18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
kemcia 2013-08-19, 11:25
@dnr
W tym wypadku Szwajcaria, najbogatszy kraj mając forsę i możliwość bawienia się ujebała administracji nogi. Nie widzę w twoim poście logiki "Szwajcaria jest bogata, więc mają pieniądze żeby eksperymentować" i w ramach tego oszczędzają miliardy na administracji, socjalu i wyżywieniu biurw poprzez wyrwanie chwasta. Takie eksperymenty to ja poproszę. Nie mam nic przeciwko żeby nawet jako biedny kraj coś takiego wprowadzić
Zgłoś
Avatar
milosciprzyjazn 2013-08-19, 11:34
PanMarian napisał/a:

Od tego sa organizacje charytatywne, chcesz to plac.


Nie, od tego są ci, którzy mają na świecie forsę, żeby utrzymywać w zdrowiu i względnym standardzie poziom życia społeczeństwa. Żeby menelstwo i ubóstwo nie wylewało się z rynsztoków na ulice. Nie żyjemy jeszcze w na tyle idealnym świecie, żeby ludzie myśleli o innych (zwłaszcza bogaci), dlatego oni przede wszystkim powinni dawać pieniądze, ponieważ mają ich najwięcej.
PanMarian napisał/a:

Rownie dobrze, moglbys napisac, ze nalezy wyposrodkowac swoja plec...


Niedostateczny z minusem za błędną próbę użycia "logiki". Określona płeć nie jest skrajnością. Można za to popaść w skrajność, jeżeli chodzi o cechy płci, jak np. agresja, dominacja czy delikatność, wrażliwość itp. Rodzimy się mężczyzną albo kobietą, ale to nie to samo co popadanie w skrajności ...
A tak poza tym, brawa za porównanie płci do poglądów politycznych...
PanMarian napisał/a:

Nikt. Podobno jestesmy rowni wobec prawa, nie?


Ach, no tak, w takim razie jeżeli osoba zarabiająca 2500 zł oddaje 50 zł na cele dobroczynne, to ktoś kto zarabia 50 000 powinien oddać tyle samo! Cóż za piękna idea!
Nie chodzio gorsze traktowanie kogoś względem prawa, po prostu wraz ze statusem i zamożnością rosną pewne zobowiązania, które i tak w skali zarobków są tak samo odczuwalne dla bogatszego jak i biedniejszego.
PanMarian napisał/a:

No wlasnie, ale spoleczenstwo to nie panstwo, a kapitalistyczna kiedys Anglia, byla miejscem rozkwitu charytatywnosci.


Chodzi tu o naród i społeczeństwo, po co mieszać państwo?
PanMarian napisał/a:

Nie, nie musza, bo ta pomoc powinna byc dobrowolna, a wymuszanie jej, zwane jest rabunkiem, a nie pomoca.


Ach, no tak, dostać jak najwięcej, ale nie dać nic. Logika godna świń siedzących przy korycie na wiejskiej. Dobrowolna pomoc może byłaby i ładną ideą, ale nie w rzeczywistym świecie. Tyle.

qwachu napisał/a:

Właściwe @PanMarian pięknie podsumował i zripostował logikę lewaka,


Lewaka? Haha... No proszę, ktoś już ma nieźle namieszane w główce bełkotem prawicowych kaznodziejów. To dosyć śmieszne, gdy nazywacie lewakami wszysktich, którzy mają choć trochę odbiegające od was poglądy.. Śmieszne i fanatyczne : )
A co do tego nader błyskotliwego podsumowania Pana Mariana też bym się nie zgodził./ Dla mnie to jednak wciąż dosyć egoistyczny, prawicowy bełkot, który również mogę zripostować i nic to nie zmieni...
Zgłoś
Avatar
WolfManGoth 2013-08-19, 12:04 2
Tak bardzo wielu, by chciało zaglądać do czyiś portfeli, a sami są zbyt tępi, by coś ze swoim zrobić.
Efekt życia w realnym socjalizmie...
Zgłoś
Avatar
dnr 2013-08-19, 14:00
kemcia napisał/a:

@dnr
W tym wypadku Szwajcaria, najbogatszy kraj mając forsę i możliwość bawienia się ujebała administracji nogi. Nie widzę w twoim poście logiki "Szwajcaria jest bogata, więc mają pieniądze żeby eksperymentować" i w ramach tego oszczędzają miliardy na administracji, socjalu i wyżywieniu biurw poprzez wyrwanie chwasta. Takie eksperymenty to ja poproszę. Nie mam nic przeciwko żeby nawet jako biedny kraj coś takiego wprowadzić



Chodziło mi o to, że mogą sobie bardziej opodatkować "bogatych" i mieć dobry socjal, bo ludzie i tak są w miarę zamożni i ten rabunek ich bardzo nie zaboli. Z ukrócaniem biurokracji i wypierdalaniem biurw jak najbardziej się zgadzam oczywiście.

miłosciprzyjazn, brzydzą mnie twoje poglądy, chcąc narzucać komuś pomoc innym i jakieś "zobowiązania" praktykujesz FASZYZM. Ty masz rację, a oni nie, bo tak, więc wsadzisz im łapę do portfela i zabierzesz większość, bo bogaci i mają obowiązek się "dzielić". Wszelka pomoc powinna być dobrowolna. Cokolwiek innego jest rabunkiem.
Zgłoś
Avatar
PanMarian 2013-08-19, 14:22 2
Cytat:

Nie, od tego są ci, którzy mają na świecie forsę, żeby utrzymywać w zdrowiu i względnym standardzie poziom życia społeczeństwa. Żeby menelstwo i ubóstwo nie wylewało się z rynsztoków na ulice. Nie żyjemy jeszcze w na tyle idealnym świecie, żeby ludzie myśleli o innych (zwłaszcza bogaci), dlatego oni przede wszystkim powinni dawać pieniądze, ponieważ mają ich najwięcej.

Kto niby tak powiedzial? Ja moge powiedziec "Od utrzymywania darmozadow i ludzi, ktorzy pracowac nie moga jest pan z nickiem milosciprzyjazn na sadisticu" dziala to juz? I jak to nie zyjemy na takim swiecie? Przeciez wlasnie napisales polstronnicowy wyklad o innych, a zwlaszcza ich pieniadzach, wiec jednak ktos o nich mysli, i chyba nie musze przypominac o rozkwicie, fundacji charytatywnych w kapitalistycznej Anglii. I co z tego, ze maja najwiecej pieniedzy, parafrazujac twoje stwierdzenie moge napisac: dlatego oni winni byc najbogatszymi, albowiem najwiecej zarobili.
milosciprzyjazn napisał/a:

Niedostateczny z minusem za błędną próbę użycia "logiki". Określona płeć nie jest skrajnością. Można za to popaść w skrajność, jeżeli chodzi o cechy płci, jak np. agresja, dominacja czy delikatność, wrażliwość itp. Rodzimy się mężczyzną albo kobietą, ale to nie to samo co popadanie w skrajności ...
A tak poza tym, brawa za porównanie płci do poglądów politycznych...

Jak to plci nie sa skrajne? Sa, masz jedna skrajnosc - mezczyzne, i druga skrajnosc - kobiete, i jak spojrzysz na to co sie dzieje gdy probujesz te skrajnosci wyposrodkowac (biedron, grodzkie), to widac od razu, ze to nie dziala.
Cytat:

Ach, no tak, w takim razie jeżeli osoba zarabiająca 2500 zł oddaje 50 zł na cele dobroczynne, to ktoś kto zarabia 50 000 powinien oddać tyle samo! Cóż za piękna idea!

Nie, chodzi o to, ze kazdy moze zaplacic ile chce, i uwierz mi, ze wiecej zarabiajacy, oddaja przecietnie wiecej niz ci z dolu, teraz jest to troche zakrzywione, bo jak ktos kto musii oddac najpierw 80% dochodu, potem w vacie 25% wartosci tego co kupi, jeszcze troche na akcyzie, ma pomyslec sobie "spoko, nie ma problemu, zaplace drugi raz", no bo teraz ponoc to panstwo sie tym zajmuje, i dlatego tak zdziera.
milosciprzyjazn napisał/a:

Nie chodzio gorsze traktowanie kogoś względem prawa, po prostu wraz ze statusem i zamożnością rosną pewne zobowiązania, które i tak w skali zarobków są tak samo odczuwalne dla bogatszego jak i biedniejszego.

To jest wlasnie nierowne traktowane.
milosciprzyjazn napisał/a:

Chodzi tu o naród i społeczeństwo, po co mieszać państwo?

To ty starasz sie mowic, ze panstwo ma interweniowac, ja chce, zeby spoleczenstwo sie same tym zajelo.
Cytat:

Ach, no tak, dostać jak najwięcej, ale nie dać nic. Logika godna świń siedzących przy korycie na wiejskiej. Dobrowolna pomoc może byłaby i ładną ideą, ale nie w rzeczywistym świecie. Tyle.

DOSTAC? KURWA, DOSTAC? Powiedz Qwachowi, ze dostal swoje pieniadze, powiedz komukolwiek ciezko pracujacemu, ze dostal swoje pieniadze, a nie zarobil na nie, gwarantuje, ze jak trafisz na kogos bardziej zjebanego po robocie to dostaniesz solida lufe w morde.
milosciprzyjazn napisał/a:

Lewaka? Haha... No proszę, ktoś już ma nieźle namieszane w główce bełkotem prawicowych kaznodziejów. To dosyć śmieszne, gdy nazywacie lewakami wszysktich, którzy mają choć trochę odbiegające od was poglądy.. Śmieszne i fanatyczne : )

Tak, wlasnie Lewaka, ktos kto twierdzi, ze polowa spoleczenstwa, ma zapierdalac na reszte jest dla mnie Lewakiem.
milosciprzyjazn napisał/a:

Dla mnie to jednak wciąż dosyć egoistyczny, prawicowy bełkot

Adam Smith, Milton Friedman, Szkola Austriacka, i banda innych ekonomistow, to jak najbardziej okaz belkotu, moj przyklad Angii to tez belkot, Hong Kong - Belkot, Chile - Belkot, XIX i XXw. Ameryka - Belkot,
Zas po twojej stronie stoja: Dzisiejsza Polska(i reszta Europy z tempem rozwoju -1%), ZSRR, Kuba, i inne.
Sam wybieraj
Cytat:

Socjalistyczny bełkot kończy się, gdy ktoś tak jak ja z 7000 musi zapłacić 4000 podatków (ZUSy, Srusy itp.) a za resztę wyżyć w Warszawie z kredytami, utrzymując kobietę i próbując rozwijać własny biznes. Ciekawe ile Wy drogie lewaki wytrzymalibyście pracując dzień w dzień (niedziela to też dzień) po 12-16 h. Ostatnio brałem 2 tyg. urlopu, żeby pochałturzyć i wykaraskać się trochę z długów.

Dla mnie wspanialy(a raczej okropny) przyklad bycia jebanym przez panstwo. Dla Lewaka "7 Tysiecy? Kurwa, powinienes oddac z tego 6500, bezrobotni daja sobie rade za 500zl, to ty tez. I jeszcze bedzie Urlop bral, ha, klasa robotnicza nie robi sobie przerw, no i co to jest chalturzenie? Na pewno jakis dochodzik na czarno, nieopodatkowany, zaraz trzeba bedzie skarbowke powiadomic" Jak widac, komuna zostawia slady, i ze 20lat minie pewnie, zanim ten snieg stopnieje.
Zgłoś
Avatar
kemcia 2013-08-19, 14:45 3
@dnr Masz rację, z tym że w Szwajcarii nawet ten wyżej opodatkowany bogaty ma niższy podatek niż tutaj skrajna bieda. Wliczając zusy świadczenia i inne gówno to ci najbogatsi u nas mają najniższe podatki, a biedota ma przesrane bo pracodawca aby dać najniższą krajową musi dorzucić kolejne 1,5 tysiąca na ten jebany system (podawanie pensji brutto to jak mierzenie chuja z kręgosłupem)
Zgłoś
Avatar
dnr 2013-08-19, 20:04 3
No kemcia, ja się zgadzam że w Szwajcarii jest dobrze, i popieram raczej to co robią, ale właśnie nie można porównywać tego do biednej Polski. Najbardziej mnie wkurwia, że ta cała "polityka socjalna" najdotkliwiej drze z dość biednych, ale pracujących. Opłać kurwa podatek, zusy nfzety inne chujstwa, i nic nie zostaje z tej minimalnej pensji, a za to nieroby i oszuści balują za zasiłek.
Zgłoś
Avatar
bugaj 2013-08-21, 14:41
dnr napisał/a:

@up, jest różnica między wyznawcą islamu a ciapatą małpą chcącą odciąć ci łeb za jedzenie bekonu.



O matko, co się stało?! Jednak dostrzegasz różnicę?! Brawo, jakiś progres intelektualny...
Zgłoś