18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:30
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-10-10, 16:26
Cytat:

Nagranie z dnia 25-08-2011 r., miało nie trafić na YT z prostego powodu, nie chciałem robić reklamy komuś, kto korzysta z tzw. pleców. W materiale wyraźnie widać, że kierujący konsekwentnie odmawia przyjęcia mandatu na kwotę 600zł, a sprawa znajdzie swój finał w Sądzie - tak myślałem do marca 2012 r., gdy zatrzymał się na słowo przy mnie jakiś kierowca i od słowa do słowa przypomniał mi to zdarzenie, także przekazał, że tamto postępowanie miało finał zakończony kwotą 0zł i co najwyżej pouczeniem, a dumny autor hamowania, przechwala się o swoich wyczynach bez najmniejszych przeszkód.


Zgłoś
Avatar
zonk 2012-07-15, 0:31 14
W prawdzie nie popieram tego co robią strażnicy miejscy ale ten baran z busa nie wie co gada. Nie ważne ile chodnik ma szerokości, jak parkuje to ma zostawić 1,5 m przejścia. A koleś cwaniaczy bo ma plecy co mnie wkurwia.
Zgłoś
Avatar
bartekmmm 2012-07-15, 0:44 66
Nie ważne jak, ważne, że tępi to leniwe kurestwo z SM.
Zgłoś
Avatar
0statniSprawiedliwy 2012-07-15, 1:20
Akcja od 15.07 min
Zgłoś
Avatar
x................s 2012-07-15, 1:28
pierdolony wieśniaczek w najeczkach
Zgłoś
Avatar
Szwancolot 2012-07-15, 2:15 40
Pani z SM:
-popełniła błędy proceduralne
-źle ustawiła fotoradar
-straci prace

Pan z drogówki
-przytakną pani z SM

Gość w Najeczkach
-zaparkował wbrew przepisom
-nie miał obowiązku przeparkowywać wozu
-nie przyjął mandatu 100zł do czego miał prawo i został ukarany 500 za nic

Pan kamerzysta
-udokumentował błędny mandat 500zł
Zgłoś
Avatar
Mar0 2012-07-15, 3:12 2
@xts
Tia pierdolony wieśniaczek w najeczkach ciekawe co ty byś zrobił, aaaaa nie czekaj gimbusy nie mają prawka. Nara nygusie.

Co do tego foto radaru to nic w Wałbrzychu mają foto radar który wygląda jak śmietnik.Bujaka.
Zgłoś
Avatar
maderfakermen 2012-07-15, 6:49
straż miejska może mi wodę nosić. darmozjady pierdolone pasożyty.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2012-07-15, 8:24
Do policji przyjmują niezbyt lotnych obywateli. Zaś do straży miejskiej przyjmują tych których nie przyjęli do Policji. Pani strażnik powinna najpierw ładnie ze swojej pensji pokryć mandaty które zapłacili kierowcy w tym dniu. Bo takim dowodem na przekroczenie prędkości co najwyżej można sobie dupę podetrzeć.
Zgłoś
Avatar
masabitumiczna 2012-07-15, 9:48 2
Ten cwaniak strasznie tego busa katuje jebany...
A Pan policjant "mietek" bez świateł się do ruchu włącza.
Zgłoś
Avatar
mutant 2012-07-15, 10:05 13
Po pierwsze,

Art. 65. § 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:

1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,

2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,

podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1

Mandat od 20 do 500 zł

Po drugie

Art. 47.

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,

2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,

3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

Mandat 100 zł

po trzecie

Wchodzenie na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi - 100 zł

po czwarte
Ustawa z dn. 29.08.1997 r. o strażach gminnych - strażnik miejski ma prawo do wydawania poleceń, a skoro pan niewyknonał polecenia ( nie przestawił autka ) to powinna zostać wezwana laweta w momencie gdy pan odmówił przestawienia pojazdu, pan odrazu powinien zostać ujęty przez Strażniczke i odstawiony na komisariat w celu przesłuchania i postawienia zarzutu.
Zgłoś
Avatar
Kaszysz 2012-07-15, 10:19
@up

Przed fotoradarami musi być ustawiony też znak informacyjny D-51 "kontrola prędkości - fotoradar" w odległości:

- od 100 do 200 m - na drogach o dopuszczalnej prędkości do 60 km/h,
- od 200 do 500 m – na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h, z wyjątkiem dróg ekspresowych i autostrad,
- od 500 do 700 m – na drogach ekspresowych i autostradach.
Zgłoś
Avatar
mutant 2012-07-15, 10:21
@Kaszysz - masz taki znak ( 11-12 sec filmu )

Pod znakiem D-51 jest tabliczka informacyjna na jakiej odległości on obowiązuje, jakość filmu jest słaba i nie widać owej odległości, może to być nawet 2 km i na takiej odległości SM może robić pomiary
Zgłoś
Avatar
Kaszysz 2012-07-15, 10:26
@up wydaje mi się że przejechał zdecydowanie więcej niż 200m ale to jest moje subiektywne spostrzeżenie
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-07-15, 10:37 7
Kaszysz napisał/a:

@up

Przed fotoradarami musi być ustawiony też znak informacyjny D-51 "kontrola prędkości - fotoradar" w odległości:

- od 100 do 200 m - na drogach o dopuszczalnej prędkości do 60 km/h,
- od 200 do 500 m – na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h, z wyjątkiem dróg ekspresowych i autostrad,
- od 500 do 700 m – na drogach ekspresowych i autostradach.



imo w tym popierdolonym kraju jest to jeden z najbardziej popierdolonych przepisów, drugim w kolejności jest możliwość nie przyjęcia mandatu nawet w momencie gdy policja goni przekreczającego prędkość typu 120kmh na 40tce i ma udokumentowane na filmie...
czemu jakoś kuźwa w krajach zachodnich fotoradary są pochowane gdzieś po krzakach, jedyne co wystaje to "rura" z obiektywu i traska zdjęcia jak tylko ktoś przekroczy prędkość i przychodzi mandat do domu, płacisz i tyle...
a załatwianie spraw tego typu bo "mam wujka w prokuraturze albo sądzie rejonowym i chuj mnie wszystko mogę jeździć jak chce, jak rozjadę kiedyś jakieś małe dziecko albo zabiję jakąś rodzinę bo będę wyprzedzał na 3ciego to dostane najwyżej prace społeczne"
kurwa ludzie co to jest za pierdolenie bo fotoradary są złe, kombinowanie jak tu kurwa obejść każdy mandat... no ja pierdole, a może by tak kurwa zacząć jeździć zgodnie z przepisami, potem jądać przepisowo w mieście widzę we wstecznym lusterku takich cweli którzy jadą mi na zderzaku i próbują "popchnąć" bo jadę im za wolno...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie