18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 24 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
"Czy jesteś za wprowadzeniem do konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety?" - na takie pytanie odpowiadają dziś Chorwaci w referendum będącym skutkiem inicjatywy stowarzyszenia "W imię rodziny". Parlament musiał ogłosić referendum, gdyż zebrano w tej sprawie 740tys. podpisów.

Z racji tego, że prawo w Chorwacji nie przewiduje nieważności referendum w przypadku zbyt niskiej frekwencji, wynik głosowania będzie wiążący niezależnie od ilości obywateli, którzy wyrażą swoją opinię. Według sondażu dla publicznej telewizji
HTV w referendum ma wziąć udział 72 proc. uprawnionych do głosowania, z czego 59% deklaruje, że opowie się za wprowadzeniem poprawki do konstytucji (31% ma być przeciwko).

Za głosowaniem "przeciwko" nawołuje premier, socjaldemokrata Zoran Milanović, prezydent Ivo Josipović oraz centrolewicowa koalicja rządząca oraz lobby homoseksualne.

Referendum potrwa do godz. 19:00, około 20:00 spodziewane są pierwsze wyniki.

Źródło: (strona której adresu nie mogę podać z uwagi na brak uprawnień)

Pierwszy temat, czekam na zmieszanie z gównem. (Po tagach nie znalezione)
Zgłoś
Avatar
gutsy666 2013-12-01, 13:57 3
ja naprawde nie wiem, w czym macie problem. Co komu przeszkadza, że chcą wziąć ślub? Gówno to wszystkich powinno obchodzić. Dzieci i tak nikt im nie pozwoli adoptować, a skoro chcą żyć normalnie, jako małżeństwo, bo są parą od wielu lat i się kochają, to co za problem?
?
Zgłoś
Avatar
Brzydkii 2013-12-01, 13:57 63
No kurwa to u nas milion obywateli się podpisało pod petycją w sprawie 6 latków, a i tak pazerne chuje z sejmu nie przeprowadziły referendum. Przecież to jest kurwa śmieszne. Tak kochani, dajemy się ruchać w dupe i jak zwykle nic z tym nie robimy. Dajcie maść...
Zgłoś
Avatar
plonk 2013-12-01, 14:01 41
Kurwa, mój wujek mieszka w Chorwacji od końca wojny, mam nadzieję że chociaż jego nadmorska wiocha opowie się przeciwko pedalni.

@gutsy666 - bo małżeństwa homo to pierwszy krok do wprowadzenia adopcji dzieciaków przez takie pary.
"no skoro już jesteśmy małżeństwem, a konstytucja gwarantuje wszystkim równość wobec prawa, to czemu nie możemy mieć dzieci?" i takie tam lewackie pierdolenie.
Zgłoś
Avatar
saracen 2013-12-01, 14:36 27
@up
Święta racja!

Tak zwana "strategia ruchomego horyzontu". Dawno temu lobbowano, aby Światowa Organizacja Zdrowia zniosła homoseksualizm z listy chorób, co się dokonało w wyniku... głosowania Potem zaczęto tworzyć jakieś akty prawne formalizujące związki osób tej samej płci. Następnie okazało się, że takie osoby mogą brać ślub. No i udało się przeforsować też to, żeby mogli adoptować dzieci (w niektórych krajach). A ostatnio (nie dalej jak 2 miesiące temu) Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne uznało pedofilię za "orientację seksualną".

Dzisiaj dzieci w przedszkolu uczy się filozofii gender (też nie wiem co to jest), w ramach której dziewczynkom daje się lusterka, aby oglądały swoje narządy płciowe. Cel jest taki, aby przezwyciężyć w dzieciach poczucie wstydu i oswoić z bycia dumnym ze swojego ciała. Nikt nie wziął pod uwagę tego, że poczucie wstydu to jedyne czym może się dziecko obronić przed nagabywaniem pedofila rozebrania się!!!

Śmieszne jest to, że ci sami ludzie, którzy wpajają dzieciom seks jako suchy, mechaniczny akt zaskopojenia swoich potrzeb fizycznych dziwią się, że 13-latki się kurwią po galeriach.
Zgłoś
Avatar
Ratilt 2013-12-01, 15:29 2
Borsukkk napisał/a:

No kurwa to u nas milion obywateli się podpisało pod petycją w sprawie 6 latków, a i tak pazerne chuje z sejmu nie przeprowadziły referendum. Przecież to jest kurwa śmieszne. Tak kochani, dajemy się ruchać w dupe i jak zwykle nic z tym nie robimy. Dajcie maść...



Pozwól że ci wyjaśnię, bo może przeoczyłeś matematykę w podstawówce:
Chorwacja ma około 4mln obywateli. Referendum podpisało około 740tys obywateli. Daje to 18,5% ogółu społeczeństwa
Polska ma około 40mln obywateli. Referendum podpisało od 1mln do, powiedzmy, 1,5mln obywateli. Daje to od 2,5% do 3,75% ogółu społeczeństwa.
Widzisz różnicę? Czy dalej chcesz porozmawiać o tym jak to jesteś przez kogoś ruchany?
Zgłoś
Avatar
gryzly123 2013-12-01, 20:01 12
@Ratlit - w konstytucji RP referendum jest od 500 tysięcy podpisów więc musimy patrzeć na to w taki sposób, że zebrano 200-300% wymogu a nie 3% ogółu.
Zgłoś
Avatar
fjern 2013-12-01, 20:10
wskocz do miskera
Zgłoś
Avatar
saracen 2013-12-01, 21:09 3
Ratilt napisał/a:

Pozwól że ci wyjaśnię, bo może przeoczyłeś matematykę w podstawówce:
Chorwacja ma około 4mln obywateli. Referendum podpisało około 740tys obywateli. Daje to 18,5% ogółu społeczeństwa
Polska ma około 40mln obywateli. Referendum podpisało od 1mln do, powiedzmy, 1,5mln obywateli. Daje to od 2,5% do 3,75% ogółu społeczeństwa.
Widzisz różnicę? Czy dalej chcesz porozmawiać o tym jak to jesteś przez kogoś ruchany?


Mamy demokratyczne procedury, ale nie mamy demokracji. Nawet jakbyś zebrał 5 milionów podpisów to i tak to wyp***dolą do kosza przy pierwszym możliwym głosowaniu. Śmieją się nam w twarz pokazując, że ich jest w sejmie 50% +1 i możemy im naskoczyć. A na wyborach i tak ich wybierzemy bo obiecają najwięcej. Jestem zwolennikiem demokracji, ale wiem też, że w takich okolicznościach (coraz więcej oburzonych, coraz mniej zadowolonych i zdecydowana większość, której wszystko wisi) społeczeństwo się radykalizuje i do rewolucji albo przewrotu jest bardzo blisko.
Zgłoś
Avatar
Dorquba 2013-12-01, 21:38 32
Wyniki zostały ujawnione o 20.00 więc są świeżutkie, a mianowicie:

Twierdząco odpowiedziało ok. 64,86 proc.
Przecząco zaś odpowiedziało ok. 34,56 proc.

Tak więc głosowanie przeszło, poprawka została wprowadzona.
Brawo chorwaci, brawo!

Zgłoś
Avatar
brudny 2013-12-01, 21:44 4
Może małe referendum w Polsce??
serio mówię mogę parę dni poświęcić na zbieranie podpisów
Zgłoś
Avatar
andrzejflg 2013-12-01, 21:44 4
Już po referendum, zwyciężyła normalność.
Cytat:

Chorwaci głosowali dziś w referendum na temat wprowadzenia do konstytucji definicji małżeństwa jako związku pomiędzy mężczyzną a kobietą. Inicjatorzy odnieśli wspaniałe zwycięstwo. ZA opowiedziało się ponad 65% głosujących! Kościół katolicki w tym liczącym 4,2 miliona kraju, przyjętym niedawno do UE, wyraził pełne poparcie dla inicjatorów referendum, przeciwko któremu wypowiedzieli się zarówno premier Chorwacji, socjaldemokrata Zoran Milanović, jak i prezydent Ivo Josipović oraz centrolewicowe partie rządzącej koalicji.


Z nacjonalista pl
Zgłoś
Avatar
_................_ 2013-12-01, 21:45 11
Zgłoś
Avatar
polik95 2013-12-01, 21:47 8
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2013-12-01, 21:48 1
W Polsce nie było i nie będzie referendum już w żadnej ważniejszej sprawie dotyczących obywateli Polski.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie