18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Rozmowa kwalifikacyjna po Polsku
H................4 • 2012-11-13, 15:56
1. Dlaczego zdecydował się pan aplikować akurat do naszej firmy?

- Bo jesteście najlepszą firmą w galaktyce. Tej i sąsiednich. Żartowałem. Bo daliście, kurwa, ogłoszenie, a ja szukam lepszej pracy?

2. Dlaczego rozstał się pan z poprzednim pracodawcą?

- Bo trafiłem na zakompleksionego małego fiutka, zwanego "menedżerem", a mój zespół miał największą w firmie rotację - w ciągu roku ze starego składu 14 osób zostały 2?

3. Co się panu podobało w korpo?

- To, że na dziadowskim polskim rynku pracy płacili relatywnie dobrze, dzięki czemu było mnie stać na pół bułki i plaster goudy dziennie.

4. Co się panu nie podobało w korpo?

- Głupie HRy i ich głupie pytania.

5. Dlaczego ma pan miesięczną przerwę w zatrudnieniu w 1963?


- Bo postanowiłem rzucić wszystko i wyjechać do Boliwii uprawiać bataty. A po miesiącu się rozmyśliłem. W sumie, co was to obchodzi? Czy nie bardziej istotne jest, jaką wartość dodaną mogę wnieść do waszej firmy w przyszłości?

6. Pana mocne strony?

- Umiem nieźle ściemniać na rozmowach kwalifikacyjnych.

7. Pana słabe strony?

- Niski próg tolerancji na głupotę.

8. Czy na projekcie ABC uważa pan, że się rozwinął?

- Nie, kurwa. Uwsteczniłem się. Serio, kto wam pisze te pytania, Magda Gessler?

9. Pana oczekiwania finansowe?

- 120K miesięcznie. Netto. Hi hi hi. A poważnie - po co pytacie, skoro i tak na końcu weźmiecie jakąś dziewczynkę na utrzymaniu rodziców, bez doświadczenia, za tysiaka? W każdym cywilizowanym kraju to pracodawca podaje widełki płacowe już na etapie ogłoszenia - skoro aspirujecie do bycia "międzynarodowym ąę", może warto byłoby do tych standardów dążyć?

10. Czy dysponuje pan referencjami od pracodawcy U, V, X, Y i Z?

- Pewnie. Cieszę się, że tak dokładnie sprawdzacie, czy nie uroiłem sobie pozycji w CV. W końcu, jak powiedział Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili: "kontrola najwyższą formą zaufania". Mam też i chętnie przedstawię cenzurkę z przedszkola, dyplom z rytmiki, kartę pływacką i stempel z ziemniaka. A, i świadectwo maturalne - bo w sumie nie ma pewności, że skończyłem liceum, prawda?

11. Bardzo dziękuję za spotkanie. Teraz obrobimy pana w gronie HRów. Jeśli jakimś cudem uznamy, że do czegoś pan się nadaje, dostanie pan zaproszenie na kolejną rozmowę, z partnerem naszej firmy. Potem kolejną, z drugim partnerem. Potem z trzecim i czwartym partnerem. Potem z piątym. Potem z panią księgową. Potem z naszymi sekretarkami. Potem z panią Gienią sprzątaczką, która zapyta pana o zalety Domestosa - sugeruję się przygotować. Potem ze wszystkimi na literę "L". Na końcu jeszcze tylko portier z dołu i wtedy umówimy się już na podpisanie umowy. Mam nadzieję, że to nie problem?


- Absolutnie nie. Nie wiem co robić z wolnym czasem... Lubię też trwonić pieniądze na dojazdy, postoje, czyszczenie garnituru i napoje energetyczne. Uwielbiam też żyć w poczuciu niepewności i ciągłego oczekiwania - to takie ekscytujące!

tekst pochodzi z wykopu.
Zgłoś
Avatar
_kwiatek_ 2012-11-13, 16:12 9
jakie to polskie!!! odp. na 9 pytanie jest sednem każdej rozmowy kwalifikacyjnej w naszym kraju...
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2012-11-13, 16:47
bylem na tylu podobnie wygladajacych rozmowach o prace ze moglem sam wpasc na pomysl napisania tego;) ot polski syf...
Zgłoś
Avatar
petru23 2012-11-13, 17:48
no ale jak, dostałeś tą pracę czy tylko sprawozdanie z przebiegu rozmowy rekrutacyjnej sporządziłeś?
Zgłoś
Avatar
w3n5zu 2012-11-13, 18:47
To, że tekst pochodzi z wykopu to trochę mało... Tekst napisał Farquart
Zgłoś
Avatar
Skowroniasty 2012-11-13, 19:02 1
Gdybym miał pewność, że odpowiedzi w ogóle padły na rozmowie kwalifikacyjnej, to postawiłbym piwo, a tak to nie wiadomo czy radosna twórczość autora, czy inna forma wyrażania kreatywności. Wielu z Nas było na takich debilnych rozmowach, wielu jeszcze będzie, ale i tak Ci co musza przez to przejść (ot choćby 'pierwsza' poważna rozmowa o pracę) będą na tyle wysrani, że powiedzą wszystko książkowo, jak im nawkładano do mózgu w jakichś 'Akademiach Sukcesu'' czy 'Jak dostać swoją wymarzoną pracę za 1100 złotych netto kurwa jego mać'

_kwiatek_ napisał/a:

jakie to polskie!!! odp. na 9 pytanie jest sednem każdej rozmowy kwalifikacyjnej w naszym kraju...


Kwintesencja każdej rozmowy, taka wiśenka z tortu. Aplikujący o pracę boi się powiedzieć za dużo, bo 'oddzwonią', a z kolei jak powie za malo - to właśnie tyle dostanie.
Zgłoś
Avatar
Vindigo 2012-11-13, 19:02 1
Z jednej strony sami do tego doprowadziliśmy, ceniąc się na 1000zł na rękę i godząc się za tyle pracować... Z drugiej, nie każdego stać by w nieskończoność szukać czegoś za więcej lub czekać aż fiuty z korpo zmiękną i z powodu braku chętnych podniosą płacę. Ciężko stwierdzić kto zaczął to błędne koło i kto je zakończy.
Zgłoś
Avatar
Ranqer 2012-11-13, 19:08
Kurwa, ale śmieszne
Zgłoś
Avatar
mesiash 2012-11-13, 19:25
Jeśli aplikuje się do pracy w korpo, to oczekiwania pytanie o wniesioną wartość dodatnią jest co najmniej głupie. Nie po to coś jest korporacją, żeby każdy mógł sobie wprowadzać zmiany wedle własnego widzimisię. Oczywiście teksty napisane przez absolwenta prywatnej uczelni na kierunku Psychologia??

Poza pytaniem piątym, cała reszta ma naprawdę sens.
Zgłoś
Avatar
n................i 2012-11-13, 19:44 5
Phi, pamiętam jak szukałem pierwszej roboty, od miesięcy i w końcu kumpel mi załatwił po znajomości (Polska) a chwile potem dostałem zaproszenie do kijowego call center na rozmowę kwalifikacyjną i dla jaj tam poszedłem.
Totalna olewka. Gdyby ludzie dookoła mnie mogli się jeszcze bardziej wyprostować to by popuścili lub złamali kręgosłup, a ja totalnie wyjebane bo nic mi nie zależało
Rozmowa się zaczyna, wchodzę do pokoju i moje pierwsze słowa na widok kobiety która mnie egzaminuje
Wow, wyglądasz nieziemsko (była ostra dupa) <rumieńce, chichot i pytania, przynajmniej te które pamiętam>
1Mocne strony
Cierpliwość by przychodzić w takie miejsca
2Słabe
Jak wyżej
3Gdzie się widzisz za 5 lat
Nie tutaj bo znam swoją wartość i po wygaśnięciu umowy już mnie tu niema
4Gdyby pan miał sprzedać telefon..
<wyjmuje swój, prezentuje zalety i dodaje> do tego mam na nim fotki mojego adonisowego ciała gratis <znowu chichoty i rumieńce>.
Potem obliczyłem, że na te rozmowy zaproszono co najmniej 300 osób, chcieli zatrudnić 15 i do tego ja byłem wśród tych 15 Oczywiście odrzuciłem tą ofertę ale było zabawnie

Z kolei mój znajomy na studiach chociaż nie szuka pracy wszędzie składa CV, gdzie się tylko da i chodzi na wszystkie rozmowy o pracę. Wszyscy go już znają bo robi to od około 3 lat i pomimo tego idzie tam i mówi coś w stylu "Ooo, pani Basia, jak tam synek"
Co z tego ma? Doświadczenie bo w przyszłości chce pracować w doborze kadr (chuj jak to zwał)
Zgłoś
Avatar
why 2012-11-13, 19:53
Identyczną rozmowę przeprowadzam w myślach jeżdżąc od jednej rozmowy kwalifikacyjnej do drugiej. So cruel, yet so true...
Zgłoś
Avatar
neonufka 2012-11-13, 20:58 3
oh lepiej narzekać, jacy to wszyscy są źli, za mało płacą, za dużo wymagają, a ja przecież wstaję rano i poświęcam swój cenny czas firmie, którą generalnie mam w dupie. Potem "pracuję" CAŁE 8 godzin, oczywiście koniecznie z przerwami na facebooka i załatwianiem swoich prywatnych spraw. Się należy! A co! Niech choć połowa z tych narzekających założy swoje firmy... nie! bo najlepiej iść go kogoś na etat i wymagać
Zgłoś
Avatar
przemello 2012-11-13, 21:20 1
podejście typu pracodawca musi mi dać jak najwięcej, a ja od siebie jak najmniej - bo po co się przemęczać To takie Polskie... "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy"
Zgłoś
Avatar
masabitumiczna 2012-11-13, 21:30
@ neonufka - mam dokładnie to samo! czasem tylko się wkurwiam bo jak przyjdzie co do czego to muszę całymi popołudniami zapierdalać...
Zgłoś
Avatar
solton021987 2012-11-13, 21:33 1
piwo za cytowanie stalina
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie