18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Rozbiór Ukrainy
wudun • 2014-03-18, 13:11
Ostatni cze sto przeglądam serwisy informacyjne i trafiłem na takiego kwiatka:

Cytat:

Lider lojalnej wobec Kremla nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował we wtorek Polsce, Węgrom i Rumunii, by włączyły się do rozbioru Ukrainy.

Żyrinowski uczynił to z trybuny Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, podczas dyskusji nad uchwałą izby "O sytuacji na Krymie", w której z zadowoleniem odniosła się ona do wyrażonej w niedzielnym referendum przez mieszkańców tego ukraińskiego półwyspu woli przyłączenia się do Federacji Rosyjskiej.

Lider LDPR jest znany z kontrowersyjnych, nacjonalistycznych i wielkomocarstwowych wystąpień. Uważany jest za polityka bardzo dobrze wyczuwającego nastroje panujące na Kremlu, niektórzy analitycy uważają, że często mówi to, czego z różnych powodów powiedzieć nie może lub nie chce Kreml.
"Ukraińcy zawsze przegrywali"

Żyrinowski oświadczył, że "Kijów nigdy nie zgodzi się na federalizację Ukrainy, gdyż nie jest już w stanie czymkolwiek rządzić". - W Kijowie nastąpił paraliż władzy - podkreślił.

Zauważył, że "taki los zawsze spotykają podejmowane przez Ukrainę próby budowy państwa". Dodał, że Ukraińcy już 300 lat temu "miotali się" między Rosjanami, Szwedami, Turkami i Polakami. - I zawsze przegrywali - zaznaczył.

Według Żyrinowskiego "nadszedł czas, by nie tylko rosyjskie ziemie wróciły pod rosyjską flagę". - Ziemie zachodniej Ukrainy w czasach reżimu stalinowskiego słusznie zostały przyłączone do Związku Radzieckiego. Chodziło o to, aby powstrzymać niemieckie armie jak najdalej (od granic ZSRR). Ale to nie były rosyjskie ziemie; to nie były ukraińskie ziemie - oświadczył.

- To były polskie ziemie wschodnie - Łuck, Lwów, Tarnopol, Iwano-Frankowsk i Równe. Obwód zakarpacki - to Węgry. W Użhorodzie wszyscy mówią po węgiersku. Albo po rosyjsku. Nie ma żadnego związku z Ukrainą. I Czerniowce - w tym wypadku żadnego porozumienia nie było. Stalin zabrał Czerniowce dla zaspokojenia apetytu; porozumienia z Hitlerem nie było - oznajmił.
"Czas, by zwrócić te ziemie"
Przywódca LDPR podkreślił, że "teraz nadszedł czas, by zwrócić (te ziemie)". - Są to trzy kraje NATO - Rumunia, Węgry i Polska. Chodzi zwłaszcza o Polskę. W jej wypadku mowa jest o pięciu wschodnich obwodach. Zniknie wówczas pojęcie zachodnioukraińskiego nazizmu, faszyzmu i rasizmu. Niech Polacy się tym zajmują. I Węgrzy, i Rumuni - powiedział.

Zdaniem Żyrinowskiego "prawdziwa Ukraina, to centralna Ukraina, bez zachodnich ziem, które bardziej są polskie i bez wschodnich, które bardziej są rosyjskie". - Sumy, Czernihów, Chmielnicki, Połtawa, Winnica, Kirowohrad, Krzemieńczuk i Kijów - to można uważać za Ukrainę, choć i to było prezentem"- wskazał.

Prowadzący obrady przewodniczący Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin, jeden z najbardziej zaufanych współpracowników prezydenta FR Władimira Putina, w żaden sposób nie zareagował na wystąpienie Żyrinowskiego.



Ciekawy pomysł pozbycia się upowców z ukrainy. Dać Polakom niech się oni w tym babrają;D
Zgłoś
Avatar
tds1974 2014-03-18, 13:41 3
Jak to napisał Andrzej Saramonowicz: "Lider lojalnej wobec Kremla nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował we wtorek Polsce, Węgrom i Rumunii, by włączyły się do rozbioru Ukrainy.
Pisałem parę tygodniu temu, że Moskwa rozpocznie budowanie XXI-wiecznego antagonizmu polsko-ukraińskiego przez generowanie historycznych resentymentów Polaków i Ukraińców.
Przyglądajmy się Polsce uważnie. Ci, którzy podchwycą rosyjską myśl i zaczną przebąkiwać o naszym "powrocie do Lwowa", są na usługach Moskwy".
Zgłoś
Avatar
spiceman 2014-03-18, 13:47
Rozbiór dupy
Zgłoś
Avatar
TRQPL 2014-03-18, 14:34 3
Chociaż raz w naszej Historii mogli byśmy zmienić rolę i dokonać rozbioru Ukrainy.

Chciałbym żeby w związku z zagrożeniem, Wojsko Polskie prewencyjnie wkroczyło "Tam gdzie lwowskie śpią Orlęta"

I Lwów powróci do macierzy. Jeszcze razem się przejdziemy Łyczakowską.

PS wiem wiem piękny sen.

PS 2

tds1974, Ja jestem na usługach moich głosów w głowie oraz nieustanie ulatniającego się gazu ziemnego.
Zgłoś
Avatar
AleMasakra 2014-03-18, 14:48
Tylko że my tego ich syfu nie chcemy. Podejrzewam że Węgrzy i Rumuni też nie;
Zgłoś
Avatar
polslav 2014-03-18, 15:21
z naszymi hipster-ciotami, to tacy banderowcy z majdanu raz dwa odbiorą Przemyśl i Lublin a nie Polska przyłaczy do siebie Lwów
Zgłoś
Avatar
kamuha 2014-03-18, 15:36 2
TRQPL napisał/a:

Chociaż raz w naszej Historii mogli byśmy zmienić rolę i dokonać rozbioru Ukrainy.

Chciałbym żeby w związku z zagrożeniem, Wojsko Polskie prewencyjnie wkroczyło "Tam gdzie lwowskie śpią Orlęta"

I Lwów powróci do macierzy. Jeszcze razem się przejdziemy Łyczakowską.

PS wiem wiem piękny sen.

PS 2

tds1974, Ja jestem na usługach moich głosów w głowie oraz nieustanie ulatniającego się gazu ziemnego.



pierolisz jak potłuczony. Co byłoby tu pięknego? To że po przyłączeniu takich ziem trzeba by wpompować niewyobrażalną ilość pieniędzy na wszystko - bo akurat tam nic nie ma.
Różnice kulturowe i społeczne to niebo i ziemia. Zawiści regionalne murowane. Dodatkowo rodziny wypędzone w czasie II w światowej i pozbawione swojego majatku zaczęłyby wracać na swoje i domagać się zwrotu zagrabionego mienia = gwarantowana wojna domowa.

poza tym znowu sąsiadowalibyśmy z Rosją co nie jest akurat nam na rękę. Ukraina istnieje i powinna istnieć. Nie silna ale taka aby nie stanowiła zagrożenia dla nas i aby była buforem pomiędzy nami a ruskimi. Póki są kraje które odgraniczają nas od tej swołoczy to mamy względny spokój.
Zgłoś
Avatar
rantanplan 2014-03-18, 19:29
@polslav pozwalam Ci zostać ich kapitanem. Jako internetowy bojownik jesteś w końcu wyżej niż taka hipster-ciota więc idz walczyć
Zgłoś
Avatar
buer2008 2014-03-18, 19:55
tds1974 napisał/a:

Jak to napisał Andrzej Saramonowicz: "Lider lojalnej wobec Kremla nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował we wtorek Polsce, Węgrom i Rumunii, by włączyły się do rozbioru Ukrainy.
Pisałem parę tygodniu temu, że Moskwa rozpocznie budowanie XXI-wiecznego antagonizmu polsko-ukraińskiego przez generowanie historycznych resentymentów Polaków i Ukraińców.
Przyglądajmy się Polsce uważnie. Ci, którzy podchwycą rosyjską myśl i zaczną przebąkiwać o naszym "powrocie do Lwowa", są na usługach Moskwy".



Na usługach Moskwy może nie... Ale jest mnóstwo ludzi dość głupich, żeby pchać naród w bagno w imię wydumanej historycznej sprawiedliwości. Ja Ci mówię, nasi politycy nie są zdrajcami. Tylko na takich wyglądają bo to głównie idioci. Są na tyle naiwni, że każdy może ich ruchać.
Zgłoś
Avatar
Linneus 2014-03-18, 20:15 1
Kretynizm. Jeśli kiwniemy palcem na Ukrainę, to się odizolujemy od NATO i UE, a sami to się możemy co najwyżej po d*pie podrapać.
Zgłoś
Avatar
TRQPL 2014-03-19, 8:59 2
kamuha napisał/a:



pierolisz jak potłuczony. Co byłoby tu pięknego? To że po przyłączeniu takich ziem trzeba by wpompować niewyobrażalną ilość pieniędzy na wszystko - bo akurat tam nic nie ma.
Różnice kulturowe i społeczne to niebo i ziemia. Zawiści regionalne murowane. Dodatkowo rodziny wypędzone w czasie II w światowej i pozbawione swojego majatku zaczęłyby wracać na swoje i domagać się zwrotu zagrabionego mienia = gwarantowana wojna domowa.

poza tym znowu sąsiadowalibyśmy z Rosją co nie jest akurat nam na rękę. Ukraina istnieje i powinna istnieć. Nie silna ale taka aby nie stanowiła zagrożenia dla nas i aby była buforem pomiędzy nami a ruskimi. Póki są kraje które odgraniczają nas od tej swołoczy to mamy względny spokój.



Koleżko z morskiej piany uświadamiam cię że Polska sąsiaduje z Rosją.

W moim pięknym śnie nie ma problemów z budżetem ponieważ nie rządzi nami kłamca i rudy żyd. Jezeli myślisz że jakieś traktaty nas obronią przed ewentualną agresją FR to odsyłam do historii.

Po II WŚ ruskie zagarnęły Litwę , Łotwę i Estonię. Stało to w sprzeczności z jakimkolwiek prawem, traktatami itd.

USA nie uznała tego przyłączenia a ich wyrazy oburzenia trwały 50 Lat.

Wildze że we Lwowie nie byłeś a lekcje geografii i historii w podstawówce przesiedziałeś w jednym z kibli robiąc kopciuchy z zapałek. Taki z Ciebie bawidamek.

PS 1 Mój dziadek po garbie takich jak ty wchodził na konia.
PS 2 Pierdolić to Ja będę twoje córki. Pod warunkiem że jakiś Bazyl Ci popuści.
Zgłoś
Avatar
menelutor 2014-03-19, 11:10
A ja jestem jak najbardziej na tak, powinniśmy zachodnią Ukrainę włączyć do naszego terytorium. Pod warunkiem, że najpierw ruscy wezmą do siebie wszystkich ukraińców tam zamieszkujących. Ciekawe, czy będą chętni.
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2014-03-19, 13:14
Idąc tym tokiem myślenia, to połowa Białorusi i Wileńszczyzna również powinny "wrócić" do Polski, ciekawe czy Łukaszenka słyszał o tej propozycji?
Zgłoś