18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:07
Rodzinne legendy
Sacredq • 2014-01-06, 23:38
Przypomniały mi się dwie rodzinne legendy. Nie wiem czy prawdziwe czy nie jednak pokolenie PRL-u mojej rodziny uważa je za prawdziwe. Informacje powtarzane z trzeciej ręki bo i prababcia i pradziadek już nie żyją a i dziadek wykitował

1. Mój pradziadek był żołnierzem WP i AK gdzieś na kresach wschodnich podczas drugiej wojny światowej. Walczył z ruskimi podczas kompani wrześniowej. Nie dostał się do niewoli tylko wraz z jakimś oddziałem wycofał się na tereny zajęte przez Niemców gdzie ich systematycznie gnębił.
W swojej wsi miał sąsiada. Kapusia jakich mało.
Jak ruscy zajęli tereny to nakablował ruskich że pradziadek walczył w WP. Rodzina coś tam dostała za karę. Były pytania itp.
Potem przyszły szkopy. Sąsiad znowu nakablował że pradziad walczy w AK.
Rozstrzelali dwóch synów, trzeci uciekł. Żonę oszczędzili.
Potem przyszli ruscy.

Pradziadek wiedział o sąsiedzie że ten kabluje bowiem w 1943 przyjechał na "przepustkę" czyli na dwa dni wolnego bo sąsiad nakablował szkopom że on jest i musiał uciekać.

Pradziadek wrócił do domu w 1945 w czerwcu. Niespodziewanie. Nie wiem gdzie był ani co robił bowiem tylko przyszedł do domu, przytulił syna (dziadka mego) i żonę i powiedział że walczył w AK jak sąsiad przyszedł z NKWD by go zgarnęli za "działalność terrorystyczną"

No ale jak pradziadka siłą zgarniali to on zaczął klnąć na sąsiada że ten mu tyle nieszczęć sprowadził. Dokładnie klątwy nie powtórzę ale:
"A żeby ci córka za czarnucha wyszła, żeby ci oślepła, żebyś syna miał za pedała, żeby ci nic nie urosło, żeby ci prawica uschła, żeby ci żona się kurwiła z takimi psami..."
Nie dokończył. Zakneblowali pradziadka. Ale teraz najlepsza część:

W skutek represji moja rodzina została przeniesiona na Dolnyśląsk. Żona pradziadka z swoimi rodzicami i moim dziadkiem
zamieszkała w wiosce.
A za sąsiada mieli tego kapusia.

Serio. Nie żartuje.

W każdym razie przez pierwsze 10 lat małżeństwo i biznes kapusia było perfekt. Ich ziemia dawała największe plony w okolicy (czarnoziemy dostali :x), żona cnotliwa i bogobojna była, dzieci rosły jak na drożdżach.

1955 prababcia pojechała po zwłoki męża (zakatowali go skurwiele)

I od 1955 do 1980:
-Nic nie urosło na ich ziemi albo było tak marne że ledwo starczyło. Bo zawsze albo powódź albo szkodniki
-Córka ożeniła się z jedynym czarnym w województwie
-Powódź podtopiła ich dom, zalała kompletnie piwnice - idealnie trafione. Tylko ich dom podtopiony a sąsiadów z obu działek obok nawet nie tknęło
-Jego syn uciekł z kraju. Ożenił się z jakimś facetem. Nigdy do kraju nie wrócił
-Wnuczka jego urodziła się ślepa
-Pozostała dwójka wnuków też okazała się pedałami
-Przyłapał żonę jak się bzykała z psem. Jego psem który był połączeniem wilka i owczarka niemieckiego podobno
-Nic mu nie wychodziło. Nawet jak zbierał puszki i butelki by mieć za co żyć to zawsze ktoś mu je musiał ukraść
-W 1977 zawalił się na niego sufit w pokoju przygniatając rękę i zmuszając do amputacji bo miażdżyca (tak, dobrze myślicie: prawą)
-W 1980 umarł. Zapił się na śmierć.

Ale to nie koniec. Podczas pogrzebu ci co nieśli jego trumnę byli tak pijani że idąc po równej drodze, prosto przewrócili się jak na komendę i polecieli w prawo sprawiając że ciało wypadło z trumny i wpadło do rowu. Z wodą.

Można by rzec że sprawiedliwość i klątwy istnieją ;>

2. Z kolei drugi pradziadek walczył pod Stalingradem (był zatwardziałym komunistą, przepraszam ) i opowiadał że bywały takie dni że w nocy zabijał niemców a w dzień schodził on i kilku innych ruskich pograć w pokera z niemcami do pobliskiej piwnicy. Żaden z nich nie przeżył wojny. Piwnica podczas bombardowania zapadła się i ich wszystkich pogrzebała.

Wiadomo to z listów które pisał do prababki. Co ciekawe wygrał równowartość 30 000 ówczesnych dolarów ale pewnie kłamał jak każdy komuch.
Zgłoś
Avatar
Porky 2014-01-06, 23:44 24
Krata browarów dla dziadków za walke z naziolami, no i małe dla Ciebie
Zgłoś
Avatar
gabrychchch 2014-01-06, 23:51
i to jest piękna historia rodzinna, browarek leci
Zgłoś
Avatar
Majesty 2014-01-07, 0:10 6
piwko dla Ciebie, że szanujesz historię rodzinki pielęgnując ją nawet w ten sposób , odpal czasem znicza za obu dziadków
Zgłoś
Avatar
MortiCRX 2014-01-07, 1:58 1
"Dolnyśląsk" ??? no litości....
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-01-07, 6:52 12
Czuję się wyróżniony mogąc postawić 20-go browara.
Jebać kapusiów, oby każdy skończył tak jak ten.
Zgłoś
Avatar
qrczaksmp 2014-01-07, 7:07 49
Co gorsza owoc miłosnych igraszek jego żony z Szarikiem dziś zasusza nam sadistic. pozdro Boguś.
Zgłoś
Avatar
pedzel93 2014-01-07, 7:11
za dlugie, zegnam
Zgłoś
Avatar
Drazor 2014-01-07, 7:12 3
Opowieść ciekawa, tylko wydaje mi się że to fejk, bo miażdżycy się nie dostaje od zwalonego sufitu i nie zmusza ona do amputacji.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2014-01-07, 7:32 4
"Wydaje mi się że to fejk?" Ludzie nie bądźcie głupi, jaka jest szansa, że rodzina zostaje przeniesiona w inne miejsce w skutek "represji" i akurat przypadkiem trafia na tego kolesia który ich podkapował? Skąd czarnoziem na Dolnym Śląsku jak tam tylko hałdy i wyrobiska? Dlaczego sąsiada "nagrodzono" czarnoziemiem a rodzina kolesia została "ukarana" zsyłką w to samo miejsce? (po za tym zasłużonych dla "sprawy" ludzi przenoszono do centralnej Polski albo na ziemie wschodnie gdzie czekało już na nich upaństwowione poletko po jakimś kułaku albo od razu do Wawy na jakiś cieply stołeczek, nie "karano" też nikogo zsyłkami, zwłaszcza na Śląsk, który był swoistym Eldorado w Polsce bo zarobki były znacznie wyższe i trudno było się tam zameldować przyjezdnym).
Zgłoś
Avatar
wojan81 2014-01-07, 7:43
Historia nawet jeśli mocno podkoloryzowana to fajnie się czyta i pewnie zawiera jakieś ziarenko prawdy. Już się bałem, że znowu jakiś tępy gimbus będzie chwalił się, że tata przy nim przeklinał...
Zgłoś
Avatar
Nizzur 2014-01-07, 8:05
Miło się czytało. Duże piwko dla Ciebie.
Zgłoś
Avatar
Kukuszka 2014-01-07, 8:36 7
@bloodwar - tyle wiesz co zjesz. Poczytaj na temat Strzelina (Dolny Śląsk właśnie). Wokół są najlepsze czarnoziemy w całej Polsce )
Zgłoś
Avatar
romozomo 2014-01-07, 8:47 1
Cuda cuda ogłaszają.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2014-01-07, 8:48 18
qrczaksmp napisał/a:

Co gorsza owoc miłosnych igraszek jego żony z Szarikiem dziś zasusza nam sadistic. pozdro Boguś.


Następny, który myśli że jestem jego bratem... Nie, mama cię okłamała.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie