18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 20 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
de_ent 2014-01-08, 11:26 1
Stary jeśli wierzysz w takie stare grepsy to zabieraj się do pucowania butów i zadzwoń jak będziesz milionerem.
Zgłoś
Avatar
Kriski 2014-01-08, 11:33 7
Błąd, błąd, błąd, Powinno być

Kapitalizm: Od pucybuta do milionera
Socjal demokracja: Pucybuta zamknęli bo nie miał licencji,
milionerowi bierze zasiłek, bo mu się należy.
Zgłoś
Avatar
Lysack 2014-01-08, 20:59 6
Ja tak mam - musiałem zamknąć działalność, bo nie wyrabiałem na urzędników (tysiak dla zusu, kontrola z pipu, skarbówki i sanepidu), a teraz szukam pracy pobierając zasiłek. Fuck logic!
Zgłoś
Avatar
Sylarr 2014-01-08, 21:21 4
Uprzedzę fakt, że zaraz się zjawi Internetowy Ruch Walki z Korwinem i będzie wszystkich nazywał gimbusami.
Zgłoś
Avatar
MateuszMmz 2014-01-08, 21:33 7
@de_ent A nie? W normalnym kapitalizmie idziesz na ulicę i np. sprzedajesz bułki z piekarni będącej kilka ulic dalej. Jak masz łeb to wiesz gdzie sprzedawać, żeby zarobić. Po pewnym czasie zatrudniasz kogoś do pomocy przy sprzedaży, potem następną osobę, aż w końcu otwierasz własną piekarnię (czy co tam chcesz), zatrudniasz więcej osób i siedzisz NA DUPIE licząc zyski (które możesz później zainwestować we własną markę, więcej fabryk, itp.)

A w naszym ustroju:
-Musisz mieć pozwolenie na sprzedawanie w tym miejscu (jeśli to jest czyjaś posesja to nie możesz się nawet z właścicielem dogadać BO PAŃSTWO WIE LEPIEJ)
-Wpada do ciebie jakiś sanepid razem z regulaminami wziętymi z dupy.
-Twój dochód jest mały, bo nie dość, że płacisz państwu w podatkach kupując coś (VAT), to jeszcze musisz płacić za sam fakt wykonywania pracy (?!)

I próbują nam wmawiać, że mamy kapitalizm i wolny rynek
Zgłoś
Avatar
Gonczor 2014-01-08, 23:18
@UP Próbowałem kiedyś policzyć, ile przepisów łamie babcia sprzedająca grzyby na ulicy:
-brak badań sanepidu
-brak zarejestrowanej działalności gospodarczej
-brak odprowadzenia podatków i składek
-brak zgody na handel obwoźny

Coś jeszcze było, to co wypisałem to tylko na tyle, co pobieżnie kiedyś sprawdzałem. Zrobienie kariery od zera do milionera jest dziś niewykonalne i bynajmniej nie jest to wina wolnego rynku
Zgłoś
Avatar
Prospect0r 2014-01-12, 11:01
W kapitalizmie Cie ujebią jak nie masz licencji, bo kto się już ustawił nie pozwoli ustawić się innym...
Zgłoś