18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:15
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
Rasistwoski n-word
reeaac • 2020-07-09, 23:45
Myślałem dzisiaj nad słynnym n-wordem. Pierwsze co przychodzi mi do głowy związane z tym słowem to rasizm. I tak, uważam to słowo za rasistwoskie, ale czemu?

W definicji słowa Nigger możemy znaleźć:
"Od połowy XX wieku często używane pogardliwie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, sugerowało, że osoba w ten sposób nazwana jest bardzo prosta. Sens wyrazu jest współcześnie pejoratywny i wyraża pogardę dla Murzynów."

oraz

"Warto jednakże zauważyć, że Afroamerykanie między sobą używają słowa nigger (zwłaszcza w slangowym wariancie zapisu: nigga) w znaczeniu dla nich pozytywnym i by podkreślić swoją tożsamość, a także nawiązać do historii niewolnictwa i „odzyskać” ten wyraz."
(zajebane z wikipedii)

Czarni mogą używać tego słowa dowoli. Gdy biały użyje tego słowa przy czarnym, jest wielkie oburzenie, a nawet zrozumienie dla nadchodzącego wpierdolu, bo przecież jak tak można mówić.

Czy nie jest to właśnie idealny przykład rasizmu? Tylko przez kolor skóry rasa czarna ma możliwość wymawiania tego słowa, gdzie jest to zakazane u rasy białej. Uważam to za rasizm i prosze środowiska lewicowe o "równość"!
Zgłoś
Avatar
chorym 2020-07-09, 23:57 6
to samo mozna powiedziec o zabojstwach, oni moga siebie wyrzynac tysiacami rocznie, nazywac siebie nygusami, okradac, bic... ALE bron boze jakis bialas im to zrobi raz na rok i wielkie halo ze rasizm haha
Zgłoś
Avatar
es1892 2020-07-10, 0:08
A racja racja
Zgłoś
Avatar
castagir 2020-07-10, 0:28 18
Ty to wiesz, ja to wiem i wielu innych ludzi, którzy mają powyżej 99 IQ, ale wytłumacz to jebanej lewackiej amebie lub typowemu właśnie niggerowi.

Problem ludzkości polega na tym, że jest za dużo spierdolonych i słabych genów w obiegu, a obecne społeczeństwo nie pozwala działać podstawowej zasadzie jaką jest "selekcja naturalna". Będzie tylko gorzej.
Zgłoś
Avatar
s................s 2020-07-10, 0:38 3
Zajebiste miejsce na takie wynurzenia.
Zgłoś
Avatar
KaprysLosu 2020-07-10, 0:42 1
jak na forum powiesz komuś "ty sadolu" to będzie raczej dobrze odebrane, powiedz to na innych forach
Zgłoś
Avatar
Swinkwizytor 2020-07-10, 6:51
Ja w swojej ojczyźnie mówię do czarnuchów: asfalty, nygasy itp.
Nigdy burzy nie było wiec nie wiem po co sie spinacie
Zgłoś
Avatar
Eknen 2020-07-10, 6:57 1
tak, ale normalni czarni co próbują coś ze sobą zrobić nie używają tego słowa , a czarnych którzy używają uważają za czarną hołotę , patologię i śmieci.
Ponadto używanie słów obraźliwych np. w stosunku do przyjaciół nie jest rzadkie . Świadczy o poufałości i ma raczej sadolsko pieszczotliwy charakter .
Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2020-07-10, 7:35 2
A "życie czarnych ma znaczenie"? To jest OK, walka z rasizmem. A "wszystkie życia są ważne" to oczywiście Faux Pas, rasizm...
Nie jestem w stanie pojąć, jak można nie rozumieć, że jest odwrotnie...
Zgłoś
Avatar
0_rafiks_0 2020-07-10, 8:36
Otwieram dziś sadola, czytam pierwszy temat i co? I pierwsze co przychodzi mi do głowy, to gimbaza! Temat do rozkminki w 3 klasie gimnazjum.

Dobrze ze nie ma już gimnazjów. Może takich rozkminek na poziomie średnio rozgarniętego szympansa nie powinno tu być?
Zgłoś
Avatar
MalcolmX 2020-07-10, 9:23
0_rafiks_0 napisał/a:

Otwieram dziś sadola, czytam pierwszy temat i co? I pierwsze co przychodzi mi do głowy, to gimbaza! Temat do rozkminki w 3 klasie gimnazjum.
Dobrze ze nie ma już gimnazjów. Może takich rozkminek na poziomie średnio rozgarniętego szympansa nie powinno tu być?



Oj, daj Mu spokój. To przyjemne ciepełko w serduchu kiedy zaczynasz cokolwiek rozumieć z otaczającego świata. Nie odbieraj Mu tego .
Zgłoś
Avatar
SpeedyG 2020-07-10, 9:40 3
Przecież tutaj chodzi wyłącznie o zdobycie przywilejów i władzy przez pewne grupy społeczne lub mniejszości. Tak czarni dostają w usa jakieś bony na żarcie, socjal i mogą więcej robić a wszystko uchodzi im płazem. Do tego jakiś inny czarny zostanie burmistrzem i nakręca karuzele nienawiści, żeby się utrzymać jak najdłużej przy korycie.
W Polsce jest analogiczna sytuacja z cyganami, którzy dostają socjal a nawet mieszkania za darmo, a nie pracują.
Nie wspominając o kobietach i ich protestach czarnych piątkach, piekle kobiet, itp. Kobieta w Polsce ma w chuj przywilejów, a zero obowiązków. System dyskryminuje mężczyzn na rzecz kobiet, a te ciągle płaczą jakie to pokrzywdzone. Co z tego, że pracują 5 lat krócej i dostają emeryturę, do której dopłacają mężczyźni (nie wspominając że macierzyńskie wlicza się do lat pracy). Przy rozwodach sąd przyznaje opiekę matce w 91 %, chociaż dama nigdy nie pracowała i sama bez alimentów nie utrzyma rodziny.
Mężczyźni są tylko po to, żeby zapierdalać i chociaż to my tworzymy gospodarkę Polski to przez system jesteśmy gównem.
Zgłoś
Avatar
maddog77 2020-07-10, 9:42
Jak ktoś oglądał Sprzedawców 2 to jest tam taka jedna scena obnażająca hipokryzję ,,czarnych,,

Zgłoś
Avatar
Maciasty667 2020-07-10, 9:53
Nie mogę się do końca zgodzić że chodzi tylko wyłącznie o kolor skóry. Doskonałym przykładem są Albańczycy: siebie nazywają "Shqiptarë" (dla ciekawskich, etymologicznie Albaniaę można przetłumaczyć jako "kraj orłów"), a w języku serbskim istnieje pejoratywne ich określenie "Šiptar". Czyli mamy analogiczną sytuację jak z n-słowem, Albańce mogą siebie nazywać Sziptarami, ale z kolei jak już ktoś innych ich tak nazwie to już rasizm więc mit na temat koloru skóry jest obalony. O ile Albanię można uważać za Europę, bo umysłowo im bliżej do mudżynowa
Zgłoś
Avatar
Pietruchm 2020-07-10, 9:53 1
Ale z was chamy i rasiści... Ja nie jestem rasistom dlatego uważam, że trzeba zrobić zrzutkę i wysłać z biletem w 1 str, wszystkich doktorów i inżynierów afro z powrotem do Afryki gdzie w końcu nikt im nie będzie przeszkadzał i odpoczną psychicznie i mentalnie od tych rasistów ;D
Zgłoś