18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:30
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-10-10, 16:26
Cytat:

Nagranie z dnia 25-08-2011 r., miało nie trafić na YT z prostego powodu, nie chciałem robić reklamy komuś, kto korzysta z tzw. pleców. W materiale wyraźnie widać, że kierujący konsekwentnie odmawia przyjęcia mandatu na kwotę 600zł, a sprawa znajdzie swój finał w Sądzie - tak myślałem do marca 2012 r., gdy zatrzymał się na słowo przy mnie jakiś kierowca i od słowa do słowa przypomniał mi to zdarzenie, także przekazał, że tamto postępowanie miało finał zakończony kwotą 0zł i co najwyżej pouczeniem, a dumny autor hamowania, przechwala się o swoich wyczynach bez najmniejszych przeszkód.


Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2012-07-15, 22:42
hedd napisał/a:


Sam się dziwię, że swoim 1,6, 101KM odstawiam przy starcie autka za mną z dużo mocniejszymi silnikami. A nie jestem piratem drogowym.



Bo mocniejsze silniki nie muszą sobie udowadniać na każdych światłach, że coś "potrafią"

no i ekodrajwing
Zgłoś
Avatar
hedd 2012-07-16, 8:24
Oho, i się wypowiedział. Nie licz, że mi dojebiesz tekstami, że muszę komuś coś udowadniać, że kozaczę itp. Tu właśnie chodzi o ekodrajwing. Ale widzę, że nie za bardzo wiesz ocb. Otóż ecodriving nie zakłada ruszania w tempie żółwia.

Cytat:

Po zatrzymaniu się na czerwonym świetle, przed znakiem stop, przejściem dla pieszych czy z jakiegoś innego ważnego powodu należy przyjąć zasadę, że ruszamy z maksymalnym przyspieszeniem, jakim dysponuje samochód, unikając oczywiście wpadnięcia kół w poślizg, co wpływa na nadmierne zużywanie się opon, co oczywiście przeczy idei eco-drivingu oraz powoduje niepotrzebną utratę paliwa nie przekładającą się na efektywny wzrost prędkości.
Przyspieszamy możliwie jak najszybciej aż do momentu osiągnięcia docelowej prędkości, jaką zamierzamy następnie utrzymywać.

Taka taktyka nie tylko pozwala nam maksymalnie wykorzystać energię paliwa, ale również daje sposobność samochodom stojącym za nami na takie samo wykorzystanie mocy. W przeciwnym wypadku, jeżeli stoi za nami kilka samochodów i każdy będzie w ślimaczym tempie się rozpędzał, to najprawdopodobniej nie wszyscy zdążą ruszyć przed następną zmianą świateł, a co za tym idzie następny odcinek czasu kilka samochodów, które mogłyby już kontynuować jazdę, będzie musiała stać i czekać [blablabla]

Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-07-16, 15:09
Conscribo napisał/a:



Bo mocniejsze silniki nie muszą sobie udowadniać na każdych światłach, że coś "potrafią"

no i ekodrajwing



ta mocniejsze silniki to może odczekać z 10-20sekund po zapaleniu się zielonego zanim ruszy... taaaa, ma to kurwa sens, można mieć malucha czy tiko i ruszać ze świateł w momencie zmiany na zielone, a można mieć i SLSa i po właczeniu zielonego zastanawiać się czy najpierw sprzęgło czy może gaz...
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2012-07-16, 15:27
makabrax napisał/a:



ta mocniejsze silniki to może odczekać z 10-20sekund po zapaleniu się zielonego zanim ruszy... taaaa, ma to kurwa sens, można mieć malucha czy tiko i ruszać ze świateł w momencie zmiany na zielone, a można mieć i SLSa i po właczeniu zielonego zastanawiać się czy najpierw sprzęgło czy może gaz...



w większości to automaty.

Ale nie po to Ci tak odpisuję, żebyś się niepotrzebnie wkurwiał - nie ma znaczenia jakie auta, znaczenie ma jaki kierowca i skąd on jest. Bo kierowcy wiejscy raczej się nie spieszą a kierowcy miejscy czasem aż za bardzo (nawet na światłach)
Zgłoś