18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
Halman 2017-03-23, 11:51 3
Bo Muszę Wysiąść...
Zgłoś
Avatar
~Angel 2017-03-23, 12:05 78
mg93trojmiasto napisał/a:

Podjechać do krawężnika nie potrafi i do tego wysiada na ślepo.



I pewnie jeszcze z ryjem do rowerzysty.
Zgłoś
Avatar
kigam 2017-03-23, 12:40
Niestety ale nasze piękne przepisy winią w tym przypadku rowerzystę... a gdy się znajdzie dobry obrońca ugra współwinę
Zgłoś
Avatar
~Angel 2017-03-23, 12:46 53

podaj mi konkretny przepis który mówi iż winnym kolizji jest rowerzysta.

Zanim zaczniesz pisać o wyssanej z dupy odległości 1 m to przeczytaj:
Cytat:

PoRD - Art. 45.1.3 Zabrania się otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;

Zgłoś
Avatar
mateusos 2017-03-23, 13:23 3
Up.
Ona powie, że się rozglądała, tylko w drugą za witrynami sklepowymi.
Zgłoś
Avatar
Ronoaro 2017-03-23, 13:58 1
Kobieta....BMW...

Za długo jestem na sadisticu by nie wiedzieć jak to się skończy.
Zgłoś
Avatar
Nietzsche 2017-03-23, 14:06
Angel napisał/a:


podaj mi konkretny przepis który mówi iż winnym kolizji jest rowerzysta.


Kod:
Art. 23. 1.<br> 2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość;


Wystarczy? Współwina.
Zgłoś
Avatar
kokos_123 2017-03-23, 14:28 6
Nietzsche napisał/a:

Kod:
Art. 23. 1.<br> 2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość;


Wystarczy? Współwina.


A, to znaczy jak będę omijać kogoś autem jadąc swoim pasem i on otworzy drzwi, to będzie moja wina ( jak on stoi na parkingu i nie jest uczestnikiem ruchu ) ?
do tego tutaj były szyny tramwajowe, więc rowerzysta bez winy

Chyba jest coś co pozwala rowerzystom jechać środkiem pasa przy parkingach, ale nie jest to wymóg.
Zgłoś
Avatar
nowynick 2017-03-23, 15:34 4


chyba Was do reszty pogięło z tą winą rowerzysty, kurwa każdy ma patrzeć jadąc prawym pasem czy jakiś jełop drzwi nie otworzy tuż przed rowerem, osobówką czy ciężarowym? Już kurwa widzę jeden wielki paraliż, bo każdy by jechał max 5 km/h, bo a nóż jakaś baba drzwi uchyli...
Zgłoś
Avatar
jebacgowno 2017-03-23, 16:27
to nie kobieta. To cyganka.
Zgłoś
Avatar
~Angel 2017-03-23, 16:36 20
Nietzsche napisał/a:


Kod:
Art. 23. 1.<br> 2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość;


Wystarczy? Współwina.



Chcesz mi wmówić, że jadąc np taką ulicą powiedzmy dostawczakiem mam zjeżdżać na przeciwny pas ruchu, a gdy jedzie coś z naprzeciwka to się zatrzymać swój pojazd aby zachować bezpieczną odległość (wg twojego toku myślenia to min szerokość pojazdu z otwartymi drzwiami) bo jakiś debil nie popatrzy w lusterko i otworzy drzwi prosto przed maską mojego samochodu.

Mam jedną radę dla ciebie:
Udaj się do najbliższego wydziału komunikacji i oddaj jeżeli posiadasz swoje prawo jazdy zanim zrobisz sobie lub komuś krzywdę na drodze i przesiądź się do komunikacji miejskiej. W żadnym wypadku nie siadaj za kierownicę roweru, skutera itp. Pozostaw transport swojej osoby ludziom odpowiedzialnym i mającym pojęcie o ruchu drogowym.
Zgłoś
Avatar
meier 2017-03-23, 16:54 3
@ Nietzsche
idiota albo trol
Zgłoś
Avatar
vwpassatfan 2017-03-23, 17:36 3
@ Nietzsche to typowy janusz przepisów drogowych, interpretuje je tak jak mu wygodnie
Zgłoś
Avatar
e................s 2017-03-23, 18:41
nie wiem o co spór pod tematem kto jest winien
bo wszystko zależy od koloru włosów kierowczyni / chyba poprawnie napisałem w języku gender/
i czy przyjedzie dwóch policjantów czy mieszańce
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie