18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:52
Witam, w tym temacie chciałem przedstawić wam "artykuł" mojego autorstwa, napisanego dla portalu www.gadzetowisko.pl Wiem że na forum pojawiły się już filmiki o quadrocopterach, lecz niektórzy mogą jeszcze nie wiedzieć o co chodzi. Dajcie znać w komentarzach co o nim sądzicie i czy w przyszłości chcielibyście abym wrzucał podobne teksty.

"Od kilku miesięcy można zauważyć coraz większe zainteresowanie urządzeniami jakimi są quadrocopter’y. Zastanawialiście się czym tak naprawdę są i jakimi możliwościami dysponują? Jeśli tak poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji na ten temat.



Quadrocopter to rodzaj helikoptera, który wykorzystuje cztery śmigła pozwalające na unoszenie się w powietrzu. Pierwsze próby skonstruowania tego typu latającej maszyny sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. Poniżej możecie zobaczyć helikopter de Bothezat’a z 1922 roku, który został wyprodukowany dla armii amerykańskiej.



Dzisiejsze quadrocopter’y różnią się od swoich pierwowzorów. Są to drony, czyli bezzałogowe statki latające. Oprócz braku załogi znacznie różnią się od swoich poprzedników rozmiarami. Ich wymiary wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów. Aktualnie są dostępne proste wersje urządzeń, które mogą być wyposażone w kamerę pozwalającą nakręcić film lub zrobić zdjęcie. Ich ceny wynoszą od kilkuset do kilku tysięcy złotych za większe egzemplarze mogące unieść bardziej profesjonalny sprzęt . W zależności od wersji mogą posiadać złącze USB lub Wi-Fi umożliwiające zapisanie utworzonych danych na dysku komputera. Do kontroli statku można wykorzystać urządzenia oparte na systemie iOS oraz Android. Istnieją również aplikacje pozwalające stoczenie „pojedynku” dronów, niczym z filmów sci-fi.

/watch?v=jc-DX3S_QMw (ten film jest już na sadolu i nie mogę go wrzucić ponownie)

Obecnie trwają badania nad innymi, bardziej zaawansowanymi możliwościami wykorzystania quadrocopter’ów. W tym filmiku możecie zobaczyć latającego robota wyposażonego w specjalne ramię, które radzi sobie z chwytaniem przedmiotów przy prędkości ponad 10 km/h.



Drony wyposażone w kamery są testowane na polu militarnym oraz podczas akcji ratunkowych. W poniższym filmiku zaprezentowane są możliwości balansu oraz dokładności tych niepozornych urządzeń. Dwa roboty „żonglują” między sobą cienką tyczką niczym wytrawni cyrkowcy.

/watch?v=pp89tTDxXuI (również znalazł się już na forum)

W tym wideo drony odbijają między sobą piłeczką pingpongową.

/watch?v=3CR5y8qZf0Y

Na razie quadrocopter to przednia rozrywka dla osób, które lubią nowoczesne gadżety. W przyszłości jednak, drony mogą stać się bardziej użyteczne w naszym życiu codziennym. Jeśli popularność i dostępność robotów zwiększy się, już niedługo nasz świat może coraz bardziej przypominać rzeczywistość rodem z filmów i literatury science fiction."
Zgłoś
Avatar
J................o 2013-06-23, 22:14 2
Pierwsze użycie tego rodzaju sprzętu w cywilu skonczy się na czarnoskórym operatorze który zwinie jakiemuś hipserowi ajfona ze stolika w starbaksie.
Zgłoś
Avatar
s................n 2013-06-23, 22:16 3
Niech mi tym zaczną dostarczać pizze
Zgłoś
Avatar
_................_ 2013-06-23, 22:31 59
Ta zabawka mi się tylko z jednym kojarzy:

Zgłoś
Avatar
galanonim 2013-06-23, 22:36
Więc to jest to całe UFO?
Zgłoś
Avatar
Macieju74 2013-06-24, 10:42
Obecnie coraz większą popularność zdobywają wielowirnikowce o większej ilości śmigieł - 6, 8. Jeden z największych sklepów modelarskich zrobił niedawno imprezę pt. Beerlift Festival polegającą na podniesieniu przez wielowirnikowca jak największej ilości piwa (lub innego napoju). Najlepsi uzyskali nośność powyżej 4,5kg. Na jednym z filmów opublikowanych przez modelarzy z warszawskiej Pałacowej quadrocoptera użyto do wyniesienia dość wysoko szybowca i puszczenia z góry.
Zgłoś
Avatar
bogdanznosa 2013-06-24, 14:29 2
Zgłoś
Avatar
avic 2013-06-24, 14:30 1
1) Na "artykuł" za krótkie
2) Czyta się nieźle
3) Nie działają odnośniki do yt, a nie chce mi się kopiować linków
4) Za używanie hamerykanckich apostrofów w języków polskim - "quadrocpter'y" murzyński chuj w dupę na sucho się należy.
Zgłoś
Avatar
Puszale 2013-06-24, 14:33
Mam nadzieje na zalew Polski przez azjatyckiej produkcji kotokoptery
Zgłoś
Avatar
dumad 2013-06-24, 14:33
2,5 klocka wypożyczenie tej zabawki kosztuje...
ostatnio rozglądałem się bo potrzebowałem czegoś na zawody.
A jakby ktoś miał na wypożyczenie kamerkę hd najlepiej hero albo też cyfrową to pisać na priv. Wwa i okolice
Zgłoś
Avatar
JądroChaosu 2013-06-24, 14:35
Quadcoptery są fajne ale jak dla mnie ich pilotaż dużo nudniejszy niż płatowców RC...
Jakby ktoś chciał mało używanego quada (bez kretobicia) to chętnie odsprzedam
Zgłoś
Avatar
mika93 2013-06-24, 14:39 1
kolesie z treyach juz to wymyślili
Zgłoś
Avatar
Nejm 2013-06-24, 14:40
Liczę na szybki rozwój tych urządzeń i wykorzystanie ich jako inspiracji do tworzenia innych koncepcji, bowiem korzyści płynącego z tego typu maszyn będą niezmierzone
Zgłoś
Avatar
PanNekrofil 2013-06-24, 14:51 2
szer.Lucjan napisał/a:

Niech mi tym zaczną dostarczać pizze





Swoją drogą taki dron z kamerką to zajebista rzecz, spokojnie by można sąsiadki podglądać
Zgłoś
Avatar
ParalitykDance 2013-06-24, 15:23 2
Quadrakoptery to nie tylko zabawa...
Moj znajomy pracuje od kilku lat nad zmniejszeniem ceny i wlasnym projektem owego urzadzenia. Chce by bylo wykorzystywane np w celu ratowania ludzi w kataklizmach, by nie byl to ekskluzywny sprzet a ogolnie dostepny. Srednia cena takiego sprzetu w miare dobrego to od 500 $ chinskich producentow do nawet 3000 $ amerykanskich firm, on chce zejsc do 300 $ w produkcji. Jest studentem politechniki i stara sie robic cos dla ludzi. Juz w wieku 16 lat stworzyl system czujnikow laserowych ( to bylo 12 lat temu ), ktory wykrywal polozenie glowy kierowcy i gdy ten zasypial budzil go glosnym dzwiekiem. Studentem juz nie jest, ale pracuje z profesorami politechniki bialostockiej w celu rozwiniecia owego projektu

facebook.com/MojaPasjaElektronika - Tutaj macie jego strone na facebook. Jeszcze tam nie ma wiele informacji, ale obiecal iz bedzie tam wrzucial informacje z postepu prac nad konstrukcja

Pozdrawiam
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie