krajową z dala od ojczyzny, którą to zniszczyli tacy ludzie jak on. Mimo to się cieszę, że mam pracę. Panie (p)ośle, zamienimy się?



Bong, nie wiedzialem, ze potrafisz napisac cos madrego. Przyznaj sie, tego posta pisales ze starymi w ramach wyrownawczych lekcji z polskiego ?
Zgłoś
Avatar
Sosnowiec_jest_be 2013-10-08, 22:22 2
Bongman tyrasz bo jestes z Sosnowca. Ludzie nazywają to sprawiedliwością.
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-10-08, 22:25 1
@Sosnowiec_jest_be
Każde miejsce w Polsce jest lepsze od tej dziury, które nazywa się śląsk. Brudno, zadymione, ludzie nie mówią po niemiecku a poza tym to won kopać wungla
Zgłoś
Avatar
Sosnowiec_jest_be 2013-10-08, 22:29
Wołek napisał/a:

@Sosnowiec_jest_be
Każde miejsce w Polsce jest lepsze od tej dziury, które nazywa się śląsk. Brudno, zadymione, ludzie nie mówią po niemiecku a poza tym to won kopać wungla



Oprócz dupy Twojej dziewczyny. Jest gorsza od Sosnowca. A tak na poważnie, nie muszę być ze Śląska, żeby śmiać się z Sosnowca. Mylisz pojęcia.
Zgłoś
Avatar
trebeter 2013-10-08, 22:42 2
Zgłoś
Avatar
c................t 2013-10-08, 22:45 1
Ostatnio BongMan podejrzanie mądrze piszę :d
Zgłoś
Avatar
^50Cent^ 2013-10-08, 22:47 1
BongMan Ty światowy człowieku
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie