18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:30
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-10-10, 16:26
Cytat:

Nagranie z dnia 25-08-2011 r., miało nie trafić na YT z prostego powodu, nie chciałem robić reklamy komuś, kto korzysta z tzw. pleców. W materiale wyraźnie widać, że kierujący konsekwentnie odmawia przyjęcia mandatu na kwotę 600zł, a sprawa znajdzie swój finał w Sądzie - tak myślałem do marca 2012 r., gdy zatrzymał się na słowo przy mnie jakiś kierowca i od słowa do słowa przypomniał mi to zdarzenie, także przekazał, że tamto postępowanie miało finał zakończony kwotą 0zł i co najwyżej pouczeniem, a dumny autor hamowania, przechwala się o swoich wyczynach bez najmniejszych przeszkód.


Zgłoś
Avatar
mutant 2012-07-15, 10:42 3
Umnie w mieście Straż Miejska pomaga niezłapać się na fotoradar :
1) masz znak D-51 z odległością czyli wiesz gdzie mogą ci zrobić fotke
2) SM robi zdjęcia dopiero po przekroczeniu o 21km\h powyżej normy( ograniczenie do 50 to możesz jechać 70 i fotki nie dostaniesz
3) na stronie SM codziennie podane jest gdzie stoi fotoradar ( konkretnie ulice )
A i tak codziennie robi się koło 100-150 zdjęć i teraz moje pytanie na teksty umieszoczne w komentarzach- Czy to Strażnik jest tępy czy obywatel ?
Zgłoś
Avatar
oeming 2012-07-15, 10:50
A im jeszcze chcą broń palną dać
Zgłoś
Avatar
decode21 2012-07-15, 10:51
W mojej opinii w SM pracują debile. Fotoradary (dzięki Donkowi i jego wyborcom jest ich w chuj więcej i jeszcze przybywa, ale co może wiedzieć pajac donek co lata odrzutowcem po Polsce) rzeczywiście są ustawiane jak się im podoba, ciekawe czy mieli jakieś szkolenie z obsługi.
Co mnie najbardziej wkurwia w policji i straży miejskiej - powinno to wyglądać tak:
Funkcjonariusz przedstawia się, prosi o dokumenty, informuje o wykroczeniu i zadaje pytanie "Czy przyjmuje pan mandat" jeśli nie to sprawa trafia do sądu..., wydaje polecenie do kierującego o przestawieniu pojazdu - w razie odmowy wzywa pojazd holujący. Ale nie funkcjonariusze muszą pokazać że są ważni i wdawać się w niepotrzebne dialogi. Funkcjonariusze są na służbie a nie w kawiarni na pogaduchach.
Jeszcze jedno zaparkowałem samochód na płatnym parkingu gdzie należy mieć kartę parkingową. Widzę dwóch takich ze straży miejskiej i pytam gdzie tu można najbliżej kupić karty postojowe. Jak się panowie wzburzyli, bo co to oni nie są. Po chwili łaskawie przekręcając lekko głowę wskazując w którym kierunku jest kiosk. Chyba zapomnieli że są na "służbie".
Zgłoś
Avatar
McMenel 2012-07-15, 10:54 5
makabrax napisał/a:



imo w tym popierdolonym kraju jest to jeden z najbardziej popierdolonych przepisów, drugim w kolejności jest możliwość nie przyjęcia mandatu nawet w momencie gdy policja goni przekreczającego prędkość typu 120kmh na 40tce i ma udokumentowane na filmie...
czemu jakoś kuźwa w krajach zachodnich fotoradary są pochowane gdzieś po krzakach, jedyne co wystaje to "rura" z obiektywu i traska zdjęcia jak tylko ktoś przekroczy prędkość i przychodzi mandat do domu, płacisz i tyle...
a załatwianie spraw tego typu bo "mam wujka w prokuraturze albo sądzie rejonowym i chuj mnie wszystko mogę jeździć jak chce, jak rozjadę kiedyś jakieś małe dziecko albo zabiję jakąś rodzinę bo będę wyprzedzał na 3ciego to dostane najwyżej prace społeczne"
kurwa ludzie co to jest za pierdolenie bo fotoradary są złe, kombinowanie jak tu kurwa obejść każdy mandat... no ja pierdole, a może by tak kurwa zacząć jeździć zgodnie z przepisami, potem jądać przepisowo w mieście widzę we wstecznym lusterku takich cweli którzy jadą mi na zderzaku i próbują "popchnąć" bo jadę im za wolno...



W którym kurwa kraju masz poukrywane fotoradary ? Przejeżdżam przez Czechy, Austrię, Niemcy i Francję i jakoś kurwa nie widzę żadnego fotoradaru w krzakach Bo tam kurwa fotoradar robi jako prewencja a nie jako maszyna do trzaskania pieniędzy przez gminę. Tylko kurwa w Polsce w niektórych gminach głównym źródłem budżetu są dochody z fotoradarów. Co do odmowy przyjęcia mandatu. Każdy ma prawo do odwołania się od jakiegokolwiek postanowienia urzędowego. Każdy kurwa zrozum to to nie jebana komuna. Plus cuda i dziwy czyli polskie ustawianie fotoradarów niezgodnie z zaleceniami producenta co może skutkować w dużych przekłamaniach pomiaru. Wady radarów opartych na efekcie Dopplera. Ale chuj znajdzie się taki napinacz internetowy jak ty i myśli że jest super. Jakoś kurwa nie zauważyłem nigdzie fotoradaru przy szkole czy w tzw "czarnym punkcie" który byłby postawiony przez straż miejską. Jedynie policja zdaje sobie sprawę iż ten sprzęt służy do prewencji i zapobiegania przekroczeniom prędkości a nie jak to ma miejsce w przypadku gmin i SM gdzie grubą kasę się za ich pomocą trzepie.
Zgłoś
Avatar
Cmxku 2012-07-15, 10:57
pala mu przypie i po sprawie by bylo
Zgłoś
Avatar
decode21 2012-07-15, 11:06 3
Szwancolot napisał/a:

Pani z SM:
-popełniła błędy proceduralne jakie, bo ja nie zauważyłem?
-źle ustawiła fotoradar tu fakt
-straci prace dlaczegóż to?

Pan z drogówki
-przytakną pani z SM poinformował o wykroczeniach i wyjaśnił więc wszystko w porządku

Gość w Najeczkach
-zaparkował wbrew przepisom
-nie miał obowiązku przeparkowywać wozu dostał polecenie przepakowania wozu i powinien to zrobić a pani z sm powinna wezwać po pojazd holujący w razie odmowy
-nie przyjął mandatu 100zł do czego miał prawo i został ukarany 500 za nic 500zl dostał za nie okazanie dokumentów czyli wszystko prawidłowo

Pan kamerzysta
-udokumentował błędny mandat 500zł

Zgłoś
Avatar
sarkazm 2012-07-15, 11:17
Nie wiedziałem, że na sadolu jest tylu speców od przepisów ruchu drogowego i prawa.
Zgłoś
Avatar
nuker92 2012-07-15, 11:24
a za brak dokumentów nie jest 50zł mandatu??
Zgłoś
Avatar
mutant 2012-07-15, 11:28
nuker92 napisał/a:

a za brak dokumentów nie jest 50zł mandatu??



za brak tak ale jeśli posiadasz i niechcesz pokazać to popełniasz wykroczenie innej treści
Zgłoś
Avatar
juki 2012-07-15, 11:29 4
@decode21

Widze, ze pracujesz w SM.
Zgłoś
Avatar
decode21 2012-07-15, 11:35
nuker92 napisał/a:

a za brak dokumentów nie jest 50zł mandatu??


Może i mandat od 50zł ale tu była odmowa okazania dokumentu za co jest kara od 500zł w górę.

juki napisał/a:

@decode21

Widze, ze pracujesz w SM.



Ta zniewaga krwi wymaga, znajdę cie i ci wpierdolę.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2012-07-15, 11:40
mam mieszane odczucia:
z jednej strony kolo pojechal po tych cwokach ze sm ktore sa jedna z najbardziej prozniaczych i szkodniczych organizacji skupiajacych samych nieudacznikow
z drugiej pojechal po nich koles ktory jakby nie byl przy korycie to by nawet nie zaczal gatki
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-07-15, 12:00
@nuker92
za brak jednego dokumentu jest 50zł, czyli na ten przykład zapomniałeś prawka, dow. rejestracyjnego i kwitka z OC to razem masz 150zł...

@McMenel
ja tu nie bronie ani SM ani Policji, mi chodzi o samo zachowanie się, tak jak i na drodze zgodnie z przepisami, tak jak i "uruchamianie znajomości", zapierdala taki ciul 100-120kmh w terenie zabudowanym dostaje mandat którego nie przyjmuje bo ma rodzine w policji albo sądzie czy innym chujstwie i wie że mu to umorzą więc dalej będzie jeździł jak popierdoleniec aż w końcu kogoś zabije...

przykłady radarów z niemiec:
autostrada, taki bardziej widoczny:


i taki niekocznie widoczny:


nie wiem czy taki uda ci się zobaczyć:


a tu masz radar w krzakach w mieście:


radary stacjonarne w miastach wyglądają bardzo podobnie do naszych


Jest tylko jedna różnica, przed żadnym nie mają obowiązku ustawiać jakichś popierdolonych znaków, "zwolnij fotoradar" tylko trzaskają foty gdy ktoś przekroczy i nie ma zmiłuj, tylko że zobaczyć kogoś przekraczającego prędkość w mieście w Niemczech jest taką samą szansą jak zobaczyć w Polsce jadącego zgodnie z przepisami...

dodam jeszcze raz, nie chodzi mi tu o obrone stawiających fotoradary, tylko o samo przestrzeganie przepisów, bo jeżeli pojedziesz zgodnie z nimi (a nawet i 10kmh szybciej co można wg ustawy) to wtedy się chujom nie zwrócą koszty tych jebanych skrzynek...
czytałem jeszcze gdzieś newsa jak to donek chciał żeby radary przyniosły 1,2mld zł do budżetu w tym roku, a niestety po 5ciu miesiącach mają dopiero 6mln :]
Zgłoś
Avatar
varti 2012-07-15, 12:14 1
Kurwa jak ja nie cierpię takich cwaniaczków. Ma tatusia radnego i myśli ze mu kurwa wszystko wolno. Myśli że jak ma przed sobą zielonego SM a w dodatku kobietę to może chuj wie co. Na końcu jeszcze wysiadł i ciśnie tą strażniczkę. Kurwa co za państwo
W Stanach Zjednoczonych za takie zachowanie względem funkcjonariusza, dostałby w palnik, zapakowaliby go do radiowozu i zawieźli na komisariat. Samochód by mu odholowali a sam cwaniaczek pewno dostałby prace społeczne i zapierdalał w sobotę przy plewieniu klombików. A mandat i tak musiałby zapłacić albo odpracować.
Ale u nas się oczywiście tak nie da bo zaraz się odezwie stado pokrzywdzonych. Ludzie jeździjcie zgodnie z przepisami ruchu to mandatów nie będziecie dostawać. JA osobiście jestem za ustawianiem radarów w terenach zabudowanych. Trzeba tępić bezwzględnie buractwo, debilizm i cwaniactwo na drogach.

Aha, i tak btw. kim jest ten facet z kamerą i dlaczego filmuje policyjny sprzęt? A dwa dlaczego przeszkadza w pracy SM? Jak chce się z tą panią umówić to niech ją zaprosi na ciastko, a nie zapierdala za nią z kamerą i szuka spisku
Zgłoś
Avatar
michalkamienpl 2012-07-15, 12:59
Dooobrze! Tepic kurwiska!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie