18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Rosja a multikulturalizm
o................n • 2013-07-15, 15:43
Sąd Najwyższy w Rosji utrzymał zakaz zakrywania twarzy w szkołach.



Sąd Najwyższy oddalił odwołanie grupy muzułmanów dotyczące prawa dziewcząt do noszenia tradycyjnych religijnych strojów, także hijabu podczas zajęć szkolnych. Odwołanie zostało złożone przez grupę muzułmańskich mieszkańców z miasta w regionie Stavropolu. Skarżyli się oni na decyzję lokalnej administracji nakazującej wszystkim dzieciom zachowywać zwyczajne świeckie stroje, decyzja owa weszła w życie w styczniu tego roku.

Islam często wymaga jednak, aby kobiety nosiły chusty (hijab) zakrywające włosy i szyje, stąd problem. Kontrowersje wybuchły, gdy grupa uczennic została wykluczona z klasy na 2 tygodnie, ponieważ nalegały na noszenie hijabu. Dziewczyny zaczęły uczęszczać do szkoły religijnej, gdzie jak twierdzą rodzice uzyskałyby wykształcenie średnie, jakkolwiek patrząc administracja orzekła, iż szkoła religijna nie może zastępować normalnej.

„Ograniczenia w ubiorze mają zapewnić normalne funkcjonowanie instytucji edukacyjnych oraz uczniów wyznających różne religie. Wygląd uczniów powinien być zgodny z oficjalnym stylem i być świecki.” Muzułmanie mogą odwołać się jeszcze do Prezydium Sądu Najwyższego bądź też spróbować swoich sił w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

na podstawie: rt.com
ndie.pl/sad-najwyzszy-w-rosji-utrzymal-zakaz-zakrywania-twarzy-w-szkolach/

I bardzo dobrze! Właśnie najbardziej nie lubię w religii pedofila tych pierdolonych ubiorów, zakrywania twarzy i sylwetki ciała.
Zgłoś
Avatar
Krak 2013-07-16, 10:34 1
Wieści z zeszłego miesiąca:
'Rosyjska Duma przegłosowała ustawę całkowicie zakazującą propagandy
homoseksualnej. Niższa izba parlamentu Federacji Rosyjskiej jednogłośnie –
dosłownie: 436 głosów „za” i 0 głosów „przeciw” – przyjęła prawo, którego
przepisy delegalizują działalność krajowych i zagranicznych aktywistów
organizacji gejowskich i lesbijskich.(...)Przepisy ustawy mają chronić
obywateli, przede wszystkim dzieci i młodzież, przed wpływem ideologii
odrzucających tradycyjne wartości rodzinne. Za szczególnie szkodliwe dla
rodziny i społeczeństwa rosyjscy posłowie uznali propagowanie związków
partnerskich i stosunków homoseksualnych. Pod parlamentem demonstrowali
zwolennicy ustawy, których liczba przekraczała ponad dziesięciokrotnie
liczbę demonstrujących w tym samym czasie homoseksualistów"
Zgłoś
Avatar
myha 2013-07-16, 11:33
dzonnyb: Gówno mnie obchodzi i rosja i kraje europy zachodniej. Niech sobie żądzą jak sobie chcą u siebie. Kraje zachodnie same wybrały sobie ustrój jaki chcą i przez to że mają państwa socjalne ścigają do siebie chujowych imigrantów którym nie zależy na pracy, a na socjalu. U nas imigranci stanowią margines między innymi przez socjal który nie pozwala żeby się utrzymać tylko z tego. Tak wiec przestańcie pierdolić że w Polsce jacyś imigranci stanowią problem bo nie stanowią, a już na pewno nie na tyle istotny żeby się nim zajmować, nasi rodzimi debile sprawiają o wiele większe problemy.
Jestem zwolennikiem integracji europy a najlepiej całego świata w jeden organizm państwowy, ale nie w takiej formie jak obecna UE. Nie wieże już w możliwość reformy UE na coś bardziej normalnego. Prędzej czy później to się rozpadnie w drobny mak zakończony pewnie jakąś wojną(całkiem możliwe że wywołaną przez nacjonalistów z takiej Anglii, Francji czy Niemiec). W naszym interesie leży teraz popieranie tolerancji w Europie, obniżanie pozycji innych krajów to jednocześnie wzrost naszej pozycji. Oczywiście nie można spocząć na laurach potrzebne są reformy i u nas, na przykład dojście do władzy takiego JKM(choć wolał bym coś bliżej libertarianizmu ale nie można mieć odrazu wszystkiego). Pozwoliło by nam to po rozpadzie UE na wyjście jako lider przynajmniej europy.
Rosja jest naszym konkurentem i wrogiem, jak tylko będą mieli okazje to znowu wjadą do nas czołgami więc nie można im tej okazji dawać trzeba ich osłabiać i wzmacniać siebie przy każdej możliwej okazji.
I na koniec słów kilka o samej imigracji która to nie jest zjawiskiem złym co wręcz przeciwnie, pozwala na rozwój kraju, tylko że kraj musi być w pełni kapitalistyczny, jako przykład można podać USA.
Zgłoś
Avatar
SsijRudyMurzynie 2013-07-16, 13:19
Wypierdalać do Rosji jesli wam w Polsce nie pasuje. Mądrzy tylko w internecie. Sadistic schodzi na psy, wszedzie tylko o ciapatych i homo. Rzygać się chce
Zgłoś
Avatar
m................4 2013-07-16, 18:42
DUST DEVIL napisał/a:



I to pisze osoba, która ma konfederata w avku -_-

ProTip: sprawdź nazwę portalu, to może zrozumiesz czemu mam taki a nie inny avatar.



Nie wiem co jest złego w CSA. Co do mojego wpisu, bywam przewrażliwiony (na punkcie tej mody na komunę) i może niepotrzebnie się spiąłem. Sorki, jestem tu nowy.
Zgłoś
Avatar
kaskowski 2013-07-27, 15:26
Już coś chyba było o szwajcarach. Tam też jest taki zakaz. Córki przychodziły zakryte do szkoły, rodzice dostali ostrzeżenie, a że się nie zastosowali to je wyrzucili ze szkoły. NARA!
Zgłoś