18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
W ramach ćwiczeń wojskowych „Zachód 2013” żołnierze rosyjscy i białoruscy będą realizować scenariusze wojenne. Zapowiedź manewrów wywołała falę komentarzy. Były szef MON Romuald Szeremietiew stwierdził nawet, że poprzez manewry Rosja i Białoruś przygotowują się do wojny z naszym krajem.

Jak wynika z informacji serwisu kresy24.pl manewry mają zostać przeprowadzone na terenie Białorusi jesienią 2013 roku. Wiadomo już, że będzie nimi dowodził gen. Anatolij Sidorow, dowódca zachodniego okręgu wojskowego białoruskiej armii. Wszystkie szczegóły ćwiczeń trzymane są w ścisłej tajemnicy, warto jednak pamiętać, że w 2009 roku w czasie odbywających się tuż pod polską granicą, w okolicach Brześcia, oraz pod Grodnem manewrach wojska rosyjskie i białoruskie ćwiczyły scenariusz tłumienia wywołanej przez Polaków rebelii. Ćwiczono także walkę z „grupami dywersantów” składających się z zamieszkujących Białoruś mniejszości narodowych.

Odnosząc się do obaw Romualda Szeremietiewa minister Radosław Sikorski zapewnił, że polskie władze poważnie traktują tego typu ćwiczenia, a wojsko zawsze jest przygotowane do wojny.

– My to traktujemy bardzo poważnie. Ostatnie wspólne manewry Rosji i Białorusi, „Zachód 2009”, były zdecydowanie prowokacyjne wobec Polski. Wystosowałem wówczas list do sekretarza Paktu Północnoatlantyckiego, a NATO zajęło bardzo zdecydowane stanowisko w tej sprawie.Wojsko zawsze przygotowuje się do najgorszego, czyli do wojny – oświadczył na antenie TVP Info Radosław Sikorski i podkreślił, że polscy żołnierze będą w tym roku brali udział w manewrach NATO na terenie Polski.

Link do strony która ww. informacje zamieściła : kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Frosjanie-i-bialorusini-cwicza-...

Moim zdaniem nie ma co się spinać, ale ruskiemu na ręce trzeba patrzeć, zwłaszcza ze nasza armia leży i kwiczy. Może takie znaki obudzą kogoś co zmieni ten stan rzeczy a nie wieczna wiara w "murowane" sojusze.
Zgłoś
Avatar
D4kai 2013-01-20, 22:22 1
Czy wy wiecie o czym wy mówicie? Rosja może i ma czołgi i dużo luda. Ale ich lotnictwo jest w powijakach, logistyka nie istnieje, przemysł ledwo zipie. Nie będą w stanie utrzymać warszawy. Kalingrad mamy w zasięgu artylerii, my zapasy możemy dokupić na zachodzie. Oni wszystko muszą produkować. Nawet jak coś to max 1 rok wojny ich stać. @Makku dobrze prawi. Może i mogą nas podbić ale na chwilę i przy ogromnych stratach. W logistyce, powietrzu ich bijemy na głowę. Dominacja na niebie to byłaby chwila czasu. Dla przykładu: Ruscy wojska powietrzno-desantowe muszą przewozić POCIĄGAMI, bo nie mają czym ich przewieźć.
Zgłoś
Avatar
wympal 2013-01-20, 22:26
A ja myślę że w razie draki nasze sojusze będą warte tyle w 1939 a rząd spierdoli do Rumunii. Będziemy się napierdalać do skutku a po wszystkim elyty wrócą z wczasów i powiedzą: "Spójrzcie jacy jesteśmy zajebiści. A teraz na kolana chamy pierścienie całować"
Zgłoś
Avatar
Preeezes 2013-01-20, 22:34
Jakiś czas temu chciałem wstąpić do naszej armii. Jako ,że mój rocznik już nie podlegał ZSW to chcąc się dostać spotkałem się z odmową. Powiedziano mi ,że prawo mają tylko ludzie po odbyciu ZSW. A żeby się dostać trzeba samemu kombinować (tzn. mieć tzw. plecy). W tym momencie w naszej armii jest jeden oficer na dwóch szeregowych. To ja się kurwa pytam. Kto ma u nas walczyć. Taka Szwajcaria by nas rozdupczyła tylko siwo by było.
Zgłoś
Avatar
falfons12 2013-01-20, 22:35 5
Ciągle mówicie, że nas zgnoją i takie tam... spójrzcie na przeszłość. Wielkie mocarstwa próbowały nas sobie podporządkować i co ? Dalej widzę na mapie Polskę. Oni mają ilość ale my za to jakość (chodzi o żołnierzy). Podam parę przykładów by podnieść was na duchu:
Bitwa pod Wizną (nieudana obrona ale heroiczna walka dosłownie garstki żołnierzy)
Bitwa pod Kircholmem (tutaj to tylko podziwiać naszą wybitną strategię)
Bitwa o Anglię (jak dobrze pamiętam ale nas nie doceniono)
I wiele innych ale na koniec nasza perełka

Bitwa pod Grunwaldem

Historia wiele razy się powtarzała i może nawet się powtórzyć heroiczny wyczyn ze Strękowej Góry tyle, że w większej skali i tym razem ze zwycięstwem.

Semper paratus
Semper fidelis
Zgłoś
Avatar
Ranger 2013-01-20, 22:43 2
Polacy krzyczący jak to źle, że Rosja i Białoruś ćwiczą scenariusze zakładające atak na Polskę są po prostu półgłówkami. To są podstawy geopolityki i nie pierwszy raz podobny scenariusz jest odgrywany na manewrach wojskowych.

My ćwiczymy scenariusze obrony przed wschodem i ''budujemy'' tarczę antyrakietową, a oni na odwrót. Tak samo kiedyś Pakt Warszawski zakładał ofensywę na państwa NATO i vice versa. Stoimy po przeciwnych stronach barykady, a Polska jest idealnym miejscem wypadowym do ewentualnej interwencji wojskowej w Rosji, Białorusi czy innych krajach bloku wschodniego.
Zgłoś
Avatar
Natural 2013-01-20, 22:52
A potem będzie " ej Polacy gdzie wasze wojska?" , a my co powiemy? " yyy w Afganistanie bawimy się z talibami jeszcze?"
Zgłoś
Avatar
makaba 2013-01-20, 22:58 6
rrdzony napisał/a:

No to spełnią się mokre seny narodowców, będą mieli wreszcie okazję "umrzeć za ojczyznę".



Masz ci los, jak będzie taka potrzeba to wezmę karabin i pójdę oddać życie za ojczyznę oraz takich jak Ty.
Zgłoś
Avatar
kufel01 2013-01-20, 23:14 1
Natural napisał/a:

A potem będzie " ej Polacy gdzie wasze wojska?" , a my co powiemy? " yyy w Afganistanie bawimy się z talibami jeszcze?"



Dobrze że chociaż mają okazje poćwiczyć a nie siedzieć w koszarach i plombować garaże. Takie misje muszą byc żeby nauczyć oficerów i szeregowych czegoś!
Zgłoś
Avatar
Schabik 2013-01-20, 23:15
Cytat:

[...] wojsko zawsze jest przygotowane do wojny.



wypadałoby mieć to wojsko, żeby było gotowe
Zgłoś
Avatar
ostatni 2013-01-20, 23:26 3
rrdzony napisał/a:

No to spełnią się mokre seny narodowców, będą mieli wreszcie okazję "umrzeć za ojczyznę".



twoje również, pewnie już smarujesz dupę wazeliną na myśl o kacapach
Zgłoś
Avatar
deseo 2013-01-20, 23:27 2
Jak czytam te wasze pokurwione komentarze to krew mnie zalewa.
Raz. Nawet jak by nas zaatakowali, to i tak ponieśli by straty większe ile to jest warte. I nawet durny kacap o tym wie.
Dwa. Nawet jeśli by doszło do tego incydentu, to ma kto bronić ten kraj. Jestem w pełnej wierze że jest o wiele więcej PATRIOTÓW którzy by w obronie stanęli. A tych gimbusów jebanych dać tylko jako
"mięso armatnie"
Zgłoś
Avatar
aleurwal 2013-01-20, 23:47
Hmm tak się zastanawiam i muszę przyznać, że dzisiejsza sytuacja na świecie przypomina mi pewną książkę pod tytułem "Stalowa kurtyna" Vladimira Wolffa (polecam, bo książka nawet zacna).
I sądzę że taka wojna jest coraz bardziej prawdopodobna.
Zgłoś
Avatar
cyman9 2013-01-20, 23:57 1
podejrzewam że gdyby doszło do jakiegoś konfliktu to całe to nato, unia europejska, amerykańce i inne huje-muje żerujące na Polsce wypieli by na nas dupami i musieli byśmy sobie radzić sami, bo pomoc Polsce przyniosła by więcej strat niż korzyści
Zgłoś
Avatar
Mistrinic 2013-01-21, 0:04 1
rrdzony napisał/a:

No to spełnią się mokre seny narodowców, będą mieli wreszcie okazję "umrzeć za ojczyznę".



Głupi down śmieszny jesteś że o ja pierdole.
Nie chodzi im żeby za wszelką cenę wywołać wojnę bo chcą pozabijać, tylko idioto to większość z tych którzy w razie czego by bronili naszego narodu. Takie pizdy jak ty albo by się od razu poddały albo by spierdoliły. Coś czuję że urodził byś się odrobinę wcześniej a volksdeutsch był by z Ciebie dobry.
Zgłoś
Avatar
krop85 2013-01-21, 1:04 3
Nie ma się czym przejmować. Jeżeli dalej będą jeździć tak jak teraz to sami się wytłuką, ale na drogach
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie