18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Rosja a multikulturalizm
o................n • 2013-07-15, 15:43
Sąd Najwyższy w Rosji utrzymał zakaz zakrywania twarzy w szkołach.



Sąd Najwyższy oddalił odwołanie grupy muzułmanów dotyczące prawa dziewcząt do noszenia tradycyjnych religijnych strojów, także hijabu podczas zajęć szkolnych. Odwołanie zostało złożone przez grupę muzułmańskich mieszkańców z miasta w regionie Stavropolu. Skarżyli się oni na decyzję lokalnej administracji nakazującej wszystkim dzieciom zachowywać zwyczajne świeckie stroje, decyzja owa weszła w życie w styczniu tego roku.

Islam często wymaga jednak, aby kobiety nosiły chusty (hijab) zakrywające włosy i szyje, stąd problem. Kontrowersje wybuchły, gdy grupa uczennic została wykluczona z klasy na 2 tygodnie, ponieważ nalegały na noszenie hijabu. Dziewczyny zaczęły uczęszczać do szkoły religijnej, gdzie jak twierdzą rodzice uzyskałyby wykształcenie średnie, jakkolwiek patrząc administracja orzekła, iż szkoła religijna nie może zastępować normalnej.

„Ograniczenia w ubiorze mają zapewnić normalne funkcjonowanie instytucji edukacyjnych oraz uczniów wyznających różne religie. Wygląd uczniów powinien być zgodny z oficjalnym stylem i być świecki.” Muzułmanie mogą odwołać się jeszcze do Prezydium Sądu Najwyższego bądź też spróbować swoich sił w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

na podstawie: rt.com
ndie.pl/sad-najwyzszy-w-rosji-utrzymal-zakaz-zakrywania-twarzy-w-szkolach/

I bardzo dobrze! Właśnie najbardziej nie lubię w religii pedofila tych pierdolonych ubiorów, zakrywania twarzy i sylwetki ciała.
Zgłoś
Avatar
defcon1 2013-07-15, 18:20
W Rosji jest mnóstwo muzułmanów, wbrew pozorom. W 2010 roku muzułmanie stanowili 11.6% populacji. I wciąż ta liczba wzrasta.
Zgłoś
Avatar
Karenz88 2013-07-15, 18:21 1
kurwa DUST DEVIL coś ci się musiało pojebać przecież wszyscy wiedzą że ty jesteś sadistikowym lewakiem
A sorreczki chodzi o twoja ruską ojczyznę to już nie jesteś lewakiem .
Zgłoś
Avatar
myha 2013-07-15, 18:28 1
o ile mi się wydaje to te miasto jest gdzieś na kaukazie, i tamte tereny właśnie są muzułmańskie(a przynajmniej były) tylko ruska zaraza się tam wpierdoliła tak jak kiedyś do Polski.

W naszym interesie narodowym leży piętnowanie wszystkich ograniczeń wolności w Rosji i popieranie wszystkich tamtejszych mniejszości, Rosja jest naszym naturalnym przeciwnikiem. Im większy syf i rozpierdol uda nam się u nich zrobić tym większe z tego korzyści odniesiemy.
Zgłoś
Avatar
k................7 2013-07-15, 18:30
Oj jakie smutne dziewczynki
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-07-15, 19:01 1
Karenz88, Lewakiem? Bo mam Lenina w avatarze? Bo nie piszę, że każdy Rosjanin to chuj? Bo nie lubię ultraprawicy?

Ach ta "prawicowska" logika: nazywaj wszystkich "lewakami" a sam głosuj 20 lat na "lewackie partie", żyj w "lewackim kraju", na "lewackim" kontynencie, na świecie, na którym "lewackie" partie rozdają karty.
Zgłoś
Avatar
TomBoy 2013-07-15, 19:01
[...]muzułmanów dotyczące prawa dziewcząt do noszenia[...]
Zamiast dziewcząt przeczytałem zwierząt..

Dobrze im tak!
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2013-07-15, 19:11
Teraz trzeba czekać, aż sąd zniesie nakaz okrywania innych części ciała, których pokazywanie jest 'obnażaniem się' i pochodzi bezpośrednio od chrześcijańskiego pojęcia nieczystości i grzeszności PEWNYCH części ciała. Pamiętajcie, że w krajach muzułmańskich jak kobieta wyjdzie bez chusty to tak samo się obnaża, jakby u nas wyszła z cyckami, albo tyłkiem na wierzchu.
Zgłoś
Avatar
hejcior 2013-07-15, 20:16
Dobrutro napisał/a:



Muzułmanie w Rosji są u siebie nieuku. to Iwan Groźny wpierdolił im się na ich ziemie i podbił Tatarskie zagony. O ile jeszcze muzułmanów można zrozumieć w Hiszpanii, gdzie kiedyś urzędowali. To o tyle nie potrafię zrozumieć muzułmańskich społeczności w takiej np Skandynawii. To już w ogóle kulturalne dziwactwo, gdzie potomkowie Wikingów sobie żyją z Arabami.



Masz rację, ale pomimo tego nie słychać takich samych doniesień o wybrykach takich jak ukamienowanie kobiety z terenów Rosji tylko z krajów, gdzie jest to zakorzenione w tamtejszej tradycji. To miałem na myśli mówiąc, żeby "wrócili skąd przybyli", bo tam się nadają.
Ale to tylko moja opinia, nie zmuszam Cię, żebyś się ze mną zgadzał.
Zgłoś
Avatar
maniek1340 2013-07-15, 20:24 1
I dobrze krótko z nimi przestrzegacie zasad kraju w którym mieszkacie albo wypierdalać. A że Ruscy najpierw zajęli ich kraj? Trudno nie im jedynym miel czas żeby się z tym pogodzić. Tatarzy w Polsce jakoś się zasymilowali. Można? Można
Zgłoś
Avatar
Dobrutro 2013-07-15, 20:31 3
hejcior napisał/a:



Masz rację, ale pomimo tego nie słychać takich samych doniesień o wybrykach takich jak ukamienowanie kobiety z terenów Rosji tylko z krajów, gdzie jest to zakorzenione w tamtejszej tradycji. To miałem na myśli mówiąc, żeby "wrócili skąd przybyli", bo tam się nadają.
Ale to tylko moja opinia, nie zmuszam Cię, żebyś się ze mną zgadzał.



Bo muzułmanie w Rosji byli cywilizowani razem z rosyjskim plebsem równocześnie. A w Francji, Anglii czy takiej Skandynawii jest zderzenie nie tylko kulturowe, ale również różnicy poziomu cywilizacyjnego. Czyli taki rozbestwiony pastuch z dzikiego arabskiego kraju przyjeżdża do Europy i robi dokładnie to samo co u siebie w kraju, lub przekazuje taką "jakość" cywilizacji swoim dzieciom. Ktoś nawet stwierdził, że w Europie spotkać można więcej fanatycznych muzułmanów z brodami niż w Egipcie, tam większość mężczyzn chodzi ogolona. A w Europie pomykają jacyś mudżahedini których w większości krajów arabskich nawet trudno spotkać.
Zgłoś
Avatar
Prescot 2013-07-15, 20:31 1
Hahaha kurwa ja sie do rosji kiedyś przeprowadze bo polska jest w uni i takich praw nigdy nie wprowadzi
Zgłoś
Avatar
m................4 2013-07-15, 21:34 1
Dust Evil - Lenin w avatarze niekoniecznie świadczy o lewactwie. O ubóstwie intelektualnym na pewno.
Zgłoś
Avatar
dzonnyb 2013-07-15, 21:54
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
hanteran 2013-07-15, 22:16
Prezydium Sądu Najwyższego podtrzyma pewnie stanowisko niższej instancji. Ale trzymam kciuki za odwołanie się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, zwłaszcza że sprawa dotyczy Rosji xD werdykt:"Muzułmanom nakazuje się niewkurwianie Rosjan i trzymanie gęb na kłódkę, w innym wypadku Władimir Władimirowicz nie ręczy za zwiększenie liczby "wypadków" ".
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-07-16, 0:47
mk84 napisał/a:

Dust Evil - Lenin w avatarze niekoniecznie świadczy o lewactwie. O ubóstwie intelektualnym na pewno.



I to pisze osoba, która ma konfederata w avku -_-

ProTip: sprawdź nazwę portalu, to może zrozumiesz czemu mam taki a nie inny avatar.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie