18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
W ramach ćwiczeń wojskowych „Zachód 2013” żołnierze rosyjscy i białoruscy będą realizować scenariusze wojenne. Zapowiedź manewrów wywołała falę komentarzy. Były szef MON Romuald Szeremietiew stwierdził nawet, że poprzez manewry Rosja i Białoruś przygotowują się do wojny z naszym krajem.

Jak wynika z informacji serwisu kresy24.pl manewry mają zostać przeprowadzone na terenie Białorusi jesienią 2013 roku. Wiadomo już, że będzie nimi dowodził gen. Anatolij Sidorow, dowódca zachodniego okręgu wojskowego białoruskiej armii. Wszystkie szczegóły ćwiczeń trzymane są w ścisłej tajemnicy, warto jednak pamiętać, że w 2009 roku w czasie odbywających się tuż pod polską granicą, w okolicach Brześcia, oraz pod Grodnem manewrach wojska rosyjskie i białoruskie ćwiczyły scenariusz tłumienia wywołanej przez Polaków rebelii. Ćwiczono także walkę z „grupami dywersantów” składających się z zamieszkujących Białoruś mniejszości narodowych.

Odnosząc się do obaw Romualda Szeremietiewa minister Radosław Sikorski zapewnił, że polskie władze poważnie traktują tego typu ćwiczenia, a wojsko zawsze jest przygotowane do wojny.

– My to traktujemy bardzo poważnie. Ostatnie wspólne manewry Rosji i Białorusi, „Zachód 2009”, były zdecydowanie prowokacyjne wobec Polski. Wystosowałem wówczas list do sekretarza Paktu Północnoatlantyckiego, a NATO zajęło bardzo zdecydowane stanowisko w tej sprawie.Wojsko zawsze przygotowuje się do najgorszego, czyli do wojny – oświadczył na antenie TVP Info Radosław Sikorski i podkreślił, że polscy żołnierze będą w tym roku brali udział w manewrach NATO na terenie Polski.

Link do strony która ww. informacje zamieściła : kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Frosjanie-i-bialorusini-cwicza-...

Moim zdaniem nie ma co się spinać, ale ruskiemu na ręce trzeba patrzeć, zwłaszcza ze nasza armia leży i kwiczy. Może takie znaki obudzą kogoś co zmieni ten stan rzeczy a nie wieczna wiara w "murowane" sojusze.
Zgłoś
Avatar
rrdzony 2013-01-20, 18:34 50
No to spełnią się mokre seny narodowców, będą mieli wreszcie okazję "umrzeć za ojczyznę".
Zgłoś
Avatar
n................2 2013-01-20, 18:35
Jakby im opłacało się do nas wjeżdżać. Nie tak prowadzi się dzisiaj wojny.
Zgłoś
Avatar
kufel01 2013-01-20, 19:03 15
Dwa zajebane mułem kraje ćwiczą wojne z Polską, w dupie mam ich ćwiczenia i spiny bo Ruscy i tak się nie odważa zaatakować jakikolwiek kraj z nato. A w Czeczeni i Gruzji pokazali tą "miażdżącą" przewage. Mocarstwa militarne nie tak pokazują swoją wielkośc.
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2013-01-20, 19:09 24
rrdzony napisał/a:

No to spełnią się mokre seny narodowców, będą mieli wreszcie okazję "umrzeć za ojczyznę".



Ta informacja tutaj spełnia też mokre seny kretynów, którzy mogą popisać bzdury.

Wojnę z Polską? A po co Rosja ma walczyć ze swoim satelitą?
Zgłoś
Avatar
masaj990 2013-01-20, 19:29 7
kufel01 napisał/a:

Dwa zajebane mułem kraje ćwiczą wojne z Polską, w dupie mam ich ćwiczenia i spiny bo Ruscy i tak się nie odważa zaatakować jakikolwiek kraj z nato. A w Czeczeni i Gruzji pokazali tą "miażdżącą" przewage. Mocarstwa militarne nie tak pokazują swoją wielkośc.



Sluchaj knypie, gdyby Rosja byla zajebana mulem tak jak ty to mowisz to dawno by juz lizala dupe hamerykanca. Rosja to potega militarna. Chuj z tego, ze moga miec przestarzaly sprzet, ale sprzetu i ludzi maja setki razy wiecej od nas, jak hamerykance jebna EMP to ruskie dalej pojada bo ich sprzet bedzie mial wyjebane bo zeby dzialac to elektroniki potrzebuje minimum.

Co do Gruzji, nie zjedli ich od razu bo chcieli sie pobawic/potestowac rozne gowna + gdzie lepiej zdobywac doswiadczenie dla zolnierzy jak nie na wojnie.

Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-01-20, 19:54 33
@up
Szwaby niedawno wyprodukowały i przetestowały laser bojowy o mocy 40kW i planują stworzyć taki o mocy 100kW. Dla porównania - lasery do cięcia blach mają moc poniżej 1kW. Rozkład sił na świecie może się niedługo zmienić, tak mi się wydaje.

Nie zdziwiłbym się jakby szwaby pokrzepione taką przewagą zrobiły powtórkę z 1939.

A jeśli chodzi o potencjał militarny Polski, to każdy z naszych sąsiadów by nas rozkurwił pojedynczo w kilka dni bo każdy ma nad nami przewagę zarówno liczebną (oprócz Czechów, Słowacji i Litwy) jak i technologiczną i gospodarczą. Zawdzięczamy to chujowej polityce w wykonaniu ludzi pozbawionych mózgu, serca i przede wszystkim jaj.
Zgłoś
Avatar
Muzz 2013-01-20, 19:55
BongMan napisał/a:

@up
Szwaby niedawno wyprodukowały i przetestowały laser bojowy o mocy 40kW i planują stworzyć taki o mocy 100kW. Dla porównania - lasery do cięcia blach mają moc poniżej 1kW. Rozkład sił na świecie może się niedługo zmienić, tak mi się wydaje.

Nie zdziwiłbym się jakby szwaby pokrzepione taką przewagą zrobiły powtórkę z 1939.



Potrafiłbyś wysuszyć promień lasera? (tak z ciekawości pytam)
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-01-20, 19:56 16
Muzz napisał/a:

Potrafiłbyś wysuszyć promień lasera? (tak z ciekawości pytam)


A czy w promieniu lasera znajduje się według ciebie jakaś ciecz?
Zgłoś
Avatar
Muzz 2013-01-20, 20:00
BongMan napisał/a:


A czy w promieniu lasera znajduje się według ciebie jakaś ciecz?


No nie, ale nie wiem jak ty tam działasz... Technologia się rozwija, może twoje moce też? (co ja pierdolę, za dużo % chyba)
Zgłoś
Avatar
ma4er 2013-01-20, 20:11
Wszystko fajnie i pięknie, ale my nie mamy armii zdolnej zatrzymać taką siłę ataku. Gdy oni się wpierdolą to zajmą cały kraj, zanim NATO się zorganizuje będzie już za późno.
Zgłoś
Avatar
osa79 2013-01-20, 20:21
Jarosław co "polskie zbaw" nas poprowadzi !!!
Zgłoś
Avatar
Blade ziele 2013-01-20, 20:26 3
a ja powienem tylko tyle, że rosjanie pokazują stary sprzęt na defiladach narodowych. To też jest dziwne wyobrażenie coniektórych. Dziękuję
Zgłoś
Avatar
E................t 2013-01-20, 20:41
prawda jest taka ze ruskie nie musza cwiczyc zeby nas rozjebac
Zgłoś
Avatar
djoshin 2013-01-20, 21:19
Rusy wejdą i zaśpiewają: "jesteśmy u siebie"
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie